Najlepszy statyw fotograficzny do Nikona

Ostatnio aktualizowane: 30.05.20

 

Jaki statyw fotograficzny do Nikona wybrać?

 

Każdy fotograf zdaje sobie sprawę z tego, że statyw jest bardzo przydatnym urządzeniem. Okazuje się niezastąpiony np. podczas robienia zdjęć w nocy. Na rynku znajdziemy obecnie bardzo dużo modeli, dlatego wybór najbardziej odpowiedniego niejednokrotnie okazuje się trudny. W związku z tym zdecydowaliśmy się stworzyć krótki poradnik, w którym to skupimy się na sprzętach przeznaczonych do aparatów japońskiej marki Nikon. Dowiesz się z niego, czym charakteryzują się najlepsze statywy fotograficzne do aparatów Nikona.

 

 

Na samym początku każdy fotograf musi zadać sobie pytanie, jakie produktu potrzebuje. Wśród dostępnych w sklepach modeli wyróżnia się statywy stołowe, które cechują się niezwykłą lekkością, jednak przeznaczone są raczej do aparatów cyfrowych o małej wadze, statywy lekkie wytrzymujące udźwig do kilku kilogramów, statywy standardowe, bardziej masywne i zarazem uniwersalne oraz monopody. Kiedy już zdecydujemy się na to, jaki rodzaj sprzętu będzie dla nas najbardziej odpowiedni, musimy zwrócić uwagę na jakość wykonania interesującego nas produktu. Ważną kwestią jest materiał. Nie tylko amatorzy fotografii, ale także zawodowcy twierdzą, że najlepszy statyw fotograficzny do aparatów Nikona w 2020 roku wykonany jest z dobrego gatunkowo aluminium (modele lekkie) lub stali.

Kolejną, ważną kwestią jest sprawdzenie, jaką maksymalną wysokość osiąga dany sprzęt. Zwykle dostępne w sklepach gadżety można rozłożyć do ponad 100 cm wysokości, a nawet więcej. Jest to wystarczające do zrobienia satysfakcjonującego zdjęcia w dobrej jakości. Nie bez znaczenia jest także waga urządzenia. Zbyt ciężki statyw będzie problematyczny podczas przenoszenia. Polecamy więc modele, których waga nie przekracza 3 kg. Warto, aby wybrany przez nas produkt miał dołączony do zestawu pokrowiec. Znacznie ułatwia on jego transport.

Wiesz już, czym powinieneś kierować się podczas zakupu statywu. Poniżej prezentujemy zestawienie uwzględniające 3 sprawdzonej jakości sprzęty. Cechuje je solidne wykonanie, atrakcyjna cena i funkcjonalność. Przygotowane przez nas warianty zdobyły wśród konsumentów duże uznanie i są jednymi z najczęściej wybieranych modeli.

 

 

Statywy fotograficzne do Nikona – ranking

 

 

Benro IT15

 

Jeśli szukasz lekkiego i kompaktowego statywu, który sprawdzi się podczas podróży, zapoznaj się z opisem modelu Benro IT15. Produkt został wykonany z dobrego aluminium odpornego na uszkodzenia mechaniczne.

Maksymalna wysokość gadżetu to 147,5 cm. Po złożeniu jego długość wynosi 39,5 cm. Chcąc złożyć statyw, składamy nogi do góry i wysuwamy kolumnę centralną. Waga modelu to zaledwie 1,26 kg. Jest on więc w pełni mobilny, a jego przenoszenie nie jest uciążliwe. Udźwig produktu jest równy 4 kg. Benro IT15 jest wyposażony w głowicę IH z płytką szybkiego mocowania. W zestawie otrzymujemy także praktyczny pokrowiec.

Opinie na temat tego gadżetu są pochlebne. Wielu recenzentów zwraca uwagę na świetną konstrukcję sprzętu. Używając go, możemy mieć pewność, że nasz aparat fotograficzny nie osunie się, a wykonane zdjęcie będzie wysokiej jakości. Dużym udogodnieniem jest również to, że statyw można łatwo przekształcić w monopod.

 

 

 

 

Joby Hybrid JB01073-CED

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Joby Hybrid JB01073-CED. Wielu konsumentów uważa, że to statyw fotograficzny do aparatów Nikona w dobrej cenie. Poza stosunkowo niskim kosztem zakupu, cechuje go także dobra jakość wykonania.

Wysokość gadżetu to 25,7 cm. Produkt przeznaczony jest do aparatów o masie nie większej niż 1 kg. Zbudowany jest on z kulkowych przegubów, które zostały częściowo pokryte gumą. Uchwyty zapewniają stabilność i bezpieczeństwo w każdych warunkach pogodowych. Cała konstrukcja utrzymywana jest na 3 wytrzymałych i stabilnych nogach. Każdą z nóg można dowolnie wyginać i obracać o 360 stopni. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy możliwość zamontowania statywu na każdej powierzchni, nawet tej bardzo problematycznej, jak np. drzewo czy słupek.

Prezentowany sprzęt zyskuje pozytywne opinie. Wielu zawodowych fotografów docenia stabilną konstrukcję sprzętu oraz jego kompaktowe rozmiary. Waga produktu wynosząca zaledwie 191 g umożliwia jego przenoszenie w dowolnie wybrane miejsce.

 

 

 

 

Hama STAR 61

 

Wszyscy, którzy poszukują statywu dobrej jakości i w przystępnej cenie, powinni przyjrzeć się modelowi Hama STAR 61. Jego waga to 1220 g. Jest to bardzo lekki produkt, więc jego przenoszenie i transportowanie nie stanowi problemu.

Maksymalna wysokość statywu jest równa 153 cm, zaś po złożeniu wynosi ona 60 cm. Gadżet jest w stanie utrzymać sprzęt fotograficzny, którego waga nie przekracza 3 kg. Produkt posiada trzy sekwencyjne nogi zakończone gumowymi stopkami. Zapewniają one stabilność całej konstrukcji. Prezentowany model jest wyposażony w głowicę 3D z szybką złączką. Służy ona do montowania aparatu na statywie. Do zestawu dołączony jest pokrowiec, który ułatwia przechowywanie sprzętu i okazuje się niezastąpiony podczas jego transportu.

Hama STAR 61 to statyw amatorski. Jego zakup poleca się osobom, które dopiero zaczynają swoą przygodę z fotografią. Wielu konsumentów podkreśla, że to urządzenie w bardzo atrakcyjnej cenie. Cechuje je też solidne wykonanie.  

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status