Zestawy noży ranking

Ostatnio aktualizowane: 17.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Fiskars FunctionalForm 1014211 to najlepszy zestaw noży według konsumentów, którzy dokonali zakupu tego typu produktów w tym roku. Fiskars FunctionalForm 1014211 jest to komplet, który składa się z 5 noży oraz drewnianego bloku, w którym te noże się przechowuje. Dodatkowo blok ten posiada wbudowany uchwyt magnetyczny, możemy więc wykorzystać siłę magnesu do przyczepienia po jego zewnętrznej stronie nożyczek, bądź innych noży, czy też skrobaczki do warzyw. Wśród 5 noży w zestawie znajdziemy nóż do obierania, do pomidorów, do chleba oraz nóż szefa kuchni a także nóż szefa kuchni typu azjatyckiego. Wszystkie noże zostały wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, natomiast ich rękojeści posiadają osłonę Softgrip, która powoduje, że noże dobrze się układają w ręce. Dodatkowo Softgrip jest wyprofilowana w taki sposób, by jak najbardziej chronić palce przed ostrzem noża. Jeśli nie będziesz w stanie znaleźć tego modelu w sklepie to polecamy przyglądnąć się zestawowi Gerlach 991A. Te noże są drugie, co do popularności wśród konsumentów.   

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

W zestawie znajduje się aż 5 noży kuchennych doskonałej jakości. Są one bardzo ostre i funkcjonalne, dlatego przydadzą się w każdej kuchni. Rękojeści produktów zostały odpowiednio wyprofilowane oraz wykonane z wytrzymałego plastiku.

Wady

Ze względu na to, że noże są ostre, łatwo można się nimi skaleczyć. Dlatego wymagają one wprawy i odpowiedniej techniki krojenia. Należy pamiętać o tym, by produkt trzymać w miejscu, do którego małe dzieci mają utrudniony dostęp.

Podsumowanie

Zestaw świetnie prezentuje się na kuchennym blacie, gdyż wygląda on elegancko i estetycznie. Ponieważ w komplecie znajduje się drewniany, stabilny blok, nie ma problemu z przechowywaniem noży w jednym miejscu.

Drugi wybór

Zalety

W zestawie znajduje się 5 różnych noży i można je ustawić w dołączonym bloku wykonanym z bukowego, lakierowanego drewna. Produkty świetnie leżą w dłoni i nie wyślizgują się z niej, co zwiększa komfort użytkowania, a dodatkowo ułatwia przygotowanie potraw.

Wady

Noży nie można myć w zmywarce, ponieważ naraża je to na uszkodzenia. To może być duże utrudnienie dla osób, które nie lubią ręcznego zmywania naczyń i w tym celu kupili specjalne urządzenie wypełniające za nich ten obowiązek.

Podsumowanie

Każdy z dostępnych w komplecie noży został oznaczony, do czego właściwie służy. Dzięki temu wiadomo, który z nich sprawdzi się podczas szatkowania warzyw, a który jest dobry do krojenia mięsa.

Rozważ też

Zalety

Noże wyglądają nowocześnie i elegancko. Zostały wykonane z połączenia drewna bambusowego i ceramiki, dlatego są lekkie, a jednocześnie niezwykle wytrzymałe. Do kompletu została dołączona specjalna deska do krojenia utrzymana w tej samej stylistyce.

Wady

W zestawie znalazły się jedynie 3 noże i w porównaniu do podobnych produktów, jest to niewielka liczba. Nie jest to idealny pomysł na prezent dla osób profesjonalnie zajmujących się gotowaniem bądź tych lubiących funkcjonalne przedmioty kuchenne.

Podsumowanie

Mimo wszystko liczba zalet przeważa nad wadami. Noże wykazują dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, dlatego przez długi czas mogą one doskonale prezentować się w kuchni. Do tego utrzymanie ich w czystości nie sprawia problemów.

 

 

Jaki zestaw noży kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Nóż to podstawowe narzędzie w każdej kuchni. Każdy doświadczony kucharz wie, jak ważne jest porządny, dobrze zaostrzony sprzęt. Dlatego tym razem przygotowaliśmy poradnik – jaki zestaw noży wybrać. Zawiera on cenne wskazówki na temat tego, jak powinien wyglądać dobry nóż i jakie rodzaje noży powinny znaleźć się w zestawie wartym uwagi.

