Najlepszy wkład filtrujący do dzbanka

Ostatnio aktualizowane: 30.09.20

 

Jaki wkład filtrujący do dzbanka wybrać?

 

Jeśli zamierzasz kupić dzbanek filtrujący, to w pierwszej kolejności powinieneś się zastanowić nad wkładem do niego. Często na pokrywie tego naczynia umieszczony jest wskaźnik, na którym można ustawić datę po pierwszym użyciu filtra. Po pełnym miesiącu przypomni nam on, że powinniśmy wymienić wkład filtrujący. Pozwala to na efektywne używanie tego dzbanka. Niektóre z nowszych urządzeń są nawet zaopatrzone w lampkę LED, która poinformuje nas o potrzebie wymiany filtra.

 

 

Dlaczego powinniśmy wybrać w pierwszej kolejności wkład filtrujący? Otóż dzbanek działa na prostej zasadzie. Do pierwszego pojemnika wlewamy wodę. Następnie ta woda zostaje przefiltrowana przez wkład i dostaje się do dzbanka, z którego możemy nalać już czystą ciecz. W zależności od kupionego dzbanka i rodzaju filtra na cały proces czeka się od kilku do około dziesięciu minut. Warto też pamiętać, że po pierwszym użyciu nowego filtra, wodę należy wylać. Nie nadaje się ona do spożycia.

W pierwszej kolejności zastanów się jaki dostęp masz do zakupienia takich filtrów potrzebnych do Twojego dzbanka. Nie jest to może najważniejsze pytanie, ponieważ większość z nich powinna być dostępna na sklepach internetowych. Jednak warto się co do tego upewnić. Druga rzecz to wielkość takiego wkładu filtrującego. Jeśli masz dużą rodzinę lub bardzo często pijesz wodę, to z pewnością większy filtr umożliwi Ci szybsze uzyskanie czystej wody. Istnieją nawet kolorowe wkłady, a niektóre z nich można dostać w wydaniach bajkowych. Kolejną ważną rzeczą jest to ile kosztuje filtr. Zastanów się jaką cenę możesz wydać na taki zakup, który mniej więcej przypada raz w miesiącu. Na rynku dostępne są filtry wykonane z plastiku, ale też istnieją możliwe do zakupienia takie, które zostały wyprodukowane ze szkła.

Te pierwsze są bardzo popularne i możemy je dostać praktycznie wszędzie, zaś szklane są mniej dostępne. Najlepsze wkłady filtrujące do dzbanka w 2020 roku zostały tak zaprojektowane, aby poprawić walory smakowe i zapachowe wody, a także jej barwę. Należy jednak pamiętać, iż zakup dzbanka i filtra jest ściśle ze sobą połączone. Te dwa produkty powinny być wyprodukowane przez jednego producenta. Inaczej możemy mieć problem, gdyż wkłady nie będą pasowały. Według ostatnich trendów, najlepsze wkłady filtrujące do dzbanka to takie, które zostały wypełnione złożem z węgla aktywnego. Ta substancja nie tylko poprawia smak, barwę i zapach wody, ale też usuwa z niej chlor. Inną, często wykorzystywaną do wkładów substancją, jest żywica jonowymienna. Usuwa ona twardość wody, co sprawia, że swobodnie możemy jej używać do gotowania. Taka ciecz nie pozostawi, np. w dzbanku, żadnego osadu.

 

 

Wkłady filtrujące do dzbanka – ranking

 

 

Brita Maxtra 5+1

 

Maxtra 5+1 to zestaw wkładów filtracyjnych przeznaczony do dzbanków marki Brita. Produkt będzie pasował do dzbanków, które używają wkłady Maxtra. Produkt dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii uzyskał proces 4 stopniowej filtracji. Jest to: filtracja wstępna, redukcja kamienia, zmiękczenie wody oraz usunięcie chloru i tym podobnych substancji. Stosowanie tych wkładów filtracyjnych przyczynia się to do redukcji, a nawet usunięcia metali ciężkich, chloru, kamienia, niektórych pestycydów oraz nieczystości znajdujących się w systemie kanalizacji wodnej.

