Najlepsze kawiarki GAT

Ostatnio aktualizowane: 08.08.20

 

Jaką kawiarkę GAT wybrać?

 

Miłośnicy kawy wiedzą, że kawa musi być przygotowana w odpowiedni sposób, najlepiej zaparzona w ekspresie lub kawiarce. Niestety zalanie jej wodą z czajnika nigdy nie pozwoli nam uzyskać takiego aromatu jak z ekspresu. Ten jednak jest drogi, dlatego wiele osób wybiera kawiarkę. Jest ona odpowiednia do parzenia aromatycznej kawy, przypominającej tę prosto z kawiarni. W artykule tym znajdziesz kilka porad na temat tego, jak wybrać odpowiedni produkt. Umieściliśmy w nim również zestawienie zawierające najlepsze kawiarki GAT.

 

 

Jeżeli chodzi o kawiarki, to najważniejszym aspektem jest materiał, z jakiego został wykonany produkt. Na rynku znajdziemy kilka typów. Najpopularniejszym wyborem jest model aluminiowy. Swoją popularność zawdzięcza niezbyt wygórowanej cenie oraz klasycznym, kanciastym kształtom. Decydując się na kawiarkę tego typu musimy pamiętać, że przy oczyszczaniu nie możemy używać żadnych silnych detergentów, ponieważ może doprowadzić to do powstania bardzo nieestetycznych przebarwień.

Inną opcją są modele stalowe. Czyszczenie ich jest o wiele łatwiejsze i znajdziemy je w różnych ciekawych kształtach. Ich cena jest jednak wyższa od kawiarek aluminiowych. Mniej popularnym wyborem są modele ceramiczne. Charakteryzują się ciekawym designem, lecz kawa w nich przygotowana bardzo szybko stygnie.

Na rynku znajdziemy dwa podstawowe typy kawiarek – tradycyjne i elektryczne. Pierwszy wystarczy umieścić na kuchence i czekać aż kawa się zagotuje. Z kolei wersja elektryczna jest podłączana do gniazdka. Posiada ona zazwyczaj więcej nowoczesnych funkcji, takich jak automatyczne wyłączanie się czy utrzymywanie stałej temperatury kawy.

Nie mniej ważną kwestią jest klapka oraz uchwyt kawiarki. Elementy te są najważniejszymi częściami tego urządzenia. Klapka powinna być jak najbardziej masywna i musi dobrze przylegać do korpusu. Pod żadnym pozorem nie wybierajmy urządzenia z klapką, która się odchyla. Będziemy musieli przytrzymywać ją podczas zaparzania, co może skończyć się rozlaniem kawy i poparzeniem się. Jeżeli chodzi o uchwyt, to najlepsza kawiarka GAT w 2020 roku ma ten element bardzo wytrzymały i dobrze wyprofilowany. W przeciwnym razie przenoszenie urządzenia staje się problematyczne.

 

 

Kawiarki GAT – Ranking

 

 

GAT Splendida 309 

 

GAT Splendida 309 jest to elektryczna kawiarka. Została ona wykonana głównie z aluminium, lecz kilka jej elementów to tworzywo sztuczne. Jej wymiary to 180 mm x 145 mm x 230 mm. Waga urządzenia to około 1 kg. Możemy więc z łatwością przenosić naczynie w różne miejsca, na przykład zabrać na wakacje.

Kawiarka ma podstawowe funkcje – wyłącza się automatycznie po zakończeniu parzenia kawy, a także podtrzymuje stałą temperaturę kawy przez 30 minut. Nie musimy od razu rozlewać kawy do szklanek. Pojemność produktu to 180 ml, a więc jest to około 6 małych filiżanek włoskiego espresso.

Moc tej kawiarki wynosi 480 W, co zapewnia szybką, wydajną pracę. Sprzęt składa się z trzech części – zbiornika na wodę, sitka oraz zbiornika na kawę. Prezentowany model posiada również uszczelkę, której żywotność szacuje się na około 2 lata. Warto regularnie sprawdzać, czy nie przepuszcza kawy. Użytkownicy cenią prostotę obsługi produktu i jego atrakcyjny wygląd.

 

 

 

 

GAT Golosa

 

Jedną z ciekawszych propozycji na naszej liście jest GAT Golosa. Jest to kawiarka o dość nietypowym brązowym kolorze i ciekawym wzorze. Wykonana została z aluminium, a więc ma kanciasty kształt. Jej pojemność wynosi 150 ml. Oznacza to, że wystarczy to nam na 2 duże lub 4 małe filiżanki.

Wymiary  produktu wynoszą 90 mm x 90 mm x 230 mm. W efekcie jest ona mobilna i łatwa w przechowywaniu. Waga tego sprzętu to nie cały kilogram. Dzięki temu z łatwością możemy przenosić go w różne miejsca.

Kawiarka składa się klasycznie z trzech części, które zostały do siebie przykręcone. Użytkownicy szczególnie cenią ciekawy design tego produktu, a także łatwość jego obsługi. Uważają, że jest to solidna kawiarka GAT w dobrej cenie. Podkreślają, że jest niezawodna, a kawa przyrządzona przy jej użyciu jest bardzo aromatyczna.

 

 

 

 

GAT Opera 4 Espresso 

 

GAT Opera 4 Espresso to sprzęt, który zainteresuje każdego miłośnika kawy. Kawiarka została wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Wymiary tego urządzenia to: wysokość – 170 mm, średnica dna – 85 mm i szerokość – 135 mm. Jego pojemność wynosi około 160 ml, a więc pozwala nam jednocześnie przygotować 4 filiżanki espresso. Możemy również użyć reduktora, który umożliwi nam na przygotowanie o połowę mniejszej ilości kawy.

Klasyczny, stalowy kolor sprawia, że produkt jest uniwersalny, pasuje do każdej kuchni. Jego rączka oraz uchwyt przykrywki są czarne. Kawiarka będzie stanowiła pięknie uzupełnienie eleganckiej stylistyki naszej kuchni. Warto dodać, że oba te elementy zostały wykonane w taki sposób, aby były jak najlepiej wyprofilowane. Dzięki temu przenoszenie produktu, sypanie czy nalewanie kawy, nie będzie problematyczne.

Użytkownicy szczególnie cenią elegancki wygląd produktu, a także funkcjonalność. Ponadto uważają, że kawa przygotowana w tym modelu jest bardzo aromatyczna i mocna. Nie bez znaczenia jest również łatwa obsługa.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status