Najlepszy szybkowar elektryczny

Ostatnio aktualizowane: 17.06.18

Jaki szybkowar elektryczny wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Przygotowanie wartościowego obiadu nie musi być pracochłonne. Wystarczy nam dobry szybkowar elektryczny. Urządzenie tego typu pozwala na przygotowanie kilku posiłków na raz, zachowując ich wartości odżywcze. Jeśli zatem rozważasz zakup takiego sprzętu, polecamy Ci lekturę naszego poradnika. Dowiesz się z niego na co zwrócić uwagę w czasie zakupów. Co więcej, na jego końcu umieściliśmy ranking, w którym znalazły się trzy najlepsze szybkowary elektryczne.

 

 

Szybkowary możemy podzielić na dwa rodzaje pod względem sposobu działania. Pierwszą grupą są modele klasyczne, które zasilane są na gaz. W celu użycia należy je umieścić na płycie grzewczej lub indukcyjnej.  Niestety ich funkcjonalność jest ograniczona, dlatego w naszym poradniku zajmiemy się drugim, bardziej nowoczesnym i wielofunkcyjnym modelem. Najpopularniejsze na rynku są szybkowary elektryczne, które wymagają podłączenia do prądu. Ich zaletą są liczne, dodatkowe funkcje, jak choćby opcja gotowania na parze. Wiele takich sprzętów pozwala na opóźniony start czy zaplanowanie konkretnej godziny, o której danie ma być gotowe. Jest to dobra opcja dla osób spędzających dużo czasu poza domem. Wystarczy przed wyjściem do pracy ustawić maszynę, by cieszyć się ciepłym posiłkiem po powrocie.

Decydując się na zakup takiego urządzenia, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostało wykonane. Pierwszym rodzajem szybkowarów są modele aluminiowe. Zapewniają one równomierny rozkład ciepła, dzięki czemu wszystkie składniki są podgrzane w równym stopniu. Zaletą materiału jest to, że szybko się nagrzewa, dzięki czemu proces przygotowania posiłków jest dość krótki. Niestety, równie szybko się wychładza. Jeśli jesteś zainteresowany takim materiałem, radzimy zakupić sprzęt wykonany z aluminium anodowanego. Drugim rodzajem szybkowarów są urządzenia ze stali nierdzewnej. Cechuje je duża trwałość i solidność. Wadą takich maszyn jest powolne przewodzenie ciepła. Z tego powodu najlepsze szybkowary stalowe muszą mieć elementy aluminiowe, gdyż poprawia to ich przewodnictwo ciepła.

Decydując się na zakup urządzenia tego typu nie możesz zapomnieć o pojemności. Zdecydowana większość osób decyduje się na modele liczące 6 l. W sprzętach o takiej wielkości jesteśmy w stanie przygotować obiad dla 4 osób. Z kolei osoby żyjące same na pewno zadowolą się szybkowarami o pojemności 4 l. Większym rodzinom polecamy urządzenia o pojemności 8 l.

 

 

Szybkowary elektryczne – Ranking

 

 

Morphy Richards 48815

 

Urządzenie Morphy Richards 48815 to bardzo nowoczesny szybkowar elektryczny. W tym modelu przygotujesz takie dania, jak gulasz czy bigos, bez konieczności stania przy garnkach.

Ten najlepszy szybkowar elektryczny w 2018 roku posiada pojemność 6 l, dzięki czemu będziesz w nim w stanie przygotować obiad dla całej rodziny.

Dzięki dużej mocy, która wynosi 900 W, produkt ten jest bardzo wydajny. W krótkim czasie będziesz w stanie przygotować pełnowartościowy posiłek dla swoich bliskich.

Kolejną zaletą prezentowanego modelu jest to, że po przygotowaniu dania jest on w stanie utrzymać jego temperaturę przez 2 godziny. Taka opcja na pewno spodoba się rodzinom, gdzie domownicy wracają do domu o nieregularnych godzinach.

Produkt ten posiada nowoczesny, cyfrowy wyświetlacz LCD, który pozwala na ustawienie czasu i kontrolowanie przyrządzanych potraw.

Maszyna została wykonana z najwyższej jakości stali szlachetnej, co gwarantuje bardzo dobre przewodzenie ciepła. Za sprawą użycia właśnie tego materiału, wszystkie składniki wewnątrz szybkowaru są poddawane obróbce cieplnej w takim samym stopniu.                                                                               

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pozytywne. Powodem popularności tego modelu jest możliwość wybrania jednej z 5 funkcji przyrządzania dań, co znacznie usprawnia korzystanie z szybkowaru.

 

 

 

 

Fist FA-5130

 

Model First FA-5130 to bardzo nowoczesny i funkcjonalny szybkowar elektryczny w dobrej cenie. Dzięki stosunkowo dużej pojemności, która wynosi 6 l, urządzenie jest wydajne i będziesz mógł w nim przygotować obiad dla całej rodziny. Sprzęt ten pozwala na smażenie, duszenie oraz przygotowanie dań na parze.

Zaletą urządzenia jest funkcja podtrzymania temperatury przez kilka godzin po ugotowaniu obiadu. Opcja ta na pewno spodoba się rodzinom, których członkowie wracają z pracy o różnych godzinach.

Przy zakupie, w zestawie otrzymujemy pojemnik skraplający na wodę, talerz wiszący oraz łyżkę i kubek dozujący. Co więcej, wewnątrz modelu umieszczona jest misa, która została pokryta materiałem, do którego nie przywierają składniki.

Prezentowany sprzęt posiada aż 8 programów, które umożliwią Ci szybkie przygotowanie ryżu, mięsa lub makaronu. Kolejną zaletą modelu jest minutnik, który pozwala zaplanować rozpoczęcie gotowania o konkretnej godzinie. Dzięki temu Twój obiad będzie gotowy dokładnie w momencie powrotu z pracy.

Opinie o tym modelu są bardzo pozytywne. Wiele osób zdecydowało się na zakup szybkowaru ze względu na dużą oszczędność czasu, jaką oferuje ten sprzęt.

 

 

 

 

Profi Cool PC-DDK 1048

 

Urządzenie Profi Cook PC-DDK 1048 to bardzo nowoczesny i wydajny szybkowar elektryczny. Korzystanie z niego pomoże Ci znacznie skrócić czas gotowania. Prezentowany produkt to sprzęt łączący w sobie 4 funkcje, bowiem można w nim zarówno gotować, smażyć, jak i przyrządzać dania na parze. Co więcej, maszyna posiada opcję utrzymania temperatury. Zatem od 2 do 3 godzin po przygotowaniu obiadu, wciąż będzie on ciepły.

Największą zaletą prezentowanego modelu jest to, że jego używanie gwarantuje mniejsze zużycie energii. Spowodowane jest to krótkim czasem przygotowania potraw. Zdaniem producenta szybkowar jest w stanie pracować o 70% wydajniej i szybciej od zwykłych garnków.

Przy zakupie konsument otrzymuje łyżkę do mieszania składników oraz specjalny talerz, gdzie zbiera się skroplona woda. Urządzenie zostało wykonana z najwyższej jakości stali nierdzewnej, dzięki czemu gwarantuje dobre przewodzenie ciepła.

Całkowita pojemność urządzenia to 5 l. Wielkość ta pozwala na przygotowanie posiłku dla całej rodziny. Co więcej, znajdująca się w środku misa została pokryta powłoką teflonową, co sprawia, że w czasie gotowania nic do niej nie przywiera. Zdecydowanie pomaga to w utrzymaniu jej w czystości.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wiele osób zdecydowało się na zakup sprzętu ze względu na jego wielofunkcyjność.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 votes, average: 4.59 out of 5)
Loading...