Najlepsza szatkownica do warzyw elektryczna

Ostatnio aktualizowane: 08.08.20

 

Jeśli chcesz w szybki sposób posiekać warzywa, dobrym rozwiązaniem będzie użycie szatkownicy elektrycznej. Zgodnie z opinią konsumentów najlepszym urządzeniem jest Tefal Fresh Express + MB756G31. Kupując sprzęt otrzymujemy w zestawie wiele wymiennych nakładek, które można wykorzystać do przygotowywania różnego rodzaju dań. Jakość wykonania elektrycznej szatkownicy do warzyw jest określana jako bardzo dobra. Konsumentom podoba się również to, że model zajmuje stosunkowo mało miejsca, więc na jego zakup decydują się także osoby mające małą kuchnię. Wygodnym rozwiązaniem jest to, że z tyłu obudowy znajduje się schowek na kabel zasilający. Jest to praktyczne z punktu widzenia łatwości przechowywania szatkownicy, ale też stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed uszkodzeniem przewodu. Do naszego rankingu wybraliśmy także inne, ciekawe urządzenia. Drugie miejsce zajęła elektryczna szatkownica do warzyw Philips HR1388/80. Ma ona mocny silnik gwarantujący efektywne działanie. Antypoślizgowa podstawa zapobiega przesuwaniu się urządzenia w trakcie krojenia warzyw. To przekłada się na większe bezpieczeństwo użytkownika.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką szatkownicę elektryczną do warzyw wybrać?

 

Szatkownica to bardzo przydatny sprzęt w wyposażeniu kuchni. Ma ona szereg zastosowań usprawniających przygotowywanie posiłków. Służy głównie do rozdrabniania warzyw i owoców, ale wykorzystywana jest również do grzybów i serów. Wymienne noże umożliwiają rozdrabnianie produktów na cząstki różnej wielkości. Najczęściej stosowane są noże do krojenia na plastry, kostki, wiórki, słupki i na miazgę.

 

 

Sklepy oferują nam asortyment szatkownic ręcznych i elektrycznych. Te ostatnie są najbardziej wygodne ze względu na szybkość i wydajność pracy. Najlepsze elektryczne szatkownice do warzyw pomagają przygotować w krótkim czasie warzywa lub owoce na sałatkę, są wytrzymałe, łatwe w obsłudze, czyszczeniu i nie zajmują dużo miejsca. Ich obudowa ma nowoczesny design.

Przy zakupie tego rodzaju sprzętu należy zwrócić uwagę na kilka właściwości. Najważniejsze w szatkownicy są noże rozdrabniające. Ważne, żeby były one wykonane z metalu odpornego na korozję, ze stali nierdzewnej bądź aluminium. Duże znaczenie ma też ostrość noży, te wykonane z dobrej jakości stali nie będą się szybko tępić i będą łatwe w czyszczeniu. W dobrych modelach noże krojące można myć w zmywarce. Odpowiednia konstrukcja powinna zapewnić bezpieczeństwo użytkowania i uniemożliwić zranienie wirującymi nożami. W przypadku szatkownic elektrycznych nieodzowne jest wyposażenie urządzenia w nóżki stabilizujące, które zabezpieczą przed przesuwaniem się podczas pracy.

Ważna jest też moc urządzenia, od której zależy, czy poradzi sobie ono z rozdrobnieniem twardych produktów, takich jak parmezan czy orzechy. Najprostsze modele wyposażone są w silnik o mocy 150 W, natomiast profesjonalne szatkownice przeznaczone do lokali gastronomicznych mogą mieć moc nawet 550 W. Uruchomienie urządzenia odbywa się za pomocą pokrętła lub przycisku, w drugim przypadku dla utrzymania pracy konieczne jest naciskanie przycisku.

Urządzenie powinno też być łatwe w czyszczeniu i przechowywaniu. Odpowiedniej wielkości pojemniki na pokrojone produkty pomogą zachować porządek podczas pracy, a kompaktowy kształt umożliwi jego przechowywanie w standardowych szafkach kuchennych.

Estetyczna obudowa o opływowych kształtach powinna dać się łatwo czyścić za pomocą wilgotnej ściereczki i być odporna na przebarwienia. W tańszych modelach obudowa wykonana jest z tworzywa sztucznego, w droższych ze stali nierdzewnej.

Najlepsza elektryczna szatkownica do warzyw w 2020 roku pozwoli w krótkim czasie i małym nakładem sił przygotować zdrowe posiłki bogate w witaminy zgodnie z najnowszymi trendami żywieniowymi.

 

 

Szatkownice elektryczne do warzyw – Ranking

 

 

Tefal Fresh Express + MB756G31 

 

Prezentujemy model Tefal Fresh Express+  MB756G31, który jest kompaktowym, poręcznym urządzeniem o nowoczesnym designie, mogącym dodatkowo stanowić ozdobę kuchni. Obudowa szatkownicy wykonana jest z tworzywa sztucznego i metalu w kolorach białym i czerwonym. Tylna część z tworzywa sztucznego ma kolor biały, rubinowy front ze stali nierdzewnej został użyty w części, która ze względu na kontakt z pokrojonymi produktami jest bardziej narażona na przebarwienia.

5 noży krojących zamontowano w różnokolorowych nasadkach, które można wygodnie przechowywać wsunięte jedna w drugą. Służą one do tarcia na miazgę np. ziemniaki na placki ziemniaczane, drobne wiórki, grube wiórki, plastry. Specjalne ostrze służy do tarcia na wiórki twardych składników, takich jak parmezan czy czekolada.

Szatkownica ma silnik o mocy 200 W, który zapewnia wydajność mielenia 0,7 kg/min. Przewód zasilający zwija się i chowa w korpusie urządzenia. Opinie konsumentów podkreślają, że szatkownica ładnie prezentuje się w kuchni, jest łatwa w obsłudze i czyszczeniu.

Tefal Fresh Express + MB756G31 to bardzo dobra elektryczna szatkownica do warzyw do 200 zł. Moc sprzętu wynosi 150 W.

Zalety
Wymienne nasadki:

W zestawie otrzymujemy 5 wymiennych nakładek o określonym przeznaczeniu. Z uwagi na to, że są one kolorowe, łatwo je odróżnić. Ich wymiana nie jest skomplikowana.

Wykonanie:

Urządzenie zrobiono m.in. ze stali nierdzewnej, na której nie pojawia się korozja. Dodatkowo materiał wykazuje sporą odporność na zniekształcenia.

Łatwe przechowywanie:

Elektryczna szatkownica do warzyw zajmuje niewiele miejsca w kuchni, więc zmieści się nawet w małej szafce. Co więcej, wchodzące w skład zestawu nakładki można wkładać jedną w drugą, co pozwala zaoszczędzić nieco miejsca.

Obsługa:

Osoby, które zdecydowały się zainwestować w ten sprzęt przyznają, że jego obsługa jest bardzo prosta. Nawet bez czytania instrukcji wiemy, w jaki sposób posługiwać się szatkownicą.

Schowek na przewód:

Z tyłu obudowy znajduje się specjalnie wydzielone miejsce przeznaczone do zwijania kabla zasilającego.

Wady
Zapycha się:

Część recenzji wskazuje na to, że urządzenie łatwo się zapycha, a usunięcie resztek jedzenia nie jest proste.

 

 

 

 

Philips HR1388/80 

 

Szatkownica Philips HR 1388/80 ma silnik o mocy 200 W. Wyposażenie stanowi 6 tarcz ze stali szlachetnej o różnym kształcie i rozmiarze, które pozwalają na łatwą i szybką obróbkę produktów. Poszczególne tarcze służą do krojenia na plastry twardych składników, miękkich składników, tarcia na drobne i grube wiórki, krojenia w słupki i krojenia frytek. Tarcze krojące można myć w zmywarce.

