Najlepszy szybkowar z Lidla

Ostatnio aktualizowane: 25.02.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jeśli chcesz skrócić czas potrzebny na przygotowanie obiadu, dobrym rozwiązaniem jest zakup szybkowaru. Dobrą opinią cieszą się modele sprzedawane w Lidlu i to właśnie im poświęcimy nasz ranking. Do zestawienia wybraliśmy produkty, które są najchętniej wybierane przez konsumentów. Z opinii Internautów wynika, że najlepszym szybkowarem jest Tefal Secure 5 Neo P2534432. Ma on stosunkowo dużą pojemność, więc pozwala przygotować obiad dla całej rodziny. Ciekawą funkcją jest możliwość regulacji ciśnienia gotowania. Dzięki temu każdy może dostosować pracę szybkowaru do swoich potrzeb. Model jest dostosowany do każdego rodzaju kuchenek. Do wykonania produktu wykorzystano odporną na zarysowania stal nierdzewną. Materiał ten jest jednak nie tylko wytrzymały, ale też łatwy w pielęgnacji. Na drugim miejscu w rankingu znalazł się szybkowar z Lidla Gerlach 323B. Jest to produkt znanej i cenionej przez konsumentów marki. Model ma dobrze wyprofilowane uchwyty, które nie są podatne na działanie wysokiej temperatury. Wewnątrz naczynia znajduje się praktyczna miarka – okazuje się ona bardzo przydatna.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki szybkowar z Lidla wybrać?

 

Szybkowar to szczelne naczynie, w którym w czasie gotowania potraw następuje wzrost ciśnienia. To idealne rozwiązanie dla osób chcących przyrządzić smaczne danie np. z mięsa, które zwykle gotowałoby się kilka godzin, gdyż pozwala na skrócenie czasu gotowania o blisko połowę. Zapewne to dzięki tej cesze zyskał tak dużą sympatię kucharzy na całym świecie.

Lidl to sieć dyskontów, co tydzień oferująca promocje na markowe produkty znanych firm. Są to prawdziwe okazje cenowe pozwalające na wyposażenie gospodarstw domowych w dobrej jakości sprzęty nie nadszarpując zbytnio ich domowego budżetu. Dlatego w naszym tekście skupimy się na ofercie proponowanej przez Lidl.

Wiele osób podkreśla, że najlepsze szybkowary z Lidla wykonane są ze stali nierdzewnej i posiadają długie ramię z tworzywa sztucznego, które pozwala na otwieranie lub przenoszenie garnka bez konieczności używania do tego celu ściereczek czy rękawic.

Najlepszy szybkowar z Lidla w 2021 roku znajdzie zwolenników w każdej grupie wiekowej – zabiegani, młodzi ludzie docenią szybkość przygotowywanych w nim potraw, a starsi będą się cieszyli możliwością przygotowania wielu dań stosunkowo niskim kosztem. Poza tym garnki tego typu zwykle nadają się do mycia w zmywarkach, dzięki czemu nie musimy tracić czasu na szorowanie ręczne naczynia. Przed zakupem warto upewnić się też, jak wygląda system obsługi produktu.

Warto wspomnieć o jeszcze jednej ważnej zalecie tego typu naczyń – ich prostej budowie. Nie posiadają zakamarków, do których dostęp byłby utrudniony. Nawet przy czyszczeniu ręcznym udaje się to zrobić stosunkowo szybko i bez używania specjalnych szczotek czy preparatów. Ma to znaczenie zwłaszcza dla osób zabieganych, rzadko przygotowujących posiłki w domu.

W sklepach dostępne są szybkowary na kuchenki oraz urządzenia niezależne, podłączane do prądu. Pierwszy typ jest tańszy i według osób wygodniejszy, bo najczęściej można go myć w zmywarce. Z drugiej strony, należy upewnić się, czy sprzęt może być stosowany na kuchence, jaką posiadamy. Niestety nie każdy produkt nadaje się na indukcję.

Ostatni aspekt to pojemność – ją należy dobierać przy uwzględnieniu indywidualnych potrzeb nas i naszej rodziny. Im jest ona mniejsza, tym mniejszy szybkowar.

