Najlepszy garnek do gotowania na parze indukcja

Ostatnio aktualizowane: 27.11.20

 

Gotowanie na parze jest zdrowe, dlatego warto zastanowić się nad zakupem specjalnego garnka, który nam to umożliwi. Do znajdującego się na naszej stronie zestawienia wybraliśmy naczynia dostosowane do kuchni indukcyjnych. Po przeczytaniu wielu opinii doszliśmy do wniosku, że najlepszym produktem jest Klausberg KB7146. Ten indukcyjny garnek do gotowania na parze ma 3 wkłady, więc można w nim przygotować zarówno warzywa, jak i mięso. Pojemność naczynia jest stosunkowo duża. Materiał wykonania cechuje wytrzymałość. Dla konsumentów dużą zaletą jest to, że garnek można myć w zmywarce, a w związku z tym utrzymanie go w idealnej czystości nie jest czasochłonne. Dno naczynia szybko się nagrzewa, a ciepło jest równomiernie rozprowadzane. Dodatkowym atutem jest klasyczny design produktu. Aby mieć większy wybór poznaj pozostałe propozycje. Drugie miejsce w zestawieniu zajął indukcyjny garnek do gotowania na parze Kinghoff KH-3322. Jest on zrobiony z wysokiej jakości stali nierdzewnej i ma nienagrzewające się uchwyty.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki garnek  indukcyjny do gotowania na parze wybrać?

 

Wielu dietetyków jest zdania, że aby schudnąć trzeba zwiększyć spożycie dań przygotowywanych na parze. Taki sposób gotowania, nie wymaga użycia tłuszczu, zatem potrawy są dużo lżejsze i mniej kaloryczne. Aby móc przyrządzać takiego typu dania, niezbędny jest zakup odpowiedniego rodzaju garnka. Jeśli aktualnie rozważasz kupno takiego sprzętu, polecamy Ci nasz poradnik. Znajdziesz w nim informacje o tym, na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszy z możliwych modeli. Co więcej, na końcu naszego artykułu zamieściliśmy niewielkie zestawienie, w którym znalazły się trzy najlepsze garnki indukcyjne do gotowania na parze.

 

 

Najważniejszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę jest materiał, z jakiego został wykonany interesujący Cię model. Najczęściej na rynku możemy spotkać garnki emaliowane lub ceramiczne. Pierwszy typ, to niezbyt grube modele, które cechują się dużą trwałością oraz równomierną dystrybucją ciepła. Co więcej są one odporne na upadki i obicia, zatem nie musisz obawiać się ich szybkiego zniszczenia. Garnki ceramiczne są ciężkie, jednak przez długi czas utrzymują  temperaturę. Niestety ich wadą jest to, że nawet niewielki upadek może spowodować pękniecie lub zupełne zniszczenie.

Kupując garnki przeznaczone do kuchenki indukcyjnej, musisz upewnić się, że na ich dnie znajduje się materiał ferromagnetyczny. Bowiem reaguje on na pole płyty, co umożliwia gotowanie. Jeśli interesujący Cię model nie posiada tego materiału na dnie, nie będzie on się nadawał do użytku na kuchence indukcyjnej.

Pamiętaj, że ważna jest również pojemność garnka oraz wielkość sitka. Pomoże Ci to bowiem przygotować większe potrawy. Gabaryty interesującego Cię modelu powinny być podyktowane Twoimi potrzebami. Jeśli żyjesz samemu to polecamy zakup niewielkiego urządzenia, w przypadku, gdy gotujesz obiady dla czteroosobowej rodziny radzimy zainwestować w większy sprzęt.

Decydując się na zakup garnka do gotowania na parze powinieneś dowiedzieć się, jak wygląda jego pokrywa. Aby użytkowanie było efektywne, przykrywka musi mieć specjalny otwór, który odprowadzi powstającą parę. Co więcej, niezbędne jest, aby dobrej jakości produkt posiadał wygodne uchwyty wykonane z materiału, który jest odporny na wysokie temperatury. Dzięki temu, nie będziesz musiał obawiać się poparzenia.

 

 

Garnki do gotowania na parze indukcyjne – Ranking

 

 

Klausberg KB7146

 

Klausberg KB7146 to indukcyjny garnek do gotowania na parze, który można używać na każdym rodzaju kuchenek (gazowych, elektrycznych, ceramicznych i halogenowych). Naczynie jest także dostosowane do mycia w zmywarkach, więc nie trzeba tracić czasu na jego pielęgnację. 

W skład zestawu wchodzi garnek zasadniczy o pojemności równej 5 l. Dodatkowo znajdziemy 3 wkłady parowe, na których można ustawić warzywa, mięso i rybę, a także szklaną pokrywę z wygodnym uchwytem. Naczynie ma akutermiczne dno z płytą aluminiową, która zapewnia równomierne i szybkie nagrzewanie. Grubość ścianek garnka wynosi ok. 1 mm. Produkt wykonano ze stali nierdzewnej, którą cechuje duża wytrzymałość. 

Opinie na temat modelu Klausberg KB7146 są pozytywne i dlatego też cieszy się on popularnością wśród kupujących. Naczynie jest łatwe do utrzymania w czystości, estetycznie się prezentuje i jest stosunkowo lekkie. Można w nim przygotowywać pyszne i zdrowe posiłki dla całej rodziny.

Indukcyjny garnek do gotowania na parze Klausberg KB7146 ma średnicę równą 26 cm. W zestawie znajdują się 3 wkłady parowe i szklana pokrywa.

Zalety
Wykonanie ścianek:

Producent zapewnia, że ścianki zrobiono w ten sposób, aby nagrzewały się one wolniej od dna, co jest gwarancją właściwej cyrkulacji wilgotnego powietrza wewnątrz naczynia. W konsekwencji możliwe jest gotowanie w temperaturze niższej od wrzenia i zachowanie wszystkich składników odżywczych potraw.

Dno:

Zaletą garnka jest to, że dno nagrzewa się równomiernie, a ciepło jest odpowiednio magazynowane. Dno ma specjalną płytę aluminiową, jest odpowiednio duże i odporne na zniekształcenia.

Łatwe czyszczenie:

Model Klausberg KB7146 jest przeznaczony do mycia w zmywarce. Zachowanie idealnej czystości garnka jest łatwiejsze.

Uniwersalność:

Z naczynia można korzystać na wszystkich rodzajach kuchenek, co czyni je bardzo uniwersalnym.

Estetyczny design:

Kompletując wyposażenie kuchni zwracamy uwagę na jego design. Indukcyjny garnek do gotowania na parze Klausberg KB7146 jest chętnie kupowany przez konsumentów, bo został elegancko wykonany.

Wady
Uchwyty:

Niektóre osoby wskazują, że znajdujące się na naczyniu uchwyt są małe i nieporęczne.

 

 

 

 

Kinghoff KH-3322

 

Model Kinghoff KH-3322 to bardzo pojemny garnek indukcyjny  do gotowania na parze w dobrej cenie. Urządzenie to pomoże Ci przygotować zdrowe, pełnowartościowe, dietetyczne danie, które będzie posiadało wszystkie witaminy.

Produkt ten został wykonany z najwyższej jakości stali nierdzewnej, zaś dno jest akutermiczne. Dzięki temu ciepło jest rozprowadzane bardzo szybko. Co więcej, garnek długo utrzymuje temperaturę, zatem jeśli urządzenie będzie szczelnie zamknięte, nawet 2 godziny po przygotowaniu danie wciąż będzie ciepłe.

Za sprawą użytych materiałów model ten jest odporny na niewielkie stłuczenia i uderzenia, zatem posłuży Ci wiele lat. Urządzenie posiada szklaną pokrywę, która pozwala Ci na doglądanie Twojego dania. Uchwyty garnka są nitowe, zatem nie nagrzewają się podczas gotowania. Nie musisz się zatem obawiać poparzenia w czasie zdejmowania garnka z kuchenki.

Za sprawą grubego, podwójnego dna produkt może być używany na wszystkich rodzajach kuchenek. Opinie konsumentów o tym garnku do gotowania na parze są bardzo pozytywne. Wiele osób doceniło stosunkowo dużą pojemność modelu, która wynosi 3,1 l.

Kinghoff KH-3322 to bardzo dobry garnek indukcyjny do gotowania na parze do 100 zł. Pojemność modelu jest równa 3,1 l.

Zalety
Stal nierdzewna:

Do produkcji garnka wykorzystano dobrej jakości stal nierdzewną, która nie niszczy się pod wpływem działania nawet bardzo wysokiej temperatury. Naczynie jest wytrzymałe i przez długi czasu wygląda, jak nowe.

Możliwość używania na różnych kuchenkach:

Kinghoff KH-3322 to uniwersalny wybór. Garnek jest dostosowany do każdego rodzaju kuchenek, więc możesz go kupić niezależnie od tego, jaki sprzęt masz w swojej kuchni.

Nienagrzewające się uchwyty:

Naczynie wyposażono w nienagrzewające się uchwyty, które są odpowiednio duże.

Łatwa pielęgnacja:

Konsumentom podoba się to, że garnek można myć w zmywarce. Nawet jeśli zdecydujemy się na mycie ręczne, nie ma obaw, że zajmie nam ono dużo czasu.

Wady
Szczelność:

W pojedynczych komentarzach można przeczytać, że szczelność naczynia nie jest najlepsza, a w związku z tym czas gotowania twardszych warzyw jest długi.

 

 

 

 

Ambition Loremis 2

 

Polecamy Twojej uwadze indukcyjny garnek do gotowania na parze Ambition Loremis 2, który cieszy się dobrymi opiniami wśród konsumentów. Produkt zrobiono z dobrej jakości materiałów, co gwarantuje długi czas użytkowania. Naczynie nie jest podatne na działanie korozji. Ścianki są na tyle grube, że nie ulegają zniekształceniu na skutek działania wysokiej temperatury.

Wysokość garnka z pokrywką jest równa 17 cm, a bez – 11,5 cm. Wymiary wkładu są następujące: 26 cm x 20 cm x 7,5 cm. Pojemność użytkowa jest równa 3 l. Model ma 3-warstwowe dno zrobione ze stali i aluminium, które szybko się nagrzewa i zachowuje wysoką temperaturę nawet po zakończeniu gotowania. Garnek łatwo utrzymać w czystości. 

Po wewnętrznej stronie naczynia znajduje się miarka, która zdaniem konsumentów jest przydatnym dodatkiem. Dzięki niej można bez problemu odmierzyć potrzebną ilość wody. Rączki są na tyle duże, że można je pewnie chwycić.

Garnek indukcyjny do gotowania na parze Ambition Loremis 2 z dwoma wkładami. Pojemność użytkowa jest równa 3 l.

Zalety
3-warstwowe dno:

Naczynie ma 3-warstwowe dno, które równomiernie i szybko się nagrzewa. Nie jest ono podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Odporność na zarysowania:

Wykonany przez użytkowników test garnków indukcyjnych do gotowania na parze dał dowód na to, że rekomendowany przez nas produkt, czyli Ambition Loremis 2 jest wytrzymały. Na powierzchni naczynia nie pojawiają się zarysowania ani ślady rdzy.

Skala:

Garnek ma skalę znajdującą się na wewnętrznej ściance, dzięki której można z łatwością odmierzyć odpowiednią ilość wody.

Wady
Dopasowanie pokrywki:

Większość opinii na temat produktu jest pozytywna, jednak zdarzają się komentarze sugerujące, że dołączona do zestawu pokrywka nie pasuje idealnie do szklanych nadstawek.

 

 

 

 

Florina Divapore

 

Ze względu na to, że garnek indukcyjny do gotowania na parze Florina Divapore zyskał wiele pozytywnych opinii postanowiliśmy umieścić go w naszym rankingu. Jest to produkt zrobiony z najwyższą starannością. Wykorzystane do jego produkcji materiały (m.in. stal nierdzewna INOX) wyróżnia trwałość.

Wymiary podstawy to: 9,5 cm x 18 cm, a jego pojemność wynosi 2,5 l. W zestawie znajdują się też dwa parniki 7,5 cm x 7,5 cm o pojemności 1,9 l każdy. Naczynie ma wielowarstwowe dno. Garnek jest dostosowany do każdego rodzaju kuchenek, co czyni go uniwersalnym produktem, który każdy może kupić.

Cena modelu jest atrakcyjna, co stanowi dodatkową zachętę do jego zakupu. Naczynie można myć w zmywarce. W zestawie znajduje się odpowiednio dopasowana szklana pokrywa z dużym uchwytem. Parowar ma dwa poziomy do gotowania, co pozwala na przygotowanie zarówno warzyw, jak i mięsa.

Florina Divapore to garnek indukcyjny do gotowania na parze przeznaczony do mycia w zmywarce. Średnica naczynia wynosi 18 cm.

Zalety
Pokrywa:

W zestawie znajduje się pokrywa, którą zrobiono z żaroodpornego hartowanego szkła. Jest ona lekka i ma wygodny, dobrze wyprofilowany uchwyt.

Dwa poziomy:

Naczynie ma dwa poziomy, więc możemy przygotowywać w nim mięso i warzywa. Jest to dobre rozwiązanie, szczególnie jeśli w domu mieszkają zarówno osoby jedzące mięso, jak i wegetarianie.

Zdrowe posiłki:

W garnku do gotowania na parze można przyrządzić zdrowy posiłek. Nie trzeba używać do tego tłuszczu ani zbyt dużej ilości wody, co pozwala zachować więcej składników odżywczych.

Wady
Czas nagrzewania:

Trzeba liczyć się z tym, że czas nagrzewania garnka do gotowania na parze jest stosunkowo długi.

Czyszczenie:

Pewna grupa osób zauważyła, że czasami trudno pozbyć się osadu z wody, który pojawia się na ściance.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie są już dostępne

 

 

Pyroflam 40522

 

Urządzenie Pyroflam 40522 to bardzo elegancki garnek do gotowania na parze, który pomoże Ci przygotować zdrowe potrawy, pozbawione tłuszczu. Ten najlepszy garnek indukcyjny do gotowania na parze w 2020 roku został wykonany z najwyższej jakości szkła żaroodpornego oraz ceramiki. Dzięki temu dobrze przewodzi temperaturę. Możesz mieć zatem pewność, że wszystkie przygotowywane składniki zostaną poddane obróbce termicznej w równym stopniu.

Dużą zaletą sprzętu jest to, że każdy z elementów może być myty w zmywarce, co zdecydowanie ułatwi Ci utrzymywanie garnka w czystości. Naczynie może być poddawane działaniu dużych temperatur bowiem jest ono odporne na wysokie temperatury do 8000 st. C. Dzięki temu garnek może być używany na różnych typach kuchenek, jak również w piekarniku.

Model może zmieścić do 2 l składników, zatem jest odpowiedni dla mniejszej rodziny. Opinie konsumentów o prezentowanym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło eleganckie i wytrzymałe wykonanie.

 

 

DayByDay Medium 77374

 

Produkt DayByDay Medium 77374 to godny polecenia garnek do gotowania na parze, który może być używany na wielu rodzajach kuchenek, w tym gazowej, elektrycznej, ceramicznej i indukcyjnej.

Urządzenie składa się nie tylko z garnka, ale z trzech dodatkowych wkładek, które pozwolą Ci przygotować znacznie więcej dań jednocześnie. Z tego rozwiązania ucieszą się osoby, które starają się zmienić nawyki żywieniowe całej swojej rodziny, bowiem dzięki dodatkowym piętrom będziesz w stanie przygotować znacznie więcej potraw.

Szklana pokrywka gwarantuje, że będziesz mógł doglądać swoich składników w czasie gotowania. Ponadto posiada ona również stalowy uchwyt, który sprawi, że przenoszenie garnka nie będzie trudne.

Pojemność urządzenia wynosi 4 l, dzięki temu bez problemu będziesz w stanie przygotować w nim pełnowartościowy, dietetyczny obiad dla całej swojej rodziny. Co więcej, za sprawą dodatkowych pięter będziesz mógł ugotować wiele różnych warzyw czy mięs. Opinie o prezentowanym produkcie są bardzo pochlebne. Wiele osób pochwaliło model za jego trwałe stalowe wykonanie oraz dużą pojemność.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status