Najlepsza patelnia grillowa żeliwna

Ostatnio aktualizowane: 14.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.


Jaką patelnię grillową żeliwną wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Jeśli lubisz smażyć, ale obawiasz się, że zbyt duża ilość tłuszczu źle wpłynie na Twoja sylwetkę, polecamy zmianę zwykłej patelni na model grillowy. Dzięki specjalnej powłoce, przygotowanie potraw odbywa się przy niewielkiej ilości oleju. Jeśli aktualnie rozważasz zakup takiego sprzętu, polecamy nasz poradnik, w którym znajdziesz informacje o rzeczach, na które powinieneś zwrócić uwagę. Co więcej, na jego końcu umieściliśmy krótki ranking zawierający trzy najlepsze patelnie grillowe żeliwne.

Modele żeliwne cechują się dużą trwałością i solidną konstrukcją, dzięki czemu nadają się do przygotowania niemal każdego rodzaju potraw. Co więcej, ze względu na twardość materiału wiele takich patelni może być użytych w piekarnikach.

Pierwszą rzeczą, na jaką musisz zwrócić uwagę dokonując zakupu jest wielkość interesującego Cię modelu. Jest to szczególnie istotne, gdy masz zamiar przyrządzać dania dla całej rodziny. Kolejną kwestią, ściśle związaną z wymiarami sprzętu, jest jego kształt. Naturalnie, standardowe modele są albo okrągłe (ze średnicą około 25 cm) lub kwadratowe (średnie wymiary wynoszą 25 cm x 25 cm), jednak rynek oferuje również inne, bardzo finezyjne rodzaje. Zanim dokonasz zakupu, upewnij się, czy niecodzienny kształt patelni znajdzie zastosowanie w Twojej kuchni.

Następną, istotną kwestią jest materiał powłoki wewnętrznej. Dwoma najpopularniejszymi rodzajami na rynku są modele teflonowe lub ceramiczne. Na obu z nich możesz smażyć bez tłuszczu oraz nie przylegają do nich składniki. Różnica tkwi jednak w cenie, bowiem sprzęty ceramiczne są zdecydowanie droższe.

Warto również zwrócić uwagę na grubość dna interesującego nas sprzętu. Im będzie ono cieńsze, tym szybciej patelnia się zużyje. Najbardziej polecamy modele, których grubość dna wynosi około 3 mm, bowiem gwarantuje to dobrą ochronę przed wysoką temperaturą.

Istotne jest również upewnienie się, czy interesująca nas patelnia będzie kompatybilna z naszą kuchenką, dotyczy to głównie płyt indukcyjnych. Jeśli na opakowaniu nie ma takiej opcji, oznacza to, że model nie może posłużyć do przygotowania posiłku na kuchence takiego typu.

 

 

Patelnie grillowe żeliwne – Ranking

 

 

Kitchen Craft KCCISQ

 

Patelnia grillowa żeliwna marki Kitchen Craft KCCISQ to wysokiej jakości model, który zachwalany jest przez wielu profesjonalnych kucharzy. Dzięki specjalnej warstwie, nie musisz używać dużej ilości tłuszczu by przygotować interesujące Cię warzywa czy mięso.

Dzięki zastosowaniu żeliwnej powłoki, temperatura rozchodzi się szybko i równomiernie w tym modelu. Korzystnie wpływa to na smak dania. Poza tym żeliwo utrzymuje ciepło przez długi czas, zatem po skończonym smażeniu, możesz przykryć swój obiad, bo po kilku godzinach wciąż będzie on ciepły.

Ta najlepsza patelnia grillowa żeliwna w 2021 roku posiada specjalny dziubek, umieszczony na jednej ze ścian, który pomoże Ci usunąć nadmiar tłuszczu. Zmniejszy to kaloryczność Twojego dania.

Największą zaletą prezentowanego produktu jest to, że może być on używany na wszystkich rodzajach kuchenek, również indukcyjnych. Poza tym duża wytrzymałość żeliwa sprawia, że patelnia może być postawiona na otwartym ogniu lub umieszczona w piekarniku.

Opinie o tym sprzęcie są bardzo pochlebne. Konsumenci zgodnie przyznali, że jej największą zaletą jest wielofunkcyjność oraz funkcjonalność.

 

 

 

 

Kinghoff KH1107

 

Model KH1107 to wysokiej klasy patelnia grillowa żeliwna w dobrej cenie. Wiele osób, które pragnie zredukować ilość tłuszczu w potrawach decyduje się na zakup tego modelu. Wynika to z tego, że ze względu na właściwości żeliwa, nie ma potrzeby umieszczania na produkcie dużej ilości oleju.

Dużą zaletą prezentowanego produktu jest to, że po odłączeniu rączki może być on umieszczony w piekarniku. Wiedz, że model ten może być używany na wszystkich rodzajach kuchenek, w tym również sprzętach indukcyjnych.

Kolejną zaletą patelni jest to, że dzięki obecności żeliwa ilość szkodliwych substancji, które wnikają do naszych posłów jest ograniczona. Wpływa to bardzo pozytywnie na nasze zdrowie.

Następnym atutem jest to, że w czasie przygotowywania potraw, z naczyń żeliwnych wydzielane są niewielkie pierwiastki żelaza, które wzbogacają nasze potrawy. Informacja ta na pewno ucieszy osoby, które chorują na anemię.

Opinie konsumentów o prezentowanym produkcie są bardzo pochlebne. Wiele osób wybrało ten model ze względu na jego prozdrowotne właściwości. Poza tym cechuje się on dużą trwałością i eleganckim wykonaniem.

 

 

 

 

Lamart 42001827

 

Model Lamart 42001827 to bardzo często polecana patelnia grillowa żeliwna. Mimo stosunkowo niskiej ceny, sprzęt ten odznacza się dużą trwałością, zatem będziesz mógł go używać przez wiele lat.

Dużą zaletą patelni jest to, że zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrzna powłoka są emaliowane, co sprawia, że obie są odporne na wszelkie otarcia i pęknięcia. Co więcej, nie musisz się obawiać, że materiał z biegiem czasu zmieni właściwości.

Wiedz, że prezentowany przedmiot jest w stanie wytrzymać temperaturę do 280 st. C., co sprawia, że nie musisz obawiać się odginania dna.

Ciekawym elementem tego modelu jest pofałdowane lub też lekko zmodyfikowane dno. Taki kształt sprawia, że do smażenia można użyć zdecydowanie mniej tłuszczu, a żywność wciąż nie przywiera i nie przypala się.

Niestety jest to stosunkowo ciężki sprzęt, jednak jego przenoszenie jest możliwe dzięki dwóm dużym uchwytom, które gwarantują dobre rozłożenie wagi.

Mimo dość dużej wagi, prezentowany model bardzo dobrze gromadzi i przewodzi ciepło, co sprawia, że wszystkie składniki, które znajdują się na patelni są poddawane jednakowej obróbce termicznej.

Opinie konsumentów o patelni grillowej są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników pochwaliło elegancki design modelu oraz efektywność smażenia.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir