Najlepszy teleskop Celestron

Ostatnio aktualizowane: 08.08.20

 

Jaki teleskop astronomiczny wybrać?

 

Wszechświat jest interesujący zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Chcąc go poznawać musimy sięgnąć po teleskop. Przyrząd ten został wymyślony wieki temu i od tego okresu jest ciągle doskonalany. Jego zakup może być trudny, zwłaszcza dla kogoś bez doświadczenia. Dlatego też przygotowaliśmy ten oto poradnik oraz zestawienie. Mamy nadzieję, że nasz artykuł będzie stanowił odpowiedź na pytanie – jak wybrać najlepszy teleskop Celestron w 2020 roku.

Dlaczego akurat ta marka? Jest to amerykańska firma, która od 1964 roku zajmuje się produkcją wysokiej klasy sprzętu optycznego. W swoich produktach wykorzystuje najlepsze podzespoły, dzięki czemu teleskopy są solidne i wysoce bezawaryjne.

Zanim zdecydujesz się na konkretny sprzęt, musisz zadać sobie pytanie, jak bardzo jesteś zaawansowany w obserwacjach. Na sam początek przygody, zwłaszcza jeśli szukasz produktu dla dziecka, nie najlepszym rozwiązaniem jest inwestowanie w najdroższy typ. Ważne jest również to, gdzie oraz jakie obiekty chcesz podziwiać. Do prostych obserwacji wystarczy nam nieskomplikowany sprzęt, ale jeśli chcesz mieć większe możliwości, wtedy bardziej rozbudowany model z wymiennymi soczewkami jest niezbędny.

Wyróżniamy 4 podstawowe typy teleskopów. Refraktor, czyli luneta , pozwala na obserwację planet i powierzchni Księżyca. Reflektory zaś mają podobne zastosowanie, ale dają wyrazistszy obraz. Niestety jednocześnie mają słabszy kontrast. Jeśli chodzi o najpopularniejszy typ to jest nim teleskop Newtona, służący do obserwacji wszystkich obiektów – mgławic, planet i gromad gwiazd. Ostatni model to Cassegraina. Uważany jest za najlepszy, ale jednocześnie bardzo skomplikowany i przy tym najdroższy.

Przy zakupie urządzenia należy zwrócić uwagę na średnicę obiektywu. Jeśli zależy nam na mobilności i łatwej obsłudze, najlepsza jest średnica do 100 mm. Jeśli pragniemy sprzętu zaawansowanego, polecamy średnicę większą niż 250 mm (takie modele są ciężkie i mają skomplikowaną budowę). Urządzenia z obiektywem od 100 do 250 mm uważane są za najpopularniejsze. Istotna jest jeszcze kwestia ogniskowej. Im jest ona dłuższa, tym większe powiększenie uzyskamy.

Jeśli chcesz obserwować gwiazdy poza miastem i planujesz częste wyjazdy z teleskopem, polecamy Ci inwestycję w jak najlżejszy sprzęt. Aby ułatwić Ci wybór poniżej przedstawiamy najlepsze teleskopy Celestron dostępne na polskim rynku.

 

 

Teleskopy Celestron – Ranking

 

 

Celestron PowerSeeker 80 EQ

 

Celestron PowerSeeker 80 EQ to produkt, którego średnica obiektywu wynosi 80 mm, a ogniskowa 900 mm. W efekcie jest to wygodny, poręczny sprzęt. Stanowi doskonałe rozwiązanie dla początkujących astronomów, a także tych, którzy stawiają na mobilne rozwiązanie, umożliwiające obserwację nieboskłonu z różnych miejsc.

Model ten pozwala nam na podziwianie Księżyca, Marsa, Jowisza wraz księżycami i wielu innych obiektów naszego Układu Słonecznego, w tym Słońca (używając odpowiedniego filtra zabezpieczającego nasz wzrok).

Teleskop jest sprzedawany w zestawie z aluminiowym trójnogiem, który jest bardzo stabilny. Ułatwi on obserwację nieba w wielu miejscach. W komplecie znajdziesz też dwie pary okularów, soczewkę Barlowa, oprogramowanie na komputer oraz instrukcję obsługi.

Osoby, które zdecydowały się na ten sprzęt przede wszystkim podkreślają, że mamy tutaj do czynienia ze świetnym stosunkiem ceny produktu do jego jakości. Kolejna kwestia to prosty system obsługi, dzięki czemu teleskop jest odpowiedni dla dzieci. Nie bez znaczenia jest też solidna obudowa, która jednocześnie jest lekka.

 

 

 

 

Celestron PowerSeeker 50TT

 

Teleskop Celestron w dobrej cenie to niewątpliwie Celestron PowerSeeker 50TT. Jest to prosty sprzęt ze średnicą obiektywu 50 mm i ogniskową 360 mm. Produkt ma nieskomplikowaną budowę, jest lekki, a tym samym mobilny. Waga produktu to zaledwie 1,74 kg.

Urządzenie przeznaczone jest do obserwacji naziemnych oraz podziwiania nieba. Zostało ono wyposażone w soczewki wykonane ze szkła optycznego z powłokami i dwa okulary. W zestawie znajduje się także stabilny statyw nabiurkowy. Produkt sprzedawany jest w komplecie z oprogramowaniem na płycie CD “Redshift 7 Celestron Edition”. Poza tym przy zakupie otrzymujemy walizkę.

Sprzęt jest prosty w obsłudze, a więc będzie odpowiedni dla osób, które zaczynają swoją przygodę z astronomią. Dzięki temu, że może służyć nam do obserwacji naziemnych, jest on bardzo funkcjonalny. Konsumenci wysoko ocenili jego wykonanie. Dużym uznaniem cieszy się również jego bardzo atrakcyjna cena.

 

 

 

 

Celestron Travel Scope 70

 

Produkt, jakim jest Celestron Travel Scope 70, to łatwy w obsłudze turystyczny sprzęt typu refraktor. Może nam służyć do obserwacji nieba oraz obserwacji naziemnych.

W zestawie z teleskopem znajdziemy statyw oraz plecak, przez co produkt jest bardzo mobilny. Nie można też zapomnieć, że jest on prosty w rozłożeniu i złożeniu.

Elementy optyczne prezentowanego teleskopu wykonano z jasnego szkła powlekanego warstwami antyodblaskowymi. Dzięki temu obserwacja jest przyjemniejsza. Średnica soczewki tego modelu to 70 mm, a ogniskowa wynosi 400 mm. Warto też zauważyć, że w zestawie znajdują się dwie pary okularów z powiększeniem 20x i 40x.

Istotna kwestia to również powłoki ochronne znajdujące się na każdym elemencie optycznym teleskopu. Produkt doceniły przede wszystkim osoby, które często wyjeżdżają w celach obserwacyjnych. Potwierdzają one, że model ten jest lekki, łatwy w obsłudze, a przy tym solidny.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status