Najlepsza patelnia grillowa indukcja

Ostatnio aktualizowane: 26.01.20

 

Jaką patelnię grillową do indukcji wybrać?

 

Kuchenki indukcyjne stały się ostatnio bardzo popularne. Dlatego wiele osób wybiera specjalne naczynia, które zostały przygotowane specjalnie do użytku na kuchenkach tego typu. Różnią się one od zwykłych garnków tym, że mają na spodzie specjalny magnes, dzięki któremu naczynie jest ogrzewane na całej powierzchni. Właśnie zakupiłeś kuchenkę indukcyjną, lecz nie masz odpowiednich naczyń? W tym artykule pomożemy Ci wybrać patelnię grillową. Podążaj za poniższymi wskazówkami, a po przeczytaniu artykułu z pewnością wybierzesz produkt, który będzie idealny.

 

 

Najlepsza patelnia grillowa do indukcji w 2020 roku ma dobrze wyprofilowany uchwyt. Naczynia tego typu są stosunkowo duże. Aby przewracanie lub podawanie mięsa było łatwe, należy zaopatrzyć się w produkt, którym możemy łatwo operować. Z pewnością będzie to łatwiejsze w przypadku, kiedy patelnia ma dobry uchwyt. Przed zakupem koniecznie chwyć naczynie w rękę i sprawdź, czy dobrze leży. Dobrze, gdy uchwyt jest pokryty specjalnym, antypoślizgowym materiałem.

Wśród materiałów wykonania patelni przeważa ceramika. Nagrzewa się ona bardzo szybko, więc przygotowywanie dań nie zajmuje zbyt dużo czasu. Na rynku znajdziemy również patelnie wykonane ze stali nierdzewnej. Są one bardzo wytrzymałe, więc nawet intensywna eksploatacja nie jest w stanie szybko zniszczyć patelni. Z kolei modele aluminiowe są lekkie, więc można nimi łatwo operować. Możesz również wybrać model, który ma teflonową powłokę. Dzięki niej jedzenie nie będzie przywierać do patelni.

Wiele osób przyznaje, że najlepsze patelnie grillowe do indukcji mają dużą średnicę. Podczas przygotowywania posiłku dla dużej rodziny bardzo ważna jest jego ilość. Dzięki patelni o średnicy co najmniej 24 cm możemy jednocześnie przygotować danie, którym nakarmimy wiele osób. Na rynku znajdziemy również modele o średnicy 26 cm, a nawet 28 cm.

Sprawdź również dno patelni. Naczynia przygotowane do użytkowania na indukcji mają tendencję do odkształcania się. Aby temu zapobiec, wybierzmy produkt, którego dno ma co najmniej 0,5 cm grubości. Im grubsze jest dno, tym trudniej zmienia ono kształt.

 

 

Patelnie grillowe do indukcji – ranking

 

 

Gerlach Natur 24 cm

 

Gerlach Natur 24 cm to patelnia grillowa, która została wykonana z ceramiki. Dlatego naczynie jest stosunkowo lekkie i bardzo szybko się nagrzewa. Średnica patelni wynosi 24 cm, co oznacza, że przygotowanie większego posiłku nie jest problemem. Ze względu na kwadratowy kształt w patelni zmieści się na niej nie tylko wiele kawałków mięsa oraz innych składników, ale jej design przyciągnie oko konsumentów .

Produkt jest wyposażony w specjalną powłokę, do której nie przywiera jedzenie. Dlatego zmywanie nie jest trudną czynnością. Dysk ferromagnetyczny sprawia, że ciepło jest rozprowadzane równomiernie w każdym miejscu. Dlatego potrawa jest podgrzewana równomiernie.

Uchwyt patelni został wykonany z drewna bukowego. Dlatego nie nagrzewa się, a trzymanie go przez dłuższy czas nie jest uciążliwe. Uniwersalne dno sprawia, że produkt nie tylko nadaje się do użytku na płytach indukcyjnych, lecz również na wszystkich innych rodzajach kuchenek. Użytkownikom podoba się solidna konstrukcja modelu oraz kwadratowy kształt patelni.

 

 

 

 

Tefal Expertise 26 x 26 cm 

 

Chcielibyśmy zaprezentować jeden z najchętniej wybieranych produktów –   patelnię Tefal Expertise 26 x 26 cm. Specjalna, tytanowa powierzchnia ma aż 6 warstw, co oznacza, że żadna potrawa nie jest w stanie przywrzeć do patelni. Możemy również używać na niej metalowych sztućców, bez obaw, że uszkodzą one powierzchnię. Średnica prezentowanego produktu wynosi 26 cm.

Specjalny wskaźnik temperatury informuje nas o momencie, w którym patelnia jest nagrzana do 190 st. C. Dlatego wiemy, kiedy możemy położyć na niej mięso. Uchwyt produktu jest wykonany z chromu. Nie nagrzewa się on, a oprócz tego jest bardzo dobrze wyprofilowany. Patelnia jest wykonana ze stali nierdzewnej.

Jedną z największych zalet modelu jest możliwość włożenia go do piekarnika. Musimy jednak pamiętać, aby nie nagrzewać go do temperatury wyższej niż 175 st. C. Patelnia nie zawiera toksycznych materiałów, co docenia wielu użytkowników. Chwalą oni również praktyczny uchwyt produktu.

 

 

 

 

Bialetti Corallo Induction CG28 

 

Bialetti Corallo Induction CG28 to patelnia przeznaczona na kuchenkę indukcyjną. Jej powłoka zewnętrzna jest wykonana z aluminium. Właśnie dlatego produkt nie jest zbyt ciężki. Warstwa wewnętrzna jest pokryta materiałem nieprzywierającym, więc mycie patelni nie zabiera zbyt dużo czasu. Średnica produktu wynosi 28 cm, co oznacza, że zmieścimy na niej bardzo dużo jedzenia.

Grubość patelni to około 3 mm, więc możemy być pewni, że się nie odkształci i przez długi czas będziemy mogli korzystać z oryginalnie wyglądającego produktu. Warto również przypatrzeć się uchwytom, które zostały pokryte bakelitem. Dlatego trzymanie uchwytów jest przyjemne i nie męczy rąk.

Ta patelnia grillowa do indukcji w dobrej cenie nadaje się do użytku również na innych rodzajach kuchenek. Wyróżnia się ona na tle innych modeli ciekawym, czerwonym kolorem. Dlatego produkt dobrze się prezentuje i pasuje do większości nowocześnie wyglądających kuchni. Dobre wykonanie to właśnie cecha, którą użytkownicy cenią najbardziej. Wspominają również o bardzo dużej średnicy naczynia.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status