Najlepsza suszarka do naczyń nierdzewna

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

W każdej kuchni powinna znaleźć się nierdzewna suszarka do naczyń. Tego typu produkt powinien cechować się wytrzymałością, a ponadto mieć ładny design. Takie modele prezentujemy w przygotowanym przez nas rankingu. Ociekacz do naczyń 180272 jest jednopoziomowy i mieści sporą ilość naczyń. Suszarka ma wydzielone miejsc na talerze i kubki, a także specjalny pojemnik, w którym można umieścić sztućce. Model ma chromowane wykończenie, więc prezentuje się estetycznie. Woda ścieka na podstawkę, którą można łatwo zdjąć i wyczyścić. Jeśli interesują Cię także inne polecane przez konsumentów modele, przejdź do lektury naszego rankingu. Kolejną godną uwagi propozycją jest suszarka do naczyń Domotti 9 69400. Jest ona dwupoziomowa, co pozwala na lepszą organizację umytych naczyń. U podstawy modelu znajdują się antypoślizgowe podkładki gwarantujące stabilność. Nie musimy się martwić, że konstrukcja będzie się chwiała, co mogłoby skutkować zniszczeniem zastawy obiadowej. Wykorzystana do produkcji stal jest odporna na działanie korozji.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką suszarkę do naczyń nierdzewną wybrać?

 

Wszystkie garnki i sztućce po umyciu należy odłożyć, by ociekły z wody zanim schowamy je do szafek. Dlatego w każdym domu powinna znaleźć się najlepsza nierdzewna suszarka do naczyń w 2020 roku. Zakup tego produktu może wydawać się prosty, jednak jest kilka rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę. Aby pomóc Ci w wyborze odpowiedniego sprzętu, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dzięki jego lekturze dowiesz się, jakie kwestie są istotne.

 

 

Wybór odpowiedniego rodzaju suszarki musi być uzależniony od tego, ile mamy miejsca na blacie. Inny sprzęt zakupimy do dużych kuchni, a inny do maleńkiej. Na rynku znajdziesz suszarki stojące, które pozbawione są podstawy. Najczęściej ustawia się je na komorze zlewozmywaka, której na co dzień nie używamy. Drugim rodzajem są produkty dedykowane do ustawienia na blacie. Jeśli interesuje Cię taki model, upewnij się, że ma on podstawę, w przeciwnym razie nagromadzona woda będzie spływać na meble. Trzecim typem są sprzęty wiszące.

Ponieważ najlepsze nierdzewne suszarki do naczyń powinny być dostosowane do wielkości kuchni, przemyśl, czy lepszy będzie model jedno czy wielopiętrowy. Pierwszy typ może zabierać dość dużo miejsca, dlatego najlepiej sprawdzi się w dużych kuchniach. Produkty piętrowe to dobre rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń.

Dodatkiem, w który warto zainwestować jest antypoślizgowa podstawa. Sprawi ona, że suszarka nie będzie się przesuwać, zaś woda nie będzie spływać na blat.

Koniecznie przeanalizuj, z jakich naczyń składa się Twoja zastawa, gdyż niektóre modele są skonstruowane z myślą o dużych talerzach i garnkach. Tego typu produkty posiadają duże przegrody oraz wysoką obudowę. Jeśli jednak model ma posłużyć Ci tylko do suszenia kubków i szklanek, to lepiej zainwestować w model z wypustkami, a nie przegrodami.

W zależności od potrzeb, powinieneś się zastanowić, czy przegroda na sztućce jest Ci niezbędna. Warto zastanowić się też nad ociekaczem. Niektóre modele pozbawione są tego elementu i konsument musi go samodzielnie dokupić.

 

 

Suszarki do naczyń nierdzewne – ranking

 

 

Model 180272

 

Jeśli szukasz ociekacza, na którym zmieści się sporo naczyń, wybierz model 180272. Jak wskazuje producent, na suszarce można umieścić do 24 talerzy. Dodatkowo z boku znajduje się praktyczny pojemnik na sztućce. Nie trzeba dokupywać tego akcesorium, co stanowi oszczędność czasu i pieniędzy.

Wymiary prezentowanej suszarki na naczynia są następujące: długość – 48 cm, szerokość – 32 cm i wysokość – 12 cm. Produkt zrobiono z dobrej jakości stali nierdzewnej 401, która nie niszczy się na skutek działania wilgoci. W zestawie znajduje się podstawka. Można łatwo ją zdjąć, aby pozbyć się zalegającej wody, a przy okazji przetrzeć powierzchnię ociekacza. Model ma chromowane wykończenie i prosty design, więc nie będzie problemu z jego dopasowaniem do reszty akcesoriów kuchennych.

Nierdzewna suszarka do naczyń ma stabilną konstrukcję. Kupujący nie martwią się o to, że model będzie chwiał się na boki, co mogłoby w konsekwencji doprowadzić do uszkodzenia znajdujących się na ociekaczu naczyń.

Model 180272 to bardzo dobra nierdzewna suszarka do naczyń do 100 zł. Wymiary produktu to: długość – 48 cm, szerokość – 32 cm i wysokość – 12 cm.

Zalety
Wyjmowany pojemnik na sztućce:

W zestawie znajduje się solidnie zrobiony pojemnik na sztućce. Jest on umieszczony z boku suszarki. Dzięki temu dodatkowi można łatwiej zorganizować przestrzeń i nie trzeba inwestować w specjalny ociekacz na łyżki, widelce i noże.

Mieści sporo naczyń:

Producent zapewnia, że na suszarce do naczyń mieści się do 24 talerzy. W rezultacie prezentowany model będzie odpowiedni nie tylko dla osób, które mieszkają same lub tylko z partnerem, ale też dla rodzin z dziećmi.

Stabilna konstrukcja:

Budowa ociekacza została odpowiednio przemyślana. Zadbano o to, aby suszarka była stabilna. Wystarczy umieścić ją na płaskiej powierzchni, aby mieć pewność, że naczynia są bezpieczne.

Łatwa pielęgnacja:

Podstawkę, na którą ścieka woda, a także pojemnik na sztućce można łatwo zdemontować. To ułatwia pielęgnację akcesorium.

Prosty design:

Suszarka na naczynia będzie pasowała do każdej kuchni, niezależnie od stylu, w jakim urządzono to pomieszczenie.

Wady
Głębokość tacki:

Z racji tego, że tacka jest nieco płaska, trzeba stosunkowo często wylewać z niej wodę.

 

 

 

 

Domotti 9 69400

 

Elegancka suszarka Domotti 9 69400 to bardzo dobrze wykonany produkt. Głównym materiałem w konstrukcji jest stal nierdzewna, która dobrze sprawdza się w kontakcie z wodą, gdyż jest odporna na korozję. Produkt pokryto warstwą ochronną w kolorze limonkowym. Wymiary modelu wynoszą: 43,5 cm x 26 cm x 34,6 m.

Ten piętrowy model dobrze sprawdzi się w nowoczesnej kuchni o niewielkim metrażu. Dolny poziom dostosowany jest do przechowywania garnków, misek i kubków, z kolei górny dedykowany jest dla talerzy. Stelaż produktu wykonany został na planie kwadratu. Dużym atutem produktu jest to, że możemy go postawić obok zlewu lub zawiesić. Za sprawą niewielkiego odpływu umieszczonego w plastikowej podstawie, woda będzie wydostawała się samodzielnie, co zmniejsza ryzyko rozwijania się pleśni.

Dobre wykonanie oraz ładny design to dwie główne zalety modelu, które docenili konsumenci. Co więcej, ta nierdzewna suszarka do naczyń w dobrej cenie będzie w stanie pomieścić wiele naczyń, więc sprawdzi się nawet po dużym, wielodaniowym obiedzie.

Nierdzewna suszarka do naczyń Domotti 9 69400 ma wymiary: szerokość – 26 cm, długość – 43,5 cm i wysokość – 34,6 cm.

Zalety
Dwa poziomy:

Prezentowany ociekacz ma dwa poziomy. Na jednym z nich można ustawić kubki, a na drugim talerze i miski. W ten sposób łatwiej jest nam zagospodarować przestrzeń.

Jakość wykonania:

Produkt zrobiono z dobrej gatunkowo stali nierdzewnej. Materiał jest wytrzymały i na długi czas zachowuje swój początkowy, estetyczny wygląd, czego dowodem jest przeprowadzony test nierdzewnych suszarek do naczyń.

Antypoślizgowe nóżki:

Istotną zaletą jest to, że suszarka do naczyń nie chwieje się, a w związku z tym nie ma ryzyka, że umieszczone na niej naczynia spadną na blat lub podłogę i się uszkodzą. U podstawy znajdują się antypoślizgowe wkładki.

Kompaktowe wymiary:

Ociekacz zajmuje stosunkowo mało miejsca i mieści się w rogu blatu. Produkt jest chętnie wybierany do małych mieszkań.

Wady
Czyszczenie podstawki:

W zestawie znajduje się wykonana z tworzywa sztucznego podstawka, do której spływa woda. Trzeba często ją czyścić, ponieważ na jej powierzchni łatwo osadza się kamień.

 

 

 

 

Delinia EKC 202M 

 

Wszystkim, którzy poszukują piętrowej suszarki do naczyń, polecamy Delinia EKC 202M. Jest to specjalny model z ociekaczem, który sprawdzi się nawet w niewielkiej kuchni. Ze względu na swój kształt, produktu można ustawić na blacie lub też zawiesić, by zajmował mniej miejsca. Wymiary suszarki to: wysokość – 20 cm, szerokość – 48 cm i głębokość – 28 cm.

Materiałem, z którego wykonano produkt jest stal nierdzewna. Nie tylko dobrze się prezentuje, ale jest też odporna na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne. Zanim model trafił na sklepowe półki, został pokryty chromowaną warstwą z połyskiem. Produkt składa się z 2 poziomów: pierwszy z nich dostosowano do przechowywania misek, garnków i kubków. Z kolei górna warstwa przeznaczona jest dla talerzy. Na samym dole znajduje się również wyjmowana stalowa podstawka na wodę. Opróżnienie jej jest bardzo wygodne.

Ze względu na elegancki design coraz więcej osób decyduje się zakupić ten produkt. Jest on dość pojemny, więc na pewno zmieścisz na nim sporo naczyń.

Delinia EKC 202M to dwupoziomowa suszarka do naczyń ze stali nierdzewnej. Wymiary produktu to: wysokość – 20 cm, szerokość – 48 cm i głębokość – 28 cm.

Zalety
Łatwe przenoszenie:

Produkt łatwo się przenosi, bo u góry znajdują się sporej wielkości uchwyty. Możemy więc mocno chwycić suszarkę i nie martwić się, że ta wyślizgnie się z naszych dłoni.

Stabilność:

Przy nóżkach znajdują się antypoślizgowe wkładki gwarantujące maksymalną stabilność. Dzięki nim produkt nie przesuwa się po blacie ani nie chwieje na boki.

Dwa poziomy:

Ociekacz do naczyń ma dwa poziomy. Jeden z nich jest dostosowany do umieszczenia na nim kubków, a drugi talerzy i misek.

Wady
Długość tacki:

Pojedyncze osoby w swoich opiniach wskazują na to, że tacka jest nieco krótka, dlatego przesuwając ją maksymalnie w jedną stronę, woda z naczyń po drugiej stronie zaczyna kapać na blat.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Sapir SP-3000-P

 

Model Sapir SP-3000-P to trzypoziomowa suszarka do naczyń. Produkt powstał z myślą o niewielkich kuchniach, w których brakuje miejsca, by naczynia mogły swobodnie wyschnąć. Wymiary modelu wynoszą: 50,5 cm x 27 cm x 48 cm.

Na samym dole konstrukcji znajduje się podstawa, w której zbiera się woda. Wyposażona jest ona w niewielki odpływ. Pierwszy poziom dedykowany jest dla kubków oraz garnków, gdyż pozbawiony jest przegród. Wyżej znajduje się piętro z 3 strefami, gdzie w prosty sposób ułożymy talerze lub miski. Na samej górze znajduje się miejsce na duże garnki. Po bokach umieszczono koszyki na sztućce. Dużym udogodnieniem są specjalne uchwyty przeznaczone dla kubków i szklanek, które możemy w prosty sposób zamontować lub zdemontować. Plastikową półkę można bez problemu wyciągnąć, co ułatwia jej czyszczenie. Konstrukcja jest bardzo stabilna, gdyż każda z nóżek wyposażona jest w antypoślizgowe nóżki.

Materiałem, z którego wykonano suszarkę to stal nierdzewna, która bardzo dobrze prezentuje się w kuchni. Pokryto ją chromowaną powłoką, co spodobało się konsumentom.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status