 

 

Szybkowary z Lidla – Ranking

 

 

Tefal Secure 5 Neo P2534432

 

Chcemy zaprezentować Ci garnek Tefal Secure 5 Neo P2534432 wykonany ze stali nierdzewnej, który jest kompatybilny zarówno z elektrycznymi płytami grzewczymi, jak i  gazowymi oraz halogenowymi.

Powłoka wewnętrzna produktu wykonana jest ze szczotkowanej stali nierdzewnej, co wpływa korzystnie na jej użytkowanie. Zewnętrzna warstwa to polerowana stal nierdzewna, nadająca garnkowi bardzo nowoczesny wygląd. Naczynie posiada zamocowany na stałe uchwyt, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że pod wpływem temperatury rączka nieoczekiwanie odłączy się od reszty naczynia. Szybkowar posiada praktyczny wskaźnik ciśnienia, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo jego użytkowania. Otrzymujemy informację, kiedy należy odbezpieczyć zawór odprowadzający jego nadmiar. To niweluje ryzyko wybuchu, który niegdyś zdarzał się niektórym w trakcie użytkowania. Kolejną zaletą tego modelu, jest możliwość mycia w zmywarce.

Użytkownicy podkreślają, że szybkowar doskonale nadaje się do płyt indukcyjnych. Doceniają również jego duży litraż (pomieści aż 8l.) oraz łatwość czyszczenia. Smak przygotowanych potraw również ich zdaniem znacznie różni się od dań przygotowanych w tradycyjny sposób – jest bardziej wyrazisty.

Tefal Secure 5 Neo P2534432 to szybkowar z Lidla o pojemności 8 l. Model wykonano m.in. ze stali nierdzewnej. Użytkownik ma możliwość regulacji ciśnienia gotowania.

Zalety
Dno:

Model ma trójwarstwowy spód z aluminiową kapsułą. Dno naczynia równomiernie się nagrzewa, co daje pewność, że całe danie będzie odpowiednio ciepłe.

Stal nierdzewna:

Do produkcji szybkowaru wykorzystano m.in. dobrej jakości stal nierdzewną. Materiał ten jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, na jego powierzchni nie pojawia się korozja.

Regulacja ciśnienia gotowania:

Możliwość regulacji ciśnienia gotowania pozwala dostosować model do aktualnie przyrządzanej potrawy.

Uniwersalność:

Model można stosować na każdego rodzaju kuchence. Nawet jeśli wymienimy wyposażenie swojej kuchni, mamy zagwarantowane, że zakupiony szybkowar nadal będzie mógł nam służyć.

Bezpieczeństwo:

Tefal Secure 5 Neo P2534432 jest bezpieczny w użytkowaniu - potwierdzają to m.in. pozytywne opinie konsumentów.

Wady
Uchwyt:

Umieszczony z jednej strony naczynia uchwyt jest stosunkowo mały i źle wyprofilowany. Może to nieco utrudniać przenoszenie Tefal Secure 5 Neo P2534432.

 

 

 

 

Gerlach 323B

 

Prezentujemy Gerlach 323B – szybkowar określany jako inteligentne urządzenie skracające czas przygotowania potraw do 70%. Dzięki ograniczonemu dostępowi tlenu przygotowywane potrawy oprócz walorów smakowych zachowują również walory wizualne dania.

Optymalna pojemność naczynia (6 l), pozwala na przygotowanie obiadu dla całej rodziny. Co do budowy garnka – jest on wykonany z odpornej na korozję stali szlachetnej. Użytkownicy również cenią sobie jego łatwość czyszczenia oraz użytkowania. Szybkowar z pewnością posłuży długie lata dostarczając domownikom smacznych, bogatych w witaminy potraw.

Wadą produktu może być to, że nie możemy myć go w zmywarce. Z drugiej jednak strony wiele osób potwierdza, że powłoka wewnętrzna jest wyjątkowo łatwa w pielęgnacji. Poza tym jest ona wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne, w tym różnego rodzaju zarysowania powierzchni.

Szybkowar Gerlach 323B ma pojemność równą 6 l. Średnica naczynia jest równa 22 cm. Model wykonano m.in. ze stali szlachetnej.

Zalety
Szczelne zamknięcie:

Produkt wyposażono w szczelnie zamknięcie. Dzięki temu przygotowanie obiadu zajmuje mniej czasu, a my zyskujemy pewność, że nie tracimy energii.

