Szybkowary ranking

Ostatnio aktualizowane: 03.03.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Szybkowar to naczynie, które ułatwia pracę w każdej kuchni. Warto też zaopatrzyć się w dobre jakościowo urządzenie, które będzie trwałe, a także spełni wszystkie pokładane w nim nadzieje. Takim modelem jest TEFAL SECURE 5 NEO V2 P2530741. Wiemy to, ponieważ dokonaliśmy szereg badań rynku i satysfakcji klienta, który już zakupił urządzenie dla siebie. Najwięcej pozytywnych komentarzy zadowolonych użytkowników uzyskał właśnie ten model. Nic też dziwnego. Urządzenie pracuje na każdym rodzaju kuchenki, również indukcyjnej, wykonane jest ze stali nierdzewnej 18/10 i ma 10-cio letnią gwarancję producenta. Duża pojemność naczynia sprawia, że jest ono odpowiednie dla sporej rodziny. Trzywarstwowa płyta spodnia naczynia sprawia, że rozprowadzanie ciepła jest równomierne, a pięcioelementowy system zabezpieczeń dba o to, aby urządzenie było bezpieczne w każdej sytuacji. Użytkowanie zaś ułatwia automatyczny system zamykania i duże, wygodne uchwyty naczynia. Drugim szybkowarem, który jest atrakcyjny obecnie dla klientów to Gerlach 323B. Jest to równie pojemny garnek, którym warto się zainteresować zanim podejmiemy decyzję o kupnie konkretnego modelu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki szybkowar kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wszyscy kochamy urządzenia ułatwiające przygotowywanie posiłków. Poza tym gotowanie stało się bardzo modne i coraz częściej eksperymentujemy. Jednocześnie pamiętamy o tym, że modnie znaczy zdrowo, a zdrowo znaczy na parze lub w szybkowarze. Dlatego w tym poradniku podpowiemy Ci, jaki szybkowar jest najlepszy i na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego sprzętu.

Szybkowar wygląda prawie tak samo jak tradycyjny garnek, ale jego działanie jest nieco inne. Musisz jednak wiedzieć, że nie jest to innowacyjne rozwiązanie. Tak naprawdę „szybkowar” znany jest ludzkości od XVII wieku. Urządzenie to wyróżnia konstrukcja, która sprawia, że w jego wnętrzu powstaje wysokie ciśnienie (nawet do dwóch atmosfer), a to, jak wiadomo, przyspiesza przyrządzanie posiłków. Potrawy gotowane w tym naczyniu osiągają temperatury do 120 stopni Celsjusza.

Zaletą takiego rozwiązania jest to, że dzięki bardzo szczelnej pokrywie, wewnątrz zatrzymywana jest para wodna, a to sprawia, że potrawa ma odpowiednią wilgotność i  zachowuje więcej witamin i innych cennych składników. Znasz już zalety, ale nie wiesz, jaki szybkowar wybrać.

 

Szybkowar to nie parowar

Wiele osób myli parowary z szybkowarem. To duży błąd, gdyż są dwa zupełnie inne urządzenia. Parowar służy wyłącznie do przygotowania potraw na parze, natomiast szybkowar ma taką funkcję, ale też szersze zastosowanie. Poza tym zdecydowanie szybciej przygotowuje najróżniejsze potrawy.

 

Szybkowary klasyczne czy elektryczne?

Modele klasyczne to takie, których używa się na kuchence gazowe, ceramicznej, czy płycie indukcyjnej. Nie ma wbudowanej elektroniki. Takie modele są tańsze, a ich obsługa bardzo prosta. Jeśli chodzi szybkowary elektryczne są nieco droższe, ale też bardzo funkcjonalne i zdecydowanie bardziej mobilne.

 

Materiał to podstawa

Wyróżniamy szybkowary aluminiowe i stalowe. Te pierwsze są tańsze, lżejsze i zapewniają równomierny rozkład ciepła. Poza tym materiał ten szybko się nagrzewa. Niestety jest bardziej podatny na rysy i uszkodzenia. Natomiast stal nierdzewna jest trwalsza, ale gorzej przewodzi ciepło. Niemniej jednak dłużej utrzymuje temperaturę. Dlatego najlepiej wybierać modele, które wykonane są ze stopu stali i aluminium. Dzięki stali garnek będzie solidny, a dodatek aluminium sprawi, że szybciej będzie przewodził ciepło, a więc będzie stanowił jednocześnie bardziej energooszczędne rozwiązanie. Pamiętaj jednak, że całość nie musi być wykonana ze stopu – wystarczy, że dno będzie ze stali z domieszką aluminium. Zresztą takie modele są najpopularniejsze na rynku.

 

Pojemność, – jaką wybrać?

Na rynku dostępne są szybkowary o różnej pojemności – 4 litrowe, 6 litrowe, a nawet 8 litrowe. Jaki będzie lepszy? Większy czy mniejszy? Wiele zależy od tego, dla ilu osób przygotowujesz posiłek. Najmniejsze, czyli 4 litrowe są odpowiednie, gdy przygotowujesz 1-2 porcje. Jeśli potrzebujesz więcej jedzenia – wybierz 6 litrowy. Natomiast dla większej rodziny najlepszy będzie model 8-litrowy. Tutaj pojawia się kwestia średnicy. Jest ona ważna dla wygody użytkowania naczynia. Jeśli średnica będzie zbyt duża, to szybkowar nie zmieści się na kuchence.

Najpopularniejsze są modele o średnicy 22 cm, ale na rynku dostępne są sprzęty o średnicy 18-25 cm. Przy wyborze odpowiedniego garnka kieruj się nie tylko rozmiarem kuchenki, ale też tym, jakie dania będziesz przygotowywać w szybkowarze. Jeśli planujesz częste gotowanie dużych kawałków mięs, większa średnica będzie bardzo pomocna.

 

Regulacja pracy urządzenia

Szybkowar może mieć regulator klasyczny z zaworkiem ciężarkowym lub sprężynowy. Jednak dla Ciebie najważniejsze jest to, aby regulator można było odpiąć i sprawdzić jego poprawne działanie. Chodzi tutaj przede wszystkim o Twoje bezpieczeństwo. Jeśli dojdzie do najmniejszej awarii, wtedy, użytkowanie takiego garnka może skończyć się poparzeniem. Poza tym pamiętaj o tym, żeby garnek miał regulację poziomu ciśnienia – w większości przepisów jest to 1 bar, ale niektóre produkty potrzebują nieco innych warunków do prawidłowej obróbki.

