Teleskopy astronomiczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 22.05.18

 

Najlepsze teleskopy astronomiczne w 2018 roku

 

Oglądanie gwiazd jest nie tylko romantyczne. Potrafi rozbudzić pasję do astronomii i pozwala bardziej zrozumieć wszechświat. Jednak bez dobrego sprzętu niewiele można zobaczyć. Teleskop to podstawa do poznawania nieboskłonu. Dlatego też przygotowaliśmy to oto zestawienie, zawierające najlepsze modele dostępne na polskim rynku.

 

 

Sky-Watcher BK705AZ2

 

Sky-Watcher BK705AZ2 to lekki teleskop astronomiczny przeznaczony dla osób zaczynających swoją przygodę z astronomią. Jest łatwy, bardzo wygodny w obsłudze, a więc odpowiedni dla osób bez większego doświadczenia z teleskopami.

Ma on refraktor o średnicy 70 mm pozwalający powiększyć obraz do 100x, a nawet 140x przy użyciu dodatkowego osprzętu. Ponieważ jest lekki, stanowi mobilne rozwiązanie dla podróżujących astronomów. Ten najlepszy teleskop astronomiczny ma dobrej jakości okulary Kellnera oraz całkiem mocny obiektyw o średnicy 70 mm i ogniskową 500 mm.

Ponadto cała konstrukcja została pokryta dobrymi powłokami przeciwodblaskowymi. Jest odpowiedni do obserwacji księżyca i podstawowych ciał Układu Słonecznego, ukazuje nawet pierścienie Saturna, kształty tarcz planetarnych i wiele innych bardzo oddalonych od nas planet, gwiazd i obiektów.

Ma też wbudowany filtr słoneczny, a więc może także służyć do obserwacji Słońca.  W zestawie znajdują się dwie pary okularów Kellnera 10 mm i 25 mm oraz soczewka Barlowa, która pozwala na uzyskanie dużych powiększeń. Produkt uważany jest za solidny i niezawodny.

 

 

 

Opticon Horizon EX 76F900

 

Opticon Horizon EX 76F900 to nasza druga propozycja. Jest to teleskop systemu Newtona. Średnica lustra wynosi 76 mm, a ogniskowa 900 mm. Dzięki temu możesz prowadzić szczegółowe obserwacje planet, Księżyca oraz wielu gwiazd. Będziesz podziwiać kratery na Księżycu, Jowisza oraz jego księżyce i wiele innych odległych miejsc.

Jest to świetny model dla początkujących oraz średniozaawansowanych pasjonatów astronomii i astrofotografii. Wyciąg okularowy 1,25” umożliwia nam dowolne dobranie do urządzenia okularów, soczewek, filtrów i innych sprzętów do obserwacji.

W zestawie znajduje się soczewka odwracająca, która umożliwia obserwację również obiektów naziemnych. Montaż teleskopu jest bardzo łatwy, a po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, dlatego jest idealny dla osób lubiących podróżować w celu obserwacji nieboskłonu.

Równie atrakcyjna jest sama waga sprzętu, która wynosi zaledwie 5 kg. Dlatego też opinie o teleskopach astronomicznych tego producenta są bardzo pozytywne. Konsumenci docenili świetne wykonanie tego sprzęt i dobre lustro.

 

 

Celestron Powerseeker 80 EQ

 

Celestron PowerSeeker 80 EQ to nasza trzecia propozycja. Ma średnicę obiektywu 80 mm i ogniskową 900 mm. Ten dobry i tani teleskop astronomiczny jest mobilny, idealny dla początkujących astronomów, zaczynających swoją przygodę z obserwacją nieboskłonu.

Dlatego stanowi atrakcyjną propozycję na prezent dla najmłodszych. Obiektyw 80 mm umożliwi nam obserwacje Słońca, oczywiście przy użyciu specjalnego filtru, Księżyca, Marsa, Jowisza wraz księżycami i wielu innych obiektów naszego Układu Słonecznego. Ze względu na małą wagę jest idealny do przenoszenia – pozwoli nam to na obserwację nieba z dala od miasta, gdzie sztuczne oświetlenie nie zaburza widoczności.

Ma aluminiowy trójnóg, który jest bardzo stabilny. W zestawie znajdują się 2 pary okularów. Poza tym dołączono do niego soczewkę Barlowa. Komplet zawiera też specjalne oprogramowanie oraz instrukcję obsługi.

Konsumenci potwierdzają że teleskop ten jest banalnie prosty w obsłudze – radzi sobie z nim nawet dziecko. Poza tym zajmuje niewiele miejsca i jest dostępny w niezwykle atrakcyjnej cenie.

 

 

 

Bresser 76/700 AZ National Geographic

 

Bresser 76/700 AZ National Geographic to teleskop, który pozwoli Ci poznać kosmos i przyglądać się punktom naziemnym. Jest to model, który daje obraz bez przebarwień. Urządzenie ma soczewkę Barlowa, umożliwiającą powiększanie obrazu, co ułatwia odnalezienie różnych obiektów.

Przeznaczony jest dla dzieci zaczynających swoją przygodę z obserwacją kosmosu. Dlatego też stanowi świetny prezent dla najmłodszych zafascynowanych astronomią. Taka zabawka uczy dziecko, zwiększa jego wiedzę i pozwala ukierunkować zainteresowania. W zestawie znajdziemy okulary 4 mm, 12,5 mm i 20 mm, soczewkę Barlowa i szukacz optyczny.

Poza tym do teleskopu dołączono praktyczny, solidny statyw. W komplecie znajduje się też pełne oprogramowanie do urządzenia. Internauci, którzy zdecydowali się na zakup tego sprzętu, potwierdzają, że jest bardzo solidny.

Poza tym jest łatwy w obsłudze, ma także bogate wyposażenie, które uatrakcyjnia cały zestaw. Wielu konsumentów podkreśla też, że model ten jest niedrogi, aczkolwiek bardzo efektowny.

 

 

 

Celestron Travel Scope 70

 

Nasza ranking teleskopów astronomicznych zamyka Celestron Travel Scope 70. Jest to turystyczny sprzęt typu refraktor służący do obserwacji nieboskłonu oraz punktów naziemnych. Przede wszystkim model ten jest prosty w rozłożeniu i złożeniu, do tego jest lekki i zajmuje niewiele miejsca. Dzięki temu, że do statywu dołączano specjalny plecak, jest niezastąpionym dodatkiem w czasie podróży.

Elementy optyczne teleskopu zostały wykonane z jasnego szkła powlekanego warstwami antyodblaskowymi. Natomiast statyw jest aluminiowy i zapewnia pewne, stabilne wsparcie dla teleskopu. Parametry techniczne urządzenia kształtują się w następujący sposób: średnica soczewki 70 mm, ogniskowa 400 mm.

W zestawie znajdują się dwie pary okularów z powiększeniem 20x i 40x. Wszystkie elementy optyczne teleskopu posiadają powłoki ochronne. Produkt jest szczególnie polecany osobom, które lubią wyjeżdżać z miasta w celu obserwacji punktów naziemnych oraz nieboskłonu.

Może też stanowić ciekawy prezent dla osób interesujących się astronomią. Konsumenci docenili atrakcyjną cenę produktu oraz jego bardzo dobre wykonanie. Odznacza się on solidną obudową oraz świetnym wyposażeniem.

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...