Uchwyt:

Model ma dobrze wyprofilowane uchwyty, które nie nagrzewają się zbyt szybko w trakcie pracy. W rezultacie przenoszenie naczynia, nawet jeśli znajduje się w nim gorący obiad, nie jest trudne.

Miarka:

Wewnątrz naczynia znajduje się praktyczna miarka. Pozwala ona w łatwy sposób odmierzyć, ile produktów spożywczych musi znaleźć się w naczyniu, aby przygotować danie zgodnie z przepisem.

Przeznaczenie:

Szybkowar może być używany na każdego rodzaju kuchenkach. Można więc zdecydować się na zakup produktu w formie prezentu, nie wiedząc, jaki sprzęt kuchenny ma osoba, którą chcemy obdarować.

Wady
Zawór bezpieczeństwa:

Pojedyncze osoby zaznaczają, że zawór bezpieczeństwa nie jest solidnie wykonany, co zwiększa ryzyko jego awarii.

 

 

 

 

Biowin Silver

 

Wiele osób poleca szybkowar Biowin Silver. Produkt zdobył spore uznanie konsumentów m.in. z uwagi na przystępną cenę. Sporym atutem jest również solidne wykonanie. Model zrobiono z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Na powierzchni naczynia nie pojawia się korozja. W efekcie możemy je używać przez długi czas.

Pojemność szybkowaru jest równa 7 l. Ciśnienie robocze wynosi 0,6 Bar. Wymiary produktu są następujące: szerokość – 32 cm, głębokość – 22 cm i wysokość – 23,5 cm. Model jest dostosowany do każdego rodzaju kuchenek. Naczynie wyposażono w szczelne zamknięcie. Z uwagi na gładką powierzchnię produkt jest łatwy w czyszczeniu. Do dna nie przywierają resztki jedzenia, co skraca czas potrzebny na pielęgnację szybkowaru.

Biowin Silver zdobył wiele dobrych opinii od konsumentów. Użytkownicy doceniają przede wszystkim to, że naczynie pozwala znacznie skrócić czas potrzebny na przygotowanie obiadu. Istotnymi atutami są także: solidne wykonanie, łatwa obsługa i równomiernie nagrzewające się dno.

Biowin Silver to dobry szybkowar z Lidla do 100 zł. Pojemność modelu wynosi 7 l. Do produkcji naczynia wykorzystano stal nierdzewną.

Zalety
Czas przygotowania jedzenia:

Z uwagi na to, że dno szybko i równomiernie się nagrzewa czas potrzebny na przygotowanie obiadu jest znacznie krótszy w porównaniu z gotowaniem w zwykłych garnkach.

Wysoka jakość:

Model został wykonany z dobrej jakości stali nierdzewnej, która nawet po długim czasie użytkowania zachowuje swój początkowy wygląd. Na naczyniu nie pojawia się rdza ani ślady po zarysowaniach.

Pojemność:

Szybkowar jest stosunkowo duży (7 l), więc można w nim przygotować obiad dla całej rodziny.

Wady
Przenoszenie:

Choć model ma stosunkowo duże uchwyt, jego przenoszenie nie jest łatwe. Wszystko przez to, że rączki szybko się nagrzewają, więc konieczne jest używanie dobrej jakości rękawic ochronnych.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Adler AD6725

 

Adler AD6725 to szybkowar o pojemności 6 l, odpowiedni dla osób, które bardzo cenią sobie swój czas. Posiłki przygotowuje się w nim szybko, dzięki czemu są one poddawane krótszej niż zwykle obróbce termicznej, co powoduje zatrzymanie większej ilości witamin oraz innych mikroelementów w jedzeniu.

Nie bez znaczenia jest również ograniczenie parowania z garnka, co z kolei nie pozwala na przedostanie się zbyt dużej ilości zapachów jedzenia do mieszkania. Ten model posiada wygodną dla użytkownika rączkę wykonaną z tworzywa sztucznego, która zapobiega oparzeniom dłoni.

Osoby, które korzystają z tego modelu cenią go za atrakcyjny wygląd, wygodę użytkowania i mycia oraz znacznie skrócony czas przygotowania potraw. Garnek nadaje się do gotowania zarówno na płytach indukcyjnych, jak i tradycyjnych kuchenkach gazowych.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir