Obiektywy Nikon ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.02.18

 

Najlepsze obiektywy Nikon w 2018 roku

 

Kiedy robisz zdjęcia aparatem Nikon i chcesz osiągnąć najlepszy efekt, warto zaopatrzyć się w dodatkowy obiektyw tego producenta. Wybór odpowiedniego rodzaju powinien zależeć od warunków, w jakich fotograf planuje pracować. Zakup osprzętu nie jest najłatwiejszy, zwłaszcza, że na rynku dostępnych jest wiele ciekawych modeli. Nasz ranking obiektywów Nikon doradzi Ci, które z nich są warte uwagi.

 

Nasze zalecenia

 

Nikon Nikkor JAA132DA

 

Na pierwszym miejscu naszego zestawienia znalazł się model szerokokątny – Nikon Nikkor JAA132DA. Jest to obiektyw o ogniskowej równej 35 mm, który idealnie sprawdzi się przy słabym oświetleniu. Dzieje się tak za sprawą dużego otworu przysłony (maksymalna – 1,8).

Możliwe do uzyskania przybliżenie wynosi 0,16. Kąt widzenia to 44 stopnie. Natomiast minimalny dystans powinien równać się 30 cm, ponieważ wtedy urządzenie zaczyna łapać ostrość.

Produkt działa bardzo cicho, więc zapewnia duży komfort użytkowania. Ponadto waży 0,21 kg i jest idealnie wyważony i dopasowuje się do aparatu.

Wyposażony został w 2 tryby ostrości – automatyczny i manualny. Obiektyw pozwala na uzyskanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości i w dużym kontraście na całej powierzchni kadru.

Przeznaczony jest do użytku z aparatami Nikon DX. Do zestawu dołączone są przysłony – przednia, tylna i przeciwsłoneczna, a także etui.

Sprzęt ten nadaje się zarówno do użytku amatorskiego, jak i profesjonalnego. Ten najlepszy obiektyw producenta Nikon ceniony jest za uzyskiwaną dzięki niemu jakość i ostrość zdjęć.

 

 

 

 

Nikon Nikkor JAA013DA

 

Kolejnym produktem w naszym rankingu jest Nikon Nikkor JAA013DA. Model ten jest bardzo lekki, waży jedynie 0,155 kg. Dzięki temu bardzo wygodnie się go obsługuje i nie męczy on ręki.

Jest to standardowy obiektyw o ogniskowej 50 mm. Świetnie robi zdjęcia, nawet w ciemnych pomieszczeniach. Maksymalna przysłona sprzętu to 1,8, a minimalna wynosi 22. Za jej pomocą można dokładnie kontrolować głębie ostrości. Kąt widzenia tego modelu wynosi 46 stopni. Natomiast możliwe przybliżenie to 0,15.

Prezentowany model przeznaczony jest do aparatów Nikon DX. Dobrze sprawdzi się przy robieniu zdjęć makro. Sprzęt ten nadaje się do użytku dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z fotografią i tych bardziej zaawansowanych.

Ten dobry i tani obiektyw Nikon umożliwia wykonanie wysokiej jakości zdjęć. Użytkownicy doceniają ten model za lekką, ale solidną obudowę i stosunkowo niską cenę.

 

 

 

 

Nikon Nikkor JAA802DA

 

Nikon Nikkor JAA802DA to standardowy obiektyw, który znalazł się na trzecim miejscu naszego rankingu. Sprzęt ten ma regulację ogniskową od 24 mm do 70 mm.

Minimalna odległość, która pozwala na złapanie ostrości, wynosi 38 cm, a minimalna przysłona 22, natomiast maksymalna to 2,8. Kąt widzenia wynosi 84 – 34,2 stopnie. Możliwe powiększenie to 0,27, więc jest dość duże. Ostrość można korygować manualnie.

Waga urządzenia to 0,9 kg. Wykorzystany silnik pozwala na cichą pracę, a niewielkie rozmiary na wygodną obsługę. To sprawia, że użytkownik ma zapewnioną komfort w czasie fotografowania.

Użyte do produkcji materiały cechuje wysoka jakość. Powłoka zrobiona została z nanokrystalicznego szkła. Pozwala ono na ograniczenie poświaty i odblasków.

Jest to bardzo dobry, profesjonalny sprzęt. Do zestawu dołączony jest pokrowiec, pokrywy – przednia i tylna oraz zdejmowana osłona przeciwsłoneczna. Produkt ten doceniany jest za szybkość pracy.

 

 

 

 

Nikon Nikkor JAA805DA

 

Kolejny produkt na naszej liście to Nikon Nikkor JAA805DA. Jest to szerokokątny, teleobiektyw o średnicy 67 mm. Waży jedynie 0,45 kg, więc jest bardzo lekki. Jego soczewki zbudowane są ze szkła ED. Pozwalają one na uzyskanie zdjęć o wysokiej rozdzielczości i kontraście. Materiał ten niweluje zniekształcenia na krawędziach.

Zoom, jaki można ustawić, wynosi 5,8. Zakres regulacji ogniskowej możliwy jest w przedziale od 18 mm do 105 mm.

Sprzęt przeznaczony jest do aparatu DX. Tym obiektywem można zrobić zdjęcia portretowe, a także krajobrazów czy architektury.

Specjalny system VR redukuje drgania, co pozwala na wygodniejsze robienie zdjęć bez użycia statywu.

Wykorzystany w tym modelu silnik SWM zapewnia cichą i sprawną pracę. Jest to urządzenie, które można polecić profesjonalnym fotografom, a także osobom dopiero zaczynającym przygodę z profesjonalną fotografią. Konsumenci uważają, że jest to bardzo dobry sprzęt, który sprawdzi się zarówno w ostrym słońcu, jak i przy słabym oświetleniu.

 

 

 

 

Nikon Nikkor AF-S DX 55-200MM

 

Nasz ranking zamyka produkt Nikkor AF-S DX 55-200MM. Jest to obiektyw wyposażony w silnik bezrdzeniowy. Można nim robić zdjęcia w trybie automatycznym i manualnym, a przełączenie między nimi jest bardzo wygodne.

Przeznaczony jest do aparatów Nikon DX, czyli lustrzanek cyfrowych. Ogniskowa urządzenia wynosi od 55 mm do 200 mm. Minimalna przysłona wynosi 22, a maksymalna to 5,6.

Jest to wysokiej jakości urządzenie, które pozwoli na robienie pięknych zdjęć. Kąt widzenia wynosi od 82,5 mm do 300 mm. Taki zakres ogniskowych przeznaczony jest do zdjęć formatu małoobrazkowego.

Model ten wyposażony jest w system VR, który pozwala na redukcję drgań. Zapewnia to łatwiejsze robienie zdjęć bez wykorzystania statywu.

Użyte do produkcji soczewki są wykonane ze szkła ED, które ma bardzo niską dyspersję. Pozwala to na uzyskanie ostrych zdjęć o dużym kontraście.

Opinie o obiektywach Nikon są bardzo pochlebne. Użytkownicy twierdzą, że produkt ten jest warty swojej ceny.

 

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...