Najlepszy aparat kompaktowy do 500 zł

Ostatnio aktualizowane: 23.01.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki aparat kompaktowy do 500 zł wybrać?

 

Wybierasz się na wycieczkę i szukasz aparatu kompaktowego, który nie obciąży domowego budżetu, ale pozwoli Ci wykonać setki ładnych zdjęć? Dobrze trafiłeś, w tym krótkim artykule podpowiadamy, co cechuje najlepsze aparaty kompaktowe do 500 zł.

 

 

Czy za 500 zł można kupić dobry aparat? Na wielu forach internetowych nie brakuje krytycznych ocen tanich kompaktów. Wiele osób twierdzi, że dobre zdjęcia robi się tylko lustrzankami wartymi kilka tysięcy złotych. Jednak nawet małym kompaktem można zrobić fajne zdjęcia, którymi bez obaw można pochwalić się przed znajomymi, a nawet obcymi osobami.

Żeby kupić dobry aparat kompaktowy do 500 zł, musimy sprawdzić matrycę. Podczas wyboru spotykamy się z 2 różnymi określeniami – CCD oraz CMOS. W bardzo tanich kompaktach stosowana jest matryca CCD, w tych troszkę droższych CMOS. Wiele osób podkreśla, że to drugi typ jest nieco lepszy, bo pozwala na szybsze wykonywanie zdjęć i nie zacina się.

Piksele – czy są ważne? To pytanie zadaje sobie wiele osób i chociaż faktycznie więcej pikseli oznacza – lepsze zdjęcie, ale gdy nie chcemy wywoływać zdjęć w bardzo dużym formacie, nie potrzebujemy też sprzętu, który ma 20 megapikseli, ważniejsze jest raczej to, jaka jest domyślna rozdzielczość zdjęć i jak piksele kształtują się. W przypadku tanich kompaktów 5152 x 3864 p to bardzo dobra rozdzielczość.

Wiele osób podkreśla, że najlepszy aparat kompaktowy do 500 zł w 2020 roku jest lekki, poręczny i ma mocną obudowę. Wiele osób kupuje takie małe sprzęty na wycieczki, a w podróży nietrudno o wypadki, często aparat nam spada – warto więc wybrać taki, który ma porządną obudowę. Dobrze, jeśli ma specjalną zawieszkę lub możliwość jej zamontowania, aby przenoszenie sprzętu było łatwiejsze.

Warto sprawdzić, jakie funkcje ma dany produkt. W dobie Internetu i portali społecznościowych szczególnie popularna stała się łączność WiFi, a przynajmniej Bluetooth – dają one możliwość szybkiego przesyłania zdjęć z aparatu na komputer czy telefon, a potem możemy już wygodnie wrzucić fotografię na nasz profil.

 

 

Aparaty kompaktowe do 500 zł – ranking

 

 

Sony Cyber-Shot DSC-W830 

 

Sony Cyber-Shot DSC-W830 umożliwia wykonanie bardzo dobrych zdjęć w każdej sytuacji. Jest to możliwe dzięki nowoczesnemu stabilizatorowi obrazu. Nawet podczas poruszenia aparatu, element obiektywu przemieszcza się w taki sposób, aby zdjęcie było jak najbardziej ostre.

Jest to bardzo dobry produkt dla osób, które jeszcze nigdy nie miały okazji robić zdjęć profesjonalnym aparatem. Sprzęt dobiera wszystkie ustawienia, aby zdjęcie wyglądało jak najlepiej. Matryca CMOS pozwala na płynną pracę. Rozdzielczość zdjęć wynosi 5152 x 3864 p.

Produkt waży jedynie 120 g. Przenoszenie oraz utrzymanie aparatu bez poruszenia nie jest więc problemem. Możemy go zabrać ze sobą w każde miejsce. Produkt pozwala nam także na nagrywanie wysokiej jakości filmików. Użytkownicy najczęściej wspominają o bardzo czułej funkcji ISO, która umożliwia robienie zdjęć po zmroku. Internautom podoba się również fakt, że aparat jest bardzo lekki.

 

 

 

 

Panasonic Lumix DMC-SZ10 

 

Panasonic Lumix DMC-SZ10 to aparat z dotykowym ekranem LCD. Obsługiwanie prezentowanego urządzenia jest bardzo łatwe. Dlatego aparat może być używany przez osoby, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w robieniu zdjęć. Pomaga w tym również stabilizator obrazu.

Prezentowany produkt ma funkcję nagrywania filmików w jakości 720 p. A zdjęcia, które robimy możemy od razu obrabiać. Mamy do wyboru wiele filtrów, a także możemy tworzyć dynamiczne panoramy. Oprócz tego możemy również wykorzystać funkcję poprawiania urody. Aparat robi zdjęcia z szybkością 3 klatek na sekundę. Obraz możemy przybliżać maksymalnie 12 razy.

Wyświetlacz ma przekątną 2,8 cali. Na podglądzie widzimy więc wyraźnie każde zdjęcie. Jest to kompaktowe urządzenie, które możemy ze sobą zabrać na każde spotkanie. Użytkownikom najbardziej podoba się to, że aparat nie waży zbyt dużo. Wspominają oni również o wytrzymałej obudowie, która nie ulega zniszczeniu.

 

 

 

 

Canon IXUS 185 

 

Canon IXUS 185 to dobry aparat kompaktowy do 500 zł dostępny w wielu wersjach kolorystycznych. Maksymalna rozdzielczość zdjęć wynosi 5152 x 3864 p. Fotografie są pełne szczegółów nawet po wielokrotnym przybliżeniu.

Sprzęt waży jedynie 126 g – dlatego jest to idealny kompakt na wycieczki. Wiele osób wspomina, że obsługa aparatu nie jest zbyt trudna. Na jego obudowie znajdziemy tylko kilka przycisków, a menu jest bardzo intuicyjne. Co więcej tryb Easy Auto sprawia, że aparat sam dobiera najlepsze ustawienia.

Urządzenie daje nam możliwość obróbki zdjęć zaraz po ich zrobieniu. Nagrywanie filmów w wysokiej jakości również nie jest problemem. Internauci, którzy już zdążyli zaopatrzyć się w opisywany produkt uważają, że bardzo dobrze spełnia on swoje zadanie. Bardzo często wspominają oni o kompaktowości aparatu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 4.33 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status