Najlepszy zestaw noży Gerlach

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Jaki zestaw noży Gerlach wybrać?

 

Jeśli chcesz przygotować filet lub inne danie, które wymaga precyzji cięcia, musisz mieć w swojej kuchni zestaw dobrych noży. Są one bowiem podstawowym narzędziem każdego kucharza. Niestety, wbrew powszechnej opinii zakup takiego sprzętu nie należy do najprostszych czynności. Z tego powodu przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się, jakie cechy powinny mieć najlepsze zestawy noży Gerlach, oraz jak wybrać najlepsze modele. Co więcej, na końcu artykułu zamieściliśmy niewielkie zestawienie, gdzie dokładnie opisaliśmy trzy godne polecenia produkty.

 

 

Polska marka Gerlach znana jest rodakom jako jeden z czołowych producentów noży. Do wykonania oferowanych modeli, firma używa jedynie wysokiej jakości materiałów, co zapewnia twardość i ostrość sprzedawanych sprzętów. To właśnie duża dbałość o detale sprawiła, że tak dużo konsumentów zdecydowało się zainwestować w produkty Gerlach. O prestiżu marki świadczą liczne nagrody i wyróżnienia, zdobyte podczas najróżniejszych konkursów.

Najważniejszym elementem noża, jest materiał, z jakiego wykonano jego ostrze. Bowiem, jeśli wybierzesz tanią opcję, zakupiony sprzęt może zostać szybko pokryty rdzą. Co więcej, niskiej jakości modele znacznie szybciej się tępią, co naraża Cię na dodatkowe koszty, by je profesjonalnie naostrzyć. Na rynku możemy spotkać dwa typy noży: walcowe i wkuwane. Pierwszy typ sprzętów jest wykonany z arkuszy metalu. Drugi zaś wykuwa się ze stali. Niestety, pierwszy rodzaj produktów jest dość awaryjny, bowiem szybciej się tępi i nie jest tak odporny na korozję. Z tego powodu, jeśli chcesz wybrać najlepszy zestaw noży Gerlach w 2020 roku, polecamy narzędzia wykuwane.

Noże mogą być wykonane ze stali węglowej lub nierdzewnej, dzięki czemu są odporne na korozję. Co więcej, użycie wysokiej jakości surowców sprawia, że są one dość twarde, dlatego posłużą Ci długi czas. Innymi, równie popularnymi materiałami są ceramika i tytan. Pierwszy produkt cechuje się eleganckim designem i bardzo ostrym nożem. Niestety, wadą takich modeli jest dość duża kruchość. Z tego powodu niemal każdy upadek z wysokości, może zakończyć się zniszczeniem noża. Z kolei produkty tytanowe odznaczają się dużą wytrzymałością i ostrością, jednak wiąże się to z dużymi kosztami zakupu.

Następnym, kluczowym elementem jest twardość ostrza. Od tego parametru zależy, jak długo interesujący nas produkt będzie zdatny do użytku. Dlatego, jeśli planujesz zakup zestawu na lata, upewnij się, że parametr ten jest większy od wartości 50 HRC.

 

 

Zestawy noży Gerlach – Ranking

 

 

Gerlach 991

 

Wiele osób, którym zależało na zakupie profesjonalnego zestawu noży, który będzie się również dobrze prezentował, wybrało model Gerlach 991. Przy zakupie klient otrzymuje kolekcję 5 bardzo ostrych noży, które pomogą Ci przygotować niemal każdą potrawę w kuchni. Wszystkie ostrza powstały z wysokiej jakości stali nierdzewnej, co zapewnia długi czas użytkowania. Co więcej, materiał ten jest odporny na korozję oraz nie tępi się za szybko. Z kolei ergonomiczna rękojeść jest wykonana z egzotycznego drewna Pakka. Pokryto ją cienką warstwą emulsji, która zapobiega ślizganiu się dłoni.

Dużym atutem zestawu jest blok, w którym jest on przechowywane. Za sprawą niewielkich nacięć wyjmowanie i chowanie noży odbywa się bardzo sprawnie. Zestaw obejmuje nóż kuchenny utility, boning knife do pomidorów, do chleba i model szefa kuchni.

Według opinii konsumentów jest to elegancki zestaw noży Gerlach w dobrej cenie, który cechuje się dużą sprężystością i wysoką twardością. Sprawia to, że prezentowanych produktów można używać przez wiele lat.

 

 

 

 

Gerlach 994

 

Kluczem do przyrządzenia idealnego posiłku jest dokładne obranie składników, a następnie ich pokrojenie. Jest to jednak możliwe tylko dzięki kolekcji naprawdę ostrych noży. Właśnie takim produktem jest model Gerlach 994. Dokonując zakupu klient otrzyma zestaw 5 eleganckich noży, które przeznaczone są do codziennego użytkowania.

Atutem prezentowanych modeli jest ich profesjonalne i bardzo dokładne wykonanie. Dzięki temu cechują się one dużą twardością, która zapewnia im wytrzymałość, ale również sprężystość. Co więcej, każdy element został pokryty specjalnym materiałem, który zapobiega przyklejaniu się składników do powierzchni sprzętu. Takie rozwiązanie pomaga utrzymać kolekcję w czystości. Na uwagę zasługuje również ergonomiczna rękojeść, która dobrze leży w każdej dłoni. W zestawie znajdziesz: nóż szefa kuchni, do chleba, jarzyn i dwa noże kuchenne o różnej wielkości.

Opinie konsumentów są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło bardzo stylowy blok, w którym są przechowywane noże. Posiada on dość głębokie nacięcia, co sprawia, że wkładanie i wyjmowanie ostrzy odbywa się bardzo płynnie.

 

 

 

 

Gerlach 993

 

Jeśli zależy Ci na zakupie stylowego zestawu noży, który będzie nie tylko ostry, ale również elegancki, to polecamy model Gerlach 993. Prezentowana kolekcja przeznaczona jest do nowoczesnych wnętrz, urządzonych w stylu skandynawskim. Warto dodać, że przy zakupie klient otrzymuje 5 ostrych modeli.

Największą zaletą prezentowanego zestawu jest wykonanie go z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Użycie tego materiału gwarantuje mniejsze ryzyko korozji oraz stępienia się. Co więcej, modele są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu będą Ci służyć przez wiele lat. Warto dodać, że produkt ten odznacza się dużą twardością, a równocześnie sprężystością, co ułatwia użytkowanie. Rękojeść wykonano ze stali. Wiedz, że noże nie posiadają mikroszczelin, zatem utrzymanie ich w czystości jest bardzo proste.

Opinie konsumentów o prezentowanym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło elegancki design bloku, jak również profesjonalne wykonanie ostrzy. Sprawia to, że zestaw może być używany przez wiele lat, również przez zawodowych kucharzy.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status