Najlepsza szatkownica do warzyw elektryczna

Ostatnio aktualizowane: 25.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Szatkownica do warzyw elektryczna – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli chcesz w szybki sposób posiekać warzywa, dobrym rozwiązaniem będzie użycie szatkownicy elektrycznej. Zgodnie z opinią konsumentów najlepszym urządzeniem jest Tefal Fresh Express + MB756G31. Kupując sprzęt otrzymujemy w zestawie wiele wymiennych nakładek, które można wykorzystać do przygotowywania różnego rodzaju dań. Jakość wykonania elektrycznej szatkownicy do warzyw jest określana jako bardzo dobra. Konsumentom podoba się również to, że model zajmuje stosunkowo mało miejsca, więc na jego zakup decydują się także osoby mające małą kuchnię. Wygodnym rozwiązaniem jest to, że z tyłu obudowy znajduje się schowek na kabel zasilający. Jest to praktyczne z punktu widzenia łatwości przechowywania szatkownicy, ale też stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed uszkodzeniem przewodu. Do naszego rankingu wybraliśmy także inne, ciekawe urządzenia. Drugie miejsce zajęła elektryczna szatkownica do warzyw Philips HR1388/80. Ma ona mocny silnik gwarantujący efektywne działanie. Antypoślizgowa podstawa zapobiega przesuwaniu się urządzenia w trakcie krojenia warzyw. To przekłada się na większe bezpieczeństwo użytkownika.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką szatkownicę elektryczną do warzyw wybrać?

 

Szatkownica to bardzo przydatny sprzęt w wyposażeniu kuchni. Ma ona szereg zastosowań usprawniających przygotowywanie posiłków. Służy głównie do rozdrabniania warzyw i owoców, ale wykorzystywana jest również do grzybów i serów. Wymienne noże umożliwiają rozdrabnianie produktów na cząstki różnej wielkości. Najczęściej stosowane są noże do krojenia na plastry, kostki, wiórki, słupki i na miazgę.

 

 

Sklepy oferują nam asortyment szatkownic ręcznych i elektrycznych. Te ostatnie są najbardziej wygodne ze względu na szybkość i wydajność pracy. Najlepsze elektryczne szatkownice do warzyw pomagają przygotować w krótkim czasie warzywa lub owoce na sałatkę, są wytrzymałe, łatwe w obsłudze, czyszczeniu i nie zajmują dużo miejsca. Ich obudowa ma nowoczesny design.

Przy zakupie tego rodzaju sprzętu należy zwrócić uwagę na kilka właściwości. Najważniejsze w szatkownicy są noże rozdrabniające. Ważne, żeby były one wykonane z metalu odpornego na korozję, ze stali nierdzewnej bądź aluminium. Duże znaczenie ma też ostrość noży, te wykonane z dobrej jakości stali nie będą się szybko tępić i będą łatwe w czyszczeniu. W dobrych modelach noże krojące można myć w zmywarce. Odpowiednia konstrukcja powinna zapewnić bezpieczeństwo użytkowania i uniemożliwić zranienie wirującymi nożami. W przypadku szatkownic elektrycznych nieodzowne jest wyposażenie urządzenia w nóżki stabilizujące, które zabezpieczą przed przesuwaniem się podczas pracy.

Ważna jest też moc urządzenia, od której zależy, czy poradzi sobie ono z rozdrobnieniem twardych produktów, takich jak parmezan czy orzechy. Najprostsze modele wyposażone są w silnik o mocy 150 W, natomiast profesjonalne szatkownice przeznaczone do lokali gastronomicznych mogą mieć moc nawet 550 W. Uruchomienie urządzenia odbywa się za pomocą pokrętła lub przycisku, w drugim przypadku dla utrzymania pracy konieczne jest naciskanie przycisku.

Urządzenie powinno też być łatwe w czyszczeniu i przechowywaniu. Odpowiedniej wielkości pojemniki na pokrojone produkty pomogą zachować porządek podczas pracy, a kompaktowy kształt umożliwi jego przechowywanie w standardowych szafkach kuchennych.

Estetyczna obudowa o opływowych kształtach powinna dać się łatwo czyścić za pomocą wilgotnej ściereczki i być odporna na przebarwienia. W tańszych modelach obudowa wykonana jest z tworzywa sztucznego, w droższych ze stali nierdzewnej.

Najlepsza elektryczna szatkownica do warzyw w 2021 roku pozwoli w krótkim czasie i małym nakładem sił przygotować zdrowe posiłki bogate w witaminy zgodnie z najnowszymi trendami żywieniowymi.

 

Szatkownice elektryczne do warzyw – Ranking

 

1. Szatkownica Tefal Fresh Express + MB756G31 

 

Prezentujemy model Tefal Fresh Express+  MB756G31, który jest kompaktowym, poręcznym urządzeniem o nowoczesnym designie, mogącym dodatkowo stanowić ozdobę kuchni. Obudowa szatkownicy wykonana jest z tworzywa sztucznego i metalu w kolorach białym i czerwonym. Tylna część z tworzywa sztucznego ma kolor biały, rubinowy front ze stali nierdzewnej został użyty w części, która ze względu na kontakt z pokrojonymi produktami jest bardziej narażona na przebarwienia.

5 noży krojących zamontowano w różnokolorowych nasadkach, które można wygodnie przechowywać wsunięte jedna w drugą. Służą one do tarcia na miazgę np. ziemniaki na placki ziemniaczane, drobne wiórki, grube wiórki, plastry. Specjalne ostrze służy do tarcia na wiórki twardych składników, takich jak parmezan czy czekolada.

Szatkownica ma silnik o mocy 200 W, który zapewnia wydajność mielenia 0,7 kg/min. Przewód zasilający zwija się i chowa w korpusie urządzenia. Opinie konsumentów podkreślają, że szatkownica ładnie prezentuje się w kuchni, jest łatwa w obsłudze i czyszczeniu.

Tefal Fresh Express + MB756G31 to bardzo dobra elektryczna szatkownica do warzyw do 200 zł. Moc sprzętu wynosi 150 W.

Zalety
Wymienne nasadki:

W zestawie otrzymujemy 5 wymiennych nakładek o określonym przeznaczeniu. Z uwagi na to, że są one kolorowe, łatwo je odróżnić. Ich wymiana nie jest skomplikowana.

Wykonanie:

Urządzenie zrobiono m.in. ze stali nierdzewnej, na której nie pojawia się korozja. Dodatkowo materiał wykazuje sporą odporność na zniekształcenia.

Łatwe przechowywanie:

Elektryczna szatkownica do warzyw zajmuje niewiele miejsca w kuchni, więc zmieści się nawet w małej szafce. Co więcej, wchodzące w skład zestawu nakładki można wkładać jedną w drugą, co pozwala zaoszczędzić nieco miejsca.

Obsługa:

Osoby, które zdecydowały się zainwestować w ten sprzęt przyznają, że jego obsługa jest bardzo prosta. Nawet bez czytania instrukcji wiemy, w jaki sposób posługiwać się szatkownicą.

Schowek na przewód:

Z tyłu obudowy znajduje się specjalnie wydzielone miejsce przeznaczone do zwijania kabla zasilającego.

Wady
Zapycha się:

Część recenzji wskazuje na to, że urządzenie łatwo się zapycha, a usunięcie resztek jedzenia nie jest proste.

 

 

 

 

2. Urządzenie do Przygotowywania Sałatek Philips HR1388/80 

 

Szatkownica Philips HR 1388/80 ma silnik o mocy 200 W. Wyposażenie stanowi 6 tarcz ze stali szlachetnej o różnym kształcie i rozmiarze, które pozwalają na łatwą i szybką obróbkę produktów. Poszczególne tarcze służą do krojenia na plastry twardych składników, miękkich składników, tarcia na drobne i grube wiórki, krojenia w słupki i krojenia frytek. Tarcze krojące można myć w zmywarce.

Obudowa występuje w kilku wariantach kolorystycznych, korpus w kolorze białym, część górna z otworem wyrzutowym w kolorze czarnym lub szarym. Całość osadzona jest na stopach antypoślizgowych zapobiegających przesuwaniu się urządzenia podczas pracy. Uruchomienie odbywa się poprzez przekręcenie pokrętła.

Użytkownicy cenią wytrzymałość i jakość szatkownicy. Pozwala ona na rozdrabnianie nawet twardych produktów.  Zaletę stanowi także stosunkowo cicha praca i możliwość mycia tarczy krojących w zmywarce.

Elektryczna szatkownica do warzyw Philips HR1388/80 ma moc równą 200 W. W zestawie znajduje się 6 wymiennych tarcz.

Zalety
Nakładka do krojenia ziemniaków:

Model Philips HR1388/80 jest sprzedawany w komplecie z nakładką przeznaczoną do krojenia ziemniaków. Przygotowanie domowych, zdrowych frytek nie będzie więc zbyt czasochłonne.

Mocny silnik:

Jak wskazuje test elektrycznych szatkownic do warzyw, rekomendowane przez nas urządzenie wyposażono w mocny silnik, który nie nagrzewa się intensywnie w trakcie pracy i zapewnia efektywne działanie.

Antypoślizgowa podstawa:

Aby poprawić komfort i bezpieczeństwo użytkowania na podstawie umieszczono antypoślizgowe nakładki.

Łatwa pielęgnacja:

Niektóre z elementów można bez obaw myć w zmywarce, a w związku z tym pielęgnacja sprzętu nie jest zbyt czasochłonna.

Wady
Mały otwór:

Konsumenci wskazują, że otwór, przez który wkłada się warzywa jest stosunkowo mały. Często konieczne jest wcześniejsze pokrojenie warzyw na mniejsze kawałki.

 

 

 

 

3. Szatkownica Elektryczna do Warzyw First Austria FA-5112-2

 

Szatkownica elektryczna do warzyw First Austria FA-5112-2 ma wymiary: Wysokość – 32 cm, głębokość – 23 cm, szerokość – 10 cm. Model w sprzedaży dostępny jest w kolorystyce kremowo-czarnej. Składa się on z takich elementów, jak: Popychacz, podajnik, tarka do ziemniaków, krajalnica, tarka drobna, tarka gruba, schowek na przewód oraz rączka z włącznikiem.

Model jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają dość ręcznego tarcia ziemniaków na placki, czy sera na pizzę. Wielofunkcyjna szatkownica do warzyw i owoców z pewnością sprosta Twoim oczekiwaniom. Przy jej pomocy w mgnieniu oka będziesz mógł poszatkować oraz utrzeć wybrane warzywa.

Konsumenci chętnie decydują się na zakup prezentowanego przez nas produktu, doceniają także wyposażenie w 4 wymienne wkładki. Dzięki czemu sprawdzi się on bardzo dobrze podczas ucierania ziemniaków na placki, czy też przygotowywania sałatki z tartych buraczków.

Szatkownica elektryczna do warzyw First Austria FA-5112-2 to wielofunkcyjne urządzenie umożliwiające szatkowanie oraz przecieranie różnych składników spożywczych. Wyposażono je w cztery wymienne nakładki.

Zalety
Łatwa obsługa:

Do obsługi urządzenia nie są wymagane żadne umiejętności. Wystarczy, że do specjalnego otworu wrzucimy wybrany produkt, a następnie dociśniemy go popychaczem. Po wykonaniu tych czynności uzyskamy poszatkowaną wersję naszego produktu.

Szybkie działania:

Moc produktu sięga 200 W. Dzięki temu możemy bardzo szybko poszatkować ogórki, marchewkę, buraki i inne składniki odżywcze.

4 wymienne końcówki:

Urządzenie wyposażono w 4 wkładki, które, w zależności od tego, jakie produkty chcemy poszatkować, możemy z łatwością wymieniać. Dodatkowym atutem jest to, że możemy je myć w zmywarce.

Wady
Wygląd:

Kształt oraz kolorystyka urządzenia są bardzo monotonne. Produkt nie nadaje się do eksponowania na blacie kuchennym.

 

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Blaupunkt FPS501

 

Szatkownica Blaupunkt FPS501 z silnikiem o mocy 200 W została wyposażona w 5 tarek służących do drobnego szatkowania, grubszego szatkowania, krojenia w grube plastry, cienkie plastry i ścierania na miazgę np. ziemniaków na placki ziemniaczane. Tarki wykonane są ze stali nierdzewnej.

Obudowa w kolorze srebrnym wykonana jest z tworzywa sztucznego wolnego od Bisfenolu A (BPA free) i stali nierdzewnej, co sprawia, że urządzenie prezentuje się estetycznie i nowocześnie. Szatkownica jest niewielka, łatwa w przechowywaniu i czyszczeniu.

Ta elektryczna szatkownica do warzyw w dobrej cenie zdaniem konsumentów gwarantuje błyskawiczne tempo przygotowania potraw, łatwość obsługi związana jest z wygodnym mocowaniem tarek, których wymiana jest intuicyjna.

Blaupunkt FPS501 to elektryczna szatkownica do warzyw o mocy 200 W. Wymiary sprzętu to: 19 cm x 11,5 cm x 13 cm, a jego waga wynosi 1,65 kg.

Zalety
Akcesoria:

W zestawie znajdują się wymienne tarki: do drobnego i grubszego tarkowania, do krojenia w grube i cienkie plastry, a także do ścierania. W rezultacie sprzęt przydaje się podczas przygotowywania różnego rodzaju potraw (jest uniwersalny).

