Najlepszy garnek indukcyjny Gerlach

Ostatnio aktualizowane: 22.01.20

 

 Jaki garnek indukcyjny Gerlach wybrać?

 

Gdy przymierzasz się w domu do wymiany kuchenki często zostaje podjęta decyzja o zakupie modelu indukcyjnego. Łatwość obsługi, oszczędność w użytkowaniu, to zalety, które przekonują wielu użytkowników. Zaraz potem powstaje konieczność zaopatrzenia się w garnki, które na takim sprzęcie pracują. Jednym z liderów na rynku w produkcji takich garnków jest firma Gerlach.

 

 

Firma ta została założona w roku 1760 w Warszawie przez Filipa Szaniawskiego. Od samego początku specjalizuje się w produkcji kuchennych akcesoriów. Obecnie w ofercie znajdziemy nie tylko najlepszy garnek indukcyjny Gerlach w 2020 roku, ale również sztućce, zestawy obiadowe, kawowe i inne.

Najlepsze garnki indukcyjne Gerlach charakteryzuje idealnie płaskie dno, które dokładnie przylega do płyty kuchni. Jest to konieczne, aby pole grzewcze wykryło postawiony na nim garnek i rozpoczęło pracę. Najlepsze garnki powinny być wykonane z żeliwa, bądź stali nierdzewnej, lub aluminium, a przynajmniej takie powinno być ich dno. Bowiem ten materiał reaguje na proces indukcji elektromagnetycznej kuchenki. Boki garnka mogą zostać wykonane również z innych materiałów, bo nie są one odpowiedzialne za przewodzenie indukcyjne.

Współczesne garnki, niezależnie z jakiego materiału zostały wykonane, mają na ogół grube, trójwarstwowe dna z wbudowanymi w nie dyskami, które są odpowiedzialne za prawidłową i równomierną dystrybucję ciepła na całej powierzchni. Garnek indukcyjny Gerlach w dobrej cenie również powinien być dostosowany do mycia go w zmywarce, a nawet powinno być możliwe użycie go w piekarniku bez obawy o zniszczenie jego elementów. Dzięki temu naczynie takie może być bardziej wszechstronne w użyciu.

Nowsze płyty indukcyjne są w stanie wykryć średnicę garnka i podgrzewać go jedynie tam, gdzie pokrywa się z płytą. Jednak starsze, lub uproszczone modele takiej funkcji nie mają. W takim wypadku ważne jest dopasowanie średnicy garnka do wielkości pola grzewczego. Dopuszczalna jest nieco mniejsza średnica pola grzewczego niż stojącego na niej garnka, ale sytuacja odwrotna może spowodować, że płyta nie wykryje postawionego na niej naczynia.

 

 

Frezarka do drewna – Ranking

 

 

Gerlach Simple 4.5 l

 

Gerlach Simple 4.5 l to część linii Simple tego producenta. Ten model to garnek o średnicy 24 cm. Jest on wykonany ze stali nierdzewnej 18/10. Stal ta jest odporna nie tylko na korozję, ale wszelkiego rodzaju uszkodzenia, w tym deformacje pod wpływem wysokiej temperatury. Nie mniej nie zalecane jest używanie garnka w piekarniku powyżej temperatury 180°C, bo może on ulec odbarwieniu.

Trójwarstwowe, grube dno, zawierające wbudowany dysk aluminiowy pozwala na równomierne rozprowadzenie ciepła po dnie, co wpływa na tempo gotowania. Na zewnątrz i wewnątrz naczynie ma idealnie gładką powierzchnię, która wpływa na łatwość utrzymania go w czystości. Wewnątrz znajdziemy jedynie miarkę, która pozwala na właściwe odmierzenie cieczy.

Do produktu producent dołącza pokrywkę wykonaną ze szkła hartowanego. W pokrywce został wykonany specjalny odpowietrznik, który pozwala na wydostanie się z garnka nadmiaru pary. Mamy tu również wygodne, duże uchwyty pozwalające na sprawne przeniesienie pełnego naczynia.

Dla klientów ważnym i atrakcyjnym okazało się to, ze garnek można myć w zmywarce, a jego metalowe uchwyty pozwalają na użycie również w piekarniku.

 

 

 

 

Gerlach Simple 2 l

 

Częścią linii Simple jest garnek Gerlach Simple 2 l. Jak nazwa wskazuje, pojemność jego to 2 litry, a średnica naczynia to 24 cm. Ta średnica sprawia, że kształt naczynia przypomina wysoką patelnię. Sprawia to, że garnek jest odpowiedni do duszenia mięsa, czy przyrządzenia w nim bigosu.

Model ten jest wykonany ze stali nierdzewnej 18/10. Dzięki temu wnętrze, które ma na ściance podziałkę, jest idealnie gładkie i łatwe do zachowania czystości. Zewnętrzna część garnka, również charakteryzuje się gładką, błyszczącą powierzchnią, na której zostało umieszczone gustownie wykonane logo producenta.  

Gerlach Simple 2 l został wyposażony w grube, wielowarstwowe dno odpowiednie do użycia garnka na kuchenkach indukcyjnych. Dodatkowo dno zawiera specjalny, aluminiowy dysk, który jest odpowiedzialny za równomierną dystrybucję ciepła. Ma to wpływ na prawidłowe i szybkie gotowanie. Niezależnie od przystosowania garnka do kuchenek indukcyjnych, może on również pracować na tradycyjnych kuchenkach gazowych czy elektrycznych.

Do modelu została dołączona przykrywka szklana z zakończeniem metalowym. Wykonana z hartowanego szkła przykrywka ma technologiczny otwór służący do wypuszczenia nadmiaru pary z wnętrza naczynia.

Osoby, które zakupiły ten garnek, przekazują, że doskonale się on sprawuje na kuchence indukcyjnej, a jednocześnie pojemność jest odpowiednia do przyrządzenia obiadu dla rodziny.

 

 

 

 

Gerlach Simple 7 l

 

W kolorze srebrnym z metalizującym połyskiem jest garnek Gerlach Simple 7 l. Jest to bardzo pojemne naczynie przeznaczone do zadań specjalnych lub do przygotowywania posiłków dla dużej rodziny. 7 litrów pojemności sprawi, że możesz przygotować naprawdę dużo zupy dla wielu członków rodziny. Średnica tego modelu jest identyczna, jak pozostałe produkty linii Simple i wynosi 24 cm.

Wnętrze naczynia jest specjalnie wygładzone, a także wyposażono je w podziałkę wskazującą, jak wiele płynu jest w naczyniu. Na zewnątrz umieszczono dwa metalowe, stabilne uchwyty, które pozwolą w sposób bezpieczny przenieść nawet wypełniony garnek po brzegi. Metalowy uchwyt ma również dołączona do naczynia przykrywka wykonana z hartowanego szkła. Dla większej odporności na uszkodzenia mechaniczne przykrywka zyskała metalową obwódkę.

Model ten dobrze sprawuje się zarówno przy użyciu go na kuchenkach indukcyjnych, jak i tradycyjnych gazowych albo elektrycznych. A dzięki zaopatrzeniu go w metalowe uchwyty boczne nadaje się również do zastosowania w piekarniku. Opinie klientów zaś wskazują, że garnek ten jest odporny na mycie go w zmywarce, co znacznie podnosi jego atrakcyjność.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status