Opinie o Fender Squier SA-105CE

Ostatnio aktualizowane: 22.10.20

 

Najważniejsze zalety:

Gitara akustyczna Fender Squier SA-105CE to pełnowymiarowy instrument, który spełni oczekiwania osób początkujących i mających nieco doświadczenia w grze. Produkt wykonano z dobrej jakości materiałów. Do produkcji płyty przedniej wykorzystano świerk, a boki wykonano z drewna nato. Klon został wykorzystany do zrobienia mostku i podstrunnicy.

 

Najważniejsze wady:

Trzeba mieć na uwadze to, że w zestawie nie ma pokrowca. Jeśli chcemy używać instrumentu także poza domem, musimy być przygotowani na dodatkowy wydatek. W razie potrzeby powinniśmy jednak bez problemu znaleźć futerał w dobrej cenie.

 

Werdykt: 9.4/10

Instrument, mimo braku futerału, jednak zasługuje on na polecenie. Większość osób, które zdecydowały się na zakup tego modelu, uważa, że była to dobra decyzja. Cena Fender Squier SA-105CE jest przystępna i pozostaje w atrakcyjnym stosunku do jakości wykonania gitary akustycznej.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Podstawowe dane techniczne

Prezentowana gitara akustyczna ma elektronikę marki Fishman, która jest ceniona przez wielu gitarzystów. Przedwzmacniacz ma wysokiej jakości stroik gitarowy, kontrolkę poziomu naładowaniu baterii, potencjometr głośności i korektor do tonów niskich, średnich i wysokich (3 pasma). Na instrumencie znajduje się przystawka, która jest zakończona gniazdem 6,3 mm Jack. W rezultacie nie ma problemów z tym, aby szybko podłączyć gitarę do wzmacniacza i tym samym zwiększyć jej głośność. Szerokość gryfu wynosi dokładnie 43 cm, a ilość progów jest równa 20 (rozmiar medium). W instrumencie zastosowano chromowane klucze Die-Cast.

Dobrze przemyślana konstrukcja

Opinie Fender Squier SA-105CE wskazują na to, że konstrukcja gitary akustycznej została dobrze przemyślana. Model ma mosiężne progi, a krawędzie i korona zostały odpowiednio doszlifowane. Pudło rezonansowe ma takie wcięcie, aby osoba grająca na gitarze miała swobodny dostęp do wysokich tonów. Mostek jest odpowiednio wyprofilowany, więc dłonie nie męczą się podczas gry. Warto dodać, że gryf ma pręt pozwalający na regulację akcji strun (odległość struny od gryfu), a klucze umożliwiają dostosowywanie naprężenia strun (strojenie). 

 

Materiały wykonania

Przeprowadzony przez muzyków test Fender Squier SA-105CE wykazał, że choć gitara nie jest droga, jakość jej wykonania jest zadowalająca. Wynika to z faktu, że do produkcji użyto wytrzymałych materiałów. Podstrunnicę i mostek zrobiono z lakierowanego klonu, płytę przednią wykonano ze świerku, a boki z drewna nato. Na powierzchni instrumentu nie pojawiają się zarysowania. Model jest wykończony na wysoki połysk.

 

Doceniana marka

Nie bez znaczenia dla kupujących jest również producent instrumentu. Jest nim marka Squier, który należy do firmy Fender, znanej chyba przez wszystkie osoby zainteresowane grą na gitarze. Firma Squier duży nacisk kładzie na to, aby dostarczać na rynek wysokiej jakości instrumenty dopasowane do potrzeb początkujących i bardziej zaawansowanych muzyków. Przy tym marka dba, aby produkty były nie tylko solidnie, ale też w przystępnej cenie. 

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status