Obudowa występuje w kilku wariantach kolorystycznych, korpus w kolorze białym, część górna z otworem wyrzutowym w kolorze czarnym lub szarym. Całość osadzona jest na stopach antypoślizgowych zapobiegających przesuwaniu się urządzenia podczas pracy. Uruchomienie odbywa się poprzez przekręcenie pokrętła.

Użytkownicy cenią wytrzymałość i jakość szatkownicy. Pozwala ona na rozdrabnianie nawet twardych produktów.  Zaletę stanowi także stosunkowo cicha praca i możliwość mycia tarczy krojących w zmywarce.

Elektryczna szatkownica do warzyw Philips HR1388/80 ma moc równą 200 W. W zestawie znajduje się 6 wymiennych tarcz.

Zalety
Nakładka do krojenia ziemniaków:

Model Philips HR1388/80 jest sprzedawany w komplecie z nakładką przeznaczoną do krojenia ziemniaków. Przygotowanie domowych, zdrowych frytek nie będzie więc zbyt czasochłonne.

Mocny silnik:

Jak wskazuje test elektrycznych szatkownic do warzyw, rekomendowane przez nas urządzenie wyposażono w mocny silnik, który nie nagrzewa się intensywnie w trakcie pracy i zapewnia efektywne działanie.

Antypoślizgowa podstawa:

Aby poprawić komfort i bezpieczeństwo użytkowania na podstawie umieszczono antypoślizgowe nakładki.

Łatwa pielęgnacja:

Niektóre z elementów można bez obaw myć w zmywarce, a w związku z tym pielęgnacja sprzętu nie jest zbyt czasochłonna.

Wady
Mały otwór:

Konsumenci wskazują, że otwór, przez który wkłada się warzywa jest stosunkowo mały. Często konieczne jest wcześniejsze pokrojenie warzyw na mniejsze kawałki.

 

 

 

 

Blaupunkt FPS501 

 

Szatkownica Blaupunkt FPS501 z silnikiem o mocy 200 W została wyposażona w 5 tarek służących do drobnego szatkowania, grubszego szatkowania, krojenia w grube plastry, cienkie plastry i ścierania na miazgę np. ziemniaków na placki ziemniaczane. Tarki wykonane są ze stali nierdzewnej.

Obudowa w kolorze srebrnym wykonana jest z tworzywa sztucznego wolnego od Bisfenolu A (BPA free) i stali nierdzewnej, co sprawia, że urządzenie prezentuje się estetycznie i nowocześnie. Szatkownica jest niewielka, łatwa w przechowywaniu i czyszczeniu.

Ta elektryczna szatkownica do warzyw w dobrej cenie zdaniem konsumentów gwarantuje błyskawiczne tempo przygotowania potraw, łatwość obsługi związana jest z wygodnym mocowaniem tarek, których wymiana jest intuicyjna.

Blaupunkt FPS501 to elektryczna szatkownica do warzyw o mocy 200 W. Wymiary sprzętu to: 19 cm x 11,5 cm x 13 cm, a jego waga wynosi 1,65 kg.

Zalety
Akcesoria:

W zestawie znajdują się wymienne tarki: do drobnego i grubszego tarkowania, do krojenia w grube i cienkie plastry, a także do ścierania. W rezultacie sprzęt przydaje się podczas przygotowywania różnego rodzaju potraw (jest uniwersalny).

Bezpieczeństwo użytkowania:

Jeśli chcesz mieć pewność, że użytkowanie szatkownicy do warzyw będzie bezpieczne, zdecyduj się na zakup Blaupunkt FPS501. Wykorzystany do produkcji urządzenia plastik nie zawiera Bisfenolu A, który wpływa negatywnie na zdrowie.

Wymiana tarek:

Użytkownikom podoba się to, że sprzęt jest komfortowy w użyciu. Wymiana tarek jest intuicyjna, a dzięki temu przebiega bardzo szybko.

Wady
Wykonanie:

Niekiedy zdarzają się opinie sugerujące, że plastikowe trybiki nie są solidnie wykonane.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status