Najlepsza patelnia do naleśników Tefal

Ostatnio aktualizowane: 08.08.20

 

Jaką patelnię do naleśników Tefal wybrać?

 

Naleśniki to danie, które niezależnie od godziny, dnia czy pory roku zawsze jest świetnym pomysłem na posiłek. Pysznymi plackami delektują się zarówno dorośli, jak i najbardziej grymaszące przy jedzeniu dzieci. Naleśniki mogą być przyrządzone na setki sposobów, wypełnione różnymi słodkimi i słonymi dodatkami. Jedyne, co nas ogranicza przy ich przygotowywaniu to wyobraźnia. W naszym poradniku chcemy przedstawić Ci patelnie ułatwiające smażenie cieniutkich placków, bo chociaż te można przygotować na najzwyklejszej patelni, nie da się zaprzeczyć, że taka z niskim rantem, stworzona z myślą o smażeniu naleśników jest najlepszym wyborem.

 

 

Firma Tefal to przodujący producent patelni i to właśnie na jego propozycjach skupimy się w poniższym zestawieniu. Marka powstała już w 1956 roku i od tamtej pory bezustannie opracowuje nowe technologie, które mają na celu ułatwienie nam codziennego życia. Producent jest odpowiedzialny między innymi za pierwsze bezprzewodowe żelazko, ale też produkcję wielu garnków i patelni. Obecnie produkty Tefal dostępne aż w 120 krajach na całym świecie.

W sklepach możemy znaleźć 4 różne typy patelni: stalowe (dobrze rozprowadzają ciepło i są odporne na zarysowania), miedziane (stosowane głównie w gastronomii), żeliwne (długo utrzymują ciepło i mogą być używane w piekarniku) i aluminiowe (lekkie, szybko się nagrzewają). W przypadku patelni do naleśników najczęściej spotykamy aluminium i stal, gdyż oba materiały dobrze przewodzą ciepło i są stosunkowo lekkie. Warto tutaj wspomnieć o rączce. Uważa się, że powinna być pokryta przyjemnym w dotyku, lekkim materiałem, który nie nagrzewa się zbyt szybko.

W trakcie wyboru patelni najważniejszym czynnikiem jest powierzchnia. Najpopularniejszym wyborem jest obecnie teflon i powłoka ceramiczna oraz różne mieszanki materiałów z tytanem. Pamiętajmy, aby powłoka była solidna, odporna na zarysowania i przywieranie ciasta.

Warto upewnić się, do jakiego typu płyty patelnia jest przeznaczona – nie każdy model jest odpowiedni do stosowania na płycie indukcyjnej. Należy pamiętać, że jeśli źle dobierzemy patelnię do płyty, może to skutkować bardzo szybkim jej zniszczeniem. Skoro już wiesz, jakie cechy posiada najlepsza patelnia do naleśników Tefal w 2020 roku zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem.

 

 

Patelnie do naleśników Tefal – ranking

 

 

Tefal Talent Pro 25 cm C6213852

 

Tefal Talent Pro 25 cm C6213852 to świetna patelnia do naleśników przeznaczona do użytkowania na każdym rodzaju płyty grzewczej, w tym indukcyjnej. Ma odpowiednio niskie brzegi, które sprawdzają się podczas smażenia cienkich placków i ich przenoszenia na talerz.

Produkt pokryto specjalną, kilkuwarstwową powłoką Titanium Exellence, która jest wykonana na bazie aluminium, a jej kolejne warstwy zawierają cząsteczki tytanu. Plusem tej technologii jest to, że dzięki niej możemy korzystać z dowolnych przyrządów (nawet metalowych), a powłoka się nie zarysuje oraz nie zniszczy.

Dno produktu jest specjalnie zaprojektowane i odpowiednio grube, dzięki czemu możemy smażyć kolejne porcje ciasta przy minimalnym użyciu tłuszczu lub nawet bez niego. Talent Pro rozprowadza także równomiernie energię, przez co ciepło rozkłada się na całej jego powierzchni, a naleśniki są tak samo podpieczone w każdym miejscu. Unowocześniono także specyficzny dla marki Tefal czerwony punkt Thermo-spot, który we właściwym momencie sygnalizuje nam, że patelnia jest już nagrzana i gotowa do użycia.

 

 

 

 

Tefal Invissia 25 cm B3091042

 

Jeśli jesteś dopiero na początku swojej drogi w opanowaniu kuchennych tajemnic model Tefal Invissia 25 cm B3091042  jest tym, czego potrzebujesz. Według konsumentów jest to lekka patelnia do naleśników Tefal w dobrej cenie, odpowiednia dla początkujących kucharzy.

Każdy element tego produktu jest przemyślany i zbudowany tak, by dzięki niemu można było bez większego wysiłku uzyskiwać świetne efekty, a jedynym ograniczeniem tego modelu jest to, że jest przeznaczony dla każdego typu płyty grzewczej, z wyjątkiem indukcyjnej. Patelnia, będąc produktem marki Tefal oczywiście posiada punkt Thermo-spot, który sygnalizuje o jej gotowość do użycia.

Wewnętrzna część produktu pokryta jest nowoczesną powłoką Powerglide, która przeciwdziała przyklejaniu się placków. Konsumentów cieszy odporność patelni na zarysowania oraz łatwość jej pielęgnacji.

 

 

 

 

Tefal Chef o średnicy 25 cm C6943802 

 

Patelnia Tefal Chef jest przeznaczona dla kogoś, kto czuje się królem swojej kuchni, ma doświadczenie w przygotowywaniu naleśników i innych dań. Średnica tego modelu wynosi 25 cm, a brzegi są odpowiednio wyższe, by uniknąć rozprysków tłuszczu.

Patelnia jest lekka, a jej rączka uznawana jest za wygodną (jednocześnie jest solidna i dobrze przytwierdzona). Najlepsze patelnie do naleśników Tefal posiadają wewnętrzna część patelni pokrytą specjalną powłoką Titanium Prof. Przeprowadzone eksperymenty udowadniają, że wytrzymuje nawet trzy razy dłużej, niż patelnie bez tej powłoki  (zużycie następuje po przygotowaniu 48 000 naleśników).

Produkt posiada oczywiście Thermo-spot, dzięki któremu będziemy w stu procentach pewni, że patelnia jest gotowa do smażenia placków. Zewnętrzna oraz wewnętrzna strona są łatwe w pielęgnacji. Według użytkowników dużym plusem jest możliwość użytkowania patelni na wszystkich rodzajach płyt, również indukcyjnych.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status