Osłony LCD ranking

Ostatnio aktualizowane: 25.01.20

 

W każdym gospodarstwie domowym znajduje się pewna liczba urządzeń z wyświetlaczami LCD. Zaliczamy do nich telewizory, aparaty fotograficzne oraz telefony. Niestety, sprzęty tego typu są bardzo podatne na pęknięcia, czy ubrudzenie brudnymi palcami. Z tego powodu, jeśli chcesz zadbać o żywotność swojego urządzenia polecamy Ci zakup dobrej jakości osłony LCD, która uchroni Twój dotykowy wyświetlacz przed zniszczeniem. Obecnie najlepszym sprzętem na rynku jest GGS Canon 70D. Jest to bardzo dobry produkt, który odpowiada za uchronienie ekranu przed czynnikami zewnętrznymi. Warstwa ta jest bardzo cienka, dzięki czemu nie musisz się obawiać, że przez przypadek o nią zahaczysz i ją zerwiesz. Poprawnie zamontowana, ściśle przylega do ekranu i osłania go. Jeśli jednak znalezienie tego modelu okaże się zbyt trudne, polecamy sprzęt alternatywny. Jest nim GGS Canon 5D Mark III. Atutem tego modelu jest to, że pokrywa on nie tylko ekran, ale i wszystkie ściany boczne oraz tylne, co dodatkowo ochrania urządzenie przed porysowaniem.

 

 

Jaką osłonę LCD kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wystarczy chwila nieuwagi, aby uszkodzić telefon, tablet, laptop, a nawet telewizor. Dlatego też warto zainwestować w specjalną osłonę na ekran LCD. Nie jest to drogi produkt, a w wielu przypadkach okazuje się niezastąpiony. Warto też podkreślić, że osoby, które używają takich zabezpieczeń rzadziej korzystają z usług specjalistów zajmujących się naprawą elektroniki. Aby ułatwić Ci wybór przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jaką osłonę LCD wybrać.

Co możesz chronić osłoną?

Tak naprawdę każdy sprzęt z ekranem LCD należy chronić specjalną osłoną. W przypadku starszych modeli elektroniki znalezienie elementu chroniącego sprzęt może być trudniejsze. Większość firm oferuje jednak szeroki wachlarz produktów, co ułatwia znalezienie zabezpieczeń na aparaty fotograficzne, tablety, smartfony, laptopy czy kamery. Warto pamiętać, że taki produkt chroni ekran nie tylko przed zbiciem, ale też wszelkimi zarysowaniami.

 

Rodzaje

Wyróżniamy dwa typy osłon – foliowe i szklane. Na jaki produkt się zdecydować? Jeśli szukasz wyłącznie zabezpieczenia przed porysowaniem swojego tabletu czy laptopa, a dodatkowo rzadko przenosisz te sprzęty, lepszym wyborem jest folia. Jeśli jednak szukasz czegoś solidniejszego i zapewniającego skuteczniejszą ochronę, polecamy szkło hartowane.

 

Typy folii – najlepsza osłona LCD

Warto pamiętać, że wyróżniamy kilka typów folii, które mają nieco inne przeznaczenie i charakterystykę. Najpopularniejsze typy to:

Ultra-clear – niezwykle przejrzyste, cechujące się bardzo dobrą przepuszczalnością światła,

Anti-glare – matowe, nie odbijające światła i przy okazji odporne na tłuste odciski palców. Polecane są przede wszystkim do montażu na telefonie, kamerkach w samochodzie oraz w laptopach, których używamy na zewnątrz,

mirrorMirror – czyli lustereczko, to doskonała propozycja dla wszystkich kobiet. Dlaczego? Jest to wyjątkowa osłona, bo wtedy, gdy ekran jest wyłączony może pełnić rolę lusterka,

Privacy – to rozwiązanie, które pozwala chronić prywatność. Obraz z ekranu jest widoczny pod kątem prostym, ale nie z boku. Nikt nie zobaczy co robisz w telefonie.

 

Osłona LCD na aparat

W przypadku aparatów fotograficznych wybór jest nieco bardziej skomplikowany. Trudniej jest znaleźć uniwersalną osłonkę. Najlepiej zdecydować się na produkt tego samego producenta co aparat, jaki posiadamy. Pamiętajmy, aby uwzględnić to, żeby osłona w żaden sposób nie zablokowała nam dostępu do funkcji naszego sprzętu.

 

Przekątna – jaka osłona LCD jest najlepsza dla Twojego sprzętu.

Nie trudno o zakup produktu, który nie pasuje do naszego urządzenia. Niestety zdarza się tak, że sprzedawca zapewnia nas o tym, iż wyrób pasuje na dany model smartfonu czy tabletu, ale w rzeczywistości okazuje się, że folia lub szkło jest za małe. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest dokładne sprawdzenie wymiarów produktów i nie poleganie wyłącznie na opisie dotyczącym przeznaczenia.

 

Nakładanie

Nie zapominajmy o tym, że po zakupieniu, folię bądź szkło trzeba nałożyć na ekran i przykleić. Tutaj wiele osób ma ogromny problem. Dlatego najlepiej kupić 2, a nawet 3 identyczne folie ochronne, jeśli nie są to drogie produkty lub też udać się do punktu naprawy telefonów, gdzie doświadczona osoba wykona za nas montaż. Jeśli kupujesz najtańsza folię, zwróć uwagę czy w zestawie znajdują się specjalne ściereczki służące do przygotowania ekranu urządzenia mobilnego. Wszelkie pyłki, które pozostaną na ekranie, niestety przykleją się do osłony, co nie będzie wyglądać estetycznie.

 

Grubość osłony

Zwróć uwagę, jak gruba jest osłona. Zwykle jest na tyle cienka, że nie ma większego problemu na przykład z nałożeniem etui, ale zdarzają się też grube jej wersje, które zwiększą tęgość sprzętu i ten nie zmieści się w etui.

 

Osłona to nie szafa pancerna

Wiele osób uważa, że osłona to sposób na wszelkie problemy, czyli uszkodzenia, zarysowania, zalania oraz upadki. Niestety nawet najlepszy produkt może ulec uszkodzeniu jeśli jest źle eksploatowany. Dużo zależy też od samego wyrobu. Tzw. flagowe modele danego producenta są tak skonstruowane, żeby były jak najmniej awaryjne. Jednak tuż obok nich znajdziemy inne serie, w których często ekran jest kiepskiej jakości i nawet najlepsze szkło nie będzie stanowiło zabezpieczenia przed awarią.

Osłona na duże ekrany LCD

Wielu rodziców wie, jakim wyzwaniem jest dorastające dziecko, uczące się chodzić. Trzeba je pilnować na każdym kroku, zwłaszcza wtedy, gdy elektronika jest zainstalowana na jego wysokości. Jeśli masz małą pociechę i duży telewizor umieszczony na niskiej szafce, polecamy Ci zakup osłony na duże ekrany LCD. Nie zabezpieczają one przed uszkodzeniami spowodowanymi na przykład uderzeniem dużym i ciężkim przedmiotem, ale świetnie chronią ekran przed zarysowaniami.

 

Osłony LCD w dobrych cenach

Koszt zakupu osłony zależy od kilku czynników. Proste folie i szkło hartowane bez dodatkowych funkcji to kwestia od kilku do kilkudziesięciu złotych. Wiele zależy od tego, jakiego producenta sprzęt posiadamy i jaka jest dostępność takich osłon. Jeśli interesuje Cię produkt z funkcją lustra, matowy lub też chroniący Twój ekran przed wzrokiem niepożądanych osób, musisz liczyć się z większym wydatkiem – nawet 250 zł. Sporo zapłacisz też za profesjonalne osłony na ekran aparatu fotograficznego. Osłony na ekran telewizora to kwestia ok 200-400 zł.

 

 

Najlepsza osłona LCD w 2020 roku

 

Używając sprzętów elektronicznych z wyświetlaczem LCD często narażamy je na porysowanie czy otarcia, które mogą wpłynąć na ich żywotność. Z tego powodu, coraz więcej osób decyduje się na zakup specjalnych osłon, które zapobiegają zarysowaniom. Ponieważ nie każdy z nas jest specem w tej dziedzinie, przygotowaliśmy ten oto ranking osłon LCD, który pomoże Ci podjąć decyzję, jaki model zakupić.

 

Nasze zalecenia

 

GGS Canon 70D

 

Wybierając osłonę LCD na swój sprzęt warto kierować się opiniami konsumentów. Produktem, który cechuje się dużą ilością pozytywnych opinii jest GGS Canon 70D. Ten cienki element składa się z kilku warstw ochronnych, które nałożone na siebie zapewniają profesjonalną powłokę minimalizującą pęknięcia czy porysowania.

Warto zaznaczyć, że ta osłona LCD nie powoduje żadnego zniekształcenia w obrazie. Równocześnie, odpowiednio dopasowana nie wytwarza żadnych pęcherzyków – ekran telefonu czy tabletu jest w pełni gładki. Pozwala to uchronić wyświetlacz przed zabrudzeniami, gdyż wiele osób korzysta ze sprzętów elektronicznych brudnymi palcami. Zaletą produktu jest łatwy montaż, który każdy z nas może przeprowadzić we własnym domu, bez użycia specjalnej aparatury.

Dzięki łatwemu montażowi wielu konsumentów zdecydowało się na zakup prezentowanego sprzętu. Bowiem, w przeciwieństwie do folii nie pozostawia on pęcherzyków powietrza, które ciężko jest potem usunąć. Co więcej, osłona nie wchodzi w interakcję z ekranem LCD i nie obniża jego wydajności.

 

 

 

 

GGS Canon 5D Mark III 

 

Częste noszenie tabletu, telefonu komórkowego czy aparatu fotograficznego w torebce może zaowocować porysowaniem ekranu. W przypadku urządzeń dotykowych wiąże się to z obniżeniem funkcjonalności sprzętu. Z tego powodu warto rozważyć zakup GGS Canon 5D Mark III. W przeciwieństwie do tradycyjnej folii, produkt ten cechuje się łatwym montażem i demontażem. Co więcej, w czasie umieszczania osłony na powierzchni ekranu nie powstają pęcherzyki powietrza, które są trudne do usuniecia. Montaż modelu jest bardzo intuicyjny i nie wymaga użycia dodatkowych substancji, jednocześnie można go przeprowadzić w całości w swoim domu.

Osłona składa się z kilku warstw ochronnych, które chronią ekran przed uszkodzeniem na skutek otarcia czy porysowania. Co więcej, produkt minimalizuje ryzyko pęknięcia wyświetlacza w momencie upadku. Wiedz jednak, że powłoka nie wchodzi w interakcje z wyświetlaczem LCD oraz nie zniekształca obrazu. Do atutów sprzętu należy zaliczyć dobre dopasowanie się do bryły aparatu. Dzięki temu żaden element nie wystaje, co minimalizuje ryzyko zahaczenia powłoki o ubranie, czy paznokieć i zerwania jej.

Opinie o osłonach LCD tego producenta są bardzo pozytywne. Ze względu na łatwy montaż duża liczba konsumentów zdecydowała się na tę inwestycję, by lepiej bronić swoich sprzętów elektronicznych.

 

 

 

 

Sony RX1/RX100

 

Jeśli często nosisz swoje sprzęty elektroniczne w torebce to powinieneś zainwestować w wysokiej jakości osłonę ekranu LCD. Model ten jest przezroczysty, zatem nie powoduje żadnych zniekształceń w wyświetlanym obrazie. Co więcej, sposób jego montażu jest bardzo prosty, co pozwala na uniknięcie powstania pęcherzyków powietrza.

Powłoka została wykonana z wysokiej jakości szkła hartowanego o 6 warstwach. Pozwala to na profesjonalną ochronę aparatu przed zarysowaniem, uszkodzeniem lub zabrudzeniem. Co więcej, w wielu przypadkach osłona zapobiega rozbiciu wyświetlacza w momencie upadku. Na sprzęt składają się warstwa antyrefleksyjna, UV, wzmacniająca oraz antykurzowa. Gwarantuje to nie tylko bezpieczeństwo urządzenia, ale i jego elegancki wygląd.

Ze względu na użycie innowacyjnej technologii, użytkownicy nie zauważyli różnicy w wyświetlanym obrazie po zamontowaniu osłony. Równocześnie, grubość powłoki, która liczy jedynie 0,5 mm nie przeszkadza w swobodnym użytkowaniu aparatu. Poza tym mimo obecności osłony dostępność do przycisków na korpusie jest taka sama, nie musisz więc używać większej siły.

 

 

 

 

GGS Nikon D750

 

Decydując się na zakup osłony ekranu LCD powinieneś zwrócić uwagę na to, aby jej montaż był prosty. Z tego powodu chcemy Ci polecić GGS Nikon D750. Jest to bardzo wytrzymała i cienka powłoka, która uchroni Twój aparat przed zarysowaniami czy zabrudzeniem. Dzięki temu zdecydowanie zwiększy się jego żywotność.

Osłona została wykonana z najwyższej jakości szkła hartowanego, które jest odporne na stłuczenia. Produkt ten posiada aż sześć cienkich warstw, które skutecznie bronią wyświetlacz przed czynnikami zewnętrznymi. Co więcej osłona posiada powłokę antyrefleksyjną, UV, przeciwkurzową oraz wzmacniającą. Dzięki temu w przypadku upadku z wysokości, pęknięciu ulegnie nałożona warstwa, a nie wyświetlacz. Grubość osłony to tylko 0,3 mm, zaś jej wytrzymałość wynosi 100 g/cm2.

Duża grubość, licząca 8H+ jest powodem, dlaczego tak wiele osób zdecydowało się zrezygnować z folii i zakupić powłokę ochronną LCD. Liczne grupy konsumentów są bardzo zadowolone z tej inwestycji, gdyż powłoka nie ma wpływu na użytkowanie aparatu.

 

 

 

 

GGS X-Pro2

 

Model GGS X-Pro2 to wysokiej jakości osłona na ekrany LCD, która gwarantuje zminimalizowanie ryzyka zniszczenia wyświetlacza w aparacie. Dodatkowo łatwy montaż modelu sprawia, że wiele osób zdecydowało się zrezygnować z folii i zainwestować w prezentowany produkt. Co więcej, w czasie jego nakładania nie ma ryzyka powstania pęcherzyków powietrza, które ciężko jest usunąć.

Ta dobra i tania osłona LCD została wykonana z japońskiego szkła hartowanego, które charakteryzuje się najwyższą jakością. Element ten ma aż 6 cienkich warstw, które chronią przed promieniowaniem UV i kurzem, oraz są antyrefleksyjne i wzmacniające. Pozwala to wytrzymać nacisk do 12 kg na 1 cm2. Wszystko to jest możliwe, mimo tego, że osłona ma jedynie 0,3 mm grubości. Zatem jej nałożenie nie wpływa na użytkowanie aparatu. Równocześnie, obecność powłoki wciąż pozwala na korzystanie z opcji dotykowych.

Wielu konsumentów jest bardzo zadowolona z zakupu tego produktu. Pozwala on bowiem, na swobodne umieszczenie aparatu w torbie i niemartwienie się o to, czy się porysuje. Z kolei warstwa kurzo odporna ułatwia utrzymanie produktu w czystości.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status