Najlepszy młynek do pieprzu i soli

Ostatnio aktualizowane: 22.06.18

 

Jaki młynek do pieprzu i soli wybrać?

 

Młynek do pieprzu i soli to bardzo stylowy dodatek, który z pewnością przyda się w każdej kuchni. Dzięki niemu można odmierzyć odpowiednią ilość przypraw. Stworzyliśmy ten poradnik, by podpowiedzieć Ci, jaki model będzie dobrym wyborem. Na końcu znajduje się również ranking zawierający trzy najlepsze młynki w dobrych cenach.

Przed samym zakupem warto zastanowić się nad rodzajem młynka. Na rynku dostępne są modele ręczne i elektryczne, które dla wielu są zdecydowanie bardziej wygodne. Pozwalają zaoszczędzić czas i nie wymagają od nas użycia siły, ponieważ wystarczy wcisnąć guzik, aby pieprz czy sól automatycznie się zmieliły. Wśród młynków elektrycznych wyróżniamy produkty udarowe, żarnowe i grawitacyjne.

Model udarowy nie pozwala na swobodny wybór grubości zmielenia przyprawy. Wytwarza też pył, który w przypadku mielenia pieprzu może być bardzo drażniący dla nosa i oczu. Jeśli jednak taki rodzaj młynka najbardziej nas interesuje, zwracajmy uwagę na noże. Powinny być one wykonane ze stali nierdzewnej.

Produkty żarnowe działaniem przypominają te ręczne. Mają wbudowane żarna, które mielą przyprawy, możemy w ich przypadku regulować grubość mielenia. Z kolei młynki grawitacyjne charakteryzuje ciekawy sposób działania – aby je uaktywnić nie wciska się specjalnego przycisku. Tutaj wystarczy ich pochylenie.

Decydując się na elektryczny młynek musimy przede wszystkim sprawdzać jego obroty i wydajność. Jeśli chcemy mielić dość dużo, najlepiej sięgnąć po model wolnoobrotowy. Wydajność takiego urządzenia określa, ile może ono zmielić w danym czasie. Najlepiej, jeśli będzie to 120-200 gramów na minutę. To pozwoli doprawić przyprawę w bardzo krótkim czasie.

Dużą rolę odgrywa również sposób zasilania (rodzaj baterii) oraz obudowa. Dla wielu osób design takiego urządzenia jest bardzo ważny, ponieważ musi ono pasować do wystroju kuchni. Na rynku możemy znaleźć modele drewniane, stalowe lub z materiałów syntetycznych. W przypadku młynków z drewna sprawdzajmy, czy materiał został zaimpregnowany. Jeśli chodzi o pozostałe typy obudowy, muszą mieć one wysoką jakość wykonania oraz wykończenia.

Nowoczesne młynki mają też wiele dodatkowych opcji, które mogą ułatwiać ich użytkowanie. Do nich należy m.in. opcja podświetlania podczas działania, zabezpieczenie przed przypadkowym użyciem lub dodatek w postaci osłonki zapobiegającej rozsypywaniu przypraw. Wszystko to może wpływać na zwiększenie komfortu użytkowania, a nawet przyjemności z gotowania.

 

 

Młynki do pieprzu i soli – ranking

 

 

Eldom ZMP4

 

Nasz ranking otwiera model Eldom ZMP4, czyli zestaw dwóch elektrycznych młynków do pieprzu i soli o bardzo nowoczesnym designie. Posiadają one ceramiczne żarna, jak również możliwość regulacji mielenia przypraw, co pozwala zachować kontrolę podczas doprawiania potraw.

Obudowy produktów wykonane zostały z wysokiej klasy stali szlachetnej w kolorze srebrnym. Młynki te są zasilane czterema bateriami AAA (każdy z dwóch modeli), dzięki czemu możemy z nich swobodnie korzystać bez konieczności podłączania do gniazdka sieciowego.

Konsumenci doceniają ten zestaw za ciekawy wygląd, łatwość napełniania oraz wysoką jakość obudowy. Plusem są także dolne osłonki, które zapobiegają rozsypywaniu się przypraw na blacie. Ten najlepszy młynek do pieprzu i soli w 2018 roku jest ponadto bardzo ergonomiczny, poręczny i niezwykle łatwy w obsłudze. Wystarczy wcisnąć przycisk znajdujący się na górze, by dodać do potrawy zmielony pieprz lub sól.

 

 

 

 

Russel Hobbs Classics 23460-56

 

Produkt Russell Hobbs Classics 23460-56 to kolejna, interesująca opcja. W zestawie znajdują się dwa elektryczne młynki wykonane ze szczotkowanej stali nierdzewnej w srebrnym kolorze. Jest ona nie tylko bardzo wytrzymała, ale również nadaje produktowi bardziej stylowego wyglądu. Model ten ma regulowany system mielenia, dzięki czemu można odpowiednio dozować ilość przypraw.

Młynki te włącza się za pomocą umieszczonego na górze obudowy przycisku. Jego wciśnięcie uruchamia system ceramicznego mielenia, który umożliwia nam bardzo szybkie doprawianie. Dodatkową funkcją jest podświetlenie urządzenia podczas działania. Produkt jest zasilany czterema bateriami AA.

Konsumenci doceniają ten model za wysoką jakość i dopracowanie go pod względem najmniejszych szczegółów. Jest bardzo łatwy w użytkowaniu, a dzięki obudowie ze stali nierdzewnej idealnie dopasowuje się do kuchni o nowoczesnym wystroju. Te najlepsze młynki do pieprzu i soli z pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagających konsumentów.

 

 

 

 

Łucznik PM101

 

Nasz ranking zamyka elektryczny młynek do pieprzu i soli w dobrej cenie Łucznik PM101. Produkt sprzedawany jest pojedynczo, sami możemy skompletować własny zestaw. Jest on dostępny w wielu wersjach kolorystycznych, do wyboru mamy m.in. kolor biały, niebieski, żółty, zielony, pomarańczowy, czarny i czerwony. Dzięki tak bogatej gamie kolorystycznej młynek będzie swoim designem pasować do kuchni urządzonej w każdym stylu.

Produkt ten posiada ceramiczne żarna i duży zakres regulacji mielenia, w efekcie możemy kontrolować ilość dodawanego do potrawy pieprzu i soli. Ma on opcję podświetlania podczas działania, a ze względu na obudowę wykonaną z tworzywa sztucznego, można go łatwo utrzymać w czystości.

Według konsumentów ten produkt jest niezwykle poręczny, a antypoślizgowy materiał obudowy pozytywnie wpływa na komfort jego użytkowania. Nie ma więc w tym przypadku ryzyka, że młynek niespodziewanie wyślizgnie się z ręki. Ten produkt jest zasilany czterema bateriami AA. Można go więc używać nawet z dala od gniazdka sieciowego, a uruchamia się go poprzez wciśnięcie przycisku.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...