ᐅ Dobre zaparzacze do kawy tłokowe – rankingi i opinie

Najlepszy zaparzacz do kawy tłokowy

Ostatnio aktualizowane: 15.12.19

 

Jaki zaparzacz do kawy tłokowy wybrać?

 

Wiele osób uwielbia pić kawę. Jest kilka sposobów na jej przygotowanie. Niektórzy pasjonaci kawy decydują się na zakup specjalnego, tłokowego zaparzacza. Jest to sprzęt na tyle dobry, że kawa w nim przygotowana jest bardzo smaczna. Oprócz tego można w nim również przygotować herbatę oraz różne zioła. Jak się okazuje, wybór odpowiedniego zaparzacza do kawy może być bardziej skomplikowany niż jej przygotowanie. Aby wszyscy poszukujący mieli ułatwione zakupy, zdecydowaliśmy się przygotować krótki poradnik, który znajdziesz poniżej.

 

 

Najlepszy tłokowy zaparzacz do kawy w 2019 roku ma dużą pojemność. Kawy nigdy za dużo, szczególnie jak mieszkasz z dużą rodziną. Dlatego najlepiej zainwestować w sprzęt, którego pojemność wynosi co najmniej 300 ml. Musisz jednak wiedzieć, że na rynku znajdziesz zaparzacze o różnych pojemnościach. Te najbardziej popularne mają pojemność wynoszącą 500 ml, a nawet 1000 ml.

Wiele osób uważa również, że najlepsze tłokowe zaparzacze do kawy wygodnie się obsługuje. Na pierwszym miejscu jest zawsze uchwyt. To z jego pomocą będziemy wlewać gorącą kawę do filiżanek, więc ważne jest, aby uchwyt był dobrze wyprofilowany i solidnie wykonany. Oprócz tego zaparzacz powinien mieć specjalny dzióbek, który ułatwi nalewanie i nie sprawi, że kawa będzie się wylewać na boki.

Warto przyjrzeć się samemu tłokowi, ponieważ to on jest główną częścią zaparzacza. Wciskanie go na samo dno sprzętu nie powinno być dla nikogo trudne i angażować zbyt dużo energii. Na końcu tłoka powinna znajdować się siateczka, dzięki której esencja wciąż może się przedostać do wody powyżej. W niektórych modelach zamiast siateczki są bardzo małe dziurki. Niezależnie od typu tłok musi być szczelny i nie dopuścić do tego, aby fusy przedostały się do wody.

Wykonanie również ma znaczenie. Popatrz na ścianki produktu, czy szkło jest dostatecznie grube. Doczytaj, czy materiał wytrzymuje działanie bardzo wysokiej temperatury. Rączka dla bezpieczeństwa może być wykonana z dobrego gatunkowo plastiku.

 

 

Zaparzacze do kawy tłokowe – ranking

 

 

Zaparzacz do kawy, herbaty ziół 1 L 

 

Zaparzacz do kawy, herbaty, ziół 1 L to jeden z najciekawszych modeli tłokowych. Prezentowany sprzęt ma pojemność 1 l. Jest to wystarczające, aby jednorazowo przygotować kawę dla całej rodziny. Zaparzacz jest wykonany ze szkła, lecz ma kilka elementów wykonanych z tworzywa sztucznego. Plastikowa jest np. rączka, dzięki czemu możemy bezpiecznie ją trzymać bez obaw o oparzenie.

Sitko jest bardzo szczelne i nie przepuszcza żadnych fusów. Warto dodać, że podczas prowadzenia tłoka na dno zaparzacza wszystkie fusy zostają ściągnięte, a my możemy raczyć się klarownym napojem. Nalewanie napoju do filiżanek ułatwia mały dzióbek wyprofilowany w taki sposób, że podczas nalewania nie wylewamy napoju.

Ten tłokowy zaparzacz do kawy w dobrej cenie ma wymiary 21 cm x 10,5 cm. Przy użyciu akcesorium można zaparzać nie tylko kawę, ale też herbatę oraz różne zioła. Użytkownikom podoba się dobre wykonanie tego zaparzacza. Wspominają oni również o tym, że łatwo się z niego nalewa każdy napój.

 

 

 

 

Ambition 6220 

 

Ambition 6220 to zaparzacz do kawy wykonany ze szkła borosilikatowego, odpornego na bardzo wysokie temperatury. Dlatego nie zostaniemy zaskoczeni tym, że zaparzacz pęknie, gdy nalejemy wrzątku. Ucho również jest wykonane z tego materiału, lecz woda z esencją nie wlewa się tam, więc nie musimy się martwić, że się poparzymy. Tłok jest wykonany z metalu.

Pojemność zaparzacza wynosi 350 ml. Wiele osób uważa, że napój przygotowany w tym sprzęcie dobrze smakuje. Dlatego konsumenci decydują się na wybór właśnie tego zaparzacza. Dużą zaletą jest możliwość mycia go w zmywarce. W rezultacie możemy zaoszczędzić dość dużo czasu.

Dzięki temu, że produkt jest przezroczysty, możemy dokładnie obserwować, ile napoju jest jeszcze w środku. Pojemnik jest ciężki, a nalewanie nie stwarza żadnych problemów dzięki dobrze wyprofilowanemu dzióbkowi. Szerokość sprzętu wynosi 11 cm. Z kolei jego wysokość to 16,5 cm.

 

 

 

 

Zaparzacz do herbaty, kawy i ziół 1000 ml 

 

Chcielibyśmy zaprezentować Zaparzacz do herbaty, kawy i ziół 1000 ml. To, co podoba się większości konsumentom, to design tego modelu. Jest on stylizowany na stare zaparzacze, jednak zadbano o wpływ nowoczesności. Całość tworzy bardzo oryginalny sprzęt, który dobrze prezentuje się w każdym mieszkaniu.

Zaparzacz można łatwo myć w zmywarce. Jest on wykonany ze stali nierdzewnej oraz bardzo grubego szkła. Dlatego użytkowanie zaparzacza jest bezpieczne. Oprócz tego sprzęt ma bardzo dużą podstawę, która pozwala na to, aby stabilnie stał w jednym miejscu.

Tłok zaparzacza pracuje swobodnie i jest szczelny. Dobrze wyprofilowana rączka oraz duży dzióbek ułatwiają nalewanie. Cały sprzęt jest przezroczysty, więc możemy kontrolować, ile kawy jeszcze zostało w środku. Pojemność produktu wynosi 1000 ml. Zaletą tego zaparzacza jest to, że nie musisz od razu nalewać kawy do kubka. Nawet po kilku minutach napój będzie wciąż gorący, ponieważ zaparzacz ma grube ścianki, które utrzymują ciepło.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status