ᐅ Pojemnik na mleko. Opinie i recenzje

Pojemniki na mleko ranking

Ostatnio aktualizowane: 06.12.19

 

Poniżej znajdziesz ranking pięciu pojemników na mleko, które wybraliśmy po dokładnej analizie ofert na rynku. Wśród nich są produktu odpowiednie do przechowywania mleka w proszku, jak i te, które możemy podłączyć do ekspresu. Pierwsze miejsce w zestawieniu należy do Babyono 1022. Jest to atrakcyjny cenowo model dedykowany do przechowywania mleka w proszku. Sprawdzi się zarówno w domu, jak i podczas podróży. Produkt jest bardzo szczelny, więc nie musisz się martwić o wysypanie zawartości. Pojemnik ma miarkę, przy pomocy której podzielisz pokarm. Prezentowany przedmiot posiada wszystkie niezbędne atesty, które dopuszczają go do kontaktu z żywnością. Na drugim miejscu w zestawieniu umieściliśmy De’Longhi DLSC006. Jest to nowoczesne urządzenie, które można połączyć z ekspresem tej samej marki. Produkt przeznaczony jest do przechowywania świeżego mleka.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki pojemnik na mleko kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Odpowiednie przechowywanie produktów spożywczych jest bardzo ważne ze względu na zachowanie ich właściwości i świeżości. Pozostawienie niektórych pokarmów w oryginalnym opakowaniu nie zawsze dobrze wpływa na jakość – mogą zwietrzeć, skisnąć, zgnić czy spleśnieć – w zależności od tego, jaki artykuł spożywczy stanowią. W tym poradniku chcemy skupić się na pojemnikach na mleko. Stosowne przechowywanie mleka różnego typu może okazać się ważne nie tylko ze względu na jego świeżość, ale również konieczność porcjowania, transportowania czy po prostu posiadania go przy sobie w razie konieczności nakarmienia dziecka.

 

 

Pojęcie pojemnika na mleko i jego rodzaje

Nasz artykuł chcemy zacząć od wyjaśnienia tego, co właściwie mamy na myśli pisząc pojemnik na mleko. Pod pojęciem tym kryje się naczynie pozwalające na przechowywanie różnych typów mleka. Jedno naczynie będzie idealnie nadawać się do substancji w stanie ciekłym i z pewnością wzbudzi zainteresowanie niejednego miłośnika kawy. Inne pomoże rodzicom w trzymaniu i porcjowaniu mleka w proszku, będącego pokarmem ich dziecka.

 

Pojemnik na mleko w proszku

Modele służące przechowaniu mleka w proszku mają za zadanie ułatwienie życia rodzicom. Specjalna budowa puszeczek umożliwia przetransportowanie odpowiednich ilości produktu z miejsca na miejsce, trzymanie go pod ręką, jak i – w niektórych przypadkach – wcześniejsze porcjowanie oraz dozowanie. Część pojemników umożliwia przygotowanie mieszanki mlecznej bezpośrednio w ich wnętrzu oraz późniejsze przelanie do butelki.

 

Pojemnik na płynne mleko

Pojemniki na mleko płynne powstały z myślą o osobach, dla których kawa znaczy więcej, niż złoto. Takie naczynia składają się najczęściej z trzech głównych elementów – pojemnika właściwego, czyli swego rodzaju bazy, do której wlewa się płyn, pokrywy oraz silikonowego wężyka. Głównym zadaniem tego typu pojemnika jest utrzymanie stosownego smaku i jakości mleka do czasu jego ponownego użycia, jednak nie tylko temu mają one służyć. Przede wszystkim produkty te powstały z myślą o użytkownikach korzystających na co dzień z ekspresów do kawy. Najczęściej naczynia są kompatybilne z jednym lub kilkoma sprzętami danej firmy. Funkcjonowanie takich produktów polega na połączeniu wężyka z odpowiednią częścią maszyny, co pozwoli jej na pobór mleka bezpośrednio z pojemnika oraz podgrzanie lub spienienie go.

 

Wielkość pojemnika

Dokonując wyboru pomiędzy produktami dostępnymi na rynku, powinieneś się zastanowić nad tym, jak duży powinien model, którego potrzebujesz. Kieruj się zasadą, że najlepszy pojemnik na mleko to taki, który został dostosowany do Twoich potrzeb. W przypadku pudełek na płynne mleko sprawdź przede wszystkim wytyczne dołączone do ekspresu do kawy, który posiadasz. Żeby konkretny model mógł swobodnie współpracować z Twoim sprzętem, musi być z nim kompatybilny, w przeciwnym razie zakup będzie nietrafiony.

Produkt na mleko w proszku nie powinien być ani zbyt duży, ani zbyt mały. Standardowe rozwiązania pozwalają na zmieszczenie 4 porcji posiłku dla Twojego malucha. Nie mają one zbyt pokaźnych rozmiarów, przez co bez trudu zabierzesz je ze sobą tam, gdzie tylko zechcesz. W razie potrzeby przygotujesz swojemu dziecku posiłek pomimo tego, że nie będzie Cię akurat w domu.

 

Tworzywo – jaki pojemnik na mleko jest najlepszy?

Zastosowanie odpowiednich materiałów to duża część sukcesu, gdy chodzi o chęć podbicia rynku konkretnym produktem. Jednak w przypadku pojemników na mleko istnieją pewne standardy, których producenci starają się trzymać.

Modele na płynne mleko wykonywane są najczęściej z tworzyw bardzo solidnych, niepodatnych na zniszczenia. Ma to zapobiec konieczności sięgnięcia po kolejny produkt w krótkim czasie, jak i zapewnić wygodne i bezpieczne użytkowanie. Najpopularniejszym rozwiązaniem w ciągu ostatnich kilku miesięcy wydawało się szkło hartowane, gdy chodzi o sam pojemnik, oraz stal – do stworzenia pokrywy.

Trochę inaczej sytuacja wygląda, gdy chodzi o produkty służące do przenoszenia mleka w proszku. Te, z racji swojego zastosowania, powinny być lekkie. Wytwarza się je przede wszystkim z plastiku – zarówno samą podstawę, jak i pokrywę, by nie były zbyt dużym ciężarem dla noszącego je rodzica. Kupując jeden z dostępnych modeli, zwróć uwagę na to, czy jest atestowany. Jeśli nie wiesz, jaki pojemnik na mleko wybrać, wybierz ten, który będzie bezpieczny dla Twojego dziecka.

 

 

Pojemniki na mleko w dobrych cenach

W przypadku określania kosztów zakupu poszczególnych pojemników należy rozgraniczyć te, które dotyczą przechowywania mleka w płynie od pudełek na mleko w proszku.

Pierwsze z nich są znacznie droższe od drugich. Ich ceny w większości przypadków mieszczą się w zakresie od 100 zł do 200 zł. Cena może zmienić się w zależności od wykorzystanych materiałów, producenta czy pojemności.

Inaczej przedstawia się sytuacja pudełek dla rodziców maluchów. Można znaleźć pośród nich takie, które kosztują naprawdę niewiele – nie jest to nawet szczególnie trudne. Ceny produktów, znajdujących się na półkach sklepowych wahają się – w zależności od stopnia skomplikowania produktu – między kilkoma a kilkudziesięcioma złotymi.

 

 

Najlepsze pojemniki na mleko w 2019 roku

 

Jeśli chcesz znaleźć dobrej jakości produkt, zachęcam do lektury poniższego zestawienia. Nasz ranking pojemników na mleko składa się z 5 wysokiej jakości modeli, które na pewno przydadzą Ci się w domu.

 

Nasze zalecenia

 

Babyono 1022

 

Zachęcamy do zainwestowania w Babyono 1022, czyli niewielkie opakowanie na mleko w proszku. We wnętrzu tego produktu zmieścisz aż 8 miarek pokarmu, co powinno wystarczyć na mniej więcej 4 karmienia maluszka. Na ściankach pojemnika znajduje się miarka, więc zawsze wiesz, ile produktu jest wewnątrz. W pokrywce znajduje się specjalny dozownik, przy pomocy którego spożycie mleka jest znacznie prostsze.

Prezentowany model ma niewielkie gabaryty, więc bez trudu zabierzesz go do torebki, gdy wychodzisz z malcem na zakupy lub na spacer. Opakowanie wykonano z bardzo wytrzymałych materiałów, co daje nam gwarancję, że po upadku nie ulegnie zniszczeniu. Producent zapewnia, że w składzie nie znajdziesz Bisfenolu A czy innych niebezpiecznych składników.

Produkt posiada wszystkie niezbędne atesty, które kwalifikują go do kontaktu z żywnością. Zaleca się mycie ręczne przy użyciu ciepłej wody. Według wielu konsumentów jest to jeden z najlepszych pojemników na rynku. Nie tylko wykonano go z dobrej jakości materiałów, ale co więcej, jego cena jest bardzo atrakcyjna.

 

 

 

 

De’Longhi DLSC006

 

Model De’Longhi DLSC006 nowoczesny pojemnik na mleko. Sprzęt najlepiej sprawdzi się w domu, gdyż razem z mlekiem powinien być przechowywany w chłodnym miejscu, tak by napój się nie zepsuł. Pojemność produktu to 1 l. Dużym udogodnieniem jest możliwość podłączenia pojemnika do ekspresu tej samej marki.

Dzięki temu zawartość zostanie szybko zmieniona w grubą piankę, którą można podać ze świeżo zaparzoną kawą. Produkt ma funkcję auto-czyszczenia, więc wszelkie resztki mleka zostaną szybko usunięte ze środka pojemnika. Dzięki przezroczystym ściankom możesz na bieżąco kontrolować ilość mleka. W górnej części znajdziesz grzałkę sterującą. Przy jej pomocy zaprogramujesz urządzenie, by pracowało zgodnie z Twoimi preferencjami.

Wszystkie materiały, które użyto do produkcji prezentowanego sprzętu, posiadają niezbędne atesty. Masz więc pewność, że mleko przechowywane w urządzeniu jest w pełni bezpieczne. Mimo dość wysokich kosztów zakupu opinie o pojemnikach na mleko tego producenta są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło możliwość przygotowywania w pojemniku gorącego napoju czy pianki do kawy. Obsługa sprzętu jest prosta, co również spotkało się z aprobatą konsumentów.

 

 

 

 

Tommee Tippee 431362 

 

Opakowanie Tommee Tippee 431362 to dobry i tani pojemnik na mleko w proszku dla dzieci. Zmieścisz w nim 7 miarek pokarmu, który potem w prosty sposób przełożysz do butelek. Produkt może być używany nie tylko w domu, ale również podczas spacerów czy długich podróży. Zamknięcie jest szczelne, więc nie musisz się martwić, że mleko wysypie się i zabrudzi wnętrze torebki.

Poza tym do wnętrza nie dociera powietrze, co minimalizuje szanse zepsucia się pokarmu. Pojemnik ma wszystkie niezbędne atesty oraz certyfikaty uprawniające go do kontaktu z żywnością. Dzięki temu rodzice mają pewność, że ich maluszkowi nic nie zagraża. Pokarm przechowywany w dozowniku jest zawsze świeży i suchy.

Element ten dobrze chroni mleko przed kurzem i zarazkami. Wielu rodziców zdecydowało się na zakup właśnie tego modelu. Marka, która go stworzyła, cieszy się dużym zaufaniem konsumentów. W swoich opiniach klienci chwalili wygodę używania oraz skuteczną ochronę przed bakteriami.

 

 

 

 

Jura 72570 

 

Wiele osób ma opory przed zakupem plastikowych pojemników na mleko. Materiał ten może przechodzić zapachem pokarmu. Jeśli podzielasz tę troskę, polecamy Jura 72570. Jest to najwyższej jakości szklane opakowanie do przechowywania świeżego mleka. Tym, co wyróżnia produkt, jest wężyk wykonany z silikonu. Element ten został podłączony do pokrywy.

Po przechyleniu przez wężyk przepływa mleko, które następnie możemy umieścić w kawie czy innym napoju. Metoda ta jest nie tylko szybka, ale i bardzo higieniczne. Do produkcji modelu użyto najbezpieczniejszego szkła hartowanego i stali szlachetnej. Materiały te nie mają żadnego wpływu na smak mleka, a co więcej bardzo prosto można je wyczyścić, dodatkowo opakowanie to nadaje się do mycia w zmywarce.

Prezentowany produkt ma niewielkie gabaryty, więc jego przechowywanie nie powinno sprawdzić Ci trudności. Producent zapewnia, że zmieści się on w każdej lodówce. Wysoka jakość wykonania to zaleta modelu, którą najczęściej wymieniają konsumenci. Wielu z nich zdecydowało się na zakup produktu mimo jego wysokiej ceny, gdyż mają pewność, że we wnętrzu nie rozwiną się bakterie, a mleko pozostanie świeże przez długi czas.

 

 

 

 

Bibi 108304 

 

Nasz ranking nie byłby kompletny bez Bibi 108304, czyli nowoczesnego dozownika do mleka w proszku. Tym, co wyróżnia model, jest jego konstrukcja. Składa się on z 4 osobnych opakowań. Dzięki temu możesz przechowywać znacznie więcej pokarmu. Wysokość modelu to 11,9 cm, szerokość – 7 cm, a głębokość – 7 cm.

Całkowita waga opakowania wynosi 95 g, więc nie będzie stanowił on zbyt dużego obciążenia podczas spaceru. 4 opakowania ustawione są jeden na drugim i posiadają jedno zamknięcie. Przy zakupie otrzymasz również wygodną i prostą w obsłudze pompkę oraz lejek, przy pomocy którego umieścisz mleko w buteleczce. Dozownik jest praktyczny, więc przelewając mleko, nie ubrudzisz ubrania. 

Prezentowany produkt sprawdzi się nie tylko podczas przygotowywania mieszanki dla maluszka w domu, ale i w podróży. Zamknięcie jest bardzo szczelne, więc nawet po przechyleniu się, zawartość nie zostanie wylana. Wielu rodziców zakupiło ten model ze względu na dużą pojemność.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status