 

Materiał rączki

Pozostając przy bezpieczeństwie nie możemy pominąć kwestii związanych z uchwytami. Powinny być wykonane z tworzywa sztucznego odpornego na nagrzewanie. Chodzi o to, aby przy przenoszeniu naczynia lub jego przestawianiu nie doszło do poparzenia.

Blokada pokrywy – to również gwarancja bezpieczeństwa

Przy zakupie takiego urządzenia musisz sprawdzić system blokady. Bardzo ważne jest to, aby uniemożliwiał otworzenie naczynia w dowolnym momencie. Nagły, silny wybuch pary może mieć poważne konsekwencje.

 

Funkcje i dodatkowe wyposażenie

Warto kupować modele, które mają dodatkowy koszyk/sitko do gotowania na parze. Jeśli wybierasz urządzenie elektryczne, sprawdź czy ma antypoślizgowe nóżki i miejsce na kabel, gdyż znacznie ułatwi to jego przechowywanie. Sprawdź, czy dany model ma też miarkę w środku – może Ci ona ułatwić pracę w kuchni.

 

Jaki szybkowar wybrać?

Często zadajemy sobie pytanie – czy marka ma znaczenie? Chociaż wiele osób uważa, że znany znaczek niewiele zmienia, tak naprawdę w przypadku wielu produktów, w tym sprzętów kuchennych, ufamy przede wszystkim znanym producentom. Podobnie jest w przypadku szybkowarów. Markowe nie znaczy drogie. Tak naprawdę bez problemu znajdziemy szybkowary w dobrych cenach. Jedne z najlepszych szybkowarów znajdziemy przede wszystkim w ofercie marki Ambition, Gerlach, Philips.

 

 

Najlepsze szybkowary w 2021 roku

 

Bigos, gulasz. To potrawy, które rzadko przyrządzamy, bo wymagają długiego czasu gotowania. Rozwiązaniem jest szybkowar, który dzięki wytwarzanemu ciśnieniu szybciej gotuje jedzenie. Przeczytaj, jakie urządzenia są dostępne na rynku i gotuj to, co chcesz, a nie to, na co czas pozwala.

 

Nasze zalecenia

 

Tefal Secure 5 Neo V2             

 

Tefal Secure 5 Neo V2 to wysokiej klasy szybkowar wykonany ze stali nierdzewnej 18/10. Zarówno zastosowany materiał wykonania, jak i trzywarstwowe dno sprawiają, że temperatura jest równomiernie w garnku rozprowadzana, co przekłada się na szybkość gotowania i oszczędność energii. Potrójne dno również wpływa na to, że garnek podczas użytkowania nie odkształci się.

Prezentowane urządzenie zostało wyposażone w dwa programy do gotowania, o różnym poziomie ciśnienia. Do mięs jest przeznaczony program o 80 kpa oraz do ryb i warzyw wynoszący 50 kpa. Szybkowar można używać na każdym rodzaju kuchenek, również indukcyjnej. Łatwy system otwierania i zamykania automatycznego, bez uciążliwego przyciskania przykrywki, występującego w starszych modelach szybkowarów, sprawia, że urządzenie użytkuje się łatwo i bez mocowania się z blokadą przykrywki.

Model ten też został wyposażony w pięcioelementowy system zabezpieczeń i kontrolowany system wypuszczania pary. Dzięki tym systemom jest on bezpieczny dla użytkownika. A możliwość mycia naczynia w zmywarce (za wyjątkiem przykrywki) zyskuje wielu zadowolonych użytkowników. Cenią oni również w tym urządzeniu to, że nadzwyczaj szybko i bez wysiłku można przygotować smaczne dania.

Rozważmy teraz zalety i wady szybkowaru, który jest bardzo popularny wśród klientów, czyli modelu Tefal Secure 5 Neo V2.

Zalety
Duża pojemność:

Pojemność garnka 6 litrów sprawia, że przygotujemy w nim danie dla dużej rodziny.

Programy gotowania:

Producent wyposażył swoje urządzenie w 2 programy do gotowania. Do przyrządzania mięs mamy program z ciśnieniem 80 kpa, a do warzyw i ryb 50 kpa.

Automatyczny system zamykania:

Szczelna pokrywa zaopatrzona w zawory i uszczelki jest zamykana bez wysiłku, bowiem zastosowano tu automatyczny system zamykania, który sprawia, że nie jest to uciążliwy proces, a zapewnia szczelność garnka.

Czyszczenie:

Naczynie po użyciu można umyć w zmywarce, jest to bezpieczne w przypadku, gdy zostaną usunięte uszczelki i przykrywka.

Uniwersalność:

Model ten można używać na każdego rodzaju kuchence, w tym indukcyjnej.

Wady
Duże wymiary:

Urządzenie, jako że ma sporą pojemność, jest również duże wymiarowo. Dodatkowo wystające, nieskładane rączki utrudniają przechowywanie.

 

 

 

 

Gerlach 323B 

 

Gerlach 323B to szybkowar, który możemy używać na różnego rodzaju kuchenkach: gazowych, ceramicznych, a nawet indukcyjnych. Jest on wykonany ze stali nierdzewnej, czyli bardzo mocnego materiału, który jest odporny na zniszczenia. Pojemność szybkowaru wynosi 6 l, a jego średnica to 22 cm.

Dużą zaletą prezentowanego naczynia jest możliwość ustawienia ciśnienia. Robimy to z pomocą pokrętła. Zawór bezpieczeństwa chroni nas przed poparzeniem. Z kolei z pomocą dobrze wykonanej rączki możemy bezproblemowo przenosić urządzenie. Zamknięcie naczynia jest bardzo szczelne. Dlatego nie ma szans, aby powietrze wydostało się na zewnątrz. Dno szybkowaru zostało specjalnie pogrubione, aby zapewnić właściwą termoizolację. W rezultacie dania przygotowuje się bardzo szybko.

Wewnątrz szybkowaru została zamocowana miarka, więc dokładnie wiemy, ile wody znajduje się w środku. Użytkownicy uważają, że posiłki przygotowane z pomocą prezentowanego szybkowaru są smaczne, a co najważniejsze zdrowe. Często chwalą oni dobre wykonanie produktu.

Gerlach 323B to szybkowar o pojemności 6 l. Jest on wykonany ze stali nierdzewnej. Średnica opisywanego naczynia wynosi 22 cm.

