fbpx

Młynki do pieprzu ranking

Ostatnio aktualizowane: 16.10.19

 

Młynek do pieprzu to świetny gadżet, który jest również użyteczny. Jest to też doskonały pomysł na prezent. Natomiast Adhoc Tropica A-EP23 to najlepszy młynek do pieprzu w 2019 roku. Takie miano nadali mu konsumenci, którzy w swoich opiniach dzielili się swoimi spostrzeżeniami po zakupie. Urządzenie jest dostępne w trzech kolorach: białym, czerwonym oraz zielonym. Zostało ono wykonane z tworzywa sztucznego oraz akrylu. Producent wyposażył ten model w regulowany, ceramiczny mechanizm mielący. Młynek też posiada diodę LED, która znajduje się w podstawie. Podświetla ona przestrzeń, na którą pada zmielony pieprz, a dodatkowo powoduje, że zwykły młynek do pieprzu zamienia się w fajny gadżet. Urządzenie ma wysokość 21,5 cm, a jego średnica wynosi 5 cm. Mielenie następuje automatycznie, po wciśnięciu przycisku na górze młynku uruchamia się mechanizm mielący. Sprzęt jest zasilany 6 bateriami, które dołączone do urządzenia. Wiele pochlebnych komentarzy zebrał również produkt Esperanza Malabar EKP001K, który jest zasilany 4 bateriami AA. Młynek jest poręczny i dobrze leży w dłoni, a to gwarantuje komfort użytkowania. Co ciekawe, model jest wyposażony w diodę LED emitującą jasne, białe światło. Dodatkową zaletą produktu jest to, że pozwala na samodzielną regulację grubości mielenia pieprzu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki młynek do pieprzu kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Młynek do pieprzu, w obecnych czasach, to nie tylko przedmiot, w którym trzymamy pieprz, i za pomocą którego możemy sobie doprawić potrawę. Obecnie młynki do pieprzu i soli stanowią ozdobę kuchennego wnętrza. W związku z tym stały się one przedmiotem, który chętnie kupujemy na prezent, którego wygląd i funkcjonalność staje się dla nas ważna. Oczywiście każdy z nas może przyprawić potrawy kupując gotowe przyprawy, jednak te zmielone bezpośrednio przed wsypaniem do potrawy zachowują więcej aromatów i dają większe bogactwo smaków. A więc jaki młynek do pieprzu wybrać? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w naszym poradniku.

Jaki jest najlepszy młynek do pieprzu – ręczny, czy elektryczny?

Młynki ręczne, powoli odchodzą do lamusa. Ale nadal mamy wielu zwolenników tej formy mielenia przypraw. Młynki takie mają zwykle tradycyjny wygląd. Jeśli takie urządzenie ma nam służyć okazjonalnie, do przyprawienia zupy przed jedzeniem, to może to być właściwy wybór. Młynek ręczny po przemieleniu przypraw odda nam je w bardzo dobrym jakościowo stanie. Jednak mielenie w młynku ręcznym zwykle jest ustawione z góry i użytkownik nie ma możliwości regulacji. Choć zdarzają się jeszcze nieliczne modele, które tę regulację posiadają. Ponadto młynki ręczne często też spełniają funkcje ozdobne i wiele osób z tego właśnie powodu takie sprzęty preferuje.

Młynki elektryczne, to domena nowych czasów. Zyskały popularność nie tylko ze względu na łatwość użycia oraz braku potrzeby ponoszenia wysiłku fizycznego, aby uzyskać zmielone ziarna, ale także ze względu na najróżniejsze projekty, które czynią te przedmioty atrakcyjnymi wizualnie. Młynki elektryczne, w większości wypadków, mają możliwość wyboru przez użytkownika grubości przemiału. Ze względu na budowę urządzenia te można podzielić na dwie kategorie: są to młynki żarnowe, i udarowe.

Młynki żarnowe są zbliżone budową do młynków ręcznych, w których również elementem mielącym są żarna. Takie modele często mają możliwość wyboru grubości mielenia, a zmielone przyprawy są wysokiej jakości.

Młynki udarowe posiadają ostrza mielące i nie można tu wybrać grubość przemiału, a mielone przyprawy są rozdrabniane na bardzo drobny proszek. Niestety bywa, że przy dłuższym mieleniu, młynek taki rozgrzewa się znacznie i w takim przypadku rozgrzewana jest również mielona przyprawa, a to obniża jej walory. Taki młynek również wytwarza pył, który w przypadku pieprzu może być uciążliwy, czy wręcz niebezpieczny, gdy np. dostanie się do oka. Kupując taki sprzęt koniecznie trzeba sprawdzić, czy noże są wykonane ze stali nierdzewnej. Noże wykonane z innego materiału szybko się stępią i nie będą spełniać swojej roli.  

 

Młynek grawitacyjny

Ze względu na sposób uruchamianie mielenia, wart wspomnienia jest młynek grawitacyjny. Jest to model, który uruchamia się automatycznie, gdy zostanie ustawiony w pozycji do mielenia. Więc po wzięciu go do ręki i ustawieniu nad talerzem z zupą, automatycznie zaczyna się mielenie przyprawy. Ponowna zmiana pozycji zatrzymuje ten proces.

 

Moc i obroty młynka elektrycznego

W przypadku mielenia przypraw, lepiej jest, aby ich mielenie odbywało się powoli. Pozwala to na zachowanie pełni aromatu przyprawy.  Dlatego przy zakupie elektrycznego młynka do pieprzu zwróć uwagę, aby miał on silnik wolnoobrotowy. Najlepszy będzie ten o dużych żarnach. Jeśli młynek będzie pracował dużo, bo na przykład kupujesz go do restauracyjnej kuchni, to sprawdź również, jaka jest jego wydajność. Każdy z producentów powinien taką informację udostępnić. Wartość ta jest podawana w gramach na minutę. Najlepsze urządzenia mają wydajność mielenia 120 – 200 gram na minutę. Natomiast 45 g/min to bardzo dobre parametry dla młynka domowego.  Kolejna sprawa to moc urządzenia. Przy zakupie sprawdź, aby nie była niższa niż 100 W. Niższa moc może spowodować zacinanie się urządzenia. A najlepsze modele mają moc do 300 W. Większość urządzeń elektrycznych jest zasilana bateriami, co zapewnia łatwe i bezproblemowe użycie.

Obudowa

Współczesne młynki mogą być wykonane z najróżniejszych materiałów. Są młynki nawiązujące do tradycyjnych – wykonanych z drewna. W przypadku takiej obudowy sprawdź, czy drewno jest zaimpregnowane tak, że może mieć kontakt z żywnością. Większość drewnianych młynków do pieprzu posiada wzory, które mogą kojarzyć się z wzornictwem ludowym.

Młynki mogą być również wykonane z tworzyw sztucznych, ceramiki, szkła, czy też łączonych różnego typu materiałów. Wiele modeli posiada miedziane albo żelazne wykończenie nadające im klasycznego i eleganckiego charakteru. Szczególnie interesująco prezentują się młynki elektryczne do pieprzu wykonane ze stali nierdzewnej i akrylu. Takie modele dają możliwość obserwacji procesu mielenia i kontroli poziomu ziaren. Ważne jest, aby sprawdzić przy zakupie, czy sprzęt jest trwały i bezpieczny w kontaktach z żywnością. A jeśli chodzi o design to młynki do pieprzu w dobrych cenach są tak różnorodne, że nikt nie będzie miał problemu, aby dobrać wzór, który mu odpowiada, i który pasuje do wystroju kuchni.

Przy okazji wyboru obudowy, warto też wspomnieć o pojemności młynka do pieprzu. Warto jest ją również dostosować do sposobu użytkowania, aby przy każdym obiedzie nie trzeba było go napełniać.

 

Najlepsze młynki do pieprzu w 2019 roku

 

Świeżo zmielony pieprz jest aromatyczny i ma więcej właściwości niż ten mielony, dostępny w sklepach. Natomiast gruboziarnista sól morska jest zdrowsza od tej drobnej, którą na co dzień używamy w kuchni. Lepsze gotowanie nie musi więc oznaczać wielkich zmian, wystarczy dobry młynek i garść pachnących pieprzów, aby stworzyć aromatyczne danie. Dlatego przygotowaliśmy ranking, zawierający dobre i tanie młynki do pieprzu i soli.

 

Nasze zalecenia

 

Adhoc Tropica A-EP23

 

1.Adhoc Tropica A-EP23Nasza pierwsza propozycja to model AdHoc Tropica A-EP23 w kolorze białym. Ten elektryczny młynek do przypraw wykonano z tworzywa sztucznego i akrylu. Docenili to użytkownicy produktu, którzy w swoich opiniach niejednokrotnie wspominają o niezwykłej trwałości urządzenia. Model ten ma regulowany, ceramiczny mechanizm mielący. Jeden nacisk wystarczy aby go uruchomić.

Ten najlepszy młynek do pieprzu i soli ma akrylową wstawkę, dzięki której dowiemy się, kiedy należy go uzupełnić. Sprzęt posiada regulację mielenia oraz niezwykle praktyczną, wbudowaną diodę Led włączającą się, gdy jest używany. Jednocześnie dioda ta pokazuje miejsce na które zsypuje się przyprawę. Urządzenie zasilane jest 6 bateriami, dołączonymi do zestawu.

Wymiary młynka to 21,5 cm wysokości i 5 cm średnicy. Ze względu na uniwersalne ostrze jest to świetne urządzenie do mielenia pieprzu, jak również gruboziarnistej soli, czy chociażby suszonych przypraw. Model ten świetnie prezentuje się w pojedynkę, a jeszcze lepiej w zestawie, dlatego warto umieścić go w swojej kuchni.

Jako pierwszy prezentujemy model AdHoc Tropica A-EP23 w kolorze białym. Jest to najlepszy młynek do pieprzu w 2019 roku. Urządzenie ma wymiary: 21,5 cm wysokości i 5 cm średnicy.  Piękna prezencja oraz dobry mechanizm mielący to zalety tego modelu najczęściej wymieniane przez konsumentów.

Zalety
Materiał:

Produkt ten został wykonany z tworzywa sztucznego i akrylu. Całość jest bardzo solidna i odporna na uszkodzenia. Poza tym pięknie się prezentuje.

Mechanizm mielący:

Model ten ma ceramiczny mechanizm mielący. Jest on automatyczny – wystarczy jeden ruch, aby go uruchomić. Dzięki temu mielenie pieprzu będzie szybsze. Jednocześnie urządzenie pozwala nam zmielić sól oraz zioła, co jest zasługą uniwersalnego ostrza.

Akrylowa wstawka:

Młynek do mielenia posiada akrylową wstawkę, dzięki której dowiemy się, kiedy zużyliśmy cały pieprz i należy uzupełnić jego zapas.

Regulacja mielenia:

Dzięki temu, że urządzenie jest wyposażone w regulację stopnia mielenia, dostosujemy grubość pieprzu do naszych potrzeb.

Dioda LED:

Informuje nas o tym, że urządzenie jest używane. Jednocześnie, pokazuje miejsce, na które mielimy pieprz. Sprawia też, że urządzenie wygląda bardziej nowocześnie.

Wady

 

 

 

 

Esperanza Malabar EKP001K

 

Młynek Esperanza LED Czarny jest zasilany 4 bateriami AA. To produkt, który obsługuje się jedną ręką. Aby zmielić ziarenka pieprzu wystarczy wcisnąć przycisk umieszczony w górnej części obudowy. Prezentowany model świetnie się prezentuje i doskonale pasuje do kuchni, niezależnie od wystroju.

Wymiary produktu to: wysokość – 23 cm, szerokość – 5 cm oraz głębokość – 5 cm. Podczas mielenia pieprzu włącza się oświetlenie LED, co może okazać się bardzo przydatną funkcją, zwłaszcza przy zbyt małej ilości światła w pomieszczeniu. Model został wykonany z dobrego gatunkowo tworzywa sztucznego. W przypadku zabrudzenia należy przetrzeć go wilgotną ściereczką. Młynek jest wytrzymały i niepodatny na niewielkie uszkodzenia.

Jak przekonują konsumenci, model oferowany przez markę Esperanza umożliwia szybkie przyprawienie potraw pieprzem. