Najlepszy teleskop Sky Watcher

Ostatnio aktualizowane: 04.08.20

 

Jaki teleskop Sky Watcher wybrać?

 

Ciekawą rozrywką, która urozmaici nam czas, a przy okazji zwiększy wiedzę o nieboskłonie, jest oglądanie gwiazd. Taka czynność wymaga zakupu dobrej jakości teleskopu, który pozwoli nam oglądać wybrany kawałek nieba. Żeby jednak obserwacja się powiodła, niezbędny jest wybór dobrej jakości modelu. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie każdy z nas wie, jak dokonać właściwego zakupu. Dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik oraz ranking zawierający najlepsze teleskopy Sky Watcher.

 

 

Sky Watcher to bardzo znana, kanadyjska marka, która zajmuje się produkcją wysokiej klasy teleskopów. W swoim asortymencie producent posiada modele o różnych gabarytach, dedykowane zarówno dla profesjonalistów oraz amatorów. Dzięki temu każdy klient znajdzie odpowiedni  dla siebie sprzęt.

Jeśli interesuje Cię najlepszy teleskop Sky Watcher w 2020 roku, to powinieneś dopilnować, aby maszyna była solidnie wykonana. Składa się na to wysoka jakość optyczna. Oznacza to, że reflektor nie może mieć średnicy mniejszej niż 5 cm. Do tego cała optyka powinna być wykonana ze szkła. Tylko wtedy oglądanie nieba będzie efektywne. Pamiętaj, że teleskop to maszyna, którą można rozbudować, ale jeśli kupisz zbyt małą tubę (czyli taką, której średnica ma około 0,98 cala) nie będzie to możliwe.

Ważne jest to, aby dostosować aparaturę do użytkownika. Oznacza to, że sprzęt dla dzieci nie musi być rozbudowany i przy tym nie powinien być zbyt skomplikowany. Niestety, delikatne mechanizmy mogą się szybko popsuć w niewprawnych dłoniach malca.

Powinieneś również zadbać o to, by teleskop dawał dobry kontrast. To bowiem pozwoli Ci na obserwowanie ciał niebieskich. Zaś w przypadku, gdy chcesz mieć możliwość wyłapywania konkretnych szczegółów Twój sprzęt musi mieć, co najmniej dwie pary okularów dobrej jakości. Kolejnym elementem, który jest ważny jest reflektor. Dobrej jakości elementy mają od 80 mm do 150 mm średnicy. Wszystkie wymienione wartości to cechy wydajnego produktu, który pozwoli Ci na oglądanie każdego kawałka nieba.

 

 

Teleskopy Sky Watcher – ranking

 

 

Sky-Watcher Synta BK705Az2

 

Wszystkim fanom astronomii chcemy polecić zakup Sky-Watcher Synta BK705Az2. Jest to bardzo lekki teleskop, który dedykowany jest dla początkujących astronomów. Ponieważ obsługa modelu jest prosta i intuicyjna, sprzęt przeznaczony jest dla dzieci.

Reflektor ma średnicę 7 cm, co pozwala na powiększenie obrazu nawet 100 razy. Jeśli zamontujesz specjalny okular będzie to możliwe 140 razy. Ułatwi Ci to dokładne obserwowanie gwiazdozbiorów. Waga sprzętu wynosi tylko kilka kilogramów, zatem maluch sam może przenosić go w dowolne miejsce. Na wyposażeniu urządzenia znajdują się okulary Kellnera, które gwarantują dobrą jakość obrazu. Obiektyw ma średnicę 7 cm i ogniskową 50 cm, co pozwala na efektywne obserwowanie nieba. Aparatura został wykonana z dobrej jakości materiałów, co gwarantuje dużą wytrzymałość.

Ten elegancki teleskop Sky Watcher w dobrej cenie przeznaczony jest do oglądania Księżyca oraz wykonania podstawowych obserwacji ciał niebieskich Układu Słonecznego. Konsumenci docenili duży zasięg sprzętu, bowiem możliwe jest zaobserwowanie nawet pierścieni Saturna czy Jowisza.

 

 

 

 

Sky-Watcher Synta BK1149EQ1

 

Jeśli interesujesz się obserwacją nieba, to polecamy Ci zainteresowanie się Sky-Watcher Synta BK1149EQ1. Jest to bardzo elegancki i dokładny teleskop, który dobrze nada się dla dzieci. Łatwa obsługa aparatury sprawia, że malec szybko zainteresuje się astronomią i będzie chciał samodzielnie odkrywać kosmos.

Sprzęt posiada krótką ogniskową, co gwarantuje duże pole widzenia. Dodatkowo model cechuje się dużą precyzją pracy, zatem bez problemu nakierujesz obiektyw na dany element i będziesz go śledzić. W teleskopie zastosowano system zwierciadlany, czyli Newtona. Wielkość tego elementu to 114 mm, co pozwala na obserwowanie nawet najmniejszych elementów. Do tego dobrze wyważona wartość światłosiły sprawia, że urządzenie nadaje się do obserwowania mgławic i innych ciał niebieskich w Układzie Słonecznym. Duża precyzja sprawia, że bez problemu zobaczysz kratery Księżyca. Produkt został wykonany z dobrej jakości materiałów, które gwarantują pełna stabilność aparatury. Dzięki temu, teleskop nie przewróci się na wietrze.

Wiele osób doceniło to, że urządzenie pozwala oglądać obiekty w nawet 12 krotnym powiększeniu.

 

 

 

 

Sky-Watcher BKP15075EQ3-2

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości teleskopu, który będzie przydatny zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów to polecamy zakup Sky-Watcher BKP15075EQ3-2. Sprzęt ten został wykonany z najwyższej jakości materiałów, co sprawia, że jest bardzo odporny i stabilny. Nie musisz się zatem obawiać, że sprzęt ulegnie uszkodzeniu za sprawą wiatru.

Do atutów modelu należy zaliczyć ogniskową, która ma 750 mm. Z kolei sama średnica teleskopu to 150 mm (6 cali). Dzięki tym parametrom, model ten pozwala na podziwianie nawet bardzo oddalonych ciał niebieskich. Co więcej, zaobserwowany element może być powiększony 150 razy. Zaś zasięg pracy wynosi 13,6 mag. Parametry te sprawiają, że zaobserwujesz kratery Księżyca oraz pierścienie Saturna. Dodatkowo, po zaopatrzeniu się w specjalny filtr, produkt może posłużyć do obserwacji Słońca.

W swoich opiniach konsumenci docenili stabilną konstrukcję sprzętu oraz możliwość obserwowania najdalszych ciał. Dzięki temu urządzenie może służyć profesjonalnym fanom astronomii oraz zachęcić do odkrywań amatorów.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status