fbpx

Najlepszy dzbanek filtrujący Brita

Ostatnio aktualizowane: 19.08.19

 

Jaki dzbanek filtrujący Brita wybrać?

 

Coraz więcej osób stara się spożywać wodę mineralną lub źródlaną, gdyż wierzy, że jest zdrowa. Jest to oczywiście prawda, ale nie powinniśmy zapomnieć o tym, że w wielu polskich miastach, również woda z kranu jest w pełni zdatna do picia. Jeśli jednak Cię to nie przekonuje, zalecamy zainwestowanie w dzbanek filtrujący, który oczyszcza ciecz z rdzy, chloru, metali ciężkich czy związków organicznych. Jednak zakup takiego sprzętu nie jest tak prosty i wymaga zwrócenia uwagi na kilka czynników. W tym celu polecamy Ci lekturę naszego poradnika, z którego dowiesz się, jakie cechy powinny mieć dobre produkty. Na końcu artykułu zamieściliśmy niewielki dodatek w postaci zestawienia, które zawiera najlepsze dzbanki filtrujące Brita.

Dlaczego Brita? Musimy zacząć od tego, że jest znana na całym świecie marka, która zajmuje się produkcją filtrów do wody. Dzięki nim jakość spożywanych przez nas napojów jest znacznie lepsza. W zależności od modelu, oferowany filtr może zawierać domieszkę wapnia, która poprawi nasze samopoczucie i stan zdrowia.

Najlepszy dzbanek filtrujący Brita w 2019 roku powinien cechować się pojemnością, która usatysfakcjonuje użytkownika. Oznacza to, że powinniśmy przeanalizować potrzeby naszej rodziny, a następnie udać się na zakupy. Jeśli wybierzemy zbyt mały produkt, będziemy zmuszeni ciągle go napełniać, co jest dość kłopotliwe. Równocześnie, musisz pamiętać, że znaczna część dzbanka zajęta jest przez filtr. Najlepiej abyś kierował się zasadą, że im więcej domowników, tym pojemniejszy produkt należy wybrać. Z tego powodu zalecamy inwestowanie w dzbanki mające pojemność od 1,5 l do 2 l.

Koniecznie upewnij się również, jaki materiał został użyty do wyprodukowania interesującego Cię produktu. Na rynku dostępne są modele szklane oraz plastikowe. Drugi typ na pewno okaże się przydatny w domach, gdzie mieszkają dzieci, które łatwo mogą zrzucić dzbanek na podłogę. Pamiętaj jednak, że gdy woda zbyt długo znajduje się w plastikowym opakowaniu, nabiera specyficznego posmaku.

Przydatną funkcją, którą powinien posiadać dobrej jakości model jest wskaźnik zużycia filtra. Dzięki temu będziesz zawsze wiedzieć, kiedy go wymienić.

 

 

Dzbanki filtrujące Brita – ranking

 

 

Brita Marella Cool

 

Model Brita Marella Cool to elegancki i pojemny dzbanek służący do filtrowania wody. Do zalet produktu należy zaliczyć jego sporą pojemność, bowiem model mieści aż 2,4 l wody. Pojemność zbiornika filtrującego to 1,4 l.

Warto zaznaczyć, że dzbanek został tak wyprofilowany, by bez trudu zmieścił się w lodówce. Sprawia to, że latem będziemy mogli delektować się chłodną wodą, pozbawioną chloru i zanieczyszczeń. Pokrywka posiada klapkę, którą możemy uchylić tak, by wlewanie wody było wygodniejsze. Poza tym na obudowie znajduje się elektroniczny wskaźnik wymiany wkładu, który co 4 tygodnie przypomni Ci o konieczności wymiany filtra. Półprzezroczysty lejek sprawi, że będziesz w stanie kontrolować sam proces filtracji. Uchwyt w dzbanku został specjalnie wyprofilowany, aby wygodnie leżał w dłoni.

Prezentowany produkt może być myty w zmywarce, co spotkało się z pozytywną reakcją wielu konsumentów. Warto dodać, że przy zakupie otrzymamy 3 wkłady filtrujące tej marki.

 

 

 

 

Brita Elemaris XL

 

Dzbanek filtrujący o ciekawym designie, Brita Elemaris XL, to godny polecenia produkt. Dzięki niemu będziemy mogli spożywać wodę z kranu, co pomoże nam zaoszczędzić. Równocześnie, oczyszczona ciecz, pozytywnie wpłynie na żywotność czajnika czy ekspresu.

Całkowita pojemność tego produktu to aż 3,5 l, co na pewno wystarczy kilkuosobowej rodzinie. Na obudowie znalazł się wskaźnik zużycia filtra, który co 4 tygodnie poinformuje nas o konieczności jego wymiany. Poza tym prezentowany sprzęt ma bardzo wygodną, specjalnie wyprofilowaną rączkę, która ułatwia użytkowanie. W górnej części dzbanka znajdziemy niewielką klapkę, po której podniesieniu wlanie wody do środka okaże się dużo prostsze. Sprawia to, że nie musimy zdejmować całej przykrywki.

Wielu konsumentów doceniło dużą pojemność produktu oraz jego design, który sprawi, że model będzie się dobrze prezentować na blacie w nowoczesnej kuchni. Poza tym dzięki imponującej wydajności produktu będzie odpowiedni dla dużej rodziny.

 

 

 

 

Brita Aluna Cool Memo

 

Osobom, którym zależy na zakupie solidnego sprzętu, polecamy Brita Aluna Cool Memo. Jest to dobrej jakości dzbanek z filtrem do wody, który cechuje się prostym designem. Dzięki temu, cała konstrukcja jest bardzo przejrzysta i dokładnie możesz obserwować proces filtracji.

Całkowita pojemność prezentowanego produktu wynosi 3,5 l. Model posiada specjalną klapkę, którą wystarczy unieść, by wlać do środka wodę z kranu. Sprawia to, że nie musimy demontować całej pokrywki. Atutem jest elektroniczny wskaźnik zużycia wkładu, który raz na miesiąc przypomni nam o konieczności wymiany filtra. Warto wspomnieć, że wkłady tej marki są bardzo popularne, więc bez trudu je zakupimy.

Bardzo duża grupa konsumentów doceniła to, że sprzęt może być myty w zmywarce, co ułatwia jego czyszczenie. Zdaniem użytkowników ten solidny dzbanek filtrujący Brita w dobrej cenie jest wart polecenia, ze względu na dużą pojemność. Bowiem jednorazowo jesteśmy w stanie przefiltrować nieco ponad 2 l wody.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status