Najlepsza szatkownica do warzyw ręczna

Ostatnio aktualizowane: 14.08.20

 

Jaką szatkownicę do warzyw ręczną wybrać?

 

Masz już dosyć tracenia czasu na krojenie warzyw nożem? Jest na to sposób. Do krojenia warzyw możesz również używać specjalnej szatkownicy. Dzięki takiemu przyrządowi możemy znacznie przyspieszyć pracę oraz pokroić o wiele więcej warzyw w krótkim czasie. Chciałbyś mieć więcej czasu dla siebie? Nie wiesz jednak, co czyni ręczną szatkownicę do warzyw najlepszą? Przeczytaj poniższy poradnik, a dowiesz się kilku nowych informacji.

 

 

Najlepsza ręczna szatkownica do warzyw w 2020 roku ma wiele nakładek. Im więcej dołączonych elementów, tym mamy więcej możliwości. Z pomocą nakładek możemy poszatkować warzywa w różny sposób, na przykład w kostkę lub w słupki. Niektóre modele mają również w zestawie różnego rodzaje tarki. Znajdziemy także szatkownice specjalnie przystosowane do krojenia konkretnych warzyw.

Wiele osób uważa również, że najlepsze ręczne szatkownice do warzyw to takie, które są dobrze wykonane. Na początku uważnie przyjrzyj się ostrzom. Powinny być bardzo ostre, ponieważ dzięki nim szatkowanie warzyw będzie przebiegać szybciej. Przypatrz się również uchwytom. To nimi będziesz często manipulował i to one są narażone na uszkodzenia. Szatkownica powinna mieć również solidną obudowę.

Niemniej istotne jest również bezpieczeństwo. Aby szatkownica nie spadła z szafki podczas pracy, powinna mieć specjalne, gumowe nóżki. Zapobiegną one ślizganiu się po blacie. Z kolei uchwyty urządzenia powinny być otulone gumą. W ten sposób nie musimy się martwić, że nasza ręka się z nich nagle ześlizgnie.

Bardzo ważnym elementem każdej szatkownicy jest pojemnik. Jeżeli nie chcesz zużywać kolejnego naczynia, to możesz wybrać produkt z dużym pojemnikiem, na przykład 2 l. Mniejsze zbiorniki zmuszają nas do wyciągania kolejnego naczynia. Pamiętaj również, że dzięki większemu pojemnikowi możesz jednocześnie poszatkować więcej warzyw.

Dobre szatkownice można również łatwiej umyć. Wiele z modeli można po prostu włożyć do zmywarki. W niektórych przypadkach mamy taką możliwość tylko z kilkoma częściami. Niektóre szatkownice możemy jedynie przemywać pod bieżącą wodą, ponieważ są one zbyt delikatne, aby je umieszczać w zmywarce.

 

 

Szatkownice do warzyw ręczne – ranking

 

 

Maestro MR-1735

 

Maestro MR-1735 to wielofunkcyjna szatkownica do warzyw. Cechuje ją prostota obsługi, więc z pewnością nie będziemy mieć żadnych problemów, aby ją odpowiednio używać. Produkt ma 5 elementów, które pozwalają nam na: cięcie pomidorów, krojenie w paski, kostkę, plastry oraz tarcie. W rezultacie wiele czynności kuchennych możemy wykonać z pomocą prezentowanego sprzętu.

Ostrza produktu zostały wykonane ze stali nierdzewnej i są bardzo ostre. W efekcie pokrojenie poszczególnych warzyw nie zajmuje zbyt dużo czasu. Większość produktu jest wykonana z tworzywa sztucznego. Obudowa szatkownicy ma wiele antypoślizgowych elementów. Dlatego nie musimy się obawiać, że sprzęt nagle spadnie z blatu lub nasza ręka się ześlizgnie podczas pracy.

Produkt jest wyposażony w dodatkowy element umożliwiający suszenie wszystkich warzyw liściastych. Konsumenci uważają, że użytkowanie szatkownicy jest bardzo łatwe oraz bezpieczne. Dodają oni również, że model nie zabiera zbyt dużo miejsca na szafce.

 

 

 

 

Ibili “V” 782000 

 

Ibili “V” 782000 to ręczna szatkownica do warzyw, która jest w całości wykonana ze stali. Możemy być więc pewni, że produkt to inwestycja na lata. Specjalne ostrza w kształcie litery “v” sprawiają, że pokrojenie każdego warzywa zajmuje kilka chwil. W rezultacie przygotowanie sałatki nie zabierze nam zbyt dużo czasu.

Mamy możliwość ustawienia grubości cięcia, jest to 3 mm oraz 6 mm. Krojenie prezentowaną szatkownicą jest bezpieczne. Została ona wyposażona w bardzo duży, przezroczysty uchwyt. Dzięki niemu możemy kroić warzywa bez obaw o skaleczenie się podczas tej czynności. Duży pojemnik pozwala nam przechowywać płytki z ostrzami, a podczas krojenia wpadają do niego cząstki warzyw i owoców.

Wszystkie części produktu można myć w zmywarce, dzięki czemu zaoszczędzimy dużo czasu. Osoby, które już zdążyły zaopatrzyć się w szatkownicę, uważają, że jest ona bardzo solidnie wykonana. Wspominają one również o łatwości użytkowania i możliwości krojenia nawet najtwardszego warzywa.

 

 

 

 

Lander Universal Air Vent Series 


Lander Universal Air Vent Series to ręczna szatkownica do warzyw w dobrej cenie, która pozwoli nam na przygotowanie spirali z każdego warzywa, które sobie wybierzemy, lecz najlepiej sprawdza się do krojenia cukini, ogórków, szparagów oraz ziemniaków. Jest to dobrze wykonany produkt, dzięki któremu uda nam się ugotować warzywne spaghetti.

Użytkowanie produktu jest bardzo proste. Wystarczy, że przybliżymy warzywo do ostrza i będziemy po nim energicznie, lecz delikatnie przesuwać. Możemy pomóc sobie specjalną popychaczką, która została dołączona do zestawu. Ostrza ze stali nierdzewnej nie tępią się i przez bardzo długi czas  warzywom nadają kaształt spaghetti.

Jest to niewielki sprzęt o wysokości 9 cm i średnicy 8,2 cm. Możemy więc łatwo schować szatkownicę na półce w szafie. Produkt jest bardzo bezpieczny i z pewnością się nim nie skaleczymy. Użytkownicy uważają, że prezentowany model został dobrze zaprojektowany i dzięki niemu można szybko przygotować smaczny, warzywny posiłek.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status