Zanim przejdziemy do tego, jakie noże powinny znaleźć się w funkcjonalnym komplecie pragniemy zacząć od tego, czym dobre narzędzie powinno się wyróżniać. Chodzi tu o materiał, ostrze i wytrzymałość.

Materiał to priorytet

Mówi się, że nie istnieje sprzęt idealny i każdy materiał ma jakieś wady. Oczywiście jest to prawdą, ale należy tutaj podkreślić, że pewne typy materiałów w ogóle nie powinny nas interesować – właśnie dlatego, że są dużo gorsze. Zły materiał czyli kiepskiej jakości stal, oznacza szybsze stępienie i uszkodzenia mechaniczne, a także korozję.

Wyróżnia się noże walcowane oraz wykuwane – pierwsze wykonane są z arkuszy metalu, drugie zaś są wykute w stali. Zdecydowanie lepsze, ale też droższe, są modele wykuwane. Co do materiału może to być stal węglowa bądź nierdzewna. Na pewno zadajesz sobie pytanie, czy stalowy zestawy noży jest najlepszy. Wielu profesjonalnych kucharzy to potwierdza, ale nie da się ukryć, że stal ma sporą konkurencję w postaci innych materiałów. Wśród nich jest tytan i ceramika. Ceramika jest krucha, a więc na zrobione z niej noże trzeba uważać – upadek z niewielkiej wysokości może skończyć się wyrzuceniem resztek do kosza.

Natomiast tytan jest ostry, wytrzymały, ale przy tym bardzo drogi. Ogromną konkurencją dla stali nierdzewnej i węglowej jest stal damasceńska. Jest to najdroższy, ale też najtrwalszy materiał.  

 

Ostrze

W nożach najważniejsze jest ostrze. Jego twardość wpływa na żywotność. Jeśli stawiasz na solidne rozwiązania zwracaj uwagę tylko na te modele, których twardość przewyższa wartość 50 HRC. Jeśli chodzi o ostrość pamiętaj, że każdy nóż kiedyś się stępi. Oczywiście im lepszy materiał wybierzesz, tym rzadziej będziesz musiał wykonywać ostrzenie. Dlatego warto zaznajomić się z opiniami o danych modelach, aby sprawdzić, co użytkownicy myślą o ich ostrości.

 

Rękojeść ważna dla wygodny

Nóż to także rękojeść. Musi być wystarczająco duża i wygodna, ale niezbyt ciężka, aby operowanie nożem nie było problematyczne. Najpopularniejsze są rękojeści z tworzyw sztucznych, ale coraz częściej spotyka się noże w całości wykonane ze stali. Kiedyś popularne były modele z drewna, ale pamiętaj, że takie narzędzia często nie nadają się do mycia w zmywarce. Ważne będzie też samo przytwierdzenie ostrza do rękojeści. Jeśli już przy zakupie ostrze będzie lekko się ruszało lub ostrze będzie przytwierdzone do rękojeści przy użyciu kleju, taki nóż może szybko ulec zniszczeniu.

 

Rodzaje noży

Każdy zestaw składa się z innych rodzajów noży, bo producenci mają inny pogląd na to, jakie modele są nam najbardziej niezbędne w kuchni. Jedni proponują zestawy składające się z kilku, inni kilkudziesięciu elementów, a niektóre mają tylko dwa – trzy noże. Oczywiście ilość noży ma wpływ na cenę produktu. W zestawie może znaleźć się m.in.: standardowy nóż szefa kuchni, którego długość często przekracza 20 centymetrów. Ma on szerokie ostrze i służy do wykonywania podstawowych czynności – jak krojenie, siekanie i rozdrabniania, nóż do chleba z długim wąskim ostrzem, które jest ząbkowane, nóż do filetowania jest wąski, ma spiczastą końcówkę i zwykłe ostrze o długości 15 centymetrów, nóż do obierania z ostrzem o długości ok. 6 centymetrów, z lekko zakrzywioną końcówką, nóż do sera z otworami w ostrzu i często rozdwojoną końcówką, nóż uniwersalny – węższa wersja noża szefa kuchni, tasak – służący do przecinania kawałków kości.

 

Noże kuchenne japońskie – hit na rynku

Sushi to typ potrawy, która jest dość kleista i miękka, a więc przekrajanie rolek wymaga użycia dobrego, solidnego noża. Taka potrawa wymusiła na Japończykach stworzenie noży, które poradzą sobie z najdrobniejszymi składnikami. Nie dziwi więc fakt, że noże japońskie są tak popularne. Wśród nich znajdziemy różne modele, wykonane z solidnych materiałów. Najpopularniejszy jest nóż SANTOKU, czyli długi i szeroki, niczym nóż szefa kuchni. Kolejny to YANAGIBA – nóż do sushi z długim, wąskim ostrzem. Popularny jest także USOBA nieco cieńszy tasak. Wszystkie charakteryzuje wytrzymałość i ostrość. Niestety japońskie zestawy noży kuchennych są bardzo drogie.

 

Jaki zestaw noży kuchennych jest najlepszy?

Chociaż na rynku jest wiele typów noży, wystarczy nam zestaw, który zawiera trzy podstawowe, czyli szefa kuchni, klasyczny i do obierania. Jeśli często filetujesz ryby – nóż do filetowanie może być przydatny. Kiedyś każdy zestaw miał też nóż do pieczywa, ale odkąd na rynku pojawiły się krajalnice, takie rozwiązanie jest nam niepotrzebne, aczkolwiek czasem okazuje się bardzo przydatne, zwłaszcza, gdy zabraknie prądu. Wiele zestawów ma też na wyposażeniu nożyczki i czasem dobrze jest się zdecydować na taki komplet. Zwykłe nożyczki nie będą tak solidne, jak te w zestawach. Niekiedy całość sprzedawana jest w specjalnych blokach. Czy warto zapłacić dodatkowe pieniądze za taki pojemnik na noże?

Jeśli nie masz specjalnego wieszaka na magnes i bywasz nieuważny przy wyjmowaniu noży z szuflady to rozwiązanie będzie idealne dla Ciebie. Poza tym noże przechowywane w ten sposób nie tępią się zbyt szybko. Nie da się jednak stwierdzić, jaki zestaw noży jest najlepszy, dużo zależy od naszych potrzeb. Jednak kierując się naszymi wskazówkami z całą pewnością znajdziesz solidne zestawy noży w dobrych cenach.

 

 

Najlepsze zestawy noży w 2021 roku

 

Jeśli chcesz kupić najlepszy zestaw noży, który będzie Ci towarzyszyć w kuchni przez wiele lat, przeczytaj nasz ranking. Podpowiemy Ci, jakie produkty są dostępne na rynku, oraz jakie noże zbierają pochwały od ich użytkowników.

 

Nasze zalecenia

 

Fiskars FunctionalForm 1014211

 

1.Fiskars FunctionalForm 1014211Nasz ranking zestawów noży rozpoczniemy od Fiskars FunctionalForm 1014211. Jest to nowość od firmy Fiskars. Na zestaw składa się pięć noży i drewnianym bloku. Każdy z nich ma inną długość i przeznaczenie, a całość pozwoli przygotować wszystkie potrawy w kuchni.

Kupując ten zestaw otrzymamy: nóż do obierania o długości 12 cm, nóż do skrobania o długości ostrza 11 cm, nóż do krojenia o długości 20 cm, nóż do siekania o długości 17 cm, oraz nóż do chleba o długości ostrza 23 cm. Ostrza wykonane zostały ze stali nierdzewnej, natomiast rączki są zrobione ze specjalnego tworzywa SoftGrip zapewniającego wygodne trzymanie noża podczas pracy.

Dodatkowo producent zapewnia, że wszystkie noże możemy myć w zmywarce. Blok, który został dołączony do zestawu jest wykonany z drewna. Z jego boku zainstalowany został magnes, dzięki któremu możemy do zestawu dołączyć nożyczki, lub inny, dodatkowy sprzęt.

Użytkownicy są bardzo zadowoleni z zakupu tego produktu. W ich opiniach możemy wyczytać, że noże są ostre, dobrej jakości, a dołączony blok jest stabilny.

Najlepszy zestaw noży kuchennych w 2021 roku to Fiskars Functional Form 1014211. Marka Fiskars jest ceniona nie tylko w Polsce, przez lata zyskała rzeszę zadowolonych klientów. Noże i inne sprzęty tej firmy zyskały uznanie wielu osób. Prezentowany model cechują bardzo dobre ostrza i świetna rękojeść.

Zalety
Jakość noży:

W zestawie Fiskars FunctionalForm otrzymujemy 5 rodzajów noży kuchennych o bardzo wysokiej jakości wykonania. Ponadto, każdy z nich jest niezwykle ostry, więc zapewni łatwe krojenie.

Rękojeść:

Rękojeść noży wykonana jest z wytrzymałego plastiku, który jest odporny na wszelkie pęknięcia czy drobne zarysowania. Ponadto, została ona wyprofilowana tak, aby nóż trzymał się pewnie w dłoni i nie wyślizgiwał się z niej, nawet, jeśli jest mokry.

Blok:

Blok dołączony do zestawu został wykonany z drewna, dzięki czemu jest solidny i nie przewróci się pod wpływem ciężaru noży. Co więcej, z boku bloku zainstalowany został magnes, do którego można przyczepić dodatkowy sprzęt kuchenny, jak np. nożyczki.

Konserwacja:

Producent zapewnia, że noże Fiskars można bez problemu myć w zmywarce. Jest więc to wygodne rozwiązanie dla tych, którzy nie przepadają za zmywaniem naczyń.

Cena:

Zestaw noży Fiskars FunctionalForm jest propozycją na każdą kieszeń.

Wady

 

 

 

 

Gerlach 991A

 

2.Gerlach 991AKolejna nasza propozycja to Gerlach 991A. Jest to ceniona firma, która od lat dostarcza bardzo dobrej jakości akcesoria kuchenne miłośnikom gotowania. Opisywany zestaw składa się z pięciu noży wykonanych z wysokiej jakości stali odpornej na korozję, oraz bloku drewnianego zrobionego z lakierowanego drewna bukowego.

Zestaw został tak skomponowany, że po jego zakupie nie będziemy potrzebować dodatkowych noży do przygotowania posiłku. A znajdziemy tu: nóż szefa kuchni, nóż do chleba i nóż kuchenny, każdy o długości 20 cm, nóż kuchenny o długości 12 cm i nóż do jarzyn o długości blisko 9 cm.

Producent dodatkowo umieścił podpowiedzi na rękojeści każdego noża, które powinny ułatwić ich identyfikacje użytkownikowi. Wszystkie noże i rękojeści zostały wykonane z jednego kawałka stali. Takie wykonanie nie tylko ułatwia ich mycie, lecz również gwarantuje wysoką higieniczność noży, ponieważ resztki jedzenia nie zagnieżdżą się pomiędzy rękojeść a ostrze noża.

Konsumenci w swoich opiniach mówią, że zestaw ładnie się prezentuje. Dodatkowo użytkownicy w swoich komentarzach informują, że noże są ostre i solidnie wykonane.

Naszą kolejną propozycją jest komplet noży Gerlach 991A. Jest to zestaw, który świetnie sprawdzi się zarówno w kuchni profesjonalisty, jak i amatora gotowania.

Zalety
Rodzaje noży:

W zestawie noży kuchennych Gerlach 991A otrzymujemy 5 różnych rodzajów, takich jak: nóż szefa kuchni, nóż do chleba, dwa noże uniwersalne oraz jeden nóż do jarzyn.

Blok:

Blok wykonany został z wysokiej jakości lakierowanego drewna bukowego. Takie rozwiązanie zapewnia stabilność, a co najważniejsze, uporządkuje nasze noże, które będą przechowywane w bezpiecznym i stabilnym miejscu w naszej kuchni.

Napisy:

Każdy z noży Gerlach został zaprojektowany po to, aby ułatwić naszą pracę w kuchni. Dlatego też na rękojeści wszystkich noży umieszczone zostały informacje na temat przeznaczenia każdego z nich.

Rękojeść:

Rękojeść w nożach Gerlach jest solidna, dzięki czemu sprzęt dobrze leży w dłoni. Ten element wykonany został z wysokiej jakości stali nierdzewnej oraz plastiku.

Design:

Producent zadbał nie tylko o wysoką jakość tworzywa, z którego wykonany został zestaw noży Gerlach 991, ale także o design. Konsumenci cenią sobie ten komplet za jego elegancki styl, który wpasuje się w wystrój każdej kuchni.

Wady

 

 

 

 

Lamart Bamboo LT2056

 

3.Lamart Bamboo LT2056Następna nasza propozycja to nie tylko zestaw noży, lecz cały, podstawowy zestaw kuchenny Lamart Bamboo LT2056. Na ten zestaw składają się trzy noże: dwa uniwersalne o wymiarach ostrzy 10 i 12,6 cm i jeden nóż szefa kuchni o długości ostrza 15,5 cm. Wszystkie ostrza wykonane zostały z białej ceramiki, natomiast rękojeść z bambusa. Dodatkowo w zestawie znajduje się deska do krojenia, również wykonana z bambusa, o wielkości 25 x 16,2 cm i bambusowy stojak na wszystkie elementy zestawu.

Bambus jest bardzo często wykorzystywany w akcesoriach kuchennych, ponieważ nie wpływa ona na zapach i smak przygotowanych na nim potraw. Dodatkowo bambus jest trwałym i jednocześnie lekkim materiałem. Nie chłonie on też wody, tak więc mycie przyrządów wykonany z tego materiału nie powinno powodować ich wypaczania. Osoby, które zakupiły ten zestaw są zadowolone z jego jakości i funkcjonalności.

Podkreślają one również jego przystępną cenę. Czytając pozytywne opinie na temat tego produktu możemy więc stwierdzić, że jest to dobry i tani zestaw noży.

Naszą następną propozycją jest zestaw noży Lamart Bamboo LT2056. Jest to komplet, który wyróżnia się ciekawym designem i wysoką jakością wykonania.

Zalety
Wykonanie:

Noże Lamart Bamboo LT2056 wykonane zostały z dwóch materiałów. Ostrza są ceramiczne, natomiast rękojeść bambusowa. Drewno bambusowe jest niezwykle wytrzymałe i lekkie.

Blok:

Blok tego zestawu został zaprojektowany w ciekawy sposób, dzięki czemu widzimy dokładną długość i rodzaj ostrza, co ułatwia nam wybór odpowiedniego noża.

Deska do krojenia:

Do zestawu Lamart Bamboo Lt2056 dołączona została również bambusowa deska do krojenia. Takie rozwiązanie sprawia, że komplet ten jest bardzo funkcjonalny i na pewno sprawdzi się w małej kuchni.

Cena:

Jest to dobry zestaw noży kuchennych do 100 złotych, który z pewnością ułatwi nam przygotowywanie posiłków.

Wady
Liczba noży:

Zestaw ten posiada jedynie 3 uniwersalne noże kuchenne, więc nie jest dobrą propozycją dla profesjonalnych kucharzy czy osób poszukujących sprzętu kuchennego o konkretnym przeznaczeniu.

 

 

 

 

Victorinox 5.1163.5

 

4.Victorinox 5.1163.5Victorinox 5.1163.5 to zestaw noży szwajcarskiego producenta. Produkuje on nie tylko noże do domowego użytku, lecz również dla profesjonalnych kucharzy. Oprócz produkcji wysokiej klasy noży, znany jest on również z produkcji scyzoryków.

W skład opisywanego zestawu wchodzą: nóż do obierania o ząbkowanym ostrzu długości 8 cm, nóż do obierania o ostrym zakończeniu i długości 8 cm, nóż do pomidorów i kiełbasy, nóż do mięsa z szerszym ostrzem o długości 19 cm i nóż do chleba o długości ostrza 21 cm.

Wszystkie noże wyposażone są w rękojeść wykonaną z polipropylenu w kolorze czarnym. Osoby, które przykładają wagę do jakości kupowanych produktów na pewno zainteresuje informacja, że noże te są wykuwane w Niemczech. Całość, zapakowana w eleganckie pudełko, może stanowić znakomity prezent dla bliskiej osoby.

A o tym, że noże są doskonałej jakości może świadczyć fakt wieczystej gwarancji udzielanej przez firmę Victorinox. Opinie o zestawach noży tej firmy są bardzo dobre. Użytkownicy chwalą je za ostrość oraz jakość wykonania.

Kolejnym zestawem noży jest Vicotinox 5. 1163. 5, który zawiera kilka rodzajów ostrzy z wysokiej jakości stali nierdzewnej.

Zalety
Rodzaje noży:

W skład zestawu wchodzą dwa noże do obierania o różnej długości, nóż do pomidorów, nóż do mięsa oraz nóż do chleba.

Wykonanie:

Noże są bardzo ostre wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej oraz plastiku. Dzięki temu sprzęt ten jest prosty w czyszczeniu.

Gwarancja:

Producent zapewnia nam dożywotnią gwarancję przy zakupie noży Victorinox.

Wady
Brak bloku:

Niestety, zestaw noży Victorinox 5. 1163. 5 nie posiada bloku. W tym wypadku musimy być nastawieni albo na dodatkowy koszt zakupu specjalnego bloku, albo niewygodne przechowywanie ich w szufladzie.

Rękojeść:

Rękojeść w tym zestawie nie została jednak dobrze wyprofilowana, przez co istnieje ryzyko, że nóż nie będzie dobrze leżał w dłoni.

 

 

 

 

Ambition Granite 29

 

5.Ambition Granite 29Ostatni w naszym zestawieniu to Ambition Granite 29. Prezentowany zestaw noży idealnie wkomponuje się w kuchnie o wystroju nowoczesnym, lub utrzymaną w ciemniejszych odcieniach. Ten 5-cio elementowy zestaw składa się z: noża kuchennego o długości ostrza 20 cm, noża Chef’s również posiadającego ostrze 20 cm, noża masarskiego o długości 15 cm, noża kuchennego o wielkości ostrza 13 cm i noża obieraka o długości ostrza 9 cm.

Wszystkie noże możemy przechowywać w dołączonym do zestawu bloku drewnianym w kolorze czarnym. Każde ostrze z zestawu jest wykute z jednego kawałka stali i zostało wyposażone w drewnianą rękojeść o ergonomicznym kształcie. By noże wraz z blokiem stanowiły jednolity zestaw, rękojeść została również wykończona czarnym kolorem.

Stal, z której ostrza zostały wykonane to stal nierdzewna, co gwarantuje ich długowieczność. Pozostawione przez użytkowników opinie przestawiają ten zestaw jako funkcjonalny, o ładnym wyglądzie i przystępnej cenie. Noże również opisane są jako ostre, o ergonomicznych rączkach i dobrym wyważeniu.

Ostatnim zestawem noży kuchennych jest Ambition Granite 29, który jest świetnym rozwiązaniem nie tylko do użytku domowego, ale również w lokalach gastronomicznych.

Zalety
Rękojeść:

Każdy z noży posiada dobrze wyprofilowaną rękojeść, która zapewnia łatwe krojenie.

Design:

Zestaw noży kuchennych Ambition Granite 29 cieszy się uznaniem ze względu na swój elegancki design. Świetnie wpasuje się zarówno w domową kuchnię, jak i profesjonalną restaurację.

Blok:

Blok został wykonany z plastiku oraz stali nierdzewnej, co zapewnia stabilność oraz wysoką odporność na urazy mechaniczne.

Wady
Szybko się tępią:

Noże kuchenne Ambition mają tendencję do tego, że dość szybko się tępią. Ciągłe ostrzenie sprzętu może się jednak okazać czasochłonne, więc nie ułatwiają pracy w kuchni.

Waga:

Każdy z tych noży jest stosunkowo ciężki. Przy dłuższym użytkowaniu możemy odczuć ból dłoni.

 

 

 

 

Jaki zestaw noży: Fiskars i Gerlach?

 

Według kucharzy i amatorów gotowania najlepszymi markami na rynku noży kuchennych są Fiskars i Gerlach. W rezultacie wielu konsumentów, którzy stoją przed wyborem produktów potrzebnych podczas przyrządzania potraw zastanawia się, w jakie modele zainwestować. Postanowiliśmy więc bliżej przyjrzeć się oferowanym przez wspomnianych producentów produktom i spróbować odpowiedź m.in. na pytanie, jaki zestaw noży jest polecany przez użytkowników.

Podstawowe informacje na temat marek

Konsumenci często przed zakupem produktu danej marki zapoznają się z podstawowymi informacjami na temat producenta. W rezultacie użytkownicy mogą określić, czy polityka firmy, doświadczenie, jak również ogólna działalność są zgodne z ich przekonaniami. Dlatego też przedstawimy Ci pokrótce sylwetkę każdej z firm. Marka Fiskars powstała w XVII w., co stanowi dowód na to, że ma ona bogate doświadczenie nie tylko w produkcji, ale także obsłudze klientów. W ofercie producenta znajdują się nie tylko noże, ale także akcesoria kuchenne – patelnie i garnki. Konsument może także wyposażyć się w narzędzia do pielęgnacji ogrodu tj. nożyce czy sekatory. Podobny zakres produktów oferuje marka Gerlach. Również i ona może pochwalić się wieloletnią tradycją. Fakt, że firma tak długo utrzymuje się na rynku i ciągle się rozwija dowodzi, że spełnia oczekiwania konsumentów, a oferowane przez nią produkty są dobrej jakości.

 

Zestaw noży Fiskars – charakterystyka

W sklepach można znaleźć zestawy noży Fiskars w kilku odsłonach, a mianowicie w kolorze klasycznego drewna, czarnym lub jasnym. Mamy więc do wyboru 3 wersje kolorystyczne, co pozwala dostosować produkt do wystroju kuchni. Większość kompletów zawiera 5 noży, które będą odpowiednie do krojenia różnych produktów spożywczych. Ciekawym rozwiązaniem jest to, że niektóre modele wyposażono w praktyczny magnes umieszczony na bloku. Ten niewielki element ułatwia przechowywanie nożyczek spożywczych i sprawia, że możemy mieć je zawsze pod ręką. Noże Fiskars można myć w zmywarce, bez obaw o ich uszkodzenie. W efekcie utrzymanie akcesoriów kuchennych w czystości nie jest trudne.

Produkty marki Gerlach

Zestawy noży Gerlach są równie popularne, co wspomniane wyżej produkty Fiskars. Te akcesoria kuchenne cechuje wytrzymałość, precyzja cięcia i odpowiednio przemyślana budowa. Należy jednak wspomnieć o tym, że zestawy noży Gerlach zdaniem wielu konsumentów są bardziej atrakcyjne pod względem designu. Użytkownik ma do wyboru więcej zestawów (różne wersje kolorystyczne), co pozwala dobrać produkt idealnie do potrzeb danej osoby. Warto dodać, że producent wskazuje, że aby cieszyć się nożami przez długi czas, trzeba myć je ręcznie. Dla niektórych konsumentów jest to spory minus.

 

Wnioski

Różnice pomiędzy zestawem noży Fiskars i Gerlach są niewielkie, dlatego trudno wskazać, jaki produkt jest bardziej polecany przez konsumentów. Wydaje się, że bez względu na to, na jaką markę się zdecydujemy powinniśmy być zadowoleni. Oba produkty są starannie wykonane i zapewniają komfort pracy. Przewaga noży Fiskars przejawia się w tym, że można je myć w zmywarce. Jeśli więc nie lubisz czyszczenia ręcznie, jest to wariant dla Ciebie. Natomiast produkty Gerlach występują w wielu kolorach, dlatego zdają się dla konsumentów bardziej atrakcyjne pod względem wyglądu.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał
Rafał
2 years ago

A gdzie choćby w rankingu noże Philpiaka których sam używam? Są poręczne, super ostre więc spokojnie nadawały by się do waszego porównania i mogłyby mocno namieszać w rankingu.

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir