Młynki do pieprzu ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Tescoma 6595620 to najlepszy młynek do pieprzu w 2021 roku. Takie miano nadali mu konsumenci, którzy w swoich opiniach dzielili się spostrzeżeniami po zakupie. Produkt jest utrzymany w stonowanej kolorystyce, srebrna obudowa ładnie komponuje się z czarnymi elementami. Jest to młynek elektryczny, więc nie trzeba używać siły, aby skutecznie i szybko zmielić ziarna. Model wyposażono w ceramiczne mechanizmy mielące wyróżniające się wysoką jakością wykonania. Mają one regulowaną grubość mielenia, co pozwala na dostosowanie młynka do aktualnych potrzeb. Model ma też wieczko, do którego wpadają resztki przypraw. Wiele pochlebnych komentarzy zebrał również produkt Esperanza Malabar EKP001K, który jest zasilany 4 bateriami AA. Młynek jest poręczny i dobrze leży w dłoni, a to gwarantuje komfort użytkowania. Co ciekawe, model jest wyposażony w diodę LED emitującą jasne, białe światło. Dodatkową zaletą produktu jest to, że pozwala na samodzielną regulację grubości mielenia pieprzu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki młynek do pieprzu kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Młynek do pieprzu, w obecnych czasach, to nie tylko przedmiot, w którym trzymamy pieprz, i za pomocą którego możemy sobie doprawić potrawę. Obecnie młynki do pieprzu i soli stanowią ozdobę kuchennego wnętrza. W związku z tym stały się one przedmiotem, który chętnie kupujemy na prezent, którego wygląd i funkcjonalność staje się dla nas ważna. Oczywiście każdy z nas może przyprawić potrawy kupując gotowe przyprawy, jednak te zmielone bezpośrednio przed wsypaniem do potrawy zachowują więcej aromatów i dają większe bogactwo smaków. A więc jaki młynek do pieprzu wybrać? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w naszym poradniku.

Jaki jest najlepszy młynek do pieprzu – ręczny, czy elektryczny?

Młynki ręczne, powoli odchodzą do lamusa. Ale nadal mamy wielu zwolenników tej formy mielenia przypraw. Młynki takie mają zwykle tradycyjny wygląd. Jeśli takie urządzenie ma nam służyć okazjonalnie, do przyprawienia zupy przed jedzeniem, to może to być właściwy wybór. Młynek ręczny po przemieleniu przypraw odda nam je w bardzo dobrym jakościowo stanie. Jednak mielenie w młynku ręcznym zwykle jest ustawione z góry i użytkownik nie ma możliwości regulacji. Choć zdarzają się jeszcze nieliczne modele, które tę regulację posiadają. Ponadto młynki ręczne często też spełniają funkcje ozdobne i wiele osób z tego właśnie powodu takie sprzęty preferuje.

Młynki elektryczne, to domena nowych czasów. Zyskały popularność nie tylko ze względu na łatwość użycia oraz braku potrzeby ponoszenia wysiłku fizycznego, aby uzyskać zmielone ziarna, ale także ze względu na najróżniejsze projekty, które czynią te przedmioty atrakcyjnymi wizualnie. Młynki elektryczne, w większości wypadków, mają możliwość wyboru przez użytkownika grubości przemiału. Ze względu na budowę urządzenia te można podzielić na dwie kategorie: są to młynki żarnowe, i udarowe.

Młynki żarnowe są zbliżone budową do młynków ręcznych, w których również elementem mielącym są żarna. Takie modele często mają możliwość wyboru grubości mielenia, a zmielone przyprawy są wysokiej jakości.

Młynki udarowe posiadają ostrza mielące i nie można tu wybrać grubość przemiału, a mielone przyprawy są rozdrabniane na bardzo drobny proszek. Niestety bywa, że przy dłuższym mieleniu, młynek taki rozgrzewa się znacznie i w takim przypadku rozgrzewana jest również mielona przyprawa, a to obniża jej walory. Taki młynek również wytwarza pył, który w przypadku pieprzu może być uciążliwy, czy wręcz niebezpieczny, gdy np. dostanie się do oka. Kupując taki sprzęt koniecznie trzeba sprawdzić, czy noże są wykonane ze stali nierdzewnej. Noże wykonane z innego materiału szybko się stępią i nie będą spełniać swojej roli.  

 

Młynek grawitacyjny

Ze względu na sposób uruchamianie mielenia, wart wspomnienia jest młynek grawitacyjny. Jest to model, który uruchamia się automatycznie, gdy zostanie ustawiony w pozycji do mielenia. Więc po wzięciu go do ręki i ustawieniu nad talerzem z zupą, automatycznie zaczyna się mielenie przyprawy. Ponowna zmiana pozycji zatrzymuje ten proces.

 

Moc i obroty młynka elektrycznego

W przypadku mielenia przypraw, lepiej jest, aby ich mielenie odbywało się powoli. Pozwala to na zachowanie pełni aromatu przyprawy.  Dlatego przy zakupie elektrycznego młynka do pieprzu zwróć uwagę, aby miał on silnik wolnoobrotowy. Najlepszy będzie ten o dużych żarnach. Jeśli młynek będzie pracował dużo, bo na przykład kupujesz go do restauracyjnej kuchni, to sprawdź również, jaka jest jego wydajność. Każdy z producentów powinien taką informację udostępnić. Wartość ta jest podawana w gramach na minutę. Najlepsze urządzenia mają wydajność mielenia 120 – 200 gram na minutę. Natomiast 45 g/min to bardzo dobre parametry dla młynka domowego.  Kolejna sprawa to moc urządzenia. Przy zakupie sprawdź, aby nie była niższa niż 100 W. Niższa moc może spowodować zacinanie się urządzenia. A najlepsze modele mają moc do 300 W. Większość urządzeń elektrycznych jest zasilana bateriami, co zapewnia łatwe i bezproblemowe użycie.

Obudowa

Współczesne młynki mogą być wykonane z najróżniejszych materiałów. Są młynki nawiązujące do tradycyjnych – wykonanych z drewna. W przypadku takiej obudowy sprawdź, czy drewno jest zaimpregnowane tak, że może mieć kontakt z żywnością. Większość drewnianych młynków do pieprzu posiada wzory, które mogą kojarzyć się z wzornictwem ludowym.

Młynki mogą być również wykonane z tworzyw sztucznych, ceramiki, szkła, czy też łączonych różnego typu materiałów. Wiele modeli posiada miedziane albo żelazne wykończenie nadające im klasycznego i eleganckiego charakteru. Szczególnie interesująco prezentują się młynki elektryczne do pieprzu wykonane ze stali nierdzewnej i akrylu. Takie modele dają możliwość obserwacji procesu mielenia i kontroli poziomu ziaren. Ważne jest, aby sprawdzić przy zakupie, czy sprzęt jest trwały i bezpieczny w kontaktach z żywnością. A jeśli chodzi o design to młynki do pieprzu w dobrych cenach są tak różnorodne, że nikt nie będzie miał problemu, aby dobrać wzór, który mu odpowiada, i który pasuje do wystroju kuchni.

Przy okazji wyboru obudowy, warto też wspomnieć o pojemności młynka do pieprzu. Warto jest ją również dostosować do sposobu użytkowania, aby przy każdym obiedzie nie trzeba było go napełniać.

 

 

Najlepsze młynki do pieprzu w 2021 roku

 

Świeżo zmielony pieprz jest aromatyczny i ma więcej właściwości niż ten mielony, dostępny w sklepach. Natomiast gruboziarnista sól morska jest zdrowsza od tej drobnej, którą na co dzień używamy w kuchni. Lepsze gotowanie nie musi więc oznaczać wielkich zmian, wystarczy dobry młynek i garść pachnących pieprzów, aby stworzyć aromatyczne danie. Dlatego przygotowaliśmy ranking, zawierający dobre i tanie młynki do pieprzu i soli.

 

Nasze zalecenia

 

Tescoma 2 W 1 6595620

 

Duże zainteresowanie kupujących wzbudza elektryczny młynek do pieprzu Tescoma 6595620. Co ciekawe, jest to model z dwoma komorami, do jednej z nich można wsypać kryształki soli. W efekcie jedno akcesorium kuchenne mieści w sobie dwie najczęściej używane do dań przyprawy. Produkt zajmuje mało miejsca, jego dokładne wymiary to: średnica – 6,5 cm i wysokość – 18 cm. 

Młynek ma ceramiczny mechanizm mielący, który, jak wskazują pozytywne opinie użytkowników, jest odporny na zniekształcenia czy korozję. Obudowa jest stalowa, ma też elementy z tworzywa sztucznego. Całość prezentuje się prosto i elegancko zarazem. Młynek elektryczny jest zasilany bateriami AAA, które należy dokupić do zestawu.

Produkt jest objęty 5-letnią gwarancją, dlatego kupując go masz pewność, że inwestujesz w dobrej jakości młynek. Osoby, które mają go w swojej kuchni są zadowolone z jego użytkowania. Atutem jest to, że model zajmuje mało miejsca i mieści w sobie dwie komory (do pieprzu i do soli).

Tescoma 6595620 to elektryczny młynek do pieprzu i soli. Jest on zasilany bateriami AAA. Wymiary produktu to: średnica – 6,5 cm i wysokość – 18 cm. 

Zalety
Materiały wykonania:

Kupując jakiekolwiek akcesorium kuchenne należy zwrócić uwagę przede wszystkim na materiały użyte do jego produkcji. Jeśli będą one dobrej jakości, istnieje większa szansa, że produkt dłużej nam posłuży. Ten młynek został zrobiony z odpornej na zarysowania stali nierdzewnej i wytrzymałego tworzywa sztucznego. 

Mechanizm mielący:

W produkcie zastosowano ceramiczny mechanizm mielący, który nie ulega zniekształceniom, dzięki czemu nie traci swoich początkowych właściwości. 

Regulacja stopnia mielenia:

Do zakupu może zachęcać to, że istnieje możliwość łatwej regulacji stopnia mielenia. To pozwala dostosować dozowanie przyprawy do tego, jak intensywny smak potrawy chcemy uzyskać.

Produkt typu 2w1:

To model typu 2w1 dostosowany do mielenia pieprzu i soli. Ma on dwie komory.

Model elektryczny:

W środku młynka znajduje się silnik zasilany bateriami AAA. Są to cienkie paluszki, które bez problemu można znaleźć w każdym sklepie.

Wady
Czasami się zacina:

Jeśli włożymy do środka zbyt duże ziarna, młynek może się zacinać. 

 

 

 

 

Esperanza Malabar EKP001K

 

Młynek Esperanza LED Czarny jest zasilany 4 bateriami AA. To produkt, który obsługuje się jedną ręką. Aby zmielić ziarenka pieprzu wystarczy wcisnąć przycisk umieszczony w górnej części obudowy. Prezentowany model świetnie się prezentuje i doskonale pasuje do kuchni, niezależnie od wystroju.

Wymiary produktu to: wysokość – 23 cm, szerokość – 5 cm oraz głębokość – 5 cm. Podczas mielenia pieprzu włącza się oświetlenie LED, co może okazać się bardzo przydatną funkcją, zwłaszcza przy zbyt małej ilości światła w pomieszczeniu. Model został wykonany z dobrego gatunkowo tworzywa sztucznego. W przypadku zabrudzenia należy przetrzeć go wilgotną ściereczką. Młynek jest wytrzymały i niepodatny na niewielkie uszkodzenia.

Jak przekonują konsumenci, model oferowany przez markę Esperanza umożliwia szybkie przyprawienie potraw pieprzem. Ziarenka możemy zmielić na dowolną grubość, co jest dodatkowym atutem produktu. Poza tym młynek jest dostępny w czarnym kolorze, dlatego na pewno dopasujemy go do reszty akcesoriów i sprzętów używanych w kuchni.

Esperanza LED Czarny to produkt o wymiarach: 23 cm x 5 cm x 5 cm. Obudowa modelu jest wykonana z tworzywa sztucznego. Młynek jest zasilany 4 bateriami AA.

Zalety
Oświetlenie LED:

Podczas użytkowania produktu włącza się jasne oświetlenie LED umieszczone w dolnej części obudowy. To pozwala na precyzyjne doprawienie potrawy.

Poręczność:

Młynek nie jest zbyt duży, dlatego dobrze leży w dłoni i możemy go pewnie chwycić. Poza tym produkt nie zajmie dużo miejsca na blacie kuchennym.

Wygodne użytkowanie:

Model jest wygodny w użytkowaniu. Aby zmielić umieszczone wewnątrz pojemnika ziarenka pieprzu wystarczy wcisnąć przycisk.

Solidne ostrze:

Ostrze odpowiadające za mielenie przyprawy zostało wykonane ze stali nierdzewnej. Nie musimy się martwić o jego szybkie stępienie lub pojawienie się korozji.

Wady
Zbyt hałaśliwy:

Część konsumentów twierdzi, że hałas generowany podczas pracy młynka jest zbyt uciążliwy. Wydawane przez produkt dźwięki są stosunkowo głośne, a to może mieć negatywny wpływ na komfort użytkowania.

 

 

 

 

Łucznik PM101

 

3.Łucznik PM101Jako trzeci prezentujmy młynek do przypraw PM 101 znanej polskiej marki Łucznik. Jej tradycja sięga początków XX wieku, a produkty, które oferuje to synonim najwyższej jakości, trwałości i elegancji połączonej z nowoczesnością. Jest to dobry i tani młynek do pieprzu i soli dostępny w ośmiu bardzo atrakcyjnych, żywych kolorach: czarnym, pomarańczowym, żółtym, różowym, zielonym, niebieskim, czerwonym i białym.

Ten elektryczny młynek z dodatkowym podświetleniem w czasie mielenia zasilany jest 4 bateriami AA. Ze względu na piękną kolorystykę stanowi cieawy dodatek do każdej kuchni, zwłaszcza tej nowoczesnej, urozmaicanej żywymi dodatkami. Świetnie ożywi stół czy szafkę kuchenną.

Ponadto, dzięki szerokiemu wachlarzowi kolorów, bez problemu wybierzemy najlepszy model pasujący do sprzętu kuchennego. Łucznik PM101 to świetny młynek nie tylko do pieprzu, ale również soli, czy suszonych ziół. Dobry, mocny nóż doskonale mieli nawet najgrubsze i najtwardsze ziarna.

Warto też wspomnieć, że produkt ceniony jest za trwałość ostrza, które nawet przy regularnym, częstym użytkowaniu, nie traci ostrości.

Na trzecim miejscu naszego zestawienia znalazł się młynek do przypraw PM 101 marki Łucznik.

Zalety
Uniwersalność:

Jest to urządzenie odpowiednie do mielenia pieprzu, soli, jak również suszonych ziół.

Solidny nóż:

Młynek jest wyposażony w solidny nóż, który bez problemu radzi sobie z najgrubszymi i najtwardszymi ziarnami pieprzu.

Kolorystyka:

Produkt dostępny jest w ośmiu, bardzo atrakcyjnych, żywych kolorach: żółtym, czarnym, pomarańczowym, zielonym, różowym, białym, niebieskim i czerwonym. W efekcie jest to ciekawy dodatek do każdej, nowoczesnej kuchni. Pięknie prezentuje się nawet na świątecznym stole.

Cena:

Jest to bardzo tani produkt, który zyskał uznanie wielu konsumentów. Stanowi doskonały młynek do 50 zł. Dzięki temu, że jest to tani sprzęt, wiele osób decyduje się na zakup kilku takich młynków do mielenia pieprzu, soli oraz różnych ziół używanych w kuchni.

Wady
Brak podstawki:

Ze względu na to, że młynek nie ma podstawki, po skończonym mieleniu, należy dokładnie oczyścić urządzenie, aby zmielony pieprz czy sól nie zaśmiecały kuchennych blatów.

 

 

 

 

Peugeot Paris U Select 23768

 

4.Peugeot Paris U Select 23768Czwarta propozycja na pewno mile zaskoczy fanów znanej francuskiej marki samochodów PEUGEOT – jest to drewniany młynek Peugeot Paris U Select 23768. Niewiele osób wie, że producent ten zajmuje się nie tylko samochodami, ale również produkcją wysokiej jakości akcesoriów do wina oraz młynków kuchennych. Dbałość o konstrukcje samochodów przekłada się na jakość produktów kuchennych.

W efekcie opinie o młynkach do pieprzu tej marki są niezwykle pochlebne. Urządzenie wyposażone jest w mechanizm wykonany z najwyżej jakości stali, co daje gwarancję niezawodności. W młynkach ważne są ząbki, dlatego producent zadbał aby zawsze były ostre i nie ulegały zniszczeniu nawet po wielu użyciach.

Model Peugeot Paris U Select 23768 jest wyposażony w opatentowany system mielenia Uselect, a więc bez problemu dobierzemy grubość mielenia do naszych potrzeb.

Sam młynek został wykonany z drewna bukowego i z stali nierdzewnej. Warto też wspomnieć, że mielnik ma dożywotnią gwarancję. Użytkownicy tego produktu w swoich opiniach niejednokrotnie podkreślają jego świetną trwałość i ciekawy design.

Kolejna propozycja to drewniany młynek Peugeot Paris U Select 23768. Jest to model znanego producenta samochodów, który zajmuje się też produkcją takich sprzętów kuchennych.

Zalety
Stalowy mechanizm mielący:

Urządzenie zostało wyposażone w stalowy mechanizm, który ceniony jest za solidne wykonanie i niezawodność. Ząbki mechanizmu są ostre i nie ulegają starciu nawet przy częstej eksploatacji.

System mielenia Uselect:

Pozwala nam na dobranie odpowiedniej grubości mielenia. Dzięki niemu sam możesz zdecydować, jak grube ziarna pieprzu doprawią Twoje dania.

Materiał:

Młynek jest wykonany z drewna bukowego, które zostało wzmocnione stalą nierdzewną. W efekcie całość jest bardzo solidna i wysoce odporna na uszkodzenia. Poza tym pięknie się prezentuje.

Wady
Cena:

Jest to bardzo drogi młynek. Koszt zakupu tego urządzenia to ok. 250 zł. W efekcie jest to najdroższa propozycja w naszym zestawieniu.

 

 

 

 

Eldom ZMp4

 

5. Eldom ZMp4Nasz ranking młynków do pieprzu zamyka zestaw dwóch młynków na baterie. Model Eldom ZMp4 to świetna propozycja do mielenia pieprzu i soli 2 w 1. Jest to model z ekskluzywnej serii S-line, cieszącej się sporą popularnością. Niewątpliwym atutem urządzenia są trwałe, niezwykle mocne, ceramiczna żarna, jak również możliwość regulacji mielenia.

W efekcie dostosujemy grubość mielenia do naszych upodobań, czy też przygotowywanej potrawy. Młynki zasilane są bateriami, a więc do ich użycia nie potrzebujemy gniazdka sieciowego. Jednocześnie nie musimy tracić energii na ręczne przekręcanie. Obudowa produktu została wykonana z wysokiej klasy stali nierdzewnej.

Dzięki czemu jest niezwykle łatwa w utrzymaniu czystości i niezwykle trwała – nie rysuje się i nie niszczy nawet przy częstym użytkowaniu. Potwierdzają to liczne opinie zadowolonych konsumentów. Model jest wysoce ceniony również funkcjonalność, mocne ostrza oraz atrakcyjny, nowoczesny design.

Ze względu na możliwość elektrycznego mielenia, to zdecydowanie lepsza propozycja niż ręczny model, który najczęściej znajdziemy w polskich kuchniach.

Zestawienie zamyka praktyczny zestaw dwóch młynków na baterie – Eldom ZMp4. Stanowi on bardzo atrakcyjny model z serii S-line. Jest to dobry młynek do pieprzu do 100 zł.

Zalety
Ceramiczne żarna:

Urządzenie jest wyposażone w trwałe, ceramiczne żarna, które są odporne na uszkodzenia. Ponadto, radzą sobie nawet z najtwardszymi ziarnami pieprzu.

Regulacja pracy:

Sami możemy wybierać grubość mielenia dostosowaną do naszych upodobań lub przygotowywanej potrawy.

Materiał:

Młynek został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Dzięki temu nie niszczy się i jest łatwy w utrzymaniu czystości. Poza tym konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że jest to bardzo ładne urządzenie.

Wady
Zasilanie:

Każdy młynek zasilany jest czterema bateriami AAA, a więc zawsze musimy mieć w zapasie sporą ilość akumulatorków. Poza tym zwiększają one wagę urządzenia.

Ograniczenia użytkowania:

Młynka nie można używać nad gotującymi się potrawami.

 

 

 

 

Jak używać młynka do pieprzu?

 

Chcesz, aby przygotowywane przez Ciebie potrawy miały niezapomniany aromat? Jeśli tak, powinieneś wyposażyć się w dobrej jakości młynek, który pozwoli Ci doprawić pieprzem serwowane dania. Na naszej stronie można znaleźć ranking, jak również poradnik dotyczący wyboru urządzenia przeznaczonego do mielenia pieprzu. Postanowiliśmy także przygotować dla Ciebie krótki tekst, w którym w prosty sposób wyjaśniamy, jak należy korzystać z młynka.

 

 

Jak napełnić młynek ręczny ziarnami?

Najczęstszym problemem, z którym spotykają się konsumenci, jest napełnianie młynka. Nie musisz się jednak martwić – to zadanie wcale nie jest trudne. W przypadku modeli ręcznych trzeba zdjąć nakrętkę blokującą, a następnie wysunąć korpus. Czasami zdarza się, że urządzenie jest podzielone na dwie części i umożliwia równoczesne mielenie zarówno pieprzu, jak i soli. Jeśli zdecydujemy się na zakup takiego sprzętu, musimy pamiętać o tym, aby wsypać ziarna do odpowiednich pojemników. Zazwyczaj są one dobrze oznaczone, dlatego ich rozpoznanie nie sprawia kłopotu. Jeśli mowa o modelach elektrycznych, napełnianie zbiornika w zasadzie jest bardzo podobne. Korpus należy przekręcić przeciwnie do ruchu wskazówek zegara i wysunąć go do góry. W ten sposób uzyskamy dostęp do pojemnika. Dokładne informacje na temat tego, jak napełnić młynek i poprawnie z niego korzystać bez wątpienia znajdziemy w dołączonej do opakowania instrukcji obsługi.

 

Jak mielić ziarna?

Jak przystąpić do procesu mielenia ziarna? Odpowiedź na to pytanie uzależniona jest od tego, jaki sprzęt posiadamy. Mając model ręczny musimy jedną dłonią złapać podstawę, a drugą przekręcać korpus. Nie trzeba się jednak martwić o to, że mielenie okaże się dla nas męczące. Czynność ta nie zabiera dużo czasu, a co istotne młynki zazwyczaj ważą bardzo mało. Jeśli mamy model elektryczny, aby rozpocząć pracę należy wcisnąć odpowiedni guzik. Trzeba pamiętać o tym, aby przed rozpoczęciem mielenia upewnić się, że korpus został odpowiednio podłączony do podstawy.

 

Regulacja grubości mielenia

Konsumenci pytani o to, jaki młynek do pieprzu jest polecany, odpowiadają, że najlepsze są modele z możliwością regulacji grubości mielenia. Jeśli urządzenia ma taką funkcję, można lepiej dostosować je do własnych potrzeb. Jak więc ustawić odpowiednią grubość mielenia? Warto poszukać informacji na ten temat w dołączonej do zestawu instrukcji. Z niej dowiemy się, jak należy zmienić grubość mielenia. Zazwyczaj to zadanie jest bardzo proste – wystarczy przesunąć pokrętło w odpowiednią stronę.  

 

 

Czy należy czyścić młynek do pieprzu?

W głowach niektórych użytkowników może pojawić się pytanie: czy należy czyścić młynek do pieprzu? Najlepiej dowiedzieć się, jaki sposób konserwacji zaleca producent. Zazwyczaj w dołączonych do zestawu ulotkach można przeczytać, że należy jedynie przecierać obudowę wilgotną szmatką. Nie można zanurzać sprzętu w wodzie, bo mogłoby to doprowadzić do jego uszkodzenia, szczególnie jeśli mowa o modelach zasilanych elektrycznie.

 

Bezpieczeństwo użytkowania

Jak dbać o bezpieczeństwo użytkowania sprzętu? Nie jest to trudne. Przede wszystkim trzeba przed każdym użyciem sprawdzać, czy wszystkie elementy zostały odpowiednio do siebie podłączone. Kolejną, ważną kwestią jest to, aby nie wystawiać urządzenia na działanie mocnych promieni słonecznych. Zaleca się, aby przechowywać młynek w suchym miejscu. Jeśli do wnętrza urządzenia przedostanie się wilgoć, może ona uszkodzić mechanizm odpowiadający za mielenie pieprzu. Jeśli będziemy chcieli zastosować sprzęt do rozdrabniania ziaren innych przypraw, musimy upewnić się, że producent na to pozwolił.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Adhoc Tropica A-EP23

 

Nasza pierwsza propozycja to model AdHoc Tropica A-EP23 w kolorze białym. Ten elektryczny młynek do przypraw wykonano z tworzywa sztucznego i akrylu. Docenili to użytkownicy produktu, którzy w swoich opiniach niejednokrotnie wspominają o niezwykłej trwałości urządzenia. Model ten ma regulowany, ceramiczny mechanizm mielący. Jeden nacisk wystarczy aby go uruchomić.

Ten najlepszy młynek do pieprzu i soli ma akrylową wstawkę, dzięki której dowiemy się, kiedy należy go uzupełnić. Sprzęt posiada regulację mielenia oraz niezwykle praktyczną, wbudowaną diodę Led włączającą się, gdy jest używany. Jednocześnie dioda ta pokazuje miejsce na które zsypuje się przyprawę. Urządzenie zasilane jest 6 bateriami, dołączonymi do zestawu.

Wymiary młynka to 21,5 cm wysokości i 5 cm średnicy. Ze względu na uniwersalne ostrze jest to świetne urządzenie do mielenia pieprzu, jak również gruboziarnistej soli, czy chociażby suszonych przypraw. Model ten świetnie prezentuje się w pojedynkę, a jeszcze lepiej w zestawie, dlatego warto umieścić go w swojej kuchni.

Jako pierwszy prezentujemy model AdHoc Tropica A-EP23 w kolorze białym. Jest to najlepszy młynek do pieprzu w 2021 roku. Urządzenie ma wymiary: 21,5 cm wysokości i 5 cm średnicy.  Piękna prezencja oraz dobry mechanizm mielący to zalety tego modelu najczęściej wymieniane przez konsumentów.

Zalety
Materiał:

Produkt ten został wykonany z tworzywa sztucznego i akrylu. Całość jest bardzo solidna i odporna na uszkodzenia. Poza tym pięknie się prezentuje.

Mechanizm mielący:

Model ten ma ceramiczny mechanizm mielący. Jest on automatyczny – wystarczy jeden ruch, aby go uruchomić. Dzięki temu mielenie pieprzu będzie szybsze. Jednocześnie urządzenie pozwala nam zmielić sól oraz zioła, co jest zasługą uniwersalnego ostrza.

Akrylowa wstawka:

Młynek do mielenia posiada akrylową wstawkę, dzięki której dowiemy się, kiedy zużyliśmy cały pieprz i należy uzupełnić jego zapas.

Regulacja mielenia:

Dzięki temu, że urządzenie jest wyposażone w regulację stopnia mielenia, dostosujemy grubość pieprzu do naszych potrzeb.

Dioda LED:

Informuje nas o tym, że urządzenie jest używane. Jednocześnie, pokazuje miejsce, na które mielimy pieprz. Sprawia też, że urządzenie wygląda bardziej nowocześnie.

Wady

 

 

Russell Hobbs 22810-56

 

Druga propozycja to młynek do pieprzu Russell Hobbs 22810-56. Model ten został zaprojektowany w taki sposób, aby ułatwić przygotowanie potraw i oszczędzić czas, jaki trzeba na to poświęcić. Ten stylowy młynek ze stali nierdzewnej z jednym, wygodnym przyciskiem, to świetna propozycja do każdej kuchni. Ma również system umożliwiający wybór stopnia rozdrabniania.

Dodatkowym atutem jest lampka zapalającą się podczas pracy urządzenia. Model doskonale mieli ziarna pieprzu, grubą sól oraz zioła i przyprawy. Młynki do soli i pieprzu Russell Hobbs 22810-56 to świetny, stylowy dodatek do kuchni. System mielenia jest regulowany, a więc łatwo dobierzemy grubość ziaren do naszych potrzeb.

Model ma ceramiczne tarcze mielące, które świetnie mielą sól, pieprz, jak również przyprawy. Warto też wspomnieć, że opinie o młynkach do pieprzu i soli tej firmy są bardzo pochlebne.

Konsumenci cenią je za dobre ostrze, które nie zużywa się nawet po wielu latach. Młynek podświetla się w czasie pracy i jest zasilany 4 bateriami AA.

Druga propozycja w naszym zestawieniu to młynek do pieprzu Russell Hobbs 22810-56.  Jest to zestaw dwóch, praktycznych urządzeń.

Zalety
Dwa młynki:

Niewątpliwym atutem tego produktu jest fakt, że jest to zestaw dwóch identycznych młynków. Dzięki temu, że urządzenia mają przezroczyste wstawki, nigdy nie pomylisz soli z pieprzem.

Materiał:

Urządzenie jest wykonane ze stali nierdzewnej, która jest odporna na uszkodzenia i pięknie się prezentuje. Taki młynek będzie stanowił ciekawy element dekoracyjny każdego stołu.

Regulacja mielenia:

Młynek posiada system regulacji stopnia grubości mielenia pieprzu, a więc bez problemu dostosujesz go do swoich potrzeb, czy na potrzeby danego dania - grubo mielony pieprz do sałatki, a miałki do kotletów.

Uniwersalność:

Młynek sprawdza się nie tylko do mielenia pieprzu, ale też grubej soli czy ziół. Dlatego jest to uniwersalna propozycja do każdej kuchni.

Ceramiczne tarcze mielące:

Urządzenie jest wyposażone w ceramiczne tarcze mielące, które bez problemu radzą sobie z mieleniem twardych ziaren pieprzu. Poza tym są odporne na uszkodzenia.

Wady
Zasilanie:

Każdy z młynów zasilany jest czterema bateriami AA, przez co urządzenie jest ciężkie. Poza tym zawsze musimy mieć w zapasie aż 8 baterii.

 

 

 

Jaki młynek ręczny do pieprzu kupić?

 

Przyprawy nadają potrawie smaku i aromatu. Wielu kucharzy zaleca, aby do doprawiania swoich posiłków używać świeżych ziół, bo są one bardziej intensywne. Jedną z najczęściej używanych przypraw w polskiej kuchni jest pieprz. Aby cieszyć się jego niepowtarzalnym zapachem, czy smakiem musi być on świeżo starty. Pomoże Ci w tym specjalny młynek. Niestety, zakup takiego urządzenia nie jest tak prosty, jakby się wydawało. Dlatego, aby ułatwić Ci to zadanie, przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu. Co więcej, na końcu naszego poradnika zamieściliśmy niewielkie zestawienie zawierające trzy najlepsze młynki ręczne do pieprzu.

 

Decydując się na zakup takiego typu przyrządu, powinieneś zwrócić uwagę na jego obudowę. Wśród modeli ręcznych najpopularniejsze są te wykonane z drewna. Bowiem cechują się dużą wytrzymałością oraz elegancją, gdyż dobrze pasują zarówno do wnętrz w stylu vintage, jak i nowoczesnych wystrojów. Pamiętaj jednak, aby zainwestować w urządzenie odpowiednio zaimpregnowane. Decydując się na młynek wykonany z stali lub materiałów syntetycznych, należy zwrócić uwagę na jego wykończenia. Kolejnym, popularnym materiałem używanym do produkcji młynków jest szkło. Musisz jednak pamiętać, że nie jest ono odporne na stłuczenia.

Ważnym elementem każdego modelu jest jego kształt. Warto zadbać o to, by był on ergonomiczny i dobrze leżał w dłoni. Dzięki temu jego użytkowanie będzie znacznie prostsze.  

Kluczowa jest również pojemność młynka, która powinna być dopasowana do Twoich potrzeb. Jeśli pieprz jest główną przyprawą w Twojej kuchni, warto zakupić większy model. Pamiętaj, że im większe będzie zakupione urządzenie, tym rzadziej musisz je uzupełniać.

Zwróć jednak uwagę na wagę przyrządu. Jeśli maszynka zostanie wykonana z ciężkich materiałów, jej używanie może okazać się bardzo kłopotliwe. Młynek będzie służył do przechowywania produktów spożywczych, dlatego bardzo ważne są wszelkie atesty, które potwierdzają, że skład chemiczny pojemnika nie zagraża życiu i zdrowiu użytkowników.

 

 

Młynki ręczne do pieprzu – Ranking

 

 

Kuchenprofi New York KU-3044153800

 

Młynek do pieprzu Kuchenprofi New York KU-3044153800 to bardzo elegancki zestaw, który powinien się znaleźć w każdej kuchni. Urządzenie to jest nie tylko bardzo funkcjonalne, ale również będzie stanowiło ładny element wystroju Twojej kuchni lub jadalni.

Ten najlepszy młynek ręczny do pieprzu w 2021 roku został wykonany z akrylu i chromu. Takie użycie materiałów gwarantuje mu dużą trwałość. Nie musisz się zatem obawiać o drobne obicia i uderzenia. Ponadto sprzęt ten posiada wysokiej klasy, ceramiczny mechanizm mielący, który gwarantuje dużą skuteczność. Dzięki temu, będziesz w stanie cieszyć się drobno zmielonym pieprzem, który nada Twoim potrawom wyrazisty smak.

Prezentowany produkt posiada wygodny, opływowy kształt, dzięki czemu użytkowanie młynka jest bardzo proste. Co więcej, zaletą ergonomicznej obudowy jest to, że dobrze leży ona w dłoni. Zatem nie musisz obawiać się, że Ci się wyślizgnie.

Wysokość urządzenia wynosi 13 cm, zaś średnica liczy 5 cm. Za sprawą tych wymiarów, ilość pieprzu w modelu wystarczy Ci na długi czas. Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób pochwaliło go za trwałe i eleganckie wykonanie oraz dość niską cenę.

 

 

 

Tescoma Virgo 

 

Prezentowany model Tescoma Virgo to bardzo elegancki młynek ręczny do pieprzu w dobrej cenie. Wśród zalet urządzenia należy wymienić jego wygląd, który będzie ciekawym dodatkiem do Twojej kuchni, salonu lub jadalni.

Jedną z głównych cech produktu jest możliwość ręcznego dostosowania grubości świeżo zmielonych ziaren. Dzięki temu, będziesz je w stanie dopasować do aktualnie przygotowywanych dań.  Wysokość urządzenia wynosi 16 cm, zaś średnica 4 cm. Takie gabaryty gwarantują, że nie będziesz musiał co chwile napełniać pojemnika, bowiem znajdujący się w nim pieprz wystarczy Ci na długi czas.

Wewnętrzy, ceramiczny mechanizm mielący został wykonany z najwyższej jakości materiałów, co gwarantuje uzyskanie najlepszych efektów. Możesz zatem mieć pewność, że wszystkie ziarna pieprzu zostaną zmielone.

Sam młynek został wykonany z bardzo eleganckiego i wytrzymałego plastiku, który jest przezroczysty. Możesz zatem kontrolować ilość pieprzu. Do jego wykończenia użyto stali nierdzewnej. Wykorzystanie takich materiałów gwarantuje, że obudowa jest odporna na przypadkowe obicia i otarcia. Opinie konsumentów o tym młynku są bardzo pozytywne. Wiele osób zachwala wysoką jakość wykonania oraz niewielką cenę modelu.

 

 

 

Adhoc Tavolo MP75

 

Młynek do pieprzu marki Adhoc Tavolo MP75 to bardzo elegancki, drewniany model w stylu vintage. Za sprawą nietuzinkowego designu, urządzenie będzie nie tylko użyteczne w kuchni podczas doprawiania dań, ale również stanowiło bardzo atrakcyjną dekorację salonu czy jadalni.

Prezentowany produkt został wykonany z najwyższej jakości drewna akacjowego. Jest to gwarantem nie tylko elegancji, ale również trwałości. Dzięki temu, nie musisz się obawiać, że lekkie uderzenie czy upadek z niewielkiej wysokości uszkodzą powłokę.

Wewnętrzy, ceramiczny mechanizm mielący jest bardzo precyzyjny. Bardzo dokładnie radzi sobie nawet z twardszymi ziołami. Przez co otrzymasz bardzo drobno zmielony, świeży pieprz, który pozwoli Ci poprawić smak wszystkich dań.

Wysokość modelu wynosi 17 cm, dzięki czemu zmieścisz w nim dość dużą ilość pieprzu. Nie musisz się zatem martwić o ciągłe uzupełnianie pojemnika. Opinie o prezentowanym przyrządzie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło jego elegancki design i łatwość obsługi, bowiem w celu zmielenia wystarczy tylko delikatnie kręcić górna częścią.

 

 

 

Najlepszy młynek do pieprzu i soli

 

Russel Hobbs Classics 23460-56

 

Produkt Russell Hobbs Classics 23460-56 to kolejna, interesująca opcja. W zestawie znajdują się dwa elektryczne młynki wykonane ze szczotkowanej stali nierdzewnej w srebrnym kolorze. Jest ona nie tylko bardzo wytrzymała, ale również nadaje produktowi bardziej stylowego wyglądu. Model ten ma regulowany system mielenia, dzięki czemu można odpowiednio dozować ilość przypraw.

Młynki te włącza się za pomocą umieszczonego na górze obudowy przycisku. Jego wciśnięcie uruchamia system ceramicznego mielenia, który umożliwia nam bardzo szybkie doprawianie. Dodatkową funkcją jest podświetlenie urządzenia podczas działania. Produkt jest zasilany czterema bateriami AA.

Konsumenci doceniają ten model za wysoką jakość i dopracowanie go pod względem najmniejszych szczegółów. Jest bardzo łatwy w użytkowaniu, a dzięki obudowie ze stali nierdzewnej idealnie dopasowuje się do kuchni o nowoczesnym wystroju. Te najlepsze młynki do pieprzu i soli z pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagających konsumentów.

Zestaw młynków do soli i pieprzu Russell Hobbs Classics 23460-56 wykonano m.in. ze stali szlachetnej. Model jest zasilany bateriami AA.

Zalety
Jakość:

Uwagę konsumentów przykuwa jakość wykonania produktu. Zdaniem Internautów użyte do produkcji materiały są odporne na uszkodzenia. W efekcie młynki przez długi czas zachowują swój estetyczny wygląd.

Regulowany system mielenia:

Użytkownik może wybrać, czy chce drobno, czy grubo zmielić ziarna. Pozwala to dostosować pracę urządzenia do indywidualnych potrzeb.

Obsługa:

Produkt jest łatwy w obsłudze - wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby rozpocząć proces mielenia. Guzik jest dobrze wyprofilowany i odpowiednio duży.

Uniwersalne przeznaczenie:

Konsumenci doceniają to, że przy pomocy prezentowanych młynków można nie tylko zmielić ziarna pieprzu czy soli, ale także inne przyprawy. W efekcie nasze potrawy zyskują niepowtarzalny aromat.

Wady
Żarna:

Pewna grupa Internautów wskazuje, że żarna czasami się zacinają. Należy jednak podkreślić, że nie zdarza się to zbyt często.

 

 

 

 

 

 

Młynki do pieprzu Peugeot – Ranking

 

 

 

Peugeot Chateauneuf 

 

Prezentujemy młynek do pieprzu Peugeot Chateauneuf. Jest to produkt ceniony przez wielu konsumentów. Jednym z najczęściej wymienianych atutów modelu jest to, że mechanizm mielący jest objęty dożywotnią gwarancją. Oznacza to, że jakość jego wykonania jest doskonała, co przekłada się na zadowolenie z użytkowania Peugeot Chateauneuf.

Wysokość młynka do pieprzu jest równa 30 cm. Do jego produkcji wykorzystano dobrą gatunkowo stal nierdzewną. Metalowe elementy bardzo ładnie komponują się z drewnem w kolorze wiśniowym. Produkt wygląda elegancko i ładnie prezentuje się na kuchennym blacie. Mechanizm mielący ma podwójne spiralne ząbki, które zwiększają efektywność pracy młynka i sprawiają, że pieprz jest idealnie rozdrobniony.

Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy wybrać Peugeot Chateauneuf, nie wahaj się. Wiele osób twierdzi, że zakup tego produktu to dobra inwestycja. Młynek jest solidnie wykonany, radzi sobie z mieleniem nawet twardych ziaren, a dodatkowo jest estetycznie wykonany.

Młynek do pieprzu Peugeot Chateauneuf jest dostępny w kolorze wiśniowym. Wysokość produktu wynosi 30 cm. Materiał wykonania to drewno i stal nierdzewna.

Zalety
Dożywotnia gwarancja:

Na mechanizm mielący konsument otrzymuje dożywotnią gwarancję. Stanowi to potwierdzenie na to, że model jest solidnie wykonany, a tym samym będzie nam dobrze służył nawet po wielu latach użytkowania.

Regulacja grubości mielenia:

Aby móc lepiej dostosować produkt do swoich potrzeb konsument ma możliwość regulacji grubości mielenia ziaren pieprzu.

Elegancki design:

Młynek ma elegancki design. Wystarczy spojrzeć na produkt, aby móc stwierdzić, że został on wykonany z największą starannością.

Efektywność:

Ze względu na to, że model został wyposażony w podwójne spiralne ząbki mamy pewność, że dobrze poradzi sobie z mieleniem nawet bardzo twardych ziaren pieprzu.  

Wady
Odkręcanie:

Niektórzy konsumenci twierdzą, że odkręcanie młynka jest trudne. Czasami zamknięcie się zacina, więc trzeba użyć dużo siły, aby je otworzyć.

 

 

 

Peugeot Roellinger Chocolate P25601 

 

Nasz ranking zamyka model Peugeot Roellinger Chocolate P25601. Jest to klasyczny młynek do pieprzu z korbką, którego używać możemy także do mielenia soli i kawy. Wykonany jest on z drewna orzechowego i posiada stalowy mechanizm mielący.

Produkt jest niezwykle prosty w obsłudze. Posiada on bardzo wygodny dozownik na pieprz, który po zakończeniu mielenia trafia do szufladki znajdującej się w jego dolnej części.

Mechanizm mielący jest zabezpieczony przed korozją, dzięki czemu nie tępi się i jest niezwykle wytrzymały. Co więcej, jest on objęty gwarancją na 50 lat, co świadczy o jego najwyższej jakości i niezawodności.

Wysokość młynka wynosi 13 cm i dostępny jest w kolorze czarnym. Opinie użytkowników odnośnie tego modelu są bardzo pochlebne. Klienci doceniają go przede wszystkim za elegancki design i świetne wykonanie. Twierdzą oni, że jego klasyczny wygląd sprawia, że jest piękną ozdobą zarówno w tradycyjnej, jak i nowoczesnej kuchni.

Peugeot Roellinger P25601 to młynek do pieprzu wykonany z drewna orzechowego. Produkt ma wysokość równą 13 cm. Model jest dostępny w kolorze czarnym.

Zalety
Uchwyt do mielenia:

Na obudowie Peugeot Roellinger P25601 znajduje się solidnie wykonany uchwyt, który pozwala wprawić w ruch mechanizm mielący. Warto wspomnieć o tym, że rączka płynnie działa i ma odpowiedni kształt.

Dozownik na pieprz:

Produkt wyposażony w dozownik na ziarna. Po zmieleniu pieprz trafia do pojemnika-szufladki, dzięki czemu łatwo go wyjąć.

Stal nierdzewna:

Model zrobiono m.in. z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Jak zapewniają konsumenci, nie jest ona podatna na działanie korozji.

Wady
Czyszczenie:

Jeśli chcemy zachować idealną czystość młynka, musimy pamiętać o tym, aby regularnie go przecierać. Z uwagi na to, że model ma czarny kolor osadzający się na powierzchni kurz jest bardzo widoczny.

 

 

 

 

Peugeot Nancy

 

Peugeot Nancy to następna propozycja w naszym rankingu. Jest to młynek do pieprzu Peugeot w dobrej cenie, wykonany z przezroczystego akrylu i stali nierdzewnej. Taka budowa zapewnia nam możliwość obserwowania procesu mielenia ziaren oraz kontrolowania ich ilości.

Produkt wyposażony jest w system regulujący grubość mielenia, który możemy ustawić przekręcając nakrętkę na górze. Dzięki temu możemy dopasować ilość pieprzu do każdej potrawy.

Produkt jest odporny na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Jest to zasługa zastosowania specjalnej obróbki stali. Cechuje się również bardzo dużą wytrzymałością. Poza tym jest bardzo łatwy w użyciu, a dzięki klasycznemu i ponadczasowemu designowi będzie świetnie prezentował się w każdej kuchni i jadalni. Z pewnością doskonale sprawdzi się również, jako prezent dla najbliższych.

Wysokość produktu wynosi 12 cm, jest zatem bardzo poręczny i wygodny. Klienci cenią sobie ten produkt przede wszystkim za klasyczny wygląd, łatwość użycia oraz wysoką jakość. Istotny jest również fakt, że produkt objęty jest dożywotnią gwarancją.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status