Po zastosowaniu produktu otrzymujemy czystą, pozbawioną brzydkiego zapachu wodę. Jej smak także staje się dużo lepszy. W dodatku pozbędziemy się problemu, jakim jest osad będący pozostałością podczas gotowania nieprzefiltrowanej wody z kranu. Wkłady filtrujące Maxtra bazują na dwóch technologiach: MicroporeFilter oraz ProtectFilter. Dzięki temu są one produktem najwyższej jakości.

Użytkownicy, którzy zakupili zestaw filtrów Maxtra, docenili poprawę smaku wody. Wkłady sprawiły, iż z herbaty zniknął osad. To samo stało się ze sprzętem AGD klientów. Najlepszym tego przykładem jest czajnik. Podczas używania przefiltrowanej wody dzięki wkładom Maxtra, na naczyniach przestał się osadzać kamień.

 

 

 

 

Dafi Unimax

 

Dafi Unimax to wkład filtrujący, który można stosować do dzbanków o standardzie Maxtra. Wkładu można użyć zamiennie także do dzbanków typu: Anna, Aquaphor, Brita, Dafi, Laica, Zelmer. Produkt można kupić w bardzo przystępnej cenie. Unimax posiada zasyp filtrujący, którego skład został opracowany i dostosowany tak, aby był skuteczny w zastosowaniu do polskiej wody. Usuwa on z niej chlor, szkodliwe substancje i niektóre metale ciężkie. Wkład filtrujący pozbywa się także związków, które odpowiadają za powstawanie osadu kamiennego na sprzętach AGD. Jego górna część to pokrywa, która nie pozwala przedostać się do oczyszczonej wody zanieczyszczeniom mechanicznym.

Proces ten usprawnia siateczka filtrująca, która odpowiada za wychwytywanie zawiesiny, która może się znajdować w wodzie z kranu, np. piany, tłuszczu. Głównym składnikiem zasypu wkładu jest mieszanka węgla aktywnego z żywicą jonowymienną. To właśnie on odpowiada za redukcję zanieczyszczeń organicznych, takich jak: chlor, metale ciężkie. Mieszanka ta także zmiękcza wodę. Na sam koniec woda ponownie przechodzi przez filtrację mechaniczną. Czas, jaki zajmuje oczyszczenie jednego litra wody przez wkład filtrujący wynosi około jednej do dwóch minut.

Według użytkowników, którzy zakupili ten produkt to wkłady filtrujące do dzbanka w dobrej cenie. W dodatku zauważyli oni, iż dzięki Dafi Unimax, woda nie zostawia osadu w czajniku.

 

 

 

 

Aquaphor Maxfor 

 

Maxfor to uniwersalny wkład filtrujący, który służy do oczyszczania wody, tzw. „kranówki” z zanieczyszczeń, które zalegają w rurach wodociągowych. Produkt posiada zasyp zawierający Aqualen, który jest materiałem sorpcyjnym. Dzięki temu wkład filtracyjny umożliwia szybkie usuwanie zanieczyszczeń w postaci zawiesin, osadu wody. Wpływa to na brak późniejszego powstawania w urządzeniach AGD kamienia, który wytrąca się podczas jej gotowania. Filtr także umożliwia skuteczną redukcję metali ciężkich, które zawarte są w każdej wodzie pochodzącej z wodociągów.

Produkt nie tylko pozbywa „kranówkę” szkodliwych dla zdrowia człowieka substancji, ale również poprawia jej smak, zapach oraz kolor. Po zakupie tego produktu, możesz zaparzyć sobie herbatę i nie uświadczysz już żadnego niepożądanego osadu. Wkład filtrujący B 100-25 Maxfor można stosować w następujących dzbankach firmy Aquaphor: Agat, Amethyst, Orion, Time.

Opinie klientów po zakupie produktu są pozytywne. Docenili oni przede wszystkim jakość wody po przefiltrowaniu oraz szybkość filtracji. Produkt działa szybko i efektywnie. Pozwoliło to użytkownikom na szybkie przefiltrowanie wody do kawy tuż przed wyjściem z domu.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status