Najlepszy aparat kompaktowy Sony

Ostatnio aktualizowane: 09.08.20

Jaki aparat kompaktowy Sony wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Wiele osób zgodzi się, że mimo zaawansowanej technologii telefony komórkowe nie są w stanie zagwarantować nam wysokiej jakości zdjęć. Z tego powodu, jeśli chcemy cieszyć się ładnymi fotografiami z wakacji, musimy zainwestować w aparat kompaktowy. Zdecydowana część takich urządzeń charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, dzięki czemu możemy je mieć zawsze pod ręką. Pamiętaj jednak, że tylko wysokiej jakości sprzęty zapewnią Ci ładne i pełne kolorów fotografie. Zatem, jeśli aktualnie rozważasz taki zakup, polecamy lekturę naszego poradnika. Dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Co więcej, na jego końcu umieściliśmy niewielki ranking, w którym znalazły się trzy najlepsze aparaty kompaktowe Sony.

Sony to znana na całym świecie japońska marka, która obecnie jest jednym z liderów w produkcji sprzętów elektronicznych na całym świecie. Historia innowacji, jakie firma ta wprowadziła na międzynarodowy rynek zaczęła się wraz z zaprezentowaniem walkmana i discmana. To właśnie dzięki tym dwóm sprzętom nazwa marki Sony jest synonimem innowacyjności. Obecnie zajmuje się ona produkcją oraz dystrybucją elektroniki użytkowej, do której zaliczane są laptopy, komputery, konsole do gier, telewizory, nośniki danych oraz aparaty fotograficzne.

Zanim udasz się do sklepu musisz zastanowić się, czy bardziej odpowiedni będzie dla Ciebie model amatorski lub zaawansowany. Pierwszą, widoczną różnicą między tymi modelami jest ich wielkość. Sprzęty amatorskie są zdecydowanie mniejsze, dzięki czemu bez trudu można je przechowywać w kieszeni spodni. Z kolei urządzenia zaawansowane, cechują się większymi gabarytami, co wiąże się z lepszą wytrzymałością.

Kolejnymi różnicami między tymi dwoma rodzajami aparatów kompaktowych są parametry. Te amatorskie mają zdecydowanie mniej opcji i są bardzo proste w obsłudze. Aby wykonać zdjęcie, nie musimy wybierać żadnych dodatkowych funkcji, wystarczy jedynie przycisnąć odpowiedni guzik. Z kolei modele zaawansowane oferują dużą ilość opcji. Co więcej, przed wykonaniem fotografii każdy użytkownik może manualnie ustawić parametry.

Kolejnym, godnym uwagi elementem jest zoom optyczny. Jest on bardzo przydatny, gdy z jakiegokolwiek powodu nie możemy zbliżyć się do obiektu. Niektóre sprzęty oferują 4-krotne zbliżenie, a inne 25-krotne.

Następnym, interesującym parametrem jest tryb makro, który pozwala wykonać duże zbliżenia roślin, zwierząt, a nawet płatków śniegu. Niektóre przyrządy amatorskie są jego pozbawione.

 

 

Aparaty kompaktowe Sony – Ranking

 

 

Sony Cyber-shot DSC-RX100

 

Wyjątkowy model Cyber-shot DSC-RX100 to najlepszy aparat kompaktowy Sony w 2020 roku. Sprzęt ten powstał zarówno dla osób, którzy fotografią zajmują się jedynie hobbystycznie, jak i tych zawodowo. Jego dużą zaletą jest wysoka jakość wykonanych zdjęć, która dorównuje lustrzance.

Model ten cechuje się bardzo precyzyjnym przetwornikiem, który gwarantuje rejestr nawet drobnych szczegółów. Kolejnym parametrem, który zasługuje na uwagę jest 14- krotny zoom cyfrowy oraz 3,6- krotny optyczny. Sprawia to, że bez problemu sfotografujesz oddalone obiekty w wysokiej jakości.

Następną zaletą produktu jest jego duży zakres czułości, który waha się między 125 a 6400 ISO. Pozwala to na wykonanie wyraźnych i pełnych kolorów zdjęć, nawet w warunkach nocnych. Naturalnie, w razie odmiennych preferencji, użytkownik może ten parametr ustawić manualnie.

Opinie konsumentów o tym przyrządzie są bardzo pochlebne. Wielu z nich zdecydowało się na zakup tego sprzętu ze względu na kompaktowe wymiary, które wynoszą: wysokość – 58,1 mm, szerokość – 101,6 mm, głębokość – 35,9 mm. Co więcej, niewielka waga aparatu (jedyne 240 g wraz z baterią) sprawia, że urządzenie nie stanowi dodatkowego obciążenia.

 

 

 

 

Sony Cyber-shot DSC-HX60

 

Sprzęt typu Cyber-shot DSC-HX60 to wysokiej klasy aparat fotograficzny Sony w dobrej cenie. Do największych jego zalet należą niewielkie, kompaktowe rozmiary oraz nowoczesny obiektyw Sony G, który oferuje użytkownikowi aż 30- krotny zoom optyczny.

Tym, co przekona wiele osób do zakupu prezentowanego produktu jest wbudowana technologia Wi-Fi, którą na pewno docenią wielbiciele mediów społecznościowych. Dzięki temu za pomocą jednego kliknięcia, będziesz mieć możliwość udostępnienia swojej fotografii na takich portalach jak Facebook, Instagram czy Twitter.

Gwarantem wykonania dobrego zdjęcia jest stabilizator Optical SteadyShot, który niweluje nawet najmniejsze drgania. Ponadto zapewnia on również najlepszą rozdzielczość, nawet w sytuacji, gdy użyliśmy maksymalnego zbliżenia. Poza tym, stabilizator pozwala nam na wykonanie fotografii w dobrej jakości nawet przy słabym oświetleniu.

Zaletą modelu jest nowoczesny i innowacyjny procesor BIONZ X. Dzięki jego szybkiej pracy bez problemu wykonasz ładne zdjęcia czy filmy w jakości HD. Dodatkowo nie musisz się już obawiać cyfrowego przerysowania krawędzi, gdyż prezentowany aparat w pełni je redukuje.

Opinie konsumentów są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników zdecydowało się na zakup prezentowanego przyrządu ze względu na jego imponujące parametry oraz kompaktowe wymiary.

 

 

 

 

Sony Cyber-Shot DSC-W830

 

Aparat kompaktowy Sony Cyber-Shot DSC-W830 to jeden z najnowocześniejszych urządzeń, jakie są obecnie dostępne na rynku. Z prezentowanego sprzętu będą zadowoleni zarówno amatorzy fotografii, jak i profesjonaliści. Co więcej, producent zapewnia, że jakość wykonanych zdjęć jest bardzo zbliżona do tych z lustrzanki.

Do zalet prezentowanego modelu zaliczyć możemy bardzo czuły obiektyw ZEISS, który wyposażony jest w aż 8-krotny zoom optyczny. Pozwoli on na wyraźne uchwycenia każdego obiektu.

Ciekawym udogodnieniem jest również opcja zapisywania wysokiej jakości filmów. Prezentowany przyrząd oferuje Ci nagrywanie ujęć w wersji HD 720p, dzięki czemu możesz cieszyć się wyraźnymi ujęciami.

Jeśli jesteś początkującym fotografem to na pewno ucieszy Cię wiadomość, że urządzenie to zostało wyposażone w inteligentne, automatyczne dostosowanie trybu pracy do panujących warunków. Nie będziesz musiał się zatem martwić o manualne wybieranie odpowiednich funkcji w menu. Opinie o tym aparacie są bardzo pozytywne. Wielu użytkowników wybrało go ze względu na stosunek jakości do ceny. Co więcej, specjalna opcja o nazwie „piękność” oferuje retusz i edycję zaraz po wykonaniu zdjęcia.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status