Najlepsza lornetka Zeiss

Ostatnio aktualizowane: 18.01.20

 

Jaką lornetkę Zeiss wybrać?

 

Aby móc dokładniej obserwować przyrodę musimy wyposażyć się w dobrej jakości lornetkę. Sprzęt tego typu umożliwi nam dostrzeżenie każdego detalu. Chcąc ułatwić Ci wybór sprzętu przygotowaliśmy krótkie zestawienie oraz poradnik wskazujący, czym charakteryzuje się najlepsza lornetka Zeiss w 2020 roku.

 

 

W naszym artykule pojawia się firma Zeiss, która została założona w 1846 roku w Jenie. Początkowo właściciel, Carl Zeiss, prowadził warsztat mechaniki precyzyjnej o specjalności przyrządów optycznych, produkował lupy, a następnie mikroskopy. Jednak z czasem rozwinął przedsiębiorstwo i w chwili obecnej produkuje ono rozmaite sprzęty optyczne cenione na całym świecie.

Wybierając lornetkę, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Po pierwsze będzie to wielkość. Musimy się zastanowić, czy chcemy model poręczny, z którym zamierzamy podróżować, czy będziemy obserwować otaczający nas świat z jednego miejsca i wielkość modelu nie ma dla nas kluczowego znaczenia.

Bardzo istotna jest tzw. źrenica wyjściowa. Odnosi się ona do warunków oświetlenia. Ważne jest to, czy będziemy prowadzić obserwacje za dnia, a może w nocy. Jeśli planujemy korzystać z lornetki w nocy trzeba koniecznie zweryfikować sprawność zmierzchową. Kolejne, ważne parametry to powiększenie i średnica obiektywu. Powiększenie informuje nas, ile razy obserwowany obiekt będzie większy od oryginału. Jednak powiększenie nie może być zbyt duże, bo wtedy lornetka jest większa i mniej wygodna.

Najlepsze lornetki Zeiss cechuje solidne wykonanie. W produktach tej marki stosowana jest specjalna powłoka LotuTec, która sprawia, że woda spływa z powierzchni soczewki nie pozostawiając kropel. W efekcie problem przecierania soczewek nie występuje. Dobre modele wykonane są z aluminium, dlatego są lekkie i poręczne. Firma Zeiss dostosowuje się do współczesnych oczekiwań, ponieważ oferuje produkty, które wyróżniają dobrze wyprofilowane, dopasowane do dłoni kształty.

 

 

Lornetki Zeiss – Ranking

 

 

Carl Zeiss Conquest HD 10×56

 

Carl Zeiss Conquest HD 10×56 to uniwersalna lornetka, której średnica obiektywu wynosi 56 mm. Dobra soczewka gwarantuje optymalną jakość obrazu oraz kolorów, dlatego jest to dobry model do obserwowania przyrody.

Powłoka LotuTec pokrywająca soczewkę jest bardzo praktyczna, bo woda spływa po powierzchni soczewki, a to ułatwia korzystanie ze sprzętu i ogranicza konieczność przecierana tego elementu podczas obserwacji.

Produkt wykonany jest z dobrej jakości aluminium. Materiał ten wyróżnia lekkość oraz wytrzymałość, dlatego lornetka świetnie sprawuje się w każdych warunkach pogodowych i jest wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne. Warto też wspomnieć o tym, że uchwyty zostały dobrze wyprofilowane, co jest gwarancją pewnego chwytu.

Prezentowany sprzęt należy do klasy ekonomicznej Zeiss, więc jak na produkt tej marki jest on stosunkowo tani. Przez konsumentów ceniony jest za jakość i to, jak odwzorowuje obraz. Wiele osób wybrało ten sprzęt, bo jak zauważają jest to lornetka, która raz zakupiona, może nam służyć nawet kilkadziesiąt lat.

 

 

 

 

Carl Zeiss Victory 8×56 T* FL 

 

Model Carl Zeiss Victory 8×56 T* FL to urządzenie zaawansowane, odpowiednie dla tych, którzy szukają czegoś do obserwacji wymagających niezwykłej precyzji. Jasny oraz ostry obraz to gwarancja tego, że korzystanie z lornetki będzie przyjemnością. Jednocześnie sprzęt jest niewielki i lekki, waży niewiele ponad kilogram.

Soczewki ze szkła fluorytowego wzmocnione warstwami T-multi, zapewniają świetną rozdzielczość i doskonale oddają barwy. Urządzenie ma bardzo dobrą sprawność zmierzchową, dlatego jest to niezawodna lornetka do obserwacji także wieczorem.  

Odchylenia i zniekształcenia w tym przypadku staną się historią. Niestety cena produktu może być nieco zniechęcająca. Niemniej model ten cieszy się szerokim zainteresowaniem.

Wśród zalet prezentowanego sprzętu wymienia się nie tylko jego precyzję, ale też to, z jaką dbałością go wykonano. Niewątpliwie jest to lornetka na długie lata, wykonana z komponentów odpornych na uszkodzenia, a przy tym wygodna w obsłudze. Nie da się zaprzeczyć, że marka Zeiss dołożyła wszelkich starań, aby stworzyć sprzęt solidny i niezawodny.

 

 

 

 

Carl Zeiss Conquest HD 10×42 

 

Carl Zeiss Conquest HD 10×42 to niewielka lornetka Zeiss w dobrej cenie. Jest to model, z obiektywem o średnicy 42 cm, odpowiedni do obserwowania przyrody. Kompaktowa, lekka obudowa sprawia, że urządzenie zyskało uznanie szerokiej grupy pasjonatów ptaków czy motyli.

System soczewek HD zapewnia nam optymalną jakość obrazu i bardzo dobre odwzorowanie barw. Dlatego też produkt jest niezastąpiony, gdy mamy zamiar podglądać i odróżniać różne gatunki zwierząt i ptaków.

Podobnie jak w przypadku innych sprzętów Zeiss zastosowano tutaj powłokę LotuTec, która sprawia, że woda spływa po soczewkach i my nie musimy ich ciągle przecierać, gdy na przykład pada deszcz. Jednocześnie soczewki charakteryzują się bardzo dobrą przepuszczalnością światła.

Wśród zalet produktu wymienia się jego kompaktowość, a także dobrze wyprofilowane uchwyty. Nie można też zapomnieć o cenie, która w porównaniu do innych modeli marki Zeiss jest bardzo atrakcyjna. Wiele osób doceniło też to, że lornetka jest ładna.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status