ᐅ Dobre bambusowe deski do krojenia - rankingi i opinie

Najlepsza bambusowa deska do krojenia

Ostatnio aktualizowane: 11.12.19

 

Jaką bambusową deskę do krojenia wybrać?

 

Bambus to azjatycka roślina o drewniejących łodygach, rosnąca w naturalnym środowisku lub na plantacjach. Od stuleci ludzie wykorzystują właściwości włókien bambusa, a właściwie – jego licznych gatunków. Bambus rośnie bardzo szybko. Zasoby odnawiają się w ciągu kilku lat. Jest to bardzo istotna kwestia dla ochrony środowiska!

Drewno bambusowe ma dużą gęstość, a więc jest bardzo twarde, porównywalne np. z drewnem dębowym. Dzięki temu nie wchłania wilgoci. Posiada też naturalne właściwości bakteriobójcze. Równie ważną zaletą jest jego dekoracyjność. Zdrewniały bambus ma w naturze jasny kolor, ale poprzez proces parzenia uzyskuje się ciemniejsze odcienie. Drewno bambusowe, czy też sprasowana trawa bambusowa, prezentuje się bardzo efektownie. Przedmioty wykonane z nich wprowadzają egzotyczny klimat. Dlatego bambus idealnie nadaje się do produkcji drobnej galanterii. Producenci chętnie sięgają po ten naturalny surowiec i wytwarzają z niego ozdobne przedmioty codziennego użytku, między innymi  deski do krojenia żywności. Mają one wiele zalet. Najlepsze bambusowe deski do krojenia są odporne na uszkodzenia.

Można na nich ubijać mięso, czy też kroić lub siekać warzywa ostrym nożem. Oryginalnie prezentują się jako tacka, czy półmisek bezpośrednio na stole, np. do podania serów, warzyw lub owoców. Prezentujemy kilka przykładów na to, jak różne są możliwości wykorzystania „zwykłej” deski do krojenia. Bo najlepsza bambusowa deska do krojenia w 2019 roku służy nie tylko zgodnie z jej pierwotnym przeznaczeniem. Teraz jest także praktycznym dodatkiem do piknikowego koszyka, ochroną kuchennego blatu lub jego dekoracją!

 

 

Bambusowe deski do krojenia – ranking

 

 

EH Excellent Houseware 2 w 1

 

Bambusowa deska do krojenia EH Excellent Houseware 2 w 1 to produkt ekologiczny, wykonany ze sprasowanych włókien bambusa. Prosty pomysł połączenia deski do krojenia i stolnicy sprawił, że jest to bardzo funkcjonalny i przydatny w każdej kuchni przedmiot. Jest to deska o wymiarach 45 cm długości, 35 cm szerokości i 1,5 cm grubości.

Właśnie dzięki tym wymiarom, większym niż wymiary zwykłej deski do krojenia, może ona służyć także jako stolnica. Deska  ta wyróżnia się dużą twardością, jest odporna na wilgoć, schnie szybciej od drewna i nie odkształca się pod wpływem wilgoci. Wokół jej powierzchni wyżłobiony jest rowek, w którym zatrzymuje się płyn wyciekający z krojonych produktów. Dzięki temu unikamy zabrudzenia blatu. Bambusowa deska ma naturalny, jasnobrązowy kolor. Na jednym z dłuższych boków zamocowana jest listwa ograniczająca, która nie pozwala na przesuwanie się deski po blacie.

Klientom, którzy kupili bambusową deskę do krojenia EH Excellent Houseware 2 w 1 spodobał się jej wygląd i praktyczne, podwójne zastosowanie.

 

 

 

 

Vacu Vin Bread And Dip 

 

Bambusowa deska do krojenia w zestawie Vacu Vin Bread And Dip jest pokrywą pojemnika na pieczywo. Ten użytkowy przedmiot ma potrójne zastosowanie – jako pojemnik na pieczywo, deska do krojenia i pojemniczki na dodatki do pieczywa, np. sosy, pasty, dipy, czy konfitury. Pojemnik na pieczywo wykonany jest z tworzywa sztucznego.

Ma kształt kwadratu o zaokrąglonych narożnikach. Jego wymiary to 24 x 24 cm, a wysokość – 11 cm. Na środku przeciwległych krawędzi są wycięcia, na których opiera się podłużna, ceramiczna tacka z trzema przegrodami służącymi jako miseczki na dodatki do pieczywa. Bambusowa deska stanowi nakładaną pokrywę. Ten zestaw może mieć zastosowanie podczas ogrodowych przyjęć, grilla lub na pikniku. Jest praktyczny i równocześnie efektowny. Idealnie nadaje się na pomysłowy prezent! Pojemnik i ceramiczną tackę można myć w zmywarce.

Klientom spodobało się połączenie codziennych, praktycznych przedmiotów w oryginalnej formie. Niektórzy z nich zakupili ten produkt jako prezent dla bliskich.  

 

 

 

 

Ambition 62871 

 

Bambusowa deska do krojenia Ambition Panda 62871 to oferta marki Ambition, która od wielu lat produkuje artykuły niezbędne w każdej kuchni i jadalni. Jej produkty wykonane są z materiałów najlepszej jakości i cechują się starannym wykonaniem. Deska do krojenia Ambition Panda wykonana jest ze sprasowanego drewna bambusowego. Jej ozdobą jest wzór – paski w kolorach jasnego i nieco ciemniejszego brązu. Jest ona dość duża i masywna, w kształcie prostokąta o zaokrąglonych rogach.

Jej wymiary  to 35 cm x 25 cm, 2 cm grubości oraz 1,10 kg wagi. Można więc na niej kroić i siekać produkty bez obawy, że rozsypią się wokół. Dzięki temu, że jest dość ciężka, nie przesuwa się podczas użytku. Deska Ambition Panda jest twarda i odporna na uszkodzenia. Nie wsiąka w nią wilgoć. Jest to przedmiot codziennego użytku, ale ciekawy deseń i materiał, z którego został wykonany, sprawiają, że jest także bardzo dekoracyjny.

Klienci, którzy kupili  deskę Ambition Panda uważają, że jest to bambusowa deska do krojenia w dobrej cenie i spełnia nie tylko użytkową, ale i ozdobną funkcję w ich kuchni.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status