Najlepsza nadziewarka do kiełbasy elektryczna

Ostatnio aktualizowane: 24.11.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką elektryczną nadziewarkę do kiełbasy wybrać?

 

Nadziewarka do mięsa jest niezbędnym urządzeniem w firmach i lokalach gastronomicznych przygotowujących różnego rodzaju kiełbasy. Może być też wykorzystywana w każdym gospodarstwie domowym pasjonatów własnoręcznie robionych wędlin. Jaka jest najlepsza elektryczna nadziewarka do kiełbasy w 2020 roku? Tego dowiesz się z lektury poniższego artykułu.

 

 

Nadziewarki można podzielić na: pionowe i poziome. Te pierwsze przeznaczone są głównie dla punktów gastronomicznych. Tego rodzaju urządzenie ułatwia przygotowanie kiełbas, gdyż cylinder oraz tłok ułożone są w pozycji pionowej. Ma to wpływ na szybsze nadziewanie farszu. Poza tym ruchome elementy w tym sprzęcie usprawniają jego czyszczenie. Modele poziome nadają się do użytku domowego. Kształtem przypominają one wałek do ciasta, gdyż wszystkie elementy ustawione są poziomo. Poza tym ten rodzaj nadziewarki zajmuje mało miejsca.

Bardzo ważny jest sposób zasilania. Możemy wyróżnić sprzęty ręczne i elektryczne. Gdy zdecydujemy się na model ręczny podczas produkcji wędlin trzeba będzie kręcić korbką. Może nas to ograniczyć, co do ilości produkowanej kiełbasy. Elektryczne nadziewarki są bardziej profesjonalne. Nie trzeba kontrolować ich pracy, ponieważ przebiega ona automatycznie. Ułatwia to znacznie pracę, zwłaszcza w lokalach gastronomicznych i tam, gdzie produkuje się dużą ilość wyrobów mięsnych.

Najlepsze, elektryczne nadziewarki do kiełbasy są bardzo solidnie wykonane i wytrzymałe. Zwykle wykonane są ze stali szlachetnej, gdyż jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, więc jest to inwestycja na długie lata. Poza tym powinniśmy wybrać produkt, który będzie łatwy w czyszczeniu. Ułatwi to konserwację i uchroni urządzenie przed zniszczeniem.

Przy wyborze sprzętu sprawdźmy, jaką pojemność ma dane urządzenie. W sprzedaży dostępne są modele o różnej pojemności. Jeżeli potrzebujemy nadziewarki do domu, warto zdecydować się na mniejszy produkt. Wystarczy nam wówczas sprzęt o pojemności od 2 do maksymalnie 5 litrów. W przypadku punktu gastronomicznego należy zdecydować się na urządzenie co najmniej 5 litrowe.

Lejki, które są dołączone do zestawu też mają znaczenie. To od nich zależy grubość produkowanej kiełbasy. Wybierając model, który ma w zestawie różnej wielkości lejki nie ograniczamy się co do typu kiełbas, jakie możemy przygotować. Dobre urządzenia mają w zestawie co najmniej 3 rodzaje końcówek, które wykonuje się najczęściej z silikonu lub tworzywa sztucznego.

 

 

Elektryczne nadziewarka do kiełbasy – Ranking

 

 

Royal Catering 15 L 

 

Chcemy zwrócić Twoją uwagę na Royal Catering 15 L, wydajną maszynkę do wyrobu różnego rodzaju kiełbas. Jest to sprzęt przeznaczony do użytku gastronomicznego, gdyż jego pojemność to 15 l. Dzięki niemu w krótkim czasie możemy wyprodukować dużą ilość wyrobów wędliniarskich.

Sprzęt wyposażono w silnik o mocy 260 W. Całe urządzenie wykonane jest ze stali szlachetnej odpornej na wszelkie działanie kwasów i korozję. Stal to materiał biologicznie obojętny, co oznacza, że jest bezpieczny dla żywności.  Do zestawu dołączono 4 lejki o średnicy 16 mm, 22 mm, 32 mm i 38 mm.

Użytkownicy chwalą to urządzenie dlatego, że jest wyposażone w pedał nożny, który ułatwia pracę. Naciśnięcie go wyciska farsz, a upuszczenie powoduje zatrzymanie tłoka. Osobom, które zakupiły nadziewarkę podoba się też to, że wyposażona jest w antypoślizgowe nóżki. Z kolei solidne wykonanie wpływa na trwałość sprzętu.

 

 

 

 

CookPRO 15L 

 

CookPRO 15L to profesjonalna nadziewarka do kiełbas przeznaczona głównie do gastronomii. Urządzenie wyposażono w elektryczny silnik umiejscowiony w górnej części.

Sprzęt ma pedał regulujący napęd. Z jego pomocą możemy włączyć i wyłączyć proces nadziewania. Do dyspozycji jest też sterownik, dzięki któremu możemy dostosować prędkość nadziewania. Ta elektryczna nadziewarka do kiełbasy w dobrej cenie ma 4 lejki o średnicach: 14 mm, 20 mm, 30 mm i 37 mm.

Zarówno obudowa, jak i lejki są zrobione ze stali szlachetnej. Z kolei silikonowa uszczelka sprawia, że farsz nie wycieka ze zbiornika. Właściciele gastronomii pozytywnie oceniają sprzęt, gdyż jest stabilny. Ułatwia i usprawnia to pracę. Użytkownicy chwalą dużą pojemność nadziewarki, co pozwala szybko przygotować wyroby wędliniarskie. Poza tym sprzęt jest wykonany z dobrej jakości tworzywa.

 

 

 

 

All4 Technologies 7L 

 

Jeżeli jesteś zainteresowany dobrym sprzętem, zapoznaj się z ofertą All4 Technologies 7L. Jest to urządzenie przeznaczone do produkcji różnego rodzaju wędlin, w zależności od użytego lejka. Ten model bardzo dobrze sprawdzi się w małych masarniach, sklepach mięsnych, ale może być też używany w gospodarstwach domowych. Nadziewarka jest mocna i stabilna, ponieważ zastosowano antypoślizgową podstawę.

Urządzenie wyróżnia się solidną i masywną obudową, co w swoich opiniach chwalą również konsumenci. Co więcej, właściciele restauracji twierdzą, że jest łatwe w obsłudze.

Pojemność tej nadziewarki do kiełbas to 7 litrów. Do zestawu dołączono 4 metalowe lejki o średnicy: 16 mm, 22 mm, 32 mm i 38 mm. Sprzęt jest wygodny w użyciu. Wyposażono go w pedał, który wykonano z metalu oraz zawór, który odpowietrza tłok. Cylinder w tym urządzeniu można montować w dowolnym kierunku, a jego demontaż jest bardzo łatwy i szybki.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status