Najlepsza lustrzanka Nikon

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Jaką lustrzankę Nikon wybrać?

 

Zakup lustrzanki to dość skomplikowany proces, zwłaszcza jeśli nie posiadamy doświadczenia. Rynek jest przepełniony taki sprzętami, co może utrudnić nam wybór. Dlatego też przygotowaliśmy krótki poradnik, który podpowie Ci czym kierować się przy wyborze i czym cechuje się najlepsza lustrzanka Nikon w 2020 roku.

Zapewne zastanawiasz się, dlaczego marka Nikon. Z pewnością jest Ci ona dobrze znana, bo to jeden z najlepszych producentów aparatów i lustrzanek. Ma dużą konkurencję, ale od lat cieszy się niezmienną popularnością. W ofercie Nikon znajdziemy również inne sprzęty optyczne. Japońska jakość i dbałość o szczegóły to gwarancja niezawodności.

Na sam początek odradzamy zakup dużej, skomplikowanej lustrzanki, której obsługa sprawi nam problem. Lekkie sprzęty są łatwiejsze w obsłudze. Obudowa powinna być solidna, odporna na wstrząsy i uszkodzenia. Dobrze jeśli sprzęt sprzedawany jest w zestawie z etui zabezpieczającym.

Trudną decyzją może okazać się wybór matrycy. Wyróżniamy 3 podstawowe typy CCD, CMOS i Live MOS. Za najlepszy typ uważa się ten ostatni, jest to połączenie matrycy CCD i CMOS, jednak równie dobra jest matryca CMOS, jaką znajdziemy w większości sprzętów. Wybierając ten element zwróćmy uwagę na parametr, jakim jest ISO. Określa on zakres światłoczułości. Im wyższy jest ten parametr, tym lepiej, bo pozwala na wykonanie wyraźnych zdjęć nawet w zaciemnionym pomieszczeniu lub nocą.

W przypadku lustrzanek cyfrowych musimy też wybrać wyświetlacz. Im jest większy, tym łatwiej będzie nam przeglądać wykonane zdjęcia. Jednak sama przekątna to nie wszystko. Istotne jest to, czy jest łatwy w obsłudze i można regulować jego ustawienie.

Dobry, nowoczesny sprzęt musi mieć złącze USB, HDMI, a także łączność Wi-Fi. Ułatwi to przesyłanie zdjęć na komputer. Zweryfikuje też to, jaką kartę obsługuje interesujący Cię model.

Aby ułatwić Ci wybór, przeanalizowaliśmy rynek i poniżej przedstawiamy najlepsze lustrzanki Nikon. Z całą pewnością znajdziesz wśród nich model, który sprosta Twoim potrzebom.

 

 

Lustrzanki Nikon – Ranking

 

 

Nikon D7100

 

Nikon D7100 to lustrzanka, która pozwoli Ci wykonać piękne zdjęcia. Produkt jak na bardziej zaawansowany aparat jest dość lekki, a więc jego użytkowanie będzie przyjemnością.

Produkt ten ma matrycę CMOS formatu DX o rozdzielczości 24,1 mln pikseli. Gwarantuje to wykonywanie wyjątkowo ostrych i wyrazistych zdjęć. Warto podkreślić, że lustrzanka wykonuje zdjęcia seryjne, również w wysokiej jakości, a czułość ISO wynosi od 100 do 6400.

Górną i tylną pokrywkę wykonano ze stopu magnezu. Materiał ten jest wysoce odporny na działanie czynników pogodowych oraz kurzu. Produkt jest wytrzymały i solidny, więc z całą pewnością stanowi inwestycję na długie lata.

Jest zgodny z urządzeniami z systemem operacyjnym iOS lub Android. Posiada funkcję Wireless Mobile Utility, która ułatwi Ci bezpośrednie przesyłanie zdjęć na telefon lub tablet.

Urządzenie może służyć nie tylko do wykonywania pięknych fotografii, ale też kręcenia filmów Full HD D-Movie. Ułatwieniem w tym wypadku jest duży wyświetlacz, który można ustawić pod dowolnym kątem.

Ta niezawodna lustrzanka cyfrowa zyskała przychylność wielu osób. Konsumenci podkreślają, że jest to bardzo dobry produkt, który umożliwia wykonanie pięknych zdjęć w różnych warunkach.

 

 

 

 

Nikon D750

 

Szukasz zaawansowanego, wszechstronnego sprzętu i masz większe fundusze? Jeśli tak, polecamy Ci model Nikon D750. Lustrzanka ma matrycę o rozdzielczości 24,3 mln pikseli w formacie FX, co zapewnia wyjątkową jakość zdjęć. Należy tutaj zaznaczyć, że zakres czułości ISO wynosi od 100 do aż 12800, ale może zostać rozszerzony do 51200.  

Produkt umożliwia wykonanie wysokiej jakości zdjęć oraz nagranie filmów Full HD. Na naładowanej baterii wykonamy do 1230 zdjęć lub zarejestrujemy 55 minut nagrania. Jest to zasługa energooszczędnej elektroniki.

Model ten ma wyświetlacz LCD o przekątnej 8,0 cm (3,2 cala), który ułatwia korzystanie z lustrzanki. Nikon D750 to pełnoklatkowa lustrzanka, która posiada wszystkie cechy profesjonalnego sprzętu. Ma wbudowany Bluetooth, Wi-Fi i inne funkcje ułatwiające komunikację ze sprzętami mobilnymi. Przesyłanie zdjęć z lustrzanki na telefon jest bardzo proste.

Prezentowany produkt nie należy do tanich propozycji, niemniej jednak cieszy się dużym uznaniem konsumentów. Uważany jest za bardzo solidny. Użytkownicy potwierdzają, że wykonuje piękne zdjęcia.

 

 

 

 

Nikon D5300

 

Lustrzanka Nikon w dobrej cenie to niezaprzeczalnie model D5300. Urządzenie jest wyposażone w matrycę CMOS w formacie DX o rozdzielczości 24,2 mln pikseli, dzięki czemu zdjęcia są ostre.

Za sprawą wbudowanej sieci Wi-Fi oraz możliwości zainstalowania darmowego programu Wireless Mobile Utility, przesyłanie zdjęć na urządzenia mobilne będzie łatwiejsze. Ciekawym rozwiązaniem jest też wbudowany odbiornik GPS. Za jego sprawą możemy dodać do zdjęć znacznik geograficzny zawierający informacje o lokalizacji. To bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które aktywnie prowadzą swój fanpage i konta na różnych portalach społecznościowych.

Model ten posiada duży, ruchomy wyświetlacz. Przeglądanie na nim zdjęć oraz pogląd tych robionych, jest dzięki temu ułatwiony. Ponieważ mamy tutaj do czynienia z wysoką czułość ISO od 100 do 12800, zdjęcia wychodzą szczegółowe, nawet przy złym oświetleniu.

Urządzenie umożliwi Ci wykonywanie wspaniałych fotografii, a także nagranie filmu w najwyższej jakości dźwięki. W ten sposób uwiecznisz ważne momenty bez konieczności zakupienia osobnej kamery.

W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że lustrzanka nie tylko wykonuje bardzo dobre zdjęcia, ale ma też solidną, odporną na uszkodzenia obudowę, a w przy tym jest dostępna w bardzo atrakcyjnej cenie.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status