Zalety
Wykonanie:

Produkt jest wykonany ze stali nierdzewnej. Materiał ten bardzo rzadko ulega uszkodzeniu, więc możemy być pewni, że jest to inwestycja na lata.

Rączka:

Jeżeli chodzi o rączkę produktu, to została ona bardzo dobrze wykonana. Jest ona wyprofilowana w taki sposób, aby przenoszenie naczynia nie sprawiło nam problemu.

Regulacje:

Ciśnienie w środku garnka jest regulowane za pomocą łatwego do obsługi pokrętła. Mamy więc zupełną kontrolę nad tym, jakie ciśnienie panuje w naczyniu.

Szybkość:

Produkt pozwala nam na bardzo szybkie przygotowanie posiłku. W szybszym gotowaniu z pewnością pomaga grube dno oraz szczelność garnka. W obu przypadkach całe ciepło pozostaje w obrębie naczynia, więc już po kilku minutach danie będzie gotowe.

Wady
Oczyszczanie:

Szybkowaru nie można umieścić w zmywarce. Dlatego musimy umyć go ręcznie, co jest pracochłonne.

 

 

 

 

Ambition Marconi 31006

 

5.Ambition Marconi 31006Przedostatni w naszym zestawieniu jest produkt Ambition Marconi 31006. Prezentowany szybkowar ma średnicę 26 cm i pojemność 6 litrów. Jak większość takich urządzeń został on wykonany ze stali nierdzewnej, która zapewnia nie tylko dłuższą żywotność urządzenia, lecz również możliwość użytkowania na każdym rodzaju kuchenki.

Model ten charakteryzuje się bardzo grubym, wielowarstwowym dnem typu Impact Bonding. Dno takie oprócz warstw stali, posiada również element wykonany z aluminium. Takie wykonanie powoduje szybkie nagrzewanie się garnka, oraz dłuższe zatrzymanie ciepła w urządzeniu. Pomaga więc zaoszczędzić energię podczas gotowania.

Oprócz garnka i pokrywki, w zestawie znajdziemy sitko do gotowania na parze. Oczywiście szybkowar został wyposażony w rączki, które nie nagrzewają się podczas gotowania dzięki wykonaniu ich z bakelitu. Opinie użytkowników zdają się potwierdzać, że jest to dobry i tani szybkowar. Klienci opisują produkt, jako funkcjonalny i wytrzymały. A dania wykonane szybkowarem, jako pyszne. Dodatkowo, jako zalety tego urządzenia wymieniane są: oszczędność czasu i energii.

Jednym z ostatnich produktów na naszej liście jest sprzęt Ambition Marconi 31006. Jest to dobry szybkowar do 300 zł.

Zalety
Funkcjonalność:

Sprzęt jest przystosowany do wszystkich rodzajów kuchenek, nawet tych indukcyjnych.

Wykonanie:

Jak większość produktów tego typu, również prezentowany szybkowar został zrobiony ze stali nierdzewnej. Świadczy to o dobrym wykonaniu i jakości produktu. Zapewnia to bowiem dłuższą żywotność szybkowaru.

ImpactBonding:

W modelu tym zastosowana specjalny wielowarstwowy typ dna. Oprócz warstwy stali, posiada on też elementy aluminiowe. Dzięki temu urządzenie szybciej się nagrzewa i równomiernie rozprowadza ciepło.

Wady
Waga:

Ze względu na specjalny typ dna, produkt jest dość ciężki. Gwarantuje to oczywiście wysoką jakość, ale równocześnie utrudnia przenoszenie pełnego garnka.

 

 

 

 

First Austria FA 5130

 

6.First Austria FA 5130Ostatni produkt to szybkowar elektryczny First Austria FA 5130. Ma on średnicę 22 cm, pojemność 6-ciu litrów i moc 1000 W. Jest to szybkowar o wielu funkcjach. W tym naczyniu możemy gotować na parze, smażyć, dusić lub podtrzymywać temperaturę.

Kupując ten produkt otrzymamy szybkowar z pokrywką i zaworem bezpieczeństwa, pojemnik na skraplającą się wodę, wiszący talerz, oraz łyżkę i kubek dozujący. W szybkowarze znajduje się misa z nieprzywierającą powłoką, którą możemy wyjąć w celu jej umycia. Urządzenie posiada 8 programów, które pozwolą na perfekcyjne ugotowanie ryżu, makaronu czy mięsa. Odpowiedni program dobieramy na panelu sterującym, który znajduję się z przodu urządzenia. Zainstalowany minutnik, nie tylko odmierza ustawiony czas, pozwoli on również zaplanować rozpoczęcie gotowania.

Możemy więc przygotować wszystkie składniki w naczyniu i zaplanować jego uruchomienie, tak by potrawa była gotowa w porę obiadu. Produkt ten posiada mieszane opinie wśród jego użytkowników. Jednak niezaprzeczalną zaletą tego urządzenia jest to, że będzie ono działać wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do prądu. Możemy więc śmiało za pomocą szybkowaru przygotować potrawy na działce, biwaku, czy innym miejscu, gdzie nie ma dostępu do kuchni.

Ostatnim produktem w naszym zestawieniu jest szybkowar First Austria FA 5130. W przeciwieństwie do poprzednich urządzeń, jest to model elektryczny.

Zalety
Funkcjonalność:

Szybkowar ten posiada wiele funkcji. W naczyniu tym możemy gotować zarówno warzywa, mięsa czy ryby na parze, smażyć, dusić lub jedynie podtrzymywać temperaturę.

Moc:

Produkt ma moc 1000 W, dzięki czemu jest niezwykle wydajny. Szybko się nagrzewa i przygotowuje najróżniejsze potrawy.

8 programów:

Szybkowar posiada aż 8 programów, które czynią go niezwykle funkcjonalnym. Można w nim ugotować ryż, makaron czy mięso. Co więcej, zainstalowany minutnik, nie tylko odmierzy ustawiony czas, ale także pozwoli zaplanować rozpoczęcie gotowania. Dzięki temu możemy przygotować wszystkie składniki w naczyniu i zaplanować jego uruchomienie, tak aby potrawa była gotowa na obiad.

Wady
Waga:

Jest to stosunkowo ciężkie urządzenie, które niewygodnie się przenosi.

Długość przewodu:

Kabel w urządzeniu ma dość ograniczony zasięg, przez co jego mobilność jest niewielka. Musi ono zawsze stać blisko kontaktu.

 

 

 

 

Berghoff Eclipse 5 3700418

 

2.Berghoff Eclipse 5 3700418Kolejny w naszym zestawieniu jest nie jeden produkt, lecz 5-cio elementowy zestaw Berghoff Eclipse 5 3700418. W skład zestawu wchodzą: szybkowar z pokrywą o średnicy 22 cm i pojemnością 6-ciu litrów, szybkowar ze szklaną pokrywką o średnicy 22 cm i pojemnością 3 litrów, oraz wkładka do gotowania na parze o średnicy 20,3 cm.

Ta sama średnica szybkowarów powoduje, że w razie potrzeby możemy wymieniać między nimi przykrywki. Garnki oraz wkładka zostały wykonane ze stali nierdzewnej, natomiast uchwyty są zrobione z czarnej żywicy. Dzięki temu uchwyty nie nagrzewają się podczas gotowania. Całość wewnątrz jest wysłana satyną. Zewnętrzna powłoka garnków została wykończona na wysoki połysk nadając garnkom elegancki wygląd.

Szybkowary są przystosowane do wszystkich rodzajów kuchenek, również indukcyjnej. Zestaw został tak skomponowany, że jesteśmy w stanie przygotować w nim cały obiad. A jakie opinie o tych szybkowarach mają ich użytkownicy? Klienci są zadowoleni z tego produktu. Za zalety zestawu wskazują jego ładny wygląd, funkcjonalność, łatwość obsługi i cenę.

Kolejną pozycją w naszym zestawieniu jest nie jeden produkt, lecz zestaw dwóch garnków firmy Berghoff – model Eclipse 5 3700418.

Zalety
Wykonanie:

Wszystkie elementy, zarówno garnki, jak i wkładki, zostały wykonane ze stali nierdzewnej, co gwarantuje wysoką bezawaryjność szybkowaru. Zaś materiał na uchwytach to czarna żywica, dzięki czemu nie nagrzewają się. Wnętrze zostało pokryte satyną, co pozytywnie wpływa na żywotność sprzętu.

Funkcjonalność:

Garnki przystosowane są do wszystkich rodzajów kuchenek, co czyni je niezwykle funkcjonalnymi. Ze względu na bogate wyposażenie zestawu jesteśmy w stanie przygotować w nim naprawdę duży posiłek.

Wygląd:

Produkt cechuje się estetycznym designem i pięknymi wykończeniami. Dzięki temu będzie estetycznym dodatkiem do nowoczesnej kuchni.

Zabezpieczenia:

Uchwyty boczne urządzenia nie nagrzewają się i mają specjalny kształt, dzięki któremu nasze dłonie nie będą dotykać rozgrzanego garnka. Poza tym urządzenie ma zawór do bezpiecznego otwierania i zamykania.

Wady
Pojemność:

Drugi z szybkowarów w zestawie ma pojemność jedynie 3 litry, co ogranicza jego funkcjonalność.

 

 

 

 

Jak gotować w szybkowarze?

 

Dowiedziałeś się, jaki szybkowar jest polecany do gotowania zdrowych posiłków, ale masz wątpliwości, czy poradzisz sobie z jego obsługą? W tej części artykułu znajdziesz wiele cennych porad o tym, jak szybko przygotować smaczny, pełen witamin posiłek dla całej rodziny. Przekonaj się, jak gotować w szybkowarze i jak wykorzystać wszystkie możliwości tego sprzętu.

Jak gotować w szybkowarze?

Przyrządzanie dań w szybkowarze jest niezwykle proste i przyjemne. Do garnka wystarczy włożyć wskazane w przepisie składniki i wlać odpowiednią ilość wody. Następnie musimy szczelnie zamknąć sprzęt (uchwyty pokrywki powinny znajdować się bezpośrednio nad rączkami garnka). Później trzeba ustawić zawór ciśnienia według zaleceń (na niskie lub wysokie ciśnienie), włączyć palnik kuchenki (ustawiając maksymalną moc) i postawić na nim szybkowar.

Kiedy zauważymy, że para wodna zaczyna wydobywać się jednostajnym, równym strumieniem, powinniśmy zmniejszyć moc palnika. W tym momencie należy zacząć odliczać czas gotowania – może to być 5 minut, 10 minut lub więcej, w zależności od potrawy.

 

Ile wody nalać do szybkowaru?

Bez dodatku wody szybkowar nie działałby tak, jak powinien, dlatego musimy o tym pamiętać. Czasem zdarza się, że w przepisie nie jest podawany dokładny sposób przyrządzenia potrawy. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Uważa się, że minimalna ilość wody wlewana do szybkowaru to ok. 200 ml, czyli 1 szklanka. Czasem możemy jednak dodać jej nieco mniej, zwłaszcza jeśli gotujemy składniki, które szybko puszczają sok (przykładowo pomidory). Kiedy czas przyrządzenia potrawy jest dłuższy niż 5 minut, do garnka musimy dodać więcej niż 200 ml wody. Nie możemy jednak napełnić szybkowaru powyżej 2/3 jego objętości, gdyż wtedy nie będzie wystarczająco dużo miejsca na wytworzenie się pary wodnej.

 

Jak długo gotować w szybkowarze?

Szybkowar to funkcjonalny sprzęt, z pomocą którego przyrządzimy wiele różnych dań: ryby, zupy, potrawy jednogarnkowe, pieczeń, a także dodatki do obiadu, takie jak ryż, kasza i ziemniaki. Czas gotowania zależy od tego, jakie składniki znalazły się w garnku. Najszybciej przygotujemy zupy (zajmie to nam od 4 minut do 10 minut, z wyjątkiem rosołu), potrawkę rybną (ok. 4 minuty) i warzywa (kalafiory, marchew czy kapusta gotują się maksymalnie 10 minut).

Więcej czasu zajmuje przygotowanie w szybkowarze pieczeni (trwa to ponad 25 minut, zależnie od wybranego mięsa), buraków (do 25 minut) i wspomnianego już rosołu (ok. 40 minut).

Jak dobrać optymalny poziom ciśnienia?

Obsługa szybkowaru wymaga umiejętności doboru poziomu ciśnienia wytwarzanego podczas gotowania. W tej kwestii wszystko zależy od tego, co gotujemy. W przypadku delikatnych artykułów spożywczych, które można z łatwością rozgotować, należy ustawić niskie ciśnienie, a wyższe jest odpowiednie do gotowania bardziej wymagających składników jak: warzywa, zboża, rośliny strączkowe oraz mięsa (zwłaszcza czerwone).

