Najlepszy garnek ceramiczny Olkusz

Ostatnio aktualizowane: 30.09.20

 

Jaki garnek ceramiczny Olkusz wybrać?

 

Wielu z nas szuka idealnego garnka ceramicznego, lecz niewielu go znajduje. Niektórym wydaje się, że garnek ceramiczny jest sam w sobie bardzo dobrym produktem. Jednak wykonanie to nie wszystko. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które naprowadzą Cię na wybór idealnego garnka ceramicznego. Dokładnie wytłumaczymy, na co musisz zwrócić uwagę, a także co jest najważniejsze podczas wybierania sprzętu tego typu.

 

 

W kolejnej części artykułu znajduje się też lista najchętniej wybieranych produktów tego typu wraz z ich opisami. Zdecydowaliśmy się w niej umieścić wyłącznie produkty Olkusz. Wiele osób ufa doświadczeniu oraz długiej tradycji wytwarzania garnków tej firmy. Każde naczynie jest solidnie wykończone i dlatego służy kucharzowi przez bardzo długi czas. Warto dodać, że firma Olkusz oferuje nie tylko garnki ceramiczne, ale też brytfanny, patelnie i wiele innych.

Najlepszy garnek ceramiczny Olkusz w 2020 roku jest kompatybilny z różnymi kuchenkami oraz piekarnikami. Wiele osób źle korzysta z zakupionych garnków stawiając je na kuchenkę, jaką akurat mają w kuchni. Trzeba jednak przed zakupami oraz w ich trakcie dokładnie zapoznać się z tym, gdzie można garnków używać. Oczywiście najlepsze modele można używać na sprzęcie każdego typu. Taka informacja musi być jednak zaznaczona na spodzie lub opakowaniu garnka.

Wiele osób przyznaje też, że najlepsze garnki ceramiczne Olkusz są bezpieczne w użytkowaniu. Rączki powinny być wyprofilowane w taki sposób, abyśmy nawet pełen garnek mogli bezpiecznie przenieść w wybrane przez nas miejsce. Bezpieczny garnek ma również dobrze zakończone brzegi oraz nie jest zbyt ciężki. Ważne jest również to, aby rączki nie nagrzewały się zbytnio.

Jeżeli interesują Cię dodatki, to z pewnością chciałbyś zainwestować w garnek z pokrywką. Jest to bardzo ważny element naczynia tego typu. Dzięki pokrywce możesz szybciej zagotować zupę, a także ochronić wnętrze garnka przed insektami lub zanieczyszczeniami. Pamiętaj, aby wybrać garnek z pokrywką z dobrze wyprofilowanym uchwytem.

Naczynia tego typu najczęściej kupuje się w zestawach. Znajdziemy w nich garnki o różnych średnicach, od około 15 cm do nawet 25 cm. Do kompletu zazwyczaj jest dołączony mały rondelek. Jeżeli jednak chcesz, to możesz kupić garnki pojedynczo.

 

 

Garnki ceramiczne Olkusz – ranking

 

 

Silit Modesto 15290011M 

 

Silit Modesto 15290011M to zestaw garnków ceramicznych. Każdy z elementów jest bardzo trwały. Możemy być pewni, że naczynia będą służyć naszej rodzinie wiele lat. Wiele osób zauważyło, że garnki są zupełnie odporne na ścieranie, a tym zniszczenia. Warto zauważyć, że naczynia nie zawierają niklu, więc są one bezpieczne dla osób z alergią na ten pierwiastek.

Producent potwierdza, że zestaw może być użytkowany na każdego rodzaju kuchence. Garnki nie zostaną zniszczone, a sama kuchenka nie ucierpi. Komplet jest łatwy w pielęgnacji i nie wymaga użycia specjalnych specyfików. Masz również pewność, że przygotowane danie będzie zdrowe, ponieważ antybakteryjna powłoka emituje jony srebra.

W komplecie znajdują się 4 garnki: jeden niski i trzy wysokie. Każdy kolejno ma średnicę i pojemność: 20 cm – 2,4 l, 16 cm – 2 l, 13 cm – 3,7 l, 15 cm – 6,4 l.  Każdy z nich ma szklaną pokrywkę. Garnki zostały bardzo dobrze wykonane, a ich uchwyty są odpowiednio wyprofilowane. Użytkownikom podoba się design oraz możliwość przygotowania zdrowych produktów.

 

 

 

 

Edenberg Black 8El

 

Edenberg Black 8El to zestaw 4 garnków wykonanych z ceramiki oraz czarnego granitu. Całość tworzy bardzo gładką masę, którą łatwo się czyści. Użytkownikom zestawu najbardziej podoba się powłoka, która sprawia, że gotujące się składniki nie przywierają do dna oraz ścianek garnków. Ferromagnetyczne dno oraz aluminiowy korpus sprawia, że każdy z garnków może być użyty na kuchence indukcyjnej.

Nie ma również przeciwwskazań, aby podgrzewać garnki na kuchenkach innego typu. Każdy ze sprzętów bardzo szybko się nagrzewa i oddaje całe swoje ciepło gotowanej potrawie. Dlatego są przygotowywane szybko, co jest cenione przez wielu użytkowników zaopatrzonych w ten właśnie zestaw.

Cały komplet garnków ceramicznych Olkusz w dobrej cenie prezentuje się bardzo ładnie. Zawiera 3 garnki o różnych wielkościach oraz rondel: 16 cm – 1,2 l, 16 cm – 1,1 l, 20 cm – 2,2 l, 24 cm – 2,4 l. Każdy z garnków ma pokrywkę. Warto wiedzieć, że zestaw jest odporny na zniszczenia oraz zarysowania. Pasuje on do wystroju nowoczesnej kuchni, a gotowanie w nim jest przyjemne.

 

 

 

 

Ambition Fusion Red 34235 

 

Ambition Fusion Red 34235 to zestaw garnków, które swoim kolorem ożywią każdą kuchnię. Każdy garnek w komplecie ma bardzo ostry, czerwony kolor, który bardzo ładnie się prezentuje. Ceramika, z której wykonano komplet nie zawiera żadnych szkodliwych związków, więc przygotowywane jedzenie jest zdrowe.

Garnki można używać na kuchenkach halogenowych ceramicznych, elektrycznych, gazowych i indukcyjnych. Dużą zaletą tego kompletu jest to, że garnki można myć w zmywarce. Cały zestaw jest odporny na zniszczenia, zarysowania, a także na nagłe zmiany temperatury. Przez długi czas komplet wygląda estetycznie i się nie niszczy.

W zestawie znajdują się trzy garnki o różnych średnicach oraz rondel, każdy element ma przykrywkę. Średnica garnków to: 2 x 16 cm, 20 cm i 24 cm. Każde naczynie waży około 1 kg. Przenoszenie garnka nawet z jedzeniem w środku nie jest problemem ze względu na dobrze wyprofilowane uchwyty oraz to, że każdy element zestawu jest lekki.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status