Bezpieczeństwo użytkowania:

Jeśli chcesz mieć pewność, że użytkowanie szatkownicy do warzyw będzie bezpieczne, zdecyduj się na zakup Blaupunkt FPS501. Wykorzystany do produkcji urządzenia plastik nie zawiera Bisfenolu A, który wpływa negatywnie na zdrowie.

Wymiana tarek:

Użytkownikom podoba się to, że sprzęt jest komfortowy w użyciu. Wymiana tarek jest intuicyjna, a dzięki temu przebiega bardzo szybko.

Wady
Wykonanie:

Niekiedy zdarzają się opinie sugerujące, że plastikowe trybiki nie są solidnie wykonane.

 

Szatkownice do warzyw Zelmer – ranking

 

Zelmer 986.7000 White 

 

Zelmer 986.7000 White to szatkownica, która jest jednym z elementów maszynki do mielenia mięsa. Połączenie tych dwóch urządzeń jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ wystarczy, że dokupimy jeden element, aby korzystać z wielu sposobów wykorzystania. Nie musisz się martwić, że szatkownica nie będzie pasować, ponieważ producent zapewnia, że element ten współgra z wszystkimi maszynkami do mielenia Zelmer.

Prezentowany sprzęt umożliwia krojenie warzyw w plastry, wiórki grube oraz cienkie, a także przecieranie ziemniaków. Z pomocą tego elementu przyrządzimy więc placki ziemniaczane, sałatki warzywne oraz wiele innych. Wszystkie elementy zestawu są wykonane ze stali nierdzewnej i dlatego też są wytrzymałe i nie ulegają korozji.

Zmienianie poszczególnych elementów tnących jest bardzo łatwe i nie zabiera więcej niż kilku sekund. Szatkownica tnie bardzo szybko i sprawnie, więc wystarczy kilka minut, abyśmy mogli przygotować warzywne danie. Użytkownikom najbardziej podoba się dobre wykonanie prezentowanego sprzętu, a także możliwość dołączenia go do różnych maszynek do mielenia Zelmer.

 

Zelmer ZMMA009M

 

Chcielibyśmy zaprezentować Zelmer ZMMA009M, bardzo chętnie wybieraną szatkownicę do warzyw. Jej popularność jest ściśle związana z dobrym wykonaniem produktu. Element tnący ze stali nierdzewnej nie ulega szybko zniszczeniu. Jest on bardzo ostry oraz wytrzymały, więc sprawnie przygotujemy sałatkę lub inne warzywne danie.

Prezentowane urządzenie jest jedną z części całego zestawu do krojenia warzyw. Ma on za zadanie szatkować gotowane warzywa w kostkę. Jest to bardzo dobra krajarka, z pomocą której każde ugotowane warzywo w kilka sekund zmienimy w kostki, które możemy użyć do sałatki warzywnej.

Produkt ten jest bardzo mały i możemy schować go w szufladzie. Wysokiej jakości tworzywo sztuczne nie zmienia swojego kształtu pod wpływem nacisku. Dołączona popychaczka ułatwi nam pokrojenie twardych warzyw. Użytkownikom najbardziej podoba się fakt, że sprzęt nie zabiera zbyt dużo miejsca w kuchni oraz to, że jest dobrze wykonany.

 

Zelmer 586/686/886/887/987 

 

Zelmer 586/686/886/887/987 to szatkownica, którą możemy wmontować w każdą maszynkę do mielenia tej firmy. Użytkownicy uważają, że montaż wszystkich elementów, które należą do zestawu, jest bardzo łatwy i nie zabierze więcej niż kilka sekund. Waga całego zestawu wynosi 970 g.

Jest to szatkownica do warzyw Zelmer w dobrej cenie, która jest wykonana z wysoko gatunkowego plastiku. Nie ulega on odkształceniu, więc produkt posłuży nam przez dłuższy czas. Wszystkie elementy tnące są dobrze wykonane oraz bardzo szybko tną każde warzywo. W zestawie znajdziemy tarki do krojenia w plastry, przecierania, krojenia wiórek grubych oraz cienkich. W komplecie znajduje się również miska podawcza oraz popychacz, który ułatwia wkładanie warzyw.

Szatkownica ładnie się prezentuje oraz skutecznie rozdrabnia warzywa. Osoby, które zaopatrzyły się w opisywany produkt, zaznaczają, że model nie ulega awarii oraz bardzo szybko kroi warzywa, dzięki czemu już po kilku minutach mamy gotową sałatkę z warzyw.  

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status