Najlepszy grill typu kociołek

Ostatnio aktualizowane: 06.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jaki grill typu kociołek wybrać?

 

Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się grille typu kociołek. Wygodnie się z nich korzysta, a jedzenie jest grillowane stosunkowo szybko. W sezonie letnim z pewnością wiele razy będziemy chcieli wyciągnąć grill, aby przygotować jedzenie. Jeżeli planujesz wymienić swój grill na nowy, to polecamy Ci na wybranie modelu typu kociołek. Nie wiesz, jaki produkt wybrać? Zajrzyj do naszego artykułu, a z pewnością znajdziesz kilka dobrych naczyń.

Na początku warto zauważyć, że najlepszy grill typu kociołek w 2021 roku ma dużą średnicę paleniska. Jest to szczególnie użyteczne, kiedy zamierzamy mieć dużo gości na wspólnym grillowaniu. Palenisko większe niż 20 cm pomoże nam jednorazowo przygotować dużą ilość jedzenia.

Cechą, której powinieneś szukać w kociołku, jest wytrzymałość. Dokładnie przyjrzyj się nóżkom oraz palenisku. Najlepiej, kiedy są one wykonane ze stali nierdzewnej. W takim wypadku bardzo rzadko ulegają uszkodzeniu, a my możemy przez długie lata cieszyć się sprawnym sprzętem.

Wiele osób zaznacza, że najlepsze grille typu kociołek nie są ciężkie. Waga sprzętu tego typu determinuje, czy łatwo nam będzie go przenosić. Jeżeli grill nie waży więcej niż 7 kg, to szybkie schowanie go w garażu przed deszczem nie będzie stanowiło dla nas problemu. Pamiętaj jednak, że niska waga może wiązać się z użyciem plastikowych części co nie wpływa dobrze na trwałość naczynia.

Elementem, który powinien Cię zainteresować, jest pokrywa. Sprawia ona, że jedzenie pod nią przez dłuższy czas pozostaje ciepłe, a co najważniejsze ochrania je przed zwiędłymi liśćmi lub innymi drobinkami, które mogą upaść na grillowane jedzenie. Pokrywa jest również dobrym zabezpieczeniem przed zwierzętami.

Nie zapomnij również sprawdzić, czy dany grill jest stabilny. Z pewnością będziemy najczęściej korzystać z niego podczas przesiadywania w ogródku. Nóżki grilla powinny być wystarczająco grube, abyśmy mogli rozłożyć go w każdym miejscu. Na końcach dla większej stabilności powinny znajdować się również elementy stabilizujące.

 

 

Grille typu kociołek – ranking

 

 

Mastergrill MG410 

 

Mastergrill MG410 to grill typu kociołek, który zadowolił już wielu konsumentów. Średnica rusztu prezentowanego produktu wynosi 43 cm, dzięki czemu możemy jednorazowo przygotować jedzenie dla wielu osób. Wysokość sprzętu wynosi 90 cm.

Grill jest wykonany ze stali, która dodatkowo jest pokryta emalią. Właśnie dlatego produkt bardzo dobrze się prezentuje. Grill jest wyposażony w pokrywę. Z pomocą tego elementu możemy przez dłuższy czas zachować wysoką temperaturę wewnątrz naczynia. Oprócz tego podczas naszej nieobecności do środka nie wpadną niepożądane przedmioty. Otwory wentylacyjne sprawiają, że umożliwiony jest swobodny przepływ powietrza.

Grill w zestawie ma również pojemnik na popiół, który sprawia, że utrzymanie sprzętu w czystości jest ułatwione. Jeżeli chodzi o transport, to łatwo możemy przenosić produkt z miejsca na miejsce dzięki dołączonym do niego kółkom. Użytkownikom najbardziej podoba się dobre wykonanie produktu, a także fakt, że grill gwarantuje szybkie przygotowanie jedzenia.

 

 

 

 

Floraland SUP412

 

Wysokość grilla typu kociołek Floraland SUP412 wynosi 72 cm. Z kolei jego ruszt ma średnicę 42 cm. Element ten jest wykonany ze stali chromowanej. Dzięki temu ruszt przez długi czas dobrze spełnia swoje zadanie i nie pokrywa się rdzą. Po długim czasie eksploatacji wciąż wygląda estetycznie.

Jeżeli chodzi o resztę grilla, to jest ona wykonana ze stali emaliowanej. W rezultacie produkt jest odporny na działanie czynników zewnętrznych i nie ulega uszkodzeniom pod wpływem wiatru oraz deszczu. Dlatego możemy grillować w ogródku w każdej pogodzie. Dwie z trzech nóg grilla są kółkami. Są one na tyle duże, że możemy bez problemu przejeżdżać nimi przez patyki lub kamienie.

Dwie półki pozwalają nam na umieszczenie na nich kilku najpotrzebniejszych przedmiotów do grillowania, takich jak przyprawy albo talerzyk. Grill jest wyposażony w pokrywę z wentylacją, która utrzymuje wysoką temperaturę dania przez długi czas, lecz pozwala powietrzu swobodnie przepływać. Użytkownicy najczęściej wspominają o eleganckim wyglądzie produktu, a także o łatwym przenoszeniu modelu.

 

 

 

 

Sagaform 5015006 

 

Sagaform 5015006 to grill typu kociołek w dobrej cenie, który jest często wybierany ze względu na swoje parametry. Na początku należy wspomnieć, że produkt waży niecałe 2 kg. Dlatego przenoszenie go nie sprawia problemu. Sprzęt jest dodatkowo wyposażony w specjalny uchwyt, za który możemy wygodnie łapać i szybko przetransportować grill w wybrane przez nas miejsce.

Produkt jest wyposażony w metalowe nóżki, dzięki którym stabilnie utrzymuje się na każdej powierzchni. Nóżki są składane, więc w każdej chwili możemy je schować pod modelem. Ruszt można jednym ruchem zdjąć z grilla, co ułatwia przeniesienie go oraz umycie.

Średnica grilla wynosi 27 cm. Jest to tyle samo, ile jego wysokość. Użytkownicy zauważyli, że model jest bardzo łatwy w obsłudze. Oprócz tego jest starannie wykonany i można go używać w każdych warunkach.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir