Najlepszy szybkowar Banquet

Ostatnio aktualizowane: 24.09.20

 

Jaki szybkowar Banquet wybrać?

 

Szybkowar to funkcjonalne urządzenie, które ułatwia pracę w kuchni i przyspiesza czas przygotowywania potraw, zachowując jednocześnie ich wartości odżywcze. Swoim wyglądem bardzo nie różni się od zwykłego garnka. Jego cechą charakterystyczną jest pokrywka ze szczelnym zamknięciem, która umożliwia zwiększenie ciśnienia gotowania. W niniejszym artykule podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu. Na końcu umieściliśmy również zestawienie, w którym znajdziesz trzy najlepsze szybkowary Banquet dostępne na polskim rynku.

 

 

Banquet jest cenioną na rynku firmą zajmującą się sprzedażą artykułów gospodarstwa domowego, w tym między innymi szybkowarów. Oferta marki to ponad 2000 produktów, jednak stale ją poszerza o nowe pozycje. Przedsiębiorstwo ma wieloletnie doświadczenie w branży i respektuje wymagania klientów w zakresie jakości i funkcjonalności wyrobów. Jego sprzęty są obecnie używane przez miliony zadowolonych użytkowników.

Na rynku dostępne są szybkowary wykonane ze stali nierdzewnej oraz aluminium. Modele aluminiowe są tańsze, lżejsze i zapewniają równomierny rozkład ciepła. Niestety, podobnie jak szybko się nagrzewają, równie prędko tracą ciepło. Na ich powierzchni po czasie mogą powstawać zarysowania, które jednak nie mają wpływu na działanie garnka. Szybkowary ze stali nierdzewnej są mocne i trwałe. Stal nierdzewna jest gorszym przewodnikiem ciepła, przez co urządzenie nagrzewa się powoli i nierównomiernie. Aby uniknąć związanych z tym problemów, producenci sprzętu AGD dodają do spodów swoich wyrobów pierścień z aluminium, który poprawia właściwości cieplne.

Kupując nowy przyrząd, obok materiału wykonania warto wziąć pod uwagę również jego pojemność. Najpopularniejsza dostępna wielkość na polskim rynku to 6 litrów, ale można nabyć także garnki cztero- i ośmiolitrowe.  Rozmiar warto dobrać do liczby członków rodziny, ilości spożywanego jedzenia czy indywidualnych przyzwyczajeń, takich jak gotowanie potrawy na kilka dni. Nie bez znaczenia jest także średnica dna. Im będzie ona większa, tym wygodniej będzie nam przygotować na przykład duży kawałek mięsa.

Istotny jest również uchwyt sprzętu. Im jest dłuższy, tym bezpieczniejsze będzie otwieranie szybkowaru i przenoszenie. Najlepiej, by naczynie miało dwie rączki, które ułatwią jego chwytanie i przestawianie. Poza tym, najlepszy szybkowar Banquet w 2020 roku posiada element zabezpieczający przed otwarciem w czasie działania oraz system pozwalający upewnić się, że garnek jest szczelnie zamknięty.

 

 

Szybkowary Banquet – Ranking

 

 

Banquet for Home Andante AH 231105S

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Banquet for Home Andante AH 231105S. Jest to szybkowar wykonany ze stali nierdzewnej, który zapewnia doskonałe efekty gotowania.

Urządzenie posiada dwie pokrywki, z których jedna wyposażona jest w dźwignię zamykającą oraz w główny zawór roboczy i zawór pomocniczy, druga natomiast jest tradycyjna, wykonana ze szkła. Możemy go używać zarówno na kuchenkach elektrycznych i gazowych, jak i na płytach indukcyjnych. Jego pojemność to 5 litrów, a średnica dna wynosi 20 cm.

Warto również uwzględnić pozytywne opinie na temat tego produktu, które sprawiają, że sprzedaje się on bardzo szybko. Użytkownicy doceniają przyrząd za wygodę użytkowania, solidne wykonanie i atrakcyjny design. Podkreślają oni, że szybkowar znakomicie spełnia swoje zadania i można go również wykorzystać jako zwykły garnek do gotowania.

 

 

 

 

Banquet 2311109

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Banquet 2311109. Jest to łatwy w użyciu szybkowar, w którym szybko przygotujemy ulubione potrawy.

Urządzenie zamykane jest przy użyciu wydajnego mechanizmu dźwigniowego i posiada ścianki o grubości 0,6 mm oraz wielowarstwowe dno. Garnek wykonany jest z mocnej stali nierdzewnej 18/0, która bardzo dobrze przewodzi ciepło.

Przyrząd nadaje się do wszystkich rodzajów kuchenek, w tym również modeli z płytą indukcyjną. Jego pojemność wynosi 9 litrów, a dno ma średnicę 22 cm. Jest on również przystosowany do mycia w zmywarce.

Prezentowany produkt zdobył wiele pochlebnych recenzji. Umieszczane w sieci opinie wskazują na to, że model ten jest polecany przez konsumentów. Osoby, które posiadają szybkowar w domu zgodnie twierdzą, że jest funkcjonalny i wytrzymały oraz ma atrakcyjny wygląd.

 

 

 

 

Banquet 231103

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć modelu Banquet 231103. Jest to szybkowar, który pozwoli nam oszczędzić energię i skrócić czas gotowania ulubionych dań.

Naczynie wykonane jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która zapewnia mu trwałość i dobre przewodzenie ciepła. Wyposażone jest ono w masywne uchwyty oraz grube, wielowarstwowe dno. Garnek nadaje się zarówno do kuchenek elektrycznych, gazowych i ceramicznych, jak i modeli z płytą indukcyjną.

Ten szybkowar Banquet w dobrej cenie ma pojemność 3,5 litra, a średnica jego dna wynosi 21 cm. Jest on łatwy i bezpieczny w użyciu i z powodzeniem można go myć w zmywarce. Jego atrakcyjny design sprawia, że świetnie wygląda w każdej nowoczesnej kuchni.

Banquet 231103 to często wybierany model, który cechuje nie tylko przystępna cena, ale przede wszystkim solidne wykonanie. Kupując ten garnek możemy mieć pewność, że spełni on nasze oczekiwania.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status