Najlepszy olej kokosowy extra virgin

Ostatnio aktualizowane: 08.08.20

 

Jaki olej kokosowy extra virgin wybrać?

 

Olej kokosowy ma bardzo wiele zastosowań w różnego rodzaju branżach. Aby wybrać ten idealny musimy być bardzo uważni. Jeśli chcesz wiedzieć, na co zwracać uwagę czytając etykiety konkretnych produktów, zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas poradnikiem. Umieściliśmy w nim kilka wskazówek, które ułatwią Ci wybór. Na końcu artykułu znajdziesz też kilka propozycji.

Jest kilka kwestii, które powinniśmy poznać przed kupnem oleju kokosowego. Po pierwsze istotny jest skład. Najlepsze oleje kokosowe extra virgin powinny mieć tylko jeden składnik – olej z miąższu kokosowego. Produkty, które zawierają jeszcze jakieś składniki zazwyczaj mają w sobie konserwanty i chemikalia, które nie są dobre dla naszego zdrowia.

Jeżeli zamierzasz używać oleju kokosowego do włosów lub do skóry, koniecznie wybierz produkt nierafinowany, tłoczony na zimno. Olej wraz z gorącą temperaturą traci swoje cenne właściwości. Najwyższa temperatura, w której może być obrabiany to 26 st. C. Wielu producentów używa jednak znacznie wyższej temperatury. Możemy to łatwo rozpoznać wąchając olej po otwarciu. Jeżeli jest bezwonny, został pozbawiony zdrowotnych czynników i nawet jego regularne stosowanie nie przyniesie efektów. Z kolei olej rafinowany bardziej nadaje się do smażenia, bo nie pali się tak szybko, jak ten tłoczony na zimno.

Kolejną kwestią jest czystość produktu. Jeżeli szukamy wysokiej jakości oleju, zwróćmy uwagę na jego barwę. Najlepiej, gdy przypomina ona miąższ kokosa, i tak samo, jak on jest śnieżnobiała. Po roztopieniu olej powinien być gęsty. Jeśli w produkcie dominuje szary lub żółty kolor, prawdopodobnie przeszedł przez wiele procesów chemicznych, a jego jakość jest niska.

Jeżeli zależy nam na 100% naturalnym pochodzeniu produktu, poszukajmy informacji o atestach, oznaczeniach EKO i BIO. Każdy najlepszy olej kokosowy extra virgin w 2020 roku posiada odpowiednie certyfikaty. Są one gwarancją tego, że olej był przetwarzany w minimalnym stopniu, a więc nie ma w sobie dodatkowych składników, które go konserwują. Krótka data ważności także wskaże nam wysokiej jakości olej kokosowy extra virgin. Jeżeli jest ona dłuższa niż rok, to oznacza, że w składzie produktu prawdopodobnie są ulepszacze.

 

 

Oleje kokosowe extra virgin – ranking

 

 

Targroch 900 ml 

 

Jednym z produktów na naszej liście jest olej kokosowy extra virgin Targroch 900 ml. Jest on bardzo popularny wśród konsumentów. Składa się na to kilka czynników. Po pierwsze, jest to olej nierafinowany. Oznacza to, że zachował wszystkie swoje naturalne właściwości. Przy spożywaniu go wszystkie witaminy i minerały wnikają do naszego ciała. Możemy więc bez obaw dodać ten olej do potraw, które przygotowujemy.

Olej sprzedawany jest w szczelnie zamkniętym słoiku, co stanowi gwarancję świeżości. Pojemność tego słoika wynosi aż 900 ml. Nawet przy częstym użytkowaniu produkt jest bardzo wydajny i nie musimy się martwić, że po krótkim czasie będziemy musieli zaopatrzyć się w nowy słoik.

Olej kokosowy extra virgin Targroch 900 ml zyskał uznanie wielu konsumentów. Użytkownicy produktu przekazują, że nadaje się on do przygotowania każdego rodzaju potraw, jest wydajny i pięknie pachnie.

 

 

 

 

Bio Planete Bio 

 

Jednym z najlepszych olejów kokosowych dostępnych na rynku jest Bio Planete, produkt tłoczony na zimno. Olej zachował swoje wartości odżywcze, zawiera witaminy z grupy B oraz minerały, takie jak żelazo czy wapń. Jest dobry dla naszego ciała – zarówno jeśli chodzi o spożycie, jak i zabiegi upiększające przy jego wykorzystaniu.

Pojemność produktu wynosi 200 ml. Bez problemu możemy taki słoik schować w szafie, a nawet w szufladzie. Nie zabierze nam dużo miejsca w kuchni. Jest to olej kokosowy extra virgin w dobrej cenie pochodzący ze Sri Lanki, lecz pakowany był we Francji.

Produkt jest nierafinowany, a poza tym posiada znaczek BIO, dlatego możemy go spożywać bez obróbki cieplnej i stosować do pielęgnacji całego ciała. Jest on idealny także do włosów lub do płukania ust. Prezentowany olej kokosowy zyskał wiele dobrych opinii. Produkt zawdzięcza to swojej wysokiej jakości oraz naturalności.

 

 

 

 

Vivio 900 ml

 

Produktem, który postanowiliśmy umieścić na naszej liście jest olej kokosowy extra virgin Vivio 900 ml. Jest to olej nierafinowany, tłoczony na zimno – możemy rozpoznać to po delikatnym, kokosowym zapachu. Produkt wytłoczony został w tradycyjny sposób, który stosowany jest od setek lat. Nadaje się on do smażenia, do sałatek, a także do pielęgnacji skóry i włosów.

Pojemność tego produktu to aż 900 ml – tak duży słoik z pewnością starczy nam na długi czas. Szkło, z którego wykonano słoik jest grube i doskonale chroni olej przed szkodliwym działaniem słońca.

Osoby, które wypróbowały olej kokosowy extra virgin Vivio 900 ml uznały, że jakość produktu jest bardzo wysoka. Oprócz tego uważają także, że tak duży słoik to dobra inwestycja, bo wystarcza na długi czas.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status