Najlepszy aparat fotograficzny kompaktowy

Ostatnio aktualizowane: 20.01.20

 

Jaki aparat fotograficzny kompaktowy wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Decydując się na wakacyjny wyjazd, warto zaopatrzyć się w dobrej jakości aparat, który uchwyci wszystkie miło spędzone przez Ciebie chwile. Jeśli jednak chcesz cieszyć się wspomnieniami przez długi czas, musisz zadbać o to, by zakupiony przez Ciebie sprzęt był możliwie najlepszy. Nie jest to jednak wcale takie proste, bowiem rynek oferuje wiele modeli o niezbyt dobrej jakości. Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, przygotowaliśmy ten oto poradnik, gdzie podpowiemy, na co zwrócić uwagę. Co więcej, na jego końcu umieściliśmy niewielkie zestawienie, gdzie znalazły się trzy najlepsze aparaty fotograficzne kompaktowe.

Pierwszą decyzją przed, jaką przyjdzie Ci stanąć to wybór między modelem amatorskim a zaawansowanym. Podstawową różnicą jest wielkość oraz ilość opcji. Sprzęty amatorskie oferują błyskawiczne robienie zdjęć, bez konieczności ustawiania dodatkowych parametrów.  Podczas, gdy modele zaawansowane mają bardzo dużo dodatkowych funkcji, których wybieranie zmienia jakość fotografii. Warto dodać, że urządzenia przeznaczone dla profesjonalistów mają możliwość rozbudowania. Zatem, jeśli nie jesteś zawodowym fotografem i preferujesz już gotowe ustawienia, model amatorski będzie dla Ciebie odpowiedni.  W przypadku, gdy fotografia jest Twoją pasją i chcesz mieć możliwość manualnego ustawienia parametrów, wybierz urządzenie zaawansowane.

Ważnym parametrem jest ogniskowa, czyli wielkość, która pozwala na określenie, jaką zdolność do skupiania światła w obiektywie ma soczewka w aparacie. To z kolei jest połączone z rodzajem obiektywu.  Pierwszym typem są przyrządy szerokokątne, w których ogniskowa jest mniejsza niż 5 cm. Są one odpowiednie do fotografowania krajobrazów, zamkniętych pomieszczeń i architektury. Drugim typem są obiektywy standardowe, gdzie ogniskowa wynosi 5 cm. W związku z tym, że to najbardziej uniwersalny model, jest on najczęściej wybierany. Ostatnim rodzajem są sprzęty długoogniskowe, z ogniskową powyżej 5 cm. Używane są one do uwieczniania portretów i daleko oddalonych obiektów.

Warto również bliżej przyjrzeć się opcji ustawiania ostrości, czyli minimalnej odległości, z jakiej możemy konfigurować ten parametr. Warto upewnić się, aby był on możliwie najmniejszy. Uniwersalne sprzęty zazwyczaj posiadają opcję automatycznego ustawiania ostrości. W niektórych aparatach zdjęcie ogniskuje się w małym obszarze.  Inne przyrządy oferują model wielopunktowy, gdzie jest ona ustawiana na najważniejszym elemencie zdjęcia, czyli chociażby twarzy. Innym rodzajem jest opcja manualna, w której użytkownik sam ustawia miejsce ogniskowania. Taka funkcja dotyczy tylko zaawansowanych produktów.

 

 

Aparaty fotograficzne kompaktowe – Ranking

 

 

Sony Cyber-Shot DSC-RX100

 

Model Sony Cyber-Shot DSC-RX100 to wysokiej jakości aparat kompaktowy. Sprzęt ten polecany jest profesjonalistom, którym zależy na wysokiej jakości robionych zdjęć. Wielu specjalistów jest zdania, że fotografie, które wykonuje się przy pomocy prezentowanego produktu są bardzo podobne do tych otrzymywany z lustrzanek.

Prezentowany model jest bardzo nowoczesny, dzięki czemu bez trudu uchwycisz nawet najdrobniejsze szczegóły. Co więcej, sprzęt ten umożliwia Ci pracę niemal w każdych warunkach. Wynika to z bardzo dużej czułości, dzięki której możliwe jest fotografowanie nawet bardzo szczegółowych scen nocnych. Sprawia to, że wykonane zdjęcia wyglądają bardzo realistycznie. Czułość wynosi od 125 do aż 6400 ISO i prezentowany przyrząd ma możliwość jej manualnego ustawienia.

Tym co sprawia, że prezentowany model jest uważany za najlepszy aparat fotograficzny kompaktowy w 2020 roku są jego kompaktowe wymiary. Wynoszą one: wysokość – 5,81 cm, szerokość – 10,16 cm, głębokość – 3, 59 cm. Z kolei waga z baterią to tylko 240 g. Dzięki temu możesz mieć go zawsze przy sobie.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób zdecydowało się na ten sprzęt ze względu na dobre parametry, gdyż rozdzielczość w tym aparacie to aż 20,2 Mpx.

 

 

 

 

Olympus Tough TG-4

 

Urządzenia Olympus Tough TG-4 jest jednym z najczęściej wybieranych aparatów kompaktowych. Spowodowane jest to jego bardzo jasną przysłoną, co gwarantuje wyraziste kolory. Ponadto sprzęt ten jest często wybierany przez wielbicieli mocnych wrażeń, gdyż specjalny system uszczelek skutecznie chroni go przed działaniami pogodowymi. Dzięki temu bez problemu możesz używać prezentowanego aparatu nawet w czasie dużej śnieżycy.

Ogromną zaletą prezentowanego produktu jest system ujęć makro, który ma aż 4 tryby. Pozwoli Ci to na dostosowanie pracy aparatu do Twoich wymagań. Funkcja ta szczególnie przyda się osobom, które wykonują zdjęcia insektom czy kwiatom. Dodatkowo wykonywanie fotografii spadającym płatkom śniegu nie będzie trudne.

Uchwycenie nawet najdrobniejszych szczegółów jest możliwe dzięki 4-krotnemu optycznemu zoomowi. Prezentowany model oferuje również bardzo szybki autofocus, dzięki któremu możesz wykonać zdjęcia poruszającym się obiektom.

Opinie konsumentów o tym aparacie się bardzo pozytywne. Wiele osób zdecydowało się na jego zakup, gdyż wbudowana obsługa Wi-Fi umożliwia natychmiastowe opublikowanie wykonanych zdjęć w mediach społecznościowych.

 

 

 

 

Canon Powershot SX620

 

Urządzenie typu Powershot SX620 to bardzo nowoczesny aparat fotograficzny kompaktowy w dobrej cenie. Wiele osób decyduje się na zakup prezentowanego przyrządu, ze względu na jego kompaktowe rozmiary, które sprawią, że zawsze będzie on pod ręką. Co więcej, grubość urządzenia to jedynie 2,79 cm, zatem bez problemu umieścisz go w kieszeni.

Osoby, które lubią dzielić się swoimi wspomnieniami na portalach społecznościowych typu Facebook czy Instagram na pewno się ucieszą z tego, że urządzenie posiada on wbudowaną funkcję Wi-Fi i NFC.

Kolejną zaletą aparatu jest 25-krotny zoom optyczny, który pozwoli Ci przybliżyć, a następnie uchwycić nawet najbardziej oddalone obiekty. Wiedz, że sprzęt ten nadaje się zarówno do rejestrowania portretów, jak i krajobrazów. Możliwe jest to za sprawą systemu HS, który pozwala na wykonanie fotografii nawet w niekorzystnym świetle. Z kolei szeroki kąt obrazu, który wynosi 25 mm, posłuży do uwieczniania dużych scenerii.

Opinie konsumentów o prezentowanym aparacie są bardzo pozytywne. Wiele osób zdecydowało się na jego zakup, ponieważ oferuje nie tylko zdjęcia w wysokiej jakości, ale posiada również funkcję kręcenia filmów HD.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status