Najlepszy szynkowar owalny

Ostatnio aktualizowane: 05.06.20

 

Jaki szynkowar owalny wybrać?

 

Szynkowar to domowe urządzenie do parzenia szynki i innych wyrobów mięsnych, które wkłada się do zwykłego garnka. Przygotowane w nim produkty mają lepszy smak oraz są zdrowsze niż mięso kupowane w sklepach, gdyż nie zawierają barwników i sztucznych konserwantów.  Jeśli lubisz smaczne i dobrej jakości jedzenie, jest to przyrząd dla Ciebie. Jego obsługa nie jest skomplikowana, również przechowywanie i czyszczenie jest bardzo łatwe. W naszym poradniku podpowiadamy, jaki produkt wybrać.

 

 

Naczynie może mieć różną pojemność, kształt czy być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej spotyka się wersje owalne lub prostokątne, które składają się z kilku części: pojemnika głównego, pokrywki, sprężyny i płytki dociskowej. Aby przygotować szynkę czy mięso, należy je umieścić w pojemniku głównym i przykryć płytką dociskową. Pokrywka naczynia ma specjalną blokadę, do której mocuje się sprężynkę. Nałożenie pokrywki powoduje, że sprężyna dociska płytkę, a mięso ma zwartą konsystencję.

Przed zakupem nowego szynkowaru zwróćmy uwagę na materiał wykonania. Najczęściej spotyka się produkty ze stali nierdzewnej, ale w sprzedaży dostępne są także wersje z tworzywa sztucznego czy aluminium. Pierwszy typ jest bardzo wytrzymały i odporny na wgniecenia, nie szkodzą mu także wysokie temperatury. Modele z tworzyw sztucznych są lekkie i łatwe w przenoszeniu, jednak są bardziej podatne na pęknięcia. Szynkowary z aluminium są również trwałe, lecz niezbyt odporne na wysokie temperatury.

Najlepsze owalne szynkowary to takie, których pojemność odpowiada naszym oczekiwaniom. Dla 1 lub dwóch osób idealnie nada się mały produkt, mieszczący mniej niż 1 kg mięsa. Średnie szybkowary pomieszczą nieco więcej niż 1 kg szynki, dlatego dobrze się sprawdzą w przypadku rodziców z 2 dzieci. Liczne rodziny chętniej kupują duże naczynie, do którego zmieści się 2-3 kg mięsa.

Istotne jest również wyposażenie dodatkowe. Najlepszy owalny szynkowar w 2020 roku ma termometr, pozwalający na precyzyjną kontrolę temperatury. Ponieważ woda do parzenia nie może być wrząca, skala na takim termometrze ma zakres od 70 st. C do 90 st. C. Przydatne mogą okazać się również nastrzykiwarki, służące do wprowadzania mieszanki peklującej w mięso.

 

 

Szynkowary owalne – Ranking  

 

 

Biowin 1,5 kg + Garnek + Termometr

 

Zestaw firmy Biowin składa się z szynkowaru, garnka z koszem o pojemności 4,2 litra oraz termometru kucharskiego i 20 sztuk woreczków. W naczyniu zmieści się 1,5 kg mięsa, które możemy jednorazowo przygotować. Tak przyrządzone danie jest smaczne i zdrowe.

W wieczku szynkowaru znajduje się specjalny otwór, pozwalający na bezpośredni pomiar temperatury przyrządzonego mięsa. Odbywa się to przy użyciu wysokiej jakości termometru kucharskiego ze szpikulcem, wykonanego ze stali nierdzewnej. Ma on specjalną podziałkę, z której odczytamy odpowiednią temperaturę dla wieprzowiny, wołowiny, cielęciny, jagnięciny i drobiu. Zakres pomiaru temperatury wynosi od 0 st. C do 100 st. C.

W zestawie znajdziemy również woreczki foliowe o wymiarach 16 cm x 32 cm, które ułatwiają wkładanie i wyjmowanie mięsa z szynkowaru. Dodatkowo załączono saletrę potasową, przeznaczoną do peklowania szynki. Całkowite wymiary naczynia to szerokość – 12 cm, głębokość – 12 cm i wysokość – 19 cm. Jest ono doceniane przede wszystkim za solidne wykonanie ze stali nierdzewnej.

 

 

 

 

Ronner 58/4910 

 

Jeśli lubisz wyroby wędliniarskie przygotowywanie domowym sposobem, powinieneś rozważyć zakup szynkowaru Ronner. Zestaw składa się z garnka o pojemności 4,2 litra, 1,5-litrowego szynkowaru z pokrywką oraz termometru.

W górnej części naczynia znajdziemy specjalny otwór, przez który możemy włożyć termometr. W ten sposób mamy możliwość kontrolowania temperatury mięsa podczas jego obróbki. Termometr jest wykonany ze stali nierdzewnej i ma podziałkę od 0 st. C do 90 st. C. Sam szynkowar również wykonano ze stali nierdzewnej, dlatego jest trwały i odporny na wszelkie zarysowania i odkształcenia, a także na działanie wysokich temperatur. Wymiary naczynia to wysokość – 19 cm, średnica – 10 cm i głębokość – 16,5 cm.

W zestawie znajdziemy także 10 woreczków foliowych o wymiarach 17,5 cm x 31,5 cm. Ułatwiają one wkładanie mięsa do szynkowaru, jak również wyjmowanie z niego gotowego wyrobu. Kucharze chętnie wybierają omawiany produkt i twierdzą, że jest solidnie wykonany i z pewnością przetrwa kilka lat.

 

 

 

 

Oscar Cook 2.5 l

 

Oscar Cook to owalny szynkowar w dobrej cenie, który umożliwi wyrób domowych wędlin. Ich smak jest niepowtarzalny, a dodatkowo nie zawierają konserwantów i sztucznych barwników. Dlatego jeśli jesteś miłośnikiem własnoręcznie przyrządzonych mięs, jest to produkt dla Ciebie.

Szynkowar jest wykonany ze stali nierdzewnej, co sprawia, że jest łatwy w czyszczeniu oraz odporny na uszkodzenia i działanie wysokiej temperatury. Z boku naczynia znajduje się otwór na termometr, za pomocą którego możemy kontrolować temperaturę przyrządzanych dań. Termometr ma skalę od 0 st. C do 120 st. C.

Wymiary szynkowaru to wysokość – 16,5 cm i średnica – 13,7 cm. Jego pojemność to 2,5 litra. Do zestawu dołączono także 10 foliowych woreczków, ułatwiających umieszczanie i wyjmowanie mięsa w szybkowarze. Miłośnicy domowych szynek przyznają, że naczynie doskonale spełnia swoje zadanie.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status