Najlepszy statyw fotograficzny Manfrotto

Ostatnio aktualizowane: 29.05.20

 

Jaki statyw fotograficzny Manfrotto wybrać?

 

Uważa się, że statyw to jeden z najpotrzebniejszych akcesoriów każdego fotografa i jest w tym wiele prawdy. Ten dość niepozorny produkt przyda się w wielu różnych sytuacjach i ułatwi wykonanie idealnego, nieporuszonego zdjęcia w każdych warunkach. Stworzyliśmy ten poradnik, aby pomóc osobom, które planują zakup statywu. Dla ułatwienia przygotowaliśmy też krótki ranking zawierający 3 takie produkty marki Manfrotto.

 

 

Dlaczego właśnie Manfrotto? To włoska firma, która z pewnością znana jest większości fotografom. Specjalizuje się ona w produkcji sprzętu niezbędnego zarówno w branży fotograficznej, jak też wideo, teatralnej oraz rozrywkowej. Szczególne miejsce w ofercie marki zajmują właśnie statywy, dlatego warto bliżej się im przyjrzeć.

Statywy fotograficzne dzielimy na modele stołowe (przeznaczone do kompaktów, często mieszczą się w kieszeni), standardowe (mają składaną konstrukcję, są najbardziej uniwersalne), lekkie (niewiele ważą i można zabrać je w teren) oraz studyjne (najbardziej profesjonalne, przeznaczone zwłaszcza do dużych i ciężkich aparatów). Najlepsze statywy fotograficzne Manfrotto powinny być dopasowane do indywidualnych potrzeb. Dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z takimi produktami, najlepszy może okazać się model lekki lub standardowy, m.in. ze względu na łatwość przenoszenia w inne miejsce.

Dobry statyw powinien mieć odpowiednią wysokość zarówno po rozłożeniu, jak i złożeniu. Im mniejszy będzie dany produkt po złożeniu, tym łatwiejszy będzie w transporcie. Jednocześnie po rozłożeniu nie może on zmuszać nas do nadmiernego pochylania się w celu zrobienia zdjęcia. Po dłuższym użytkowaniu przyjmowanie takiej pozycji będzie zdecydowanie niekomfortowe i możemy szybko zniechęcić się do fotografowania ze statywem.

Istotną cechą tego typu produktów jest też udźwig, czyli inaczej maksymalne obciążenie. W przypadku modeli lekkich oraz stołowych udźwig wynosi zwykle do 10 kg, niektóre mogą wytrzymać ciężar nawet do 20 kg lub więcej. Najlepszy statyw fotograficzny Manfrotto w 2020 roku powinien więc być wytrzymały i bezpieczny dla naszego aparatu. Pamiętajmy o sprawdzeniu udźwigu zwłaszcza wtedy, gdy posiadamy dużą i ciężką lustrzankę.

Za wytrzymałość, stabilność i bezpieczeństwo fotograficznego sprzętu odpowiadają także same nogi statywu. Najlepszym wyborem będzie model z trzema nogami. Choć może być on mniej komfortowy w noszeniu, to jednak zapewni znacznie większą stabilność podczas fotografowania niż produkt z dwiema nogami. Końcówki tego elementu powinny być dodatkowo wyposażone w antypoślizgowe gumki.

 

 

Statywy fotograficzne Manfrotto – ranking

 

 

Manfrotto BeFree Live MVKBFRLIVE

 

Produkt noszący nazwę Manfrotto BeFree Live MVKBFRLIVE jest statywem wykonanym z aluminium, czyli solidnego i wytrzymałego na uszkodzenia materiału. Ten model waży zaledwie 1,35 kg, co ułatwia jego transport i sprawia, że można go zabierać ze sobą wszędzie. W zestawie znajduje się specjalna torba, do której produkt można zapakować i bezpiecznie przechowywać.

Prezentowany statyw po złożeniu ma długość 40 cm. Jego maksymalny udźwig wynosi 4 kg, dlatego jest on idealny dla mniejszych, bardziej kompaktowych aparatów fotograficznych. Obecność 3 nóżek daje większą stabilność na podłożu, bez względu na jego rodzaj. Cechą charakterystyczną modelu BeFree Live MVKBFRLIVE jest także głowica olejowa, która obraca się o 360 st., umożliwiając tym samym wykonanie idealnych ujęć.

Konsumenci docenili opisany statyw przede wszystkim za kompaktowość oraz nowoczesny design. Nawet na nierównym podłożu możliwe jest zablokowanie nóżek produktu, w efekcie zdjęcia zawsze wychodzą świetnie i nie są poruszone.

 

 

 

 

Manfrotto Pixi Evo MTPIXIEVO-BK

 

Jeżeli celem Twoich poszukiwań jest statyw fotograficzny Manfrotto w dobrej cenie, przyjrzyj się modelowi Pixi Evo MTPIXIEVO-BK. To ulepszona wersja produktu Pixi Mini. Jest on dedykowany nie tylko aparatom kompaktowym, ale też bardziej profesjonalnym lustrzankom oraz sprzętom systemowym z obiektywem zoom.

Maksymalny udźwig opisywanego statywu wynosi 2,5 kg, dlatego bez obaw można na nim przymocować cięższy sprzęt fotograficzny. Minimalna wysokość po rozłożeniu w tym przypadku wynosi 6 cm, co pozwala zrobić dobre zdjęcia nawet z tzw. żabiej perspektywy. Dwa różne kąty rozstawu nóg sprawiają natomiast, że aparat można ustawić w najwygodniejszej dla siebie pozycji.

Opinie o powyższym produkcie są niezwykle pochlebne. Konsumenci uważają, że jego największą zaletą jest lekkość i łatwość transportowania. Poza tym statyw jest bardzo stabilny na każdym podłożu, a więc można go używać w dowolnym miejscu i rozwijać swoją pasję do fotografii.

 

 

 

 

Manfrotto BEFREE MKBFRA4D-BH

 

Chcielibyśmy zaprezentować statyw fotograficzny Manfrotto BEFREE MKBFRA4D-BH, który charakteryzuje kompaktowy rozmiar. Po złożeniu produkt ma jedynie 40 cm długości, dlatego bez problemów zmieści się do bagażu podręcznego. W efekcie może on zawsze nam towarzyszyć. Znajduje się tutaj blokada ustawienia kąta nóg umożliwiająca rozstawienie statywu w dwóch różnych pozycjach, w zależności od własnych preferencji.

Producent wyposażył model BEFREE MKBFRA4D-BH w nową, kulową głowicę. Jej obecność sprawia, że maksymalny udźwig zwiększył się do 4 kg, co może zapewnić dobrą stabilność nawet aparatowi z dużym obiektywem. Do zestawu został dołączony pokrowiec z paskiem na ramię, w którym produkt można schować i swobodnie przenosić lub przechowywać.

Jak mówią konsumenci, statyw jest godny polecenia wszystkim miłośnikom fotografii. Plusem w tym przypadku jest wykorzystanie wytrzymałych materiałów, takich jak aluminium. Dzięki temu opisany wyżej produkt zachowuje estetyczny wygląd i trwałość przez długi czas, nawet przy częstym użytkowaniu.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status