fbpx

Najlepszy garnek do gotowania na parze indukcja

Ostatnio aktualizowane: 20.09.19

 

Jaki garnek  indukcyjny do gotowania na parze wybrać?

 

Wielu dietetyków jest zdania, że aby schudnąć trzeba zwiększyć spożycie dań przygotowywanych na parze. Taki sposób gotowania, nie wymaga użycia tłuszczu, zatem potrawy są dużo lżejsze i mniej kaloryczne. Aby móc przyrządzać takiego typu dania, niezbędny jest zakup odpowiedniego rodzaju garnka. Jeśli aktualnie rozważasz kupno takiego sprzętu, polecamy Ci nasz poradnik. Znajdziesz w nim informacje o tym, na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszy z możliwych modeli. Co więcej, na końcu naszego artykułu zamieściliśmy niewielkie zestawienie, w którym znalazły się trzy najlepsze garnki indukcyjne do gotowania na parze.

 

 

Najważniejszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę jest materiał, z jakiego został wykonany interesujący Cię model. Najczęściej na rynku możemy spotkać garnki emaliowane lub ceramiczne. Pierwszy typ, to niezbyt grube modele, które cechują się dużą trwałością oraz równomierną dystrybucją ciepła. Co więcej są one odporne na upadki i obicia, zatem nie musisz obawiać się ich szybkiego zniszczenia. Garnki ceramiczne są ciężkie, jednak przez długi czas utrzymują  temperaturę. Niestety ich wadą jest to, że nawet niewielki upadek może spowodować pękniecie lub zupełne zniszczenie.

Kupując garnki przeznaczone do kuchenki indukcyjnej, musisz upewnić się, że na ich dnie znajduje się materiał ferromagnetyczny. Bowiem reaguje on na pole płyty, co umożliwia gotowanie. Jeśli interesujący Cię model nie posiada tego materiału na dnie, nie będzie on się nadawał do użytku na kuchence indukcyjnej.

Pamiętaj, że ważna jest również pojemność garnka oraz wielkość sitka. Pomoże Ci to bowiem przygotować większe potrawy. Gabaryty interesującego Cię modelu powinny być podyktowane Twoimi potrzebami. Jeśli żyjesz samemu to polecamy zakup niewielkiego urządzenia, w przypadku, gdy gotujesz obiady dla czteroosobowej rodziny radzimy zainwestować w większy sprzęt.

Decydując się na zakup garnka do gotowania na parze powinieneś dowiedzieć się, jak wygląda jego pokrywa. Aby użytkowanie było efektywne, przykrywka musi mieć specjalny otwór, który odprowadzi powstającą parę. Co więcej, niezbędne jest, aby dobrej jakości produkt posiadał wygodne uchwyty wykonane z materiału, który jest odporny na wysokie temperatury. Dzięki temu, nie będziesz musiał obawiać się poparzenia.

 

 

Garnki do gotowania na parze indukcyjne – Ranking

 

 

Pyroflam 40522

 

Urządzenie Pyroflam 40522 to bardzo elegancki garnek do gotowania na parze, który pomoże Ci przygotować zdrowe potrawy, pozbawione tłuszczu. Ten najlepszy garnek indukcyjny do gotowania na parze w 2019 roku został wykonany z najwyższej jakości szkła żaroodpornego oraz ceramiki. Dzięki temu dobrze przewodzi temperaturę. Możesz mieć zatem pewność, że wszystkie przygotowywane składniki zostaną poddane obróbce termicznej w równym stopniu.

Dużą zaletą sprzętu jest to, że każdy z elementów może być myty w zmywarce, co zdecydowanie ułatwi Ci utrzymywanie garnka w czystości. Naczynie może być poddawane działaniu dużych temperatur bowiem jest ono odporne na wysokie temperatury do 8000 st. C. Dzięki temu garnek może być używany na różnych typach kuchenek, jak również w piekarniku.

Model może zmieścić do 2 l składników, zatem jest odpowiedni dla mniejszej rodziny. Opinie konsumentów o prezentowanym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło eleganckie i wytrzymałe wykonanie.

 

 

 

 

Kinghoff KH-3322

 

Model Kinghoff KH-3322 to bardzo pojemny garnek indukcyjny  do gotowania na parze w dobrej cenie. Urządzenie to pomoże Ci przygotować zdrowe, pełnowartościowe, dietetyczne danie, które będzie posiadało wszystkie witaminy.

Produkt ten został wykonany z najwyższej jakości stali nierdzewnej, zaś dno jest akutermiczne. Dzięki temu ciepło jest rozprowadzane bardzo szybko. Co więcej, garnek długo utrzymuje temperaturę, zatem jeśli urządzenie będzie szczelnie zamknięte, nawet 2 godziny po przygotowaniu danie wciąż będzie ciepłe.

Za sprawą użytych materiałów model ten jest odporny na niewielkie stłuczenia i uderzenia, zatem posłuży Ci wiele lat. Urządzenie posiada szklaną pokrywę, która pozwala Ci na doglądanie Twojego dania. Uchwyty garnka są nitowe, zatem nie nagrzewają się podczas gotowania. Nie musisz się zatem obawiać poparzenia w czasie zdejmowania garnka z kuchenki.

Za sprawą grubego, podwójnego dna produkt może być używany na wszystkich rodzajach kuchenek. Opinie konsumentów o tym garnku do gotowania na parze są bardzo pozytywne. Wiele osób doceniło stosunkowo dużą pojemność modelu, która wynosi 3,1 l.

 

 

 

 

DayByDay Medium 77374

 

Produkt DayByDay Medium 77374 to godny polecenia garnek do gotowania na parze, który może być używany na wielu rodzajach kuchenek, w tym gazowej, elektrycznej, ceramicznej i indukcyjnej.

Urządzenie składa się nie tylko z garnka, ale z trzech dodatkowych wkładek, które pozwolą Ci przygotować znacznie więcej dań jednocześnie. Z tego rozwiązania ucieszą się osoby, które starają się zmienić nawyki żywieniowe całej swojej rodziny, bowiem dzięki dodatkowym piętrom będziesz w stanie przygotować znacznie więcej potraw.

Szklana pokrywka gwarantuje, że będziesz mógł doglądać swoich składników w czasie gotowania. Ponadto posiada ona również stalowy uchwyt, który sprawi, że przenoszenie garnka nie będzie trudne.

Pojemność urządzenia wynosi 4 l, dzięki temu bez problemu będziesz w stanie przygotować w nim pełnowartościowy, dietetyczny obiad dla całej swojej rodziny. Co więcej, za sprawą dodatkowych pięter będziesz mógł ugotować wiele różnych warzyw czy mięs. Opinie o prezentowanym produkcie są bardzo pochlebne. Wiele osób pochwaliło model za jego trwałe stalowe wykonanie oraz dużą pojemność.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status