Najlepszy czajnik Bosch

Ostatnio aktualizowane: 24.01.20

 

Jaki czajnik Bosch wybrać?

 

Czajnik jest idealnym sprzętem do szybkiego przygotowania wody. Jest to proste urządzenie, ale podczas zakupów musimy być uważni. Trzeba sprawdzić kilka aspektów, takich jak rodzaj czajnika, pojemność czy moc. Aby Ci pomóc w wybraniu odpowiedniego modelu przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik. Na jego końcu znajdziesz, według nas,  3 najlepsze czajniki Bosch.

 

 

Firma Bosch zajmuje się produkowaniem artykułów gospodarstwa domowego i sprzętu RTV. W Polsce działa już od 25 lat i przez ten czas zdążyła zdobyć uznanie konsumentów. Wszystko dlatego, że produkty tej firmy wyróżniają się dobrą jakością, małą awaryjnością oraz przystępną ceną dla większości osób.

Wybór czajnika zależy od kilku ważnych aspektów. Po pierwsze wybierzmy jego typ. Obecnie najpopularniejsze są urządzenia elektryczne. Woda w nich gotuje się bardzo szybko. Poza tym są zazwyczaj lekkie, więc łatwo je używać. Czajniki tradycyjne przystosowane są do zaparzania wody na kuchence. Wykonane są najczęściej z aluminium, które nie jest odporne na uszkodzenia. Za to utrzymują długo ciepłą wodę. W ofercie wielu producentów znajdziemy również urządzenia bezprzewodowe. W tym artykule przedstawimy urządzenia elektryczne, gdyż są najpopularniejsze.

Ważnym aspektem, który należy poruszyć jest pojemność sprzętu. Wybierzmy ją bazując na podstawie ilości domowników. Jeżeli mieszkamy sami lub we dwójkę, to dobrą opcją jest 0,5 l czajnik. Przy czwórce osób wystarczy nam 1,5 l. Jeżeli w domu mieszka więcej osób, to warto zainwestować w czajnik o największej możliwej pojemności, czyli 2,3 l. Tutaj należy poruszyć kwestię mocy. Im większy jest czajnik, tym większą moc powinien mieć, aby zapewnić szybką, wydajną pracę.

Kolejną sprawą jest materiał, z jakiego urządzenie jest wykonane. Wiele osób uważa, że najlepszy czajnik Bosch w 2020 roku wykonany jest tworzywa sztucznego, ponieważ jest to lekki materiał, a do tego nie nagrzewa się zbyt mocno. Poza tym wśród modeli wykonanych z tego materiału mamy największy wybór kolorów i wzorów. Inną opcją są modele metalowe lub szklane. Czajniki wykonane ze stali są cięższe. Ich atutem jest jednak to, że dopasowują się do nowoczesnych pomieszczeń. Szkło natomiast jest atrakcyjne, ale jest podatne na uszkodzenia.

 

 

Czajnik Bosch – Ranking

 

 

Bosch TWK8611P 

 

Bosch TWK8611P to czajnik o pojemności 1,5 l. Jest on więc idealny dla dużej rodziny, która lubi często pić herbatę lub kawę. Moc tego sprzętu wynosi aż 2400 W. Oznacza to, że w kilka minut  ugotujemy cały czajnik wody. Nie musimy zatem długo czekać, aby zalać herbatę.

Czajnik ten posiada kilka przydatnych funkcji. Jedną z nich jest regulacja temperatury. Pozwala nam ona na wybranie temperatury od 70 st. C do 100 st. C. Kolejną ciekawą funkcją jest Keep Warm. Kiedy woda zostaje w czajniku, to sprzęt przez jakiś czas sprawi, że pozostanie ona ciepła. Model ten posiada również zabezpieczenie przed przegrzaniem. Nie musimy się zatem martwić, że ulegnie uszkodzeniu podczas gdy my zajmiemy się czymś innym. Również model ten automatycznie wyłącza się po zagotowaniu wody.

Produkt posiada wskaźnik poziomu wody, a więc zawsze wiemy, ile wody aktualnie znajduje się we wnętrzu czajnika. Użytkownicy pozytywnie oceniają jego estetyczny wygląd oraz trwałość. Duże uznanie zyskały też wszystkie funkcje sprzętu.

 

 

 

 

Bosch TWK 3A013 

 

Bosch TWK 3A013 to jedna z ciekawszych pozycji na naszej liście. Pojemność urządzenia to 1,7 l, a jego moc to 2000 W. Możemy zatem szybko przygotować duże ilości herbaty lub kawy. Model ten został wykonany ze stali szlachetnej, a więc wspaniale dopasuje się do pomieszczenia, które zostało urządzone w nowoczesnej stylistyce.

Czajnik posiada pokrywę na zatrzask z blokadą. Dzięki temu podczas gotowania wody nikt nie może otworzyć sprzętu, a tym samym poparzyć się wrzątkiem. Podczas pracy włącznik urządzenia jest podświetlany. Łatwo zatem rozpoznać, kiedy czajnik jest w trakcie pracy. A gdy woda zostanie zagotowana automatyczny wyłącznik zakończy pracę urządzenia.

Prezentowany produkt ma automatyczny zwijacz, dzięki czemu wystający z niego kabel nie będzie nam przeszkadzał. Użytkownicy szczególnie cenią jego bezawaryjność oraz nowoczesny wygląd. Uważany jest za solidny czajnik Bosch w dobrej cenie.

 

 

 

 

Bosch TWK 7801 

 

Czajnik Bosch TWK 7801 ma pojemność 1,7 l, a jego moc to 2400 W. Produkt ten posiada bardzo duży otwór, więc łatwo jest nalewać do niego wodę i go dokładnie oczyścić. Dostępny on jest w 4 wariantach kolorystycznych, a więc każdy znajdzie model pasujący do jego kuchni.

Jest to produkt bardzo stabilny. Pod jego podstawą znajdziemy gumki, które uniemożliwiają czajnikowi przesuwanie się po blacie lub szafce. W środku umieszczono filtr, chroniący czajnik przed kamieniem. Możemy go łatwo wyciągnąć, a tym samym pozbyć się wyłapanych zanieczyszczeń.

Podstawa obrotowa 360 st. oznacza, że możemy postawić czajnik w każdym położeniu i nie ma to znaczenia przy jego działaniu. Płyta grzejna produktu została wykonana z wytrzymałej stali szlachetnej, a więc model ten pozostanie z nami na dłużej. Użytkownicy szczególnie cenią dobre wykonanie tego produktu.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status