Najlepsza patelnia żeliwna emaliowana

Ostatnio aktualizowane: 29.09.20

 

Jaką patelnię żeliwną emaliowaną wybrać?

 

Aby dobrze przygotować smażone dania, niezbędna jest wysokiej jakości patelnia. Niestety stare modele często wykonane są z materiałów o wątpliwej jakości, w efekcie przygotowywane potrawy przywierają do dna. Dlatego, aby pomóc Ci dokonać możliwie najlepszego wyboru, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę oraz jakie cechy powinien mieć wysokiej jakości model. Poza tym na końcu artykułu znajdziesz trzypunktowy ranking, w którym zamieściliśmy najlepsze patelnie żeliwne emaliowane.

Decydując się na zakup dobrej jakości modelu powinieneś zwrócić uwagę na konstrukcję dna interesującego Cię produktu. Im jest ono cieńsze, tym szybciej się zużyje. Pamiętaj, że dobre produkty powinny być twarde, a ich powierzchnia jednolita, co gwarantuje jednakowe pochłanianie ciepła. Polecamy zakup sprzętów, gdzie grubość dna jest nie mniejsza niż 3 mm.

Koniecznie zwróć uwagę na jakość materiałów użytych do wykonania patelni. Bowiem tylko dobrze wykonane produkty będą w stanie długo Ci służyć. Warto zwrócić uwagę na powłoki, które znajdują się na interesującym nas modelu. Polecany jest zakup takiego produktu, który cechuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz chemiczne.

Zanim dokonasz ostatecznego wyboru, upewnij się, że sprzęt, który chcesz zakupić będzie kompatybilny z Twoją kuchenką. Niestety, nie wszystkie dostępne na rynku patelnie mogą być używane na płytach indukcyjnych. Warto również upewnić się czy interesujący Cię model ma opcję odłączanej rączki. Jeśli tak, można go umieszczać w piekarniku.

Ponieważ modele żeliwne są dość ciężkie, warto zainwestować w produkt, który posiada duże i ergonomiczne uchwyty, które ułatwią Ci przenoszenie sprzętu. Docenią to szczególnie osoby, które lubią zapiekać dania, przed ich postawieniem na stół.

Ostatnią kwestią, którą chcemy poruszyć jest kształt patelni. Kupując sprzęt tego rodzaju musisz dokonać wyboru między modelami okrągłymi i kwadratowymi. Wybór powinien być podyktowany nie tylko preferencjami estetycznymi, ale i wielkością kuchenki.

 

 

Patelnie żeliwne emaliowane – ranking

 

 

Kinghoff Kh2261

 

Model Kh2261 marki Kinghoff to dobrej jakości, nowoczesna patelnia żeliwna emaliowana. Jej dużą zaletą jest to, że dobrze magazynuje i rozprowadza ciepło. Sprawia to, że znajdujące się na niej składniki podgrzewane są stopniowo i równomiernie. Średnica tego produktu wynosi 20 cm. Warto dodać, że model ten może być używany na wszystkich rodzajach kuchenek, również indukcyjnych.

Ta elegancka patelnia żeliwna emaliowana w dobrej cenie w czasie smażenia nie uwalnia żadnych trujących i szkodliwych dla zdrowia substancji. Dzięki temu gotowanie na niej jest w pełni bezpieczne. Co więcej, w czasie gotowania wytrącają się drobinki żelaza, która wzbogacają przygotowywane danie. Takie udogodnienie ucieszy na pewno osoby z anemią.

Zewnętrzna i wewnętrzna strona zostały pokryte żaroodporną emalią, co sprawia, że prezentowany model jest odporny na działanie dużych temperatur. Gwarantuje to większą żywotność sprzętu. Dużym atutem tego produktu są specjalnie wyprofilowana brzegi. Ich kształt ułatwia odlewanie niepotrzebnego tłuszczu.

Opinie konsumentów o tym produkcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło elegancki wygląd oraz dużą funkcjonalność patelni.

 

 

 

 

Chasseur Classic 3140-08

 

Aby dobrze usmażyć danie, niezbędna jest nowoczesna i dobrze wykonana patelnia, do której dna nie będą przywierały składniki. Takim modelem jest właśnie Classic 3140-08 marki Chasseur. Model ten został wykonany z wysokiej jakości żeliw, a następnie pokryty żaroodporną powłoką emaliowaną. Dzięki tym, wysokiej jakości materiałom produkt ten jest odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne oraz chemiczne.

Dużą zaletą produktu jest to, że w czasie smażenia wydzielane są drobinki żelaza, które wnikają w skład przygotowywanej potrawy. Ma to dobry wpływ na Twoje zdrowie. Nie musisz się również martwić, że jakieś składniki nie zostaną poddane wystarczającej obróbce cieplnej. Grube dno pozwala na magazynowanie temperatury, a następnie jej równomierne rozprowadzanie.

Prezentowany produkt może być używany na wszystkich rodzajach kuchenek, w tym indukcyjnej. Co więcej, będzie on również działał bez zarzutów na nieco starszych modelach opalanych drewnem lub węglem.  Opinie konsumentów o tym produkcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło trwałość konstrukcji.

 

 

 

 

Lava Cooking LVYSGT30K0ORG

 

Model LVYSGT30K0ORG marki Lava Cooking jest jedną z najnowocześniejszych i najbardziej wydajnych patelni żeliwnych na rynku. Dodatkowo sprzęt został pokryty pomarańczową emalią, która nadaje jej eleganckiego wyglądu. Równocześnie chroni ona cały produkt przed działaniem wysokiej temperatury.

Za sprawą grubego dna oraz właściwości materiału, ta najlepsza patelnia żeliwna emaliowana w 2020 magazynuje ciepło, a następnie równomiernie je rozprowadza. Takie działanie znacznie przyspiesza proces smażenia.

Dużą zaletą tego modelu jest żebrowana struktura dna, która pozwala na użycie niewielkiej ilości tłuszczu w czasie przygotowania dania. Dzięki temu, potrawy które usmażysz będą smakować i wyglądać, jakby zostały zrobione na grillu. Na bokach umieszczone zostały dwa lejki, które ułatwiają odlanie zbędnego tłuszczu.

Średnica produktu wynosi 30 cm, zaś całkowita pojemność to 2,35 l. Waga sprzętu wynosi 3,55 kg. Przenoszenie naczynia jest bardzo proste, dzięki dwóm emaliowanym uchwytom. Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło elegancki design sprzętu oraz jego sporą pojemność.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status