Najlepszy teleskop dla początkujących

Ostatnio aktualizowane: 14.07.20

 

Jaki teleskop dla początkujących wybrać?

 

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko miało pasję, którą będzie rozwijać. Jak pokazują badania, warto zainteresować malca astronomią. Jednak jeśli chcesz tego dokonać, warto sprezentować dziecku dobry teleskop, który posłuży do oglądania gwiazd. Aby jednak maluch miał frajdę, należy wybrać odpowiedni sprzęt. Jeśli nie wiesz, jak tego dokonać, polecamy ten oto poradnik oraz zestawienie zawierające najlepsze teleskopy dla początkujących. Znajdziesz w nim trzy ciekawe modele, które dokładnie opisaliśmy.  

Decydując się na zakup takiego sprzętu, polecamy w pierwszej kolejności zastanowić się, kto będzie z niego korzystał. Jeśli produkt dedykowany jest dla dziecka, koniecznie upewnij się, że model wykonany jest z mocnych i stabilnych materiałów. Jest to bardzo ważne, gdyż niewprawne dłonie malca mogą uszkodzić mocowanie tuby. Delikatne mechanizmy mogą wystąpić w modelach dla nieco starszych użytkowników.

Jeśli interesuje Cię najlepszy teleskop dla początkujących w 2020 roku, to powinieneś sprawdzić, ile wynosi wysokość optyczna urządzenia. Szczególnie polecamy reflektor, który ma średnicę większą niż 5 cm, a optyka wykonana jest ze szkła. Takie cechy gwarantują efektywne oglądanie nieba.

Zastanów się również, czy chcesz oglądać konkretny kawałek nieba, czy model ma być uniwersalny. W tym poradniku skupiliśmy się na sprzętach, które mogą być użyte do śledzenia każdego fragmentu nieba. Produkt tego typu powinien mieć dobry kontrast, który zagwarantuje swobodną obserwację ciał niebieskich. Z kolei dwie pary dobrej jakości okularów zagwarantują wyraźny obraz.

Warto zadbać o możliwość składania teleskopu. Dzięki temu będziesz mógł dokonać obserwacji nie tylko z okna pokoju w mieście, ale i na łonie natury, poza miastem. Pamiętaj, im dalej od świateł miasta jesteśmy, tym wyraźniej widzimy, co się dzieje na nieboskłonie. Miejscem w Polsce, które jest najczęściej polecane to Bieszczady. Koniecznie zwróć uwagę na statyw. Ważne jest, aby był wysoki i stabilny. Dzięki temu nie będzie reagować na ruchy wiatru.

 

 

Teleskopy dla początkujących – ranking

 

 

Sky-Watcher Synta BK705Az2

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości sprzętu, które zaszczepi w Twoim malcu zainteresowanie astronomią, to polecamy Sky-Watcher Synta BK705Az2. Cały model został wykonany z dobrej jakości, solidnych materiałów, które gwarantują pełną stabilność. Dzięki temu, produkt posłuży maluchowi przez długi czas.

Średnica produktu wynosi 70 mm i pozwala powiększyć obraz nawet 100 razy. Jeśli zamontujesz dodatkowy okular, wartość ta wyniesie 140. Należy podkreślić, że teleskop waży kilka kilogramów, zatem dziecko samo będzie w stanie je przenosić. Jest to szczególnie ważne, gdy malec będzie chciał wyjść do ogrodu i podziwiać gwiazdy. System optyczny jest krótkoogniskowy, co daje duże pole do obserwacji. Specjalna powłoka przeciwodblaskowa sprawi, że nie będziesz rozproszony przez dodatkowe światło. Urządzenie pozwala na obserwowanie wielu elementów Układu Słonecznego, takich jak księżyc, Saturn czy Jowisz. Tak duży zasięg został doceniony przez wielu konsumentów.

W swoich opiniach użytkownicy podkreślili, że jest to bardzo wydajny i ergonomiczny model. Pozwala on bowiem na dokładną obserwację nieba i śledzenie wielu ciał niebieskich.

 

 

 

 

Levenhuk LABZZ T2 69737

 

Jeśli poszukujesz pierwszego teleskopu dla Twojego malca, to powinieneś zastanowić się nad Levenhuk LABZZ T2 69737. Jest to wysokiej jakości model, który powstał z myślą o najmłodszych. Największą zaletą sprzętu jest to, że zapewnia zbliżenie 100 x. Umożliwia to nam oglądanie wielu różnych obiektów w dobrej jakości.

Aluminiowy statyw jest bardzo wytrzymały. Dzięki temu, nie musisz martwić się, że Twoja pociecha przypadkiem uszkodzi produkt. Co więcej, sprzęt jest bardzo stabilny na wietrze. Przy zakupie otrzymujemy specjalny element służący do prawidłowej orientacji, który 1,5 krotnie zwiększa powierzchnię mikroskopu. Zapewnia to bardziej komfortową obserwację. Warto dodać, że montaż i ustawienie urządzenia jest bardzo proste, zatem pociecha wykona tę czynność sama.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Prosta obsługa sprzętu sprawia, że malec na pewno zachęci się do dalszych obserwacji. Produkt pozwala śledzić wiele obiektów naziemnych, które znajdują się w Układzie Słonecznym. Warto dodać, że ten elegancki teleskop dla początkujących w dobrej cenie to sprzęt godny polecenia.

 

 

 

 

Celestron Land & Sky 50AZ

 

Model Celestron Land & Sky 50AZ to dobrej jakości teleskop, który dedykowany jest dla najmłodszych odkrywców. Dzięki sprzętowi malec na pewno zainteresuje się astronomią. Co więcej, produkt jest połączony ze specjalną aplikacją, która pomaga znalezienie ciał niebieskich i informacji o nich. Sprawia to, że dziecko szybciej się uczy.

Największym atutem modelu jest duże powiększenie, które wynosi 150x. Pozwoli Ci to na dokładną obserwację takich elementów, jak kratery na Księżycu, fazy Wenus, księżyc Jowisza lub pierścień Saturna. Wprawne oko wypatrzy też galaktykę w Andromedzie czy mgławicę w Orionie. Warto dodać, że zestaw obejmuje dwa okulary, szukacz o wymiarach 3 x 30 oraz aluminiowy statyw. Użycie tego materiału jest nieprzypadkowe. Gwarantuje on bowiem pełną stabilność w czasie użytkowania.

Opinie konsumentów o zaprezentowanym sprzęcie są bardzo pochlebne. Docenili oni dobrą jakość wykonania modelu, która gwarantuje pełną ochronę przed wiatrem. Równocześnie duże powiększenie pozwala na oglądanie bardzo oddalonych elementów naszej galaktyki.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status