 

Jak bezpiecznie otworzyć szybkowar?

Kiedy potrawa jest już ugotowana, możemy otworzyć garnek. Aby się przy tym nie poparzyć, musimy wiedzieć, jak bezpiecznie zdjąć pokrywę. Polecanym sposobem jest polanie brzegów sprzętu zimną wodą, uważając przy tym, aby rozgrzane dno nie miało z nią bezpośredniego kontaktu (ani chłodną powierzchnią zlewu). Możemy też zestawić szybkowar z kuchenki i odczekać chwilę, aż ciśnienie samo opadnie. Jeśli nie mamy dużo czasu, najlepiej ustawić zawór w pozycji tzw. bez ciśnienia. Wtedy para wodna zacznie sama wydobywać się z garnka po czym będziemy mogli bezpiecznie otworzyć urządzenie, bez obaw o poparzenie.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat


Produkty te nie są już dostępne

 

Tefal Clipso + Precision P4410763

 

Nasz ranking szybkowarów otwieramy produktem Tefal Clipso + Precision P4410763. Ma on średnicę 22 cm i jest o pojemności 6 litrów.

Zarówno garnek, jak i pokrywka zostały wykonane z polerowanej stali nierdzewnej. Takie wykonanie powoduje, że szybkowar działa na wszystkich rodzajach kuchenek. Dodatkowo producent udziela aż 10 letniej gwarancji na produkt. Urządzenie posiada wbudowany w przykrywkę minutnik, który odmierza czas na wyświetlaczu LCD. O upłynięciu ustawionego czasu, zegar poinformuje nas dźwiękowo. Minutnik możemy wyjąć, gdy zajdzie taka potrzeba, na przykład na czas mycia naczynia. Dodatkowo model ten jest wyposażony w 5 elementowy system zabezpieczeń. Nie musimy się więc obawiać, że garnek rozszczelni się podczas gotowania. Pomimo wbudowanej ochronie, model ten łatwo się otwiera i zamyka.

Bardzo przydatną funkcją przy przechowywaniu naczynia jest możliwość złożenia rączek garnka. Producent dołącza do szybkowaru koszyczek, dzięki któremu możemy przygotowywać potrawy na parze. Oprócz tego do dyspozycji mamy 2 programy gotowania. Użytkownicy, w swych opiniach, chwalą produkt za łatwość jego obsługi oraz jego funkcjonalność.

Jeśli lubisz takie potrawy, które długo się przygotowuje, ale brakuje Ci czasu lub też za chwile w Twoim domu zjawią się goście, a Ty nic nie przygotowałeś, rozwiązaniem jest szybkowar. Wytwarzane podczas gotowania ciśnienie, szybciej ugotuje danie, a przy okazji potrawa zachowa wszystkie cenne składniki. Najlepszy szybkowar w 2021 roku to produkt firmy Tefal – Clipso + Precision P4410763. Jest to produkt, który zyskał wiele pozytywnych ocen konsumentów.

Zalety
Wykonanie:

Zarówno sam garnek, jak i dołączona pokrywka wykonane są z polerowanej stali nierdzewnej. Sprawia to, że produkt będzie działał bezawaryjnie przez długie lata. Dodatkowo, szybkowar jest objęty 10 letnią gwarancją producenta.

Wygląd:

Prezentowany szybkowar ma estetyczny i nowoczesny design, dzięki czemu będzie dobrze wyglądał w każdej kuchni.

System zabezpieczeń:

Model ten jest wyposażony w 5 elementowy system zabezpieczeń. Dzięki temu, nie musimy się obawiać, że garnek rozszczelni się podczas pracy. Jednocześnie sprzęt ten łatwo się otwiera i zamyka.

Pojemność:

Szybkowar ma stosunkowo dużą pojemność - 6 litrów. W efekcie przygotujesz w nim posiłek na kilku osób.

Funkcjonalność:

Prezentowany model jest kompatybilny ze wszystkimi rodzajami kuchenek, nawet indukcyjnymi. Co więcej, producent dołączył do zestawu koszyk, dzięki któremu możemy przygotowywać potrawy na parze. Warto też dodać, że urządzenie posiada 2 programy gotowania.

Wady
Cena:

Choć nie jest to najdroższy produkt w naszym zestawie, jego cena jest dość wysoka.

 

Tefal Secure 5 P2530732

 

Następnie chcieliśmy Państwu przedstawić produkt Tefal Secure 5 P2530732. Urządzenie to ma średnicę 22 cm a jego pojemność wynosi 6 litrów.

Oprócz samego szybkowaru, czyli garnka ze specjalną przykrywką, otrzymamy również koszyk do gotowania na parze. Pomimo gotowania za pomocą naczynia pod wysokim ciśnieniem, jest ono bardzo bezpieczne, ponieważ posiada aż 5-cio elementowy system zabezpieczeń.

Zapobiegnie on wytworzeniu się nadmiernego ciśnienia w urządzeniu, nie pozwoli również na otworzenie garnka, gdy panuje w nim zbyt wysokie ciśnienie. Całość została wykonana ze stali nierdzewnej. Powoduje to, że możemy szybkowar używać na każdym rodzaju kuchenki. Sam garnek może też być myty w zmywarce. Dodatkowo podczas gotowania mamy możliwość wyboru jednego z dwóch programów, które zapewniają odpowiednie ciśnienie podczas procesu gotowania.

Programy są przystosowane do produktów, które najczęściej przygotowujemy, czyli warzywa i mięso. Klienci są zadowoleni z zakupu tego szybkowaru. Jako jego zalety w pozostawionych opiniach wskazują jego wytrzymałość, łatwość w użyciu i oszczędność czasu i energii podczas gotowania.

 

Gerlach 323A

 

Gerlach 323A to następny szybkowar w naszym rankingu. Urządzenie ma średnicę 22 cm i pojemność 6-ciu litrów. Wykonane zostało ze stali szlachetnej, tak więc możemy używać naczynia na każdym rodzaju kuchenki, również na kuchence indukcyjnej.

Dno szybkowaru składa się z trzech warstw stali, oraz dodatkowo wbudowanego dysku aluminiowego. Całość zapewnia bardzo dobre przewodzenie ciepła, czyli szybkie nagrzewanie się naczynia. W pokrywce urządzenia znajduje się pokrętło, którym możemy dobierać odpowiednie ciśnienie do gotowanej potrawy. Tutaj również możemy sprawdzić, jakie ciśnienie jest w urządzeniu obecnie.

Prostym, lecz ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie miarki wewnątrz garnka. Dzięki tak prostemu rozwiązaniu nie musimy angażować dodatkowych naczyń do odmierzania płynów podczas gotowania. Bezawaryjne użytkowanie szybkowaru zapewni również wskaźnik minimalnego i maksymalnego napełnienia.

Natomiast system zabezpieczeń powoduje, że urządzenie jest bezpieczne w eksploatacji. Czy jest to więc najlepszy szybkowar na rynku? Na pewno uważają tak osoby, które zakupiły ten produkt. Konsumenci w swoich opiniach chwalą szybkowar za jakość, certyfikat TUV i łatwość użytkowania.

Kolejnym produktem jest dobry szybkowar Tefal Secure 5 P2530732.

Zalety
Koszyk do gotowania na parze:

W zestawie, poza garnkiem i przykrywką znajduje się również koszyk do gotowania na parze. Warto zauważyć, że nie wszystkie modele dostępne na rynku posiadają tak powiększony zestaw, a to znacznie zwiększa funkcjonalność naczynia.

Bezpieczeństwo:

Pomimo tego, że proces gotowania w tym naczyniu odbywa się pod wysokim ciśnieniem, jest ono bardzo bezpieczne. Szybkowar posiada aż 5-cio elementowy system zabezpieczeń. Dzięki temu, możliwe jest zapobieganie wytwarzaniu się nadmiernego ciśnienia w urządzeniu. Co więcej, model ten ma również zabezpieczeniem przed przypadkowym otworzeniem się garnka, gdy panuje w nim zbyt wysokie ciśnienie.

Pojemność:

Urządzenie ma 6 litrów, co czyni je niezwykle pojemnym. Dzięki temu przygotowanie dużego obiadu jest znacznie prostsze.

Wady
Waga:

Ponieważ garnek wykonany jest z materiałów wysokiej jakości, jest on jednocześnie dość ciężki. Przez to jego przenoszenie jest utrudnione.

 

Jak gotować w szybkowarze?

 

Przygotowując obiad dla całej rodziny staramy się wybierać możliwie jak najlepsze składniki. Niestety wiele witamin i minerałów wyparowuje w czasie gotowania. Jeśli pragniesz to zmienić, polecamy zakup szybkowaru. Za sprawą innowacyjnej metody przyrządzania potraw, produkty tego typu pozwalają na zatrzymanie znacznie większej ilości składników odżywczych w potrawach. Jednak kupując taki garnek, trzeba być bardzo ostrożnym. Dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik, w którym wytłumaczymy, na co zwrócić uwagę kupując taki sprzęt oraz jakie są zalety gotowania w takim urządzeniu. Co więcej, na końcu naszego artykułu znajdziesz zestawienie, w którym znalazły się dwa najlepsze szybkowary.

 

Choć urządzenia tego typu wyglądem przypominają zwykłe garnki, jednak ich sekret tkwi w specjalnej, bardzo szczelnej pokrywie. Umożliwia ona zwiększenie ciśnienia w czasie gotowania. Dzięki temu potrawy w naczyniu mogą osiągać nawet temperaturę 120 st. C. Ponieważ powietrze nie ma ujścia, para wodna zostaje w garnku. Sprawia to, że składniki znajdujące się wewnątrz szybkowaru trudno przypalić.

Gotowanie w szybkowarze jest też znacznie bardziej ekonomiczne, gdyż przygotowanie wartościowego posiłku nie wymaga użycia dużej ilości wody. Aby ugotować kilogram kalafiora czy brokuła wystarczą jedynie 2 szklanki wody. Odpowiedzialna jest za to para wodna, która nigdy nie opuszcza naczynia, zatem woda nie może wyparować. Warto dodać, że zdecydowanie skraca to czas potrzebny do przygotowania posiłki. Warzywa są miękkie już po 5 minutach obróbki termicznej.

Za sprawą działania pary wodnej, warzywa i owoce, przyrządzane w tym garnku zachowują swój naturalny, soczysty kolor. Poza tym Twoje danie nie zostanie wypłukane z witamin i składników odżywczych. Spowodowane jest to tym, że podczas tradycyjnego gotowania witamina C i B wypłukiwana jest przez wodę. Jednak w szybkowarze używamy jej zdecydowanie mniej, zatem do 50% więcej składników odżywczych i witamin zostaje zachowana.  Z tego powodu wiele osób dbających o zdrowie, decyduje się na zmianę tradycyjnych garnków na ten model.

Powodem, dla którego tak wiele osób zmienia tradycyjne naczynia na szybkowar jest to, że w takich produktach można przygotować wiele rodzajów dań: od warzyw po mięsa i ryby. Poza tym wszystkie przyrządzone dania będą lekkostrawne, gdyż nie wymagają użycia nawet kropli tłuszczu. Co więcej, w czasie przygotowania posiłków w szybkowarze składniki nie rozpadają się, dzięki czemu zachowują swoją jędrną i soczystą konsystencję. Kolejnym elementem, który wpływa na decyzję konsumentów jest smak ugotowanych potraw, który nie utlenia się w czasie gotowania. Sprawia to, że obiady z szybkowaru charakteryzują się lepszym aromatem.

Jednak kluczem do dobrze przygotowanego dania w sprzęcie takiego typu jest wykonanie naczynia. Z tego powodu polecamy modele, które zostały zrobione ze stali nierdzewnej lub aluminium. Pierwszy typ produktów cechuje się dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Rozprowadza również równomiernie ciepło. W przypadku drugiego materiału polecamy urządzenia z aluminium anodowanego, które równomiernie dystrybuują zmagazynowaną temperaturę. Równocześnie cechują się niewielką wagą, co ułatwia ich przenoszenie.

Aby interesujące Cię naczynie było efektywne, sprawdź system zabezpieczeń, jaki w nim występuje. Powinien mieć on dwa zawory, które uchronią model przed ewentualnym przypaleniem czy eksplozją. Istotna jest również uszczelka, która zagwarantuje hermetyczne zamknięcie naczynia. Co więcej, upewnij się, że urządzenie, które chcesz kupić ma zabezpieczenia, uniemożliwiające otwarcie pokrywy w czasie gotowania.

 

Szybkowary – Ranking

 

Tefal Secure 5 Neo V2 P2530741

 

Elegancki i pojemny model Secure 5 Neo V2 P2530741 znanej na całym świecie marki Tefal to godny polecenia szybkowar. Powinien się on znaleźć w każdym domu, aby pomóc rodzinie w przygotowywaniu zdrowych, pełnowartościowych posiłków w krótkim czasie. Największą zaletą tego modelu jest jego trwała konstrukcja. Dzięki wykonaniu ze stali nierdzewnej, garnek bardzo dobrze gromadzi, a następnie dystrybuuje ciepło. Sprawia to, że wszystkie składniki znajdujące się w garnku są ugotowane w tym samym stopniu.

Do zalet prezentowanego urządzenia należy zaliczyć to, że posiada on 2 programy gotowania. Pierwszy z nich przeznaczony jest do przyrządzania mięs, a drugi do ryb i warzyw. Wszystkie potrawy przyrządzone w tym urządzeniu są znacznie bogatsze w witaminy i składniki odżywcze, niż podczas gotowania w tradycyjny sposób.

Ten najlepszy szybkowar w 2021 roku posiada możliwość gotowania na parze, co pozwoli Ci na urozmaicenie Twojej diety.  Warto dodać, że całkowita pojemność garnka to 6 litrów, zatem bez problemu przygotujesz w nim obiad dla całej rodziny.

Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło eleganckie wykonanie oraz pięcioelementowy system zabezpieczeń.

 

MPM MGS-07

 

Model MGS-07 marki MPM to bardzo nowoczesny i wydajny szybkowar w dobrej cenie, który powinien znaleźć się w każdym domu. Sprzęt ten został wykonany z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Nie musisz się zatem obawiać rdzy lub uszkodzeń mechanicznych, bowiem urządzenie to cechuje się trwałą konstrukcją. Dużym atutem tego produktu jest możliwość mycia w zmywarce, co zdecydowanie ułatwia utrzymanie go w czystości.

Pojemność urządzenia wynosi aż 7 l, zatem bez problemu przygotujesz w nim obiad dla całej rodziny. Ciekawym udogodnieniem jest funkcja minutnika, która pozwoli Ci dokładnie zaplanować czas gotowania obiadu. Co więcej, po jego upływie garnek wyłączy się automatycznie, dzięki czemu znajdujące się wewnątrz dania nie rozgotują ani nie przypalą się.

W zestawie znajduje się również specjalne sitko do gotowania na parze. Dzięki niemu będziesz w stanie przygotować zdrowe i pełnowartościowe danie. Warto dodać, że model ten posiada aż potrójny system zabezpieczeń. Uniemożliwi to otwarcie pokrywy przez dzieci w czasie gotowania.

Opinie konsumentów o tym produkcie są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników doceniło dużą pojemność modelu i jego eleganckie wykonanie.

 

Szybkowary Tefal – Ranking

 

Tefal P2500732

 

Urządzenie Tefal P2500732 to wysokiej klasy, nowoczesny szybkowar. Zakup tego modelu pozwoli Ci na znaczne skrócenie czasu przygotowania posiłku. Co więcej, sprzęt ten posiada pojemność 6 l, zatem przygotujesz w nim obiad dla całej rodziny. Garnek ten może być używany do szybkiego gotowania, odgrzewania lub też do rozmrażania.

Ten najlepszy szybkowar Tefal w 2021 roku posiada specjalny koszyk do gotowania na parze. Ucieszy to na pewno osoby chcące się zdrowo odżywiać, bowiem ten sposób przygotowania potraw zapewnia zachowanie do 85% więcej witamin niż tradycyjne metody.

Prezentowany sprzęt jest w pełni bezpieczny. Posiada on bowiem aż 5-elementowy system zabezpieczeń. To, co zasługuje na szczególną uwagę jest zamknięcie, które blokuje otwarcie pokrywy w dowolnym momencie. Zmniejsza to ryzyko poparzenia się parą.

Sprzęt został w całości wykonany ze stali nierdzewnej 18/10, co czyni go bardzo trwałym i odpornym na ewentualne uderzenia czy obicia. Co więcej, urządzenie posiada bardzo grube, aż 3- warstwowe dno, dzięki czemu może być użyte do wszystkich rodzajów kuchenek, w tym także indukcyjnych.

Wielu konsumentów ma bardzo pozytywne opinie o prezentowanym szybkowarze. Użytkownicy wśród zalet urządzenia podają jego pojemność oraz dobre wykonanie.

 

Tefal Calipso Precison P4411463

 

Model Clipso Precision P4411463 to bardzo pojemny i nowoczesny szybkowar marki Tefal. Poza tym urządzenie cechuje się eleganckim wyglądem, zatem będzie dobrze się prezentowało w Waszej kuchni.

Największą zaletą produktu jest jego pojemność, która wynosi aż 8 l. Zatem model ten nadaje się do przygotowania wystawnych obiadów dla całej rodziny. Prezentowany sprzęt na pewno zyska wielu sympatyków wśród osób, które pragną jeść zdrowo, bowiem posiada on specjalny kosz do gotowania na parze.

Garnek został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej 18/10 zatem nie musisz obawiać się, że przypadkowe obicia zostawią na nim rysy. Co więcej, model ten posiada 3-warstwowe dno, które jest bardzo odporne na działania wysokich temperatur. Dzięki czemu możesz go używać na wszystkich rodzajach kuchenek, również indukcyjnych.

Utrzymanie szybkowaru w czystości jest bardzo proste, bowiem po usunięciu timera, garnek można myć w zmywarce. Opinie konsumentów o urządzeniu są bardzo pochlebne. Wiele osób zdecydowało się na zakup tego modelu ze względu na jego dużą pojemność oraz estetyczne wykonanie.

 

Tefal Secure 5 Neo P2530741

 

Model Secure 5 Neo P2530741 to godny polecenia szybkowar Tefal w dobrej cenie. Przygotowywanie obiadów w tym garnku gwarantuje, że czas gotowania zostanie znacząco skrócony. Ten przyspieszony proces gotowania sprawia, że dania są bardziej aromatyczne, ale również bogatsze w witaminy.

Pojemność prezentowanego produktu wynosi 6 l, będzie on zatem odpowiedni do przygotowania pełnowartościowego obiadu dla całej rodziny. Dużą zaletą urządzenia jest specjalny koszyk do gotowania na parze. Pomoże Ci przygotować wiele rodzajów warzyw, tak by nie zawierały tłuszczu.

Powłoka garnka została wykonana ze stali nierdzewnej, która jest gwarantem trwałości. Nie musisz się zatem obawiać, że przypadkowe otarcia zostawią wgniecenia. Za sprawą grubego, 3-warstwowego dna, urządzenie może być używane na wszystkich rodzajach kuchenek, w tym indukcyjnej.

Utrzymanie szybkowaru w czystości jest bardzo proste, bowiem wszystkie elementy, za wyjątkiem pokrywy, mogą być myte w zmywarce. Wielu konsumentów, którzy zdecydowali się na zakup tego urządzenia zachwala jego wydajność oraz pojemność.

 

Jaki szybkowar Banquet wybrać?

 

Szybkowar to funkcjonalne urządzenie, które ułatwia pracę w kuchni i przyspiesza czas przygotowywania potraw, zachowując jednocześnie ich wartości odżywcze. Swoim wyglądem bardzo nie różni się od zwykłego garnka. Jego cechą charakterystyczną jest pokrywka ze szczelnym zamknięciem, która umożliwia zwiększenie ciśnienia gotowania. W niniejszym artykule podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu. Na końcu umieściliśmy również zestawienie, w którym znajdziesz trzy najlepsze szybkowary Banquet dostępne na polskim rynku.

 

Banquet jest cenioną na rynku firmą zajmującą się sprzedażą artykułów gospodarstwa domowego, w tym między innymi szybkowarów. Oferta marki to ponad 2000 produktów, jednak stale ją poszerza o nowe pozycje. Przedsiębiorstwo ma wieloletnie doświadczenie w branży i respektuje wymagania klientów w zakresie jakości i funkcjonalności wyrobów. Jego sprzęty są obecnie używane przez miliony zadowolonych użytkowników.

Na rynku dostępne są szybkowary wykonane ze stali nierdzewnej oraz aluminium. Modele aluminiowe są tańsze, lżejsze i zapewniają równomierny rozkład ciepła. Niestety, podobnie jak szybko się nagrzewają, równie prędko tracą ciepło. Na ich powierzchni po czasie mogą powstawać zarysowania, które jednak nie mają wpływu na działanie garnka. Szybkowary ze stali nierdzewnej są mocne i trwałe. Stal nierdzewna jest gorszym przewodnikiem ciepła, przez co urządzenie nagrzewa się powoli i nierównomiernie. Aby uniknąć związanych z tym problemów, producenci sprzętu AGD dodają do spodów swoich wyrobów pierścień z aluminium, który poprawia właściwości cieplne.

Kupując nowy przyrząd, obok materiału wykonania warto wziąć pod uwagę również jego pojemność. Najpopularniejsza dostępna wielkość na polskim rynku to 6 litrów, ale można nabyć także garnki cztero- i ośmiolitrowe.  Rozmiar warto dobrać do liczby członków rodziny, ilości spożywanego jedzenia czy indywidualnych przyzwyczajeń, takich jak gotowanie potrawy na kilka dni. Nie bez znaczenia jest także średnica dna. Im będzie ona większa, tym wygodniej będzie nam przygotować na przykład duży kawałek mięsa.

Istotny jest również uchwyt sprzętu. Im jest dłuższy, tym bezpieczniejsze będzie otwieranie szybkowaru i przenoszenie. Najlepiej, by naczynie miało dwie rączki, które ułatwią jego chwytanie i przestawianie. Poza tym, najlepszy szybkowar Banquet w 2021 roku posiada element zabezpieczający przed otwarciem w czasie działania oraz system pozwalający upewnić się, że garnek jest szczelnie zamknięty.

 

Szybkowary Banquet – Ranking

 

Banquet for Home Andante AH 231105S

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Banquet for Home Andante AH 231105S. Jest to szybkowar wykonany ze stali nierdzewnej, który zapewnia doskonałe efekty gotowania.

Urządzenie posiada dwie pokrywki, z których jedna wyposażona jest w dźwignię zamykającą oraz w główny zawór roboczy i zawór pomocniczy, druga natomiast jest tradycyjna, wykonana ze szkła. Możemy go używać zarówno na kuchenkach elektrycznych i gazowych, jak i na płytach indukcyjnych. Jego pojemność to 5 litrów, a średnica dna wynosi 20 cm.

Warto również uwzględnić pozytywne opinie na temat tego produktu, które sprawiają, że sprzedaje się on bardzo szybko. Użytkownicy doceniają przyrząd za wygodę użytkowania, solidne wykonanie i atrakcyjny design. Podkreślają oni, że szybkowar znakomicie spełnia swoje zadania i można go również wykorzystać jako zwykły garnek do gotowania.

 

Banquet 2311109

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Banquet 2311109. Jest to łatwy w użyciu szybkowar, w którym szybko przygotujemy ulubione potrawy.

Urządzenie zamykane jest przy użyciu wydajnego mechanizmu dźwigniowego i posiada ścianki o grubości 0,6 mm oraz wielowarstwowe dno. Garnek wykonany jest z mocnej stali nierdzewnej 18/0, która bardzo dobrze przewodzi ciepło.

Przyrząd nadaje się do wszystkich rodzajów kuchenek, w tym również modeli z płytą indukcyjną. Jego pojemność wynosi 9 litrów, a dno ma średnicę 22 cm. Jest on również przystosowany do mycia w zmywarce.

Prezentowany produkt zdobył wiele pochlebnych recenzji. Umieszczane w sieci opinie wskazują na to, że model ten jest polecany przez konsumentów. Osoby, które posiadają szybkowar w domu zgodnie twierdzą, że jest funkcjonalny i wytrzymały oraz ma atrakcyjny wygląd.

 

Banquet 231103

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć modelu Banquet 231103. Jest to szybkowar, który pozwoli nam oszczędzić energię i skrócić czas gotowania ulubionych dań.

Naczynie wykonane jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która zapewnia mu trwałość i dobre przewodzenie ciepła. Wyposażone jest ono w masywne uchwyty oraz grube, wielowarstwowe dno. Garnek nadaje się zarówno do kuchenek elektrycznych, gazowych i ceramicznych, jak i modeli z płytą indukcyjną.

Ten szybkowar Banquet w dobrej cenie ma pojemność 3,5 litra, a średnica jego dna wynosi 21 cm. Jest on łatwy i bezpieczny w użyciu i z powodzeniem można go myć w zmywarce. Jego atrakcyjny design sprawia, że świetnie wygląda w każdej nowoczesnej kuchni.

Banquet 231103 to często wybierany model, który cechuje nie tylko przystępna cena, ale przede wszystkim solidne wykonanie. Kupując ten garnek możemy mieć pewność, że spełni on nasze oczekiwania.

 

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir