Najlepsza patelnia stalowa cygańska

Ostatnio aktualizowane: 05.03.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Chcesz kupić stalową patelnię cygańską, ale nie masz czasu na to, aby porównywać ze sobą dostępne na rynku modele? Jeśli tak, przygotowany przez nas ranking z pewnością pomoże Ci w podjęciu decyzji. Umieściliśmy w nim opisy tych modeli, które zyskały najwięcej pochlebnych recenzji. Zdaniem wielu osób najlepszą stalową patelnią cygańską jest Gerlach Prestige. Produkt ten ma trójwarstwowe dno, które wykazuje dużą odporność na działanie wysokiej temperatury. Dodatkowo element ten równomiernie się nagrzewa, dzięki czemu przygotowana na patelni potrawa jest idealnie wysmażona. Użyta do produkcji modelu stal nierdzewna jest nie tylko wytrzymała, ale też łatwa w czyszczeniu. Materiał wykonania nie zawiera substancji mogących mieć szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Jesteś ciekawy także innych propozycji? Przejdź do naszego rankingu. Drugie miejsce w zestawieniu zajęła stalowa patelnia cygańska Spinwar FI 200. Jest ona dostępna w kilku rozmiarach. Model można używać na kuchenkach ceramicznych, gazowych i elektrycznych. Powierzchnię naczynia zabezpieczono olejem konserwującym.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką patelnię stalową cygańską wybrać?

 

Niezbędnym naczyniem do przygotowania pysznego obiadu dla rodziny jest dobra patelnia. Na rynku jest wiele ciekawych modeli, które wykonano z dobrych materiałów. W tym artykule chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę na najlepsze cygańskie patelnie stalowe, które ostatnio zyskały dużą popularność. Ponieważ w sklepie jest wiele produktów, dobrze wiedzieć, czym się one charakteryzują. Wtedy będziemy mogli wybrać możliwie najlepszy model.

Na początku warto wyjaśnić, czym są produkty o nazwie „cygańskie”. Są to patelnie stalowe, które wykonuje się zazwyczaj ze stali niskowęglowej. Charakterystyczny jest sposób wyrabiania tego typu produktów, gdyż tradycyjnie wykonuje się je metodą ogniową, która ma aż 200-letnią tradycję.

Najlepsza cygańska patelnia stalowa w 2021 roku powinna być trwała i wykonana z najlepszej jakości materiałów. Tylko wtedy bowiem składniki nie będą przywierać do dna. Co więcej, dobrze wykonane naczynia nie są podatne na zarysowania, więc przewracanie składników przy pomocy metalowych sztućców nie będzie problemem. Jeśli zakupisz dobrej jakości model, nie będziesz musiał się martwić o to, że kwaśne składniki (ocet czy sok z cytryny) wejdą w reakcję z patelnią i w efekcie przyspieszą jej zużycie.

Koniecznie zwróć uwagę na dno interesującego Cię produktu. Ważne jest, aby znajdująca się tam warstwa materiału była gruba, gdyż wtedy naczynie będzie mniej podatne na zniszczenia. Jeśli jesteś posiadaczem kuchenki indukcyjnej, upewnij się, że produkt, który Cię interesuje jest dostosowany do takiego urządzenia. Stanowczo odradzamy zakup patelni, w których dno ma mniej niż 4 mm grubości. Dobrze wykonane modele powinny być nieznacznie wklęsłe, gdyż zapobiega to rysowaniu kuchenki.

Aby zapewnić sobie komfort w trakcie smażenia, koniecznie upewnij się, że uchwyt jest dobrze skonstruowany. Po pierwsze, element ten musi być ergonomiczny i wygodny w trzymaniu. Sprawdź, czy jest stabilnie przymocowany do całej patelni, gdyż jego niestabilna konstrukcja utrudni Ci przenoszenie potraw. Szczególnie polecamy produkty pokryte materiałem, który nie przewodzi ciepła, gdyż zwiększa to nasze bezpieczeństwo podczas smażenia.

 

 

Patelnie stalowe cygańskie – ranking

 

 

Gerlach Prestige

 

Produktem, którego nie mogło zabraknąć w naszym rankingu jest Gerlach Prestige. Ta stalowa patelnia cygańska została solidnie wykonana. Użyta do jej produkcji stal nierdzewna jest odporna na działanie bardzo wysokich temperatur. Na jej powierzchni nie pojawia się korozja. Gładka powłoka materiału sprawia, że czyszczenie naczynia jest wyjątkowo łatwe. Warto dodać, że model można myć w zmywarce.

Średnica patelni jest równa 28 cm. Produkt jest przeznaczony do używania na każdego rodzaju kuchenkach, także indukcyjnych. Model wyposażono w dobrze wyprofilowany uchwyt, który umożliwia wygodne przenoszenie patelni. Trójwarstwowe dno szybko i równomiernie się nagrzewa. Dodatkowo przez długi czas utrzymuje ciepło.

Gerlach Prestige to patelnia polecana przez wielu konsumentów. Dobre opinie na temat produktu wynikają z tego, że jest on zrobiony z trwałych i bezpiecznych tworzyw. Konsumenci doceniają również, że model jest uniwersalny, a jego czyszczenie nie zajmuje zbyt dużo czasu. Możliwość mycia patelni w zmywarce jest sporym ułatwieniem.

Stalowa patelnia cygańska Gerlach Prestige ma średnicę równą 28 cm. Produkt wykonano ze stali nierdzewnej. Model przeznaczony jest do każdego rodzaju kuchenek.

Zalety
Trójwarstwowe dno:

Patelnia ma trójwarstwowe dno, które stosunkowo szybko i równomiernie się nagrzewa. Dobra jakość wykonania tego elementu gwarantuje, że potrawy nie przywierają do powierzchni modelu, co ogranicza ryzyko ich przypalenia.

Stal nierdzewna:

Wykorzystana do produkcji Gerlach Prestige stal nierdzewna 18/10 jest odporna na działanie wysokich temperatur. Materiał wykonania nie jest też podatny na zarysowania.

Uniwersalność:

Prezentowana patelnia jest przeznaczona do używania na różnego rodzaju kuchenkach (w tym indukcyjnej). W związku z tym zasługuje na miano uniwersalnego produktu.

Łatwe czyszczenie:

Model można myć w zmywarce, co znacznie skraca czas potrzebny na jego pielęgnację. Warto również zwrócić uwagę na to, że ze względu na gładką powierzchnię nawet ręczne czyszczenie Gerlach Prestige nie jest zbyt męczące.

Bezpieczeństwo użytkowania:

Zgodnie z zapewnieniami producenta, patelnia jest w pełni bezpieczna w użytkowaniu. Nie zawiera ona szkodliwych dla zdrowia substancji.

Wady
Wysokość ścianki:

W niektórych recenzjach konsumenci wskazują, że ścianki boczne mogłyby być nieco wyższe.

 

 

 

 

Spinwar FI 200 

 

Jeśli szukasz patelni cygańskiej w atrakcyjnej cenie, Spinwar FI 200 to idealna propozycja dla Ciebie. Naczynie ma średnicę równą 20 cm. W sklepach można znaleźć również ten model o średnicy: 17 cm, 24 cm, 26 cm i 28 cm. Niezależnie od tego, czy mieszkasz sam, czy gotujesz dla rodziny to akcesorium powinno spełnić Twoje oczekiwania.

Patelnia jest przystosowana do różnego rodzaju kuchenek: gazowych, ceramicznych, elektrycznych i halogenowych. Produkt wykonano z dobrej jakości stali nierdzewnej, która nie jest podatna na zarysowania. Aby zwiększyć wytrzymałość produktu jego powierzchnię zabezpieczono przy użyciu oleju konserwującego. Producenta zaleca też, aby przed pierwszym użyciem zahartować naczynie (sposób podany w instrukcji).

Z uwagi na to, że patelnia jest lekka, wielu kupujących przyznaje, że jej użytkowanie okazuje się wygodne. Istotnym atutem jest także to, że naczynie jest proste w pielęgnacji i nawet jeśli do dna przywrze jedzenie, można je stosunkowo łatwo usunąć.

Spinwar FI 200 to stalowa patelnia cygańska o średnicy równej 20 cm. Naczynie można wkładać do piekarnika.

Zalety
Wytrzymałość:

Patelnia została zabezpieczona olejem konserwującym, który tworzy na jej powierzchni powłokę chroniącą przed uszkodzeniami mechanicznymi. Trzeba pamiętać o tym, aby przed 1. użyciem odpowiednio zahartować naczynie postępując zgodnie z instrukcją.

Możliwość korzystania z metalowych akcesoriów:

Konsumentom podoba się to, że w trakcie przygotowywania dania na patelni można korzystać z metalowych akcesoriów i nie martwić się o zarysowanie powierzchni.

Różne średnice:

Produkt jest dostępny w różnych rozmiarach (średnica 17 cm, 20 cm, 24 cm, 26 cm i 28 cm). Możesz więc zdecydować się na zakup naczynia, które najbardziej odpowiada potrzebom Twojej rodziny.

Niewielka waga:

Patelnia Spinwar FI 200 jest lekka, dlatego wygodnie się z niej korzysta.

Wady
Rączka:

Podczas przenoszenia naczynia trzeba korzystać z rękawic, ponieważ uchwyt mocno się nagrzewa. Istnieje ryzyko poparzenia dłoni.

 

 

 

 

Kinghoff KH 2252 

 

Prezentujemy patelnię cygańską Kinghoff KH 2252 o średnicy równej 26 cm. Naczynie ma żeliwną powłokę, która jest odporna na drobne zarysowania. Co więcej, nie zawiera ona szkodliwych substancji, które mogłyby uaktywnić się w trakcie gotowania i przeniknąć do jedzenia.

Model ma dobrze wyprofilowaną i odpowiednio długą rączkę. Dzięki niej przenoszenie produktu jest stosunkowo proste. Produkt łatwo utrzymać w czystości. Chcąc usunąć zabrudzenia z naczynia nie trzeba zbyt intensywnie pocierać jego powierzchni. Patelnia jest przystosowana do każdego rodzaju kuchenek (w tym indukcyjnych), więc można z niej korzystać niezależnie od posiadanego w kuchni sprzętu.

Opinie na temat produktu są w większości pozytywne, co dowodzi wysokiej jakości wykonania. Osoby, które mają tę patelnię w swoim domu zapewniają, że korzystanie z niej jest wygodne, a przygotowywane potrawy okazują się smaczne. Produkt ma prosty design, co również ma spore znaczenie dla kupujących.

Patelnia cygańska Kinghoff KH 2252 ma średnicę równą 26 cm. Produkt wykonano z odlewu żeliwnego.

Zalety
Równomierne nagrzewanie:

Zapewnienia producenta, jak również opinie użytkowników wskazują, że dno naczynia nagrzewa się równomiernie. Przygotowując jakąkolwiek potrawę możemy być pewni, że będzie ona wypieczona z każdej strony i smaczna.

Naturalny materiał:

Do produkcji naczynia wykorzystano żeliwo, czyli naturalny materiał. Nie zawiera on szkodliwych substancji, które mogłyby wniknąć do pożywienia i zdecydowanie obniżyć jego wartość odżywczą.

Odpowiednio zabezpieczona powierzchnia:

Produkt został odpowiednio zabezpieczony przed działaniem korozji. Powierzchnię patelni oksydowano, aby uchronić ją przed zbyt szybkim rdzewieniem. Producenta zaleca jednak, aby od czasu do czasu posmarować naczynie cienką warstwą oleju (dodatkowe zabezpieczenie).

Wady
Waga:

Produkt jest ciężki, więc jego przenoszenie, szczególnie jeśli w środku znajduje się świeżo ugotowane danie, może być trudne.

 

 

 

 

Inne popularne artykuły napisane przez naszych kolegów:

Grill typu kociołek

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Produkty te nie są już dostępne

 

SNB FI 240

 

Patelnia stalowa SNB FI 240 to dobrej jakości produkt, który obecnie cieszy się bardzo dużą popularnością wśród konsumentów. Naczynie zostało zrobione z wysokiej jakości materiałów, które gwarantują niezawodność. Ze względu na charakterystyczny kształt produkt często nazywany jest „cygańskim”, bowiem jego używanie zostało opatentowane przez Romów.

Średnica patelni to 24 cm, więc na pewno sprawdzi się u dużej rodziny. Obudowa została wykonana ze stali nierdzewnej niskowęglowej. Użycie tego materiału jest nieprzypadkowe, bowiem jest on bardzo solidny. Co więcej, brak powłoki (np. z teflonu) we wnętrzu jest dużą zaletą produktu, gdyż w czasie smażenia możesz używać dowolnych sztućców, również metalowych. Nie musisz bowiem, obawiać się o zarysowanie powierzchni.

Kolejnym atutem jest wygodna rączka z niewielkim otworem. Dzięki niemu bez trudu zawiesisz patelnię w wygodnym miejscu w kuchni. Element ten jest dość długi (19 cm), a do tego wykonano go z tworzywa sztucznego, które nie przewodzi ciepła. W konsekwencji nie musisz obawiać się poparzenia. Ze względu na dno o grubości 4 mm, patelnia może być używana na niemal każdej kuchence.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup tego produktu są z niego bardzo zadowoleni. Solidna konstrukcja sprawia, że ta stalowa patelnia cygańska w dobrej cenie będzie Ci służyła przez wiele lat.

SNB 5902882000107 to dobra stalowa patelnia cygańska do 20 zł. Średnica produktu wynosi 24 cm. Model wykonano ze stali.

Zalety
Do każdego rodzaju kuchenek:

Istotną zaletą jest to, że z patelni można korzystać na każdego rodzaju kuchence. Jeśli decydujemy się na zakup tego produktu w ramach prezentu, nie musimy się zastanawiać, jaki rodzaj sprzętu ma w swoim domu osoba, którą chcemy obdarować.

Łatwa pielęgnacja:

Konsumenci zaznaczają, że pielęgnacja modelu nie jest wymagająca. Wszelkie zabrudzenia można łatwo usunąć. Dodatkową zaletą jest to, że produkt można myć w zmywarce.

Rączka:

Dobrze wyprofilowana rączka sprawia, że korzystanie z patelni jest wygodne. Dodać należy, że element ten nie nagrzewa się zbyt szybko.

Trwałość:

Produkt wykazuje bardzo dużą odporność na zarysowania. Nawet jeśli zdarzy nam się użyć metalowych sztućców np. do mieszania przygotowywanej w patelni potrawy, nie musimy się obawiać, że na powierzchni SNB 5902882000107 od razu pojawią się nieestetyczne zarysowania.

Wady
Dno:

Model na stosunkowo cienkie dno, dlatego istnieje ryzyko, że potrawy będą do niego stosunkowo szybko przywierać.

 

Elo Multilayer 33428

 

Prezentujemy Elo Multilayer 33428, czyli stalową patelnię cygańską o średnicy równej 28 cm. Pojemność modelu wynosi 1,8 l. W naczyniu można przygotować obiad dla kilku osób. Ścianka ma odpowiednią wysokość, więc znajdujące się na patelni mięso czy warzywa nie wysypują się z niej podczas mieszania.

Do wykonania produktu wykorzystano stal nierdzewną. Model wyposażono w dobrze wyprofilowany uchwyt, który nie nagrzewa się w trakcie pracy. Patelnia jest przeznaczona do każdego typu kuchenek. Można jej także używać w piekarniku (maksymalna temperatura wynosi 240 st. C). Produkt można myć w zmywarce, co ułatwia jego codzienną pielęgnację.

Opinie na temat Elo Multilayer 33428 są pozytywne. Dlaczego tak wiele osób dobrze wypowiada się na temat prezentowanej patelni? Ma to związek z tym, że produkt został starannie wykonany, a przez to dobrze spełnia swoje zadanie. Atutem modelu jest także estetyczny design i odpowiedni kształt.

Stalowa patelnia cygańska Elo Multilayer 33428 jest wykonana ze stali nierdzewnej. Model jest przeznaczony do mycia w zmywarce. Produkt jest odpowiedni do każdego rodzaju kuchenek.

Zalety
Uchwyt:

Termoizolacyjny uchwyt nie nagrzewa się w trakcie pracy, dzięki czemu przenoszenie patelni jest bezpieczne. Nie musimy się obawiać o to, że w trakcie tej czynności poparzymy dłoń. Dodatkowym atutem jest to, że rączka została dobrze wyprofilowana.

Można używać w piekarniku:

Wiele osób docenia to, że produktu można używać w piekarniku nagrzanym do 240 st. C. To zwiększa możliwości zastosowania Elo Multilayer 33428.

Odporność na rdzę:

Model wykazuje sporą odporność na korozję. Na jego powierzchni nawet po długim czasie użytkowania nie pojawia się rdza.

Wady
Szybko przywiera do niej jedzenie:

Konsumenci zauważyli, że do dna patelni stosunkowo szybko przywiera jedzenie.

 

Spiwar FI 280

 

Model Spiwar FI 280 to bardzo dobra patelnie stalowa, która nazywana jest powszechnie “cygańską”. Rosnąca popularność takich sprzętów wynika z ich dobrego wykonania oraz niewielkiej ceny. Poza tym stalowa powłoka jest odporna na zarysowania, więc w czasie smażenia możesz używać metalowych sztućców. Średnica tego modelu liczy aż 28 cm, więc na pewno przygotujesz na nim obiad dla dużej rodziny.

Prezentowana patelnia została wykonana z bardzo dobrej jakości stali nierdzewnej. Produkt jest bardzo trwały, a co więcej odporny na korozję. Brak teflonowej powłoki sprawia, że nie musisz być ostrożny podczas smażenia, gdyż modelu nie pokryto dodatkową, zabezpieczającą powłoką. Oznacza to jednak, że produkt wymaga uprzedniego zahartowania. Powinna zostać na nim uprażona duża ilość soli kuchennej. Po jej zdjęciu wymagane jest zalanie tłuszczem i smażenie plasterków ziemniaków. Czas wykonywania czynności to około 30 min. Następnie, zlewamy tłuszcz i wycieramy wnętrze do sucha. Proces nie jest zbyt skomplikowany i wystarczy to zrobić tylko raz. Na początku smażenie będzie wymagało nieco większej ilości tłuszczu, jednak wraz z eksploatacją nie będziemy używać dużo tłuszczu, gdyż patelnia wytworzy swoją warstwę ochronną.

Dodatkowo, produkt posiada wygodną i dość długą, metalową rączkę. Została ona dobrze przytwierdzona do konstrukcji, więc przenoszenie dań nie będzie stanowiło problemu. Wielu konsumentów doceniło patelnię za jej wykonanie, niską ceną oraz funkcjonalność.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
2 months ago

Posiadam patelnię Spinwar i chciałbym wspomnieć, że nie jest wykonana ze stali nierdzewnej, a węglowej. Jeżeli nie wytrzemy jej po myciu, może nam zardzewieć.Nie powinno się w niej również przyrządzać dań w piekarniku, gdyż jej rączka jest malowana, a wysoka temperatura, jaka panuje w piekarniku, może tę farbę spalić. Wiem, gdyż zdarzyło mi się uszkodzić trochę tę warstwę, podczas używania jej na palniku.

Zespół NR
Admin
2 months ago
Reply to  Marcin

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir