Najlepszy kamień do wypieku pizzy i chleba

Ostatnio aktualizowane: 30.09.20

 

Jaki kamień do wypieku pizzy i chleba wybrać?

 

Samodzielnie przygotowanie pizzy lub chleba w domu nie zawsze jest proste. Niestety blaszka w naszym piekarniku nie nagrzeje się do temperatury 400 st. C, przez co ciasto nie będzie chrupiące. Z tego powodu dobrze jest zainwestować w najlepszy kamień do wypieku pizzy i chleba w 2020 roku. Jednak zakup takiego produktu nie jest prosty, więc polecamy przeczytanie naszego rankingu, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę.

Kamień do pieczenia to bardzo funkcjonalny produkt, który wpłynie bardzo pozytywnie na przygotowywane przez Ciebie dania. Narzędzie wkładamy do piekarnika, który następnie nagrzewamy. W zależności od materiału oraz grubości, trzymamy go w środku od 20 min do nawet godziny. Następnie umieszczamy na nim ciasto i na powrót zamykamy drzwi. Po kilku minutach Twój wypiek będzie gotowy. Dodatkowo przygotowany obiad będzie dobrze wypieczony i chrupiący.

Kluczową kwestią przy zakupie kamienia do wypieków jest jego materiał, gdyż to od niego zależy powodzenie pieczenia. Bardzo ważne jest, aby tworzywo było odporne na działanie ognia, gdyż wystawienie go na wysoką temperaturę może skończyć się pęknięciem. Najlepsze materiały są w stanie wytrzymać ciepło sięgające 800 st. C. Do najlepszych kamieni zaliczamy te wykonane z ceramiki, szamotu oraz kamionki, gdyż materiały te bardzo szybko gromadzą ciepło oraz równomiernie je oddają. W konsekwencji ciasto jest równo wypieczone i chrupiące.

Musisz się koniecznie zastanowić, jakie wymiary powinien mieć interesujący Cię model. Po pierwszej upewnij się, że jego średnica lub format zmieści się do Twojego piekarnika. W tym celu przed udaniem się na zakupy dokonaj właściwych pomiarów. Warto też zastanowić się nad kształtem produktu, do wyboru bowiem masz kamienie okrągłe lub prostokątne. Zdecydowanie polecamy drugi typ produktów, gdyż są bardziej uniwersalne. Zmieścisz na nich zarówno pizzę, jak i chleb.

Najlepsze kamienie do wypiekania pizzy i chleba muszą mieć odpowiednią grubość. Jeśli wybierzesz zbyt cienki model, ciasto zostanie przypalone i wysuszone (w procesie pieczenia materiał pochłania wilgoć). W przypadku, gdy zakupisz zbyt gruby produkt, proces pieczenia się wydłuży, gdyż powierzchnię trzeba długo ogrzewać. Polecamy produkty, które są nie cieńsze niż 1,5 cm i nie grubsze niż 5 cm.

 

 

Kamienie do wypiekania pizzy i chleba – ranking

 

 

MPL 22277756

 

Model MPL 22277756 to wysokiej jakości, dobrze wykonany kamień do pizzy i chleba, który wykonano z szamotu. Materiał jest bardzo odporny na wszelkie uszkodzenia, dzięki czemu forma będzie Ci służyć przez długi czas. Średnica produktu to 33 cm.

Celem modelu jest pomoc w przygotowaniu pysznego dania. Dlatego należy umieścić kamień w piecu na 30 min w temperaturze 300 st. C, następnie połóż na nim surowe ciasto ze składnikami. Kamień będzie tak nagrzany, że w ciągu 20 minut pizza będzie gotowa. Sekret produktu tkwi w jego wykonaniu, model szybko pochłania ciepło i równocześnie równomiernie je dystrybuuje. W konsekwencji przygotowywana pizza jest chrupiąca i przyrumieniona. Materiał, z którego robiono formę, jest bardzo wytrzymały i odporny na wiele uszkodzeń mechanicznych. Równocześnie produkt składa się z 2 uchwytów ze stali nierdzewnej, które ułatwiają przenoszenie sprzętu oraz eleganckie podanie potrawy.

Wielu konsumentów doceniło eleganckie wykonanie produktu oraz jego dużą wytrzymałość. Sprzęt może być bowiem poddany temperaturze do 800 st. C. Ten kamień do wypiekania pizzy i chleba w dobrej cenie to ciekawy sprzęt, który powinien znaleźć się w każdym domu.

 

 

 

 

Ibili 784340

 

Jeśli poszukujesz wytrzymałego i dobrze zrobionego kamienia do pizzy, to Ibili 784340 na pewno Cię zadowoli. Jest to kwadratowa taca wykonana z ceramiki. Materiał ten bardzo szybko pochłania ciepło, gdy jest w piecu, a równocześnie równomiernie ze stałą temperaturą je oddaje. Jest to bardzo ważne, gdyż dzięki temu spód ciasta jest zarumieniony i chrupiący. Wymiary produktu to: długość – 40,1 cm i szerokość – 36 cm.

Największym atutem produktu jest to, że do zestawu dołączona jest specjalna podkładka ze stali nierdzewnej. Ułatwi Ci ona nie tylko przenoszenie, ale również nakładanie i podawanie pizzy. Pamiętaj, że kamień rozgrzewa się do bardzo wysokich temperatur, dzięki czemu przygotowanie ciasta zajmuje kilkanaście minut, ale dlatego nie wolno umieszczać produktu pod zimną wodą, gdyż może pęknąć. Mimo to, powłoka modelu jest odporna na otarcia i niewielkie obicia. Utrzymanie czystości kamienia jest bardzo proste, gdyż można go myć w zmywarce.

Eleganckie wykonanie i łatwe czyszczenie to główne cechy produktu, które docenili konsumenci. Do tego materiał jest bardzo wytrzymały, co również spotkało się z pozytywną opinią kupujących.

 

 

 

 

Amazon Vesuvo V38301

 

Kamień do pizzy i chleba Amazon Vesuvo V38301 to obecnie jeden z najlepszych produktów na rynku. Model wykonano z kamionki, która jest bardzo odporna na działanie wysokich temperatur i żywego ognia. Dzięki temu model może być używany w wielu typach piekarników, czy nawet na grillu. Wymiary produkty to 38 cm x 30 cm.

Powodem takiej popularności kamienia jest jego wykonanie. Po włożeniu do piekarnika, bardzo szybko absorbuje on temperaturę i ją magazynuje. Dzięki temu, gdy umieścimy na powierzchni pizzę, ciasto piecze się znacznie szybciej. Ciepło jest dystrybuowane równomiernie, więc spód jest równo przypieczony i zarumieniony. W czasie pieczenia kamień absorbuje wodę, więc przygotowane ciasto będzie bardzo chrupiące. Poza tym przy zakupie otrzymasz również specjalną podstawkę wykonaną z drewna brzozowego, która służy do serwowania i przenoszenia dania. Możesz na niej umieścić kamień, aby się nie poparzyć.

Elegancki design oraz bardzo szczegółowe wykonanie to główne powody popularności tego produktu. Wielu konsumentów doceniło też niewielką cenę kamienia.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status