Najlepszy statyw na aparat fotograficzny

Ostatnio aktualizowane: 29.05.20

 

Jaki statyw na aparat fotograficzny wybrać?

 

Kupując aparat fotograficzny, dobrze zainwestować w dobrej jakości statyw, który zapewni nam lepszą jakość zdjęć. Dzięki niemu nie będziesz się musiał martwić o to, że Twoje fotografie będą zamazane. Jednak, aby było to możliwe, musisz najpierw zakupić odpowiedni model. Jeśli nie wiesz, jak go znaleźć, polecamy Ci lekturę tego oto poradnika, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupów oraz jaki powinien być najlepszy statyw na aparat fotograficzny w 2020 roku.

 

 

W pierwszej kolejności zwróć uwagę na wysokość modelu, który planujesz zakupić. Dobrze, aby sprzęt był komfortowy w użyciu, co oznacza, że powinien się rozkładać do wysokości, gdzie użytkownik może wykonać zdjęcie w pozycji prostej. Takie ułożenie jest gwarantem nie tylko komfortu, ale również pozwoli na wykonanie znacznie lepszej fotografii. Dlatego dokonując zakupu, wybierz model dostosowany do Twojego wzrostu.

Kolejną, kluczową kwestią jest materiał, z jakiego wykonano sprzęt. Najlepsze statywy na aparaty fotograficzne powinny być wykonane z twardego i wytrzymałego tworzywa, gdyż zapewnia to stabilność. Obecnie na rynku najpopularniejsze są sprzęty aluminiowe, karbonowe oraz magnezowe. Zarówno pierwszy, jak i ostatni typ cechuje się niską ceną, ale też nieco większą wagą. Oznacza to, że ich przenoszenie nie dla każdego z nas będzie komfortowe. Takie tworzywa dobrze sprawdzą się w momencie silnego wiatru. Statywy karbonowe są z kolei lekkimi modelami, ale odznaczają się sporą wytrzymałością. Co więcej, bardzo dobrze tłumią wszelkie drgania, co pozytywnie wpływa na jakość zdjęć.

Bardzo istotnym elementem każdego statywu jest głowica, gdyż pozwala na szybką zmianę kierunku fotografowania. To z kolei przekłada się na możliwość wykonania pięknych zdjęć. Na rynku znajdziemy urządzenia z głowicami: standardowymi, kulowymi, 3D, jednoosiowymi oraz specjalistycznymi. Pierwszy typ pozwala jedynie na ruch w pionie i poziomie, dlatego najłatwiej się go montuje. Drugi rodzaj posiada kulę umieszczoną na uchwycie, co daje możliwość ustawienia dowolnej pozycji. Modele 3D gwarantują ruch w 3 osiach, dlatego mamy wiele opcji ułożenia aparatu. Sprzęty jednoosiowe mogą być regulowane tylko w 1 płaszczyźnie. Ostatni typ dedykowany jest do astrofotografii i makrofotografii i zapewnia najlepsze wyważenie sprzętu.

 

 

Statywy na aparat fotograficzny – ranking

 

 

Benro IT15

 

Model Benro IT15 to profesjonalny statyw na aparat fotograficzny, który na pewno przyda Ci się podczas sesji zdjęciowych. Jak zapewnia producent, jest to bardzo stabilny sprzęt, który zadowoli nie tylko amatora, ale i profesjonalnego fotografa.

Produkt jest bardzo lekki i kompaktowy, co ułatwia jego przenoszenie. Dzięki temu, statyw dobrze sprawdzi się w czasie sesji zdjęciowych robionych na zewnątrz. Nogi urządzenia składają się pod kątem 180 st., więc na pewno zmieścisz go w torbie przenośnej. Produkt posiada system blokady głowicy o nazwie all in one, czyli w prosty sposób przy użyciu jednej ręki rozłożysz statyw lub go zablokujesz. Urządzenie posiada aż 3 stopnie kąta nachylenia nóg, więc daje nam to możliwość swobodnej regulacji.

Maksymalna wysokość modelu z wyciągniętą kolumną wynosi 147,5 cm, zaś po złożeniu – 39,5 cm. Do tego waga samego statywu to 1,26 kg, co pozwala udźwignąć ciężar do 4 kg.

Zdaniem wielu konsumentów jest to jeden z lepszych sprzętów na rynku, gdyż jest bardzo stabilny i pozwala na utrzymanie ciężkiego aparatu fotograficznego.

 

 

 

 

Velbon 638/F

 

Model Velbon 638/F to dobry statyw do aparatów fotograficznych, który wykonano z wysokiej jakości aluminium. Materiał jest bardzo lekki, więc przenoszenie sprzętu nie powinno Ci sprawić zbytniej trudności. Docenią to na pewno osoby, które często robią zdjęcia na zewnątrz.

Urządzenie posiada 3 nogi, które połączone są jednym trzonem. Taka konstrukcja zapewnia dużą stabilność w czasie fotografowania. Do tego aparat montowany jest na zatrzask, więc nie musisz obawiać się, że spadnie. Dużym udogodnieniem jest wbudowana poziomica, która ułatwi wykonanie właściwego zdjęcia.

Maksymalna wysokość statywu wynosi 171 cm, a minimalna 138,5 cm. Z kolei po złożeniu sprzęt liczy 67 cm. Dzięki takim parametrom każdy użytkownik będzie w stanie samodzielnie dostosować ułożenie modelu do swojego wzrostu oraz potrzeb. Waga sprzętu wynosi 1,96 kg, co pozwala na utrzymanie aparatu, którego masa nie przekracza 4 kg.

Obsługa statywu jest bardzo prosta, dlatego może być on używany zarówno przez zawodowców, jak i amatorów fotografii.

 

 

 

 

Camrock TC63

 

Statyw Camrock TC63 jest jednym z najczęściej wybieranych modeli na rynku. Spowodowane jest to łatwym i szybkim montażem. Sam sprzęt został wykonany z wysokiej jakości aluminium, które jest bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne.

Produkt posiada 3 sztywne, segmentowe nogi, które zakończone są samopoziomującymi się stopami. Dzięki nim mamy zapewnioną dużą stabilność w czasie robienia zdjęć. Końcówki pokryto powłoką antypoślizgową, więc bez trudu rozstawisz statyw w zamkniętym pomieszczeniu. Model wyposażono w głowicę 3D, która może być regulowana w 3 płaszczyznach. Na sprzęcie znajduje się podwójna poziomica, która zapewni prawidłowe ułożenie całej konstrukcji.

Maksymalna wysokość statywu to 163 cm, zaś najmniejsza – 61 cm, z kolei po złożeniu liczy ona 63,5 cm. Waga produktu to 1,42 kg, a jego udźwig jest równy 4 kg.

Zdaniem wielu konsumentów jest to jeden z lepszych modeli na rynku. Nie tylko wykonano go z dobrego materiału, ale cechuje się jeszcze niewielką ceną. Ten statyw na aparat fotograficzny w dobrej cenie to sprzęt godny polecenia.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status