Najlepszy nóż kuchenny Fiskars

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Jaki nóż kuchenny Fiskars wybrać?

 

Każdy szef kuchni przyzna, że nie istnieje dobra kuchnia bez porządnego, mocnego i ostrego noża. Wiele niedoświadczonych osób boi się ostrych noży, a jak zapewniają profesjonaliści to właśnie tępy sprzęt skutecznie może zniechęcić do gotowania. Poza tym dobrze dobrany produkt, z wyważoną rękojeścią, będzie bezpieczny – oczywiście pod warunkiem, że nie będziemy wykonywać niebezpiecznych i gwałtownych ruchów. Wiele osób kupuje nóż zwracając wyłącznie uwagę na wielkość, a w rzeczywistości jest wiele innych czynników, które powinny być dla nas istotne. W poniższym poradniku postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości podpowiadając, co cechuje najlepszy nóż kuchenny Fiskars w 2020 roku.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na firmę Fiskars? Niewiele osób wie, że jest to przedsiębiorstwo, którego tradycja sięga XVII wieku. Początkowo firma miała w swojej ofercie duże narzędzia, z czasem jednak zaczęła też proponować sprzęty kuchenne, w tym właśnie solidne noże.

Ostrze to podstawa dobrego akcesorium. Jeśli będzie tępe, nie uda nam się pokroić twardych składników. Fiskars do produkcji swoich noży wykorzystuje mocną, ostrą stal, którą można wielokrotnie ostrzyć, w związku z tym jeden produkt będzie nam służył wiele lat. Wielkość ostrza jest uzależniona od przeznaczenia noża. Możemy znaleźć duże modele, tzw. noże szefa kuchni, jak i te mniejsze np. do jarzyn. Fiskars ma w swojej ofercie również produkty w zestawach – każdy element ma inne przeznaczenie.

Rącza akcesorium musi być dobrze wyprofilowana i połączona z ostrzem – obie części nie mogą się rozłączyć. Jeśli nóż dobrze będzie leżał w naszej dłoni, krojenie stanie się przyjemnością. Co istotne, sprzęt nie musi być wcale duży, nawet najmniejsze akcesoria kuchenne mogą być wygodne, o ile są dobrze wyprofilowane.

Wiele osób podkreśla też, że najlepsze noże kuchenne Fiskars nadają się do mycia w zmywarce. W zasadzie większość produktów tej marki można być w zmywarce, ale znajdziemy też serie, które należałoby myć ręcznie – warto więc upewnić się, jakie instrukcje znajdują się na opakowaniu produktu.

 

 

Noże kuchenne Fiskars – ranking

 

 

Fiskars Functional Form 1014190

 

Fiskars Functional Form 1014190 to zestaw 5 noży umieszczonych w eleganckim bloku. Produkt jest wyjątkowo funkcjonalny i na pewno przyda się w każdej kuchni. Z uwagi na estetyczny wygląd jest to dodatkowa ozdoba pomieszczenia. Ponieważ noże zostały wykonane ze stali nierdzewnej, nie należy się obawiać, że w wyniku częstej eksploatacji pojawią się na nich uszkodzenia mechaniczne lub korozja.

Zestaw jest świetnym pomysłem na prezent dla osoby lubiącej gotować. W komplecie znajdziemy noże przeznaczone do krojenia: chleba, warzyw, mięsa, a także do siekania (długość ostrzy to: 23 cm, 20 cm, 17 cm, 12 cm i 11 cm). To praktyczny produkt wyróżniający się wytrzymałością i solidnością.

Z opinii wydawanych przez konsumentów wynika, że komplet Fiskars Functional Form 1014190 jest godny uwagi. Noże są lekkie i dobrze leżą w dłoni, a do tego nie wymagają częstego ostrzenia. Na bocznej ściance bloku umieszczono magnes pozwalający na wygodne przechowywanie często użytkowanych akcesoriów kuchennych, takich jak nożyczki czy skrobaczka.

 

 

 

 

Fiskars Functional Form 1014194 

 

Fiskars Functional Form 1014194 to nóż przeznaczony do krojenia mięsa oraz siekania warzyw i ziół. Produkt ma szerokie przy rękojeści ostrze, którego długość wynosi 20 cm. Opisywany model waży 103 g, dlatego trzymająca go dłoń nie męczy się nawet podczas długiej pracy.

Ponieważ nóż można myć w zmywarce, utrzymanie go w czystości nie jest zbyt trudne. Ostrze powstało ze stali nierdzewnej, dlatego nie jest podatne na korozję, wyszczerbienia, ani zarysowania. Co więcej, produkt ma dobrze wyprofilowaną rękojeść pozwalającą na pewny i mocny chwyt, a tym samym zachowanie precyzji podczas krojenia składników spożywczych.

Model Fiskars Functional Form 1014194 zdobył uznanie konsumentów głównie ze względu na wysoką jakość wykonania i wytrzymałość. Produkt jest odpowiedni dla osób rozpoczynających swoją przygodę z gotowaniem, jak również dla profesjonalnych kucharzy. Nóż elegancko się prezentuje, a poza tym nie wymaga zbyt częstego ostrzenia. To powoduje, że na pewno nie rozczarujemy się zakupem.

 

 

 

 

Fiskars Functional Form 2050034 

 

Chcielibyśmy zaprezentować nóż kuchenny Fiskars w dobrej cenie – model Functional Form 2050034, który jest przeznaczony do krojenia chleba. Ząbkowane ostrze o długości 23 cm zostało wykonane z japońskiej stali nierdzewnej o twardości HRC 53. To powoduje, że produkt jest wytrzymały i odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Nóż można bez obaw myć w zmywarce. Rękojeść została wyprofilowana w taki sposób, aby produkt dobrze leżał w dłoni i ułatwiał krojenie pieczywa. Co więcej, uchwyt pokryto specjalną powłoką Softouch o antypoślizgowych właściwościach. Zwiększa to komfort użytkowania. Model Fiskars Functional Form 2050034 waży 110 g.

Konsumenci chętnie kupują opisany nóż, co potwierdza wiele pozytywnych opinii na jego temat. Produkt jest chwalony za dopracowanie wszystkich detali oraz solidność. Z uwagi na to, że model ten nie waży zbyt dużo nie ma ryzyka, że trzymająca go dłoń zmęczy się zbyt szybko (co utrudnia gotowanie). Warto dodać, że w rękojeści znajduje się osłona na palec zapobiegająca skaleczeniom.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status