ᐅ Dobre oleje kokosowe bio - rankingi i opinie

Najlepszy olej kokosowy bio

Ostatnio aktualizowane: 22.11.19

 

Jak wybrać najlepszy olej kokosowy bio?

 

Olej kokosowy, nazywany też masłem kokosowym, uzyskiwany jest z miąższu orzecha kokosowego. Składa się z kwasów tłuszczowych średnio- oraz krótkołańcuchowych. Połowę jego składu stanowi kwas laurynowy.  

Olej kokosowy ma bardzo wiele zalet i szerokie zastosowanie zarówno w kuchni, jak i w kosmetyce. Zyskał popularność jako środek dietetyczny, ponieważ przyspiesza tempo przemiany materii, dzięki zawartości cząstek tłuszczu MCT. Tłuszcze te nie odkładają się w tkance tłuszczowej, ale wykorzystywane są do wytworzenia energii i spalania kalorii. Dlatego stosowany jest jako środek wspomagający odchudzanie. Kwas laurynowy  ma właściwości ochronne – bakteriobójcze, antywirusowe i przeciwgrzybicze. Ceniony jest od wieków jako substancja podnosząca odporność organizmu. W kosmetyce ma zastosowanie dzięki swoim właściwościom kojącym i nawilżającym, a także delikatnemu, orientalnemu zapachowi.

Najlepsze oleje kokosowe bio są tłoczone na zimno. Zachowują wówczas wszystkie swoje wartości. Zawierają szereg witamin z grupy B, witaminy C i E oraz pierwiastki niezbędne do funkcjonowania naszego organizmu.

A więc podsumowując – najlepszy olej kokosowy bio w 2019 roku to olej tłoczony na zimno, nierafinowany. Taki olej uznawany jest za jeden z najzdrowszych tłuszczów na ziemi. Chcemy zachęcić do wypróbowania tego produktu, który ma dobroczynny wpływ na nasz organizm i który ma tak wielu zwolenników na całym świecie.

 

 

Oleje kokosowe bio – ranking

 

 

Bio Planete Virgin

 

Olej kokosowy Bio Planete Virgin produkowany jest ze składników pochodzących z upraw ekologicznych na Filipinach. Ma stałą konsystencję i biały kolor. W temperaturze powyżej 25 stopni C przechodzi w stan płynny. Ma delikatny kokosowy smak i zapach. Zawiera w sobie witaminy B1, B2, B3, B6, C, E, żelazo, magnez, cynk, potas, fosfor, wapń i kwas foliowy. Można używać go na zimno (nie jełczeje!), ale także do pieczenia i smażenia, ponieważ  nie pali się w wysokich temperaturach. Jest również nieoceniony jako naturalny kosmetyk o właściwościach nawilżających i łagodzących. Wspomaga gojenie ran. Świetnie się sprawdza jako balsam do ciała.

Opakowanie to szklany słoik 400 ml. Dostępny jest również w słoikach o pojemności 1 litr oraz  200 ml.

Osoby, które poznały już olej kokosowy Bio Planete Virgin, zachwalają jego działanie nawilżające. Używają go również do pielęgnacji skóry dzieci. W kuchni stosują go do przygotowania potraw z ryżu i domowych wypieków. W ich opinii, olej kokosowy nadaje potrawom niepowtarzalny smak.

 

 

 

 

Vivio Bio Nierafinowany

 

Vivio Bio Nierafinowany – olej kokosowy bio – otrzymywany jest w procesie tłoczenia owoców palmy kokosowej pochodzących z upraw ekologicznych na Filipinach. Jest wysokiej jakości olejem z pierwszego tłoczenia. Jest tłoczony na zimno i nieoczyszczony. Ma naturalną białą barwę, delikatny kokosowy aromat i stan stały. Rozpuszcza się w temperaturze powyżej 25 stopni C. Jest bardzo trwały i odporny na wysoką temperaturę, można więc przechowywać go w każdych warunkach. Podczas smażenia nie utlenia się i nie wytwarza toksycznych substancji, jeśli temperatura nie przekroczy 180 st. C. Nadaje się również do smarowania pieczywa. Użyty jako naturalny kosmetyk regeneruje i doskonale nawilża skórę.

Produkt Vivio Bio Nierafinowany posiada Certyfikat BIO, jego skład stanowi 100 procent organicznego oleju kokosowego. Opakowanie to szklany słoik o pojemności 900 ml. Po otwarciu olej kokosowy Bio Nierafinowany zachowuje swoje właściwości przez rok.

Klienci, którzy kupili olej kokosowy Vivio Bio Nierafinowany, chwalą jego uniwersalne zalety. Stosują go do przygotowania deserów, a także jako kosmetyk. Niektórzy z nich na stałe wprowadzili go do swoich domów. Ci, którzy kupili go po raz pierwszy, deklarują stały zakup.

 

 

 

 

Diet Food Organic Coconut Extra Virgin

 

Diet Food Organic Coconut Extra Virgin produkowany jest z surowca pochodzącego z ekologicznych upraw Sri Lanki. Jest to olej nierafinowany, czyli tłoczony na zimno. Ma białą barwę, delikatny kokosowy zapach i posmak. Jest w stanie stałym. W stan płynny przechodzi w temperaturze powyżej 25 stopni C. Poleca się go jako wspomaganie odchudzania. Zaleca się wówczas spożywanie 30 ml oleju kokosowego dziennie. Dodany do potraw przyspiesza spalanie kalorii, a także łagodzi uczucie głodu.

Olej może być stosowany jako naturalny kosmetyk. Z powodzeniem zastępuje balsam do ciała, czy też maseczkę wzmacniającą włosy.

W 100 gramach produktu zawarte jest ok. 860 kcal. Skład stanowi 100 procent oleju kokosowego. Opakowanie Diet Food Organic Coconut Extra Virgin to szklany słój o pojemności 1 litra. Zaleca się przechowywanie w chłodnym miejscu. Olej nie traci wtedy swoich wartości.

Użytkownicy oleju Diet Food Organic Coconut Extra Virgin podkreślają wysoką jakość produktu. Stosują go w kuchni, a także do pielęgnacji ciała. Wielu z nich odczuwa poprawę kondycji i samopoczucia od czasu zastosowania tego oleju. Podkreślają również, że jednolitrowe opakowanie jest ekonomiczne i zdecydowanie jest to olej kokosowy bio w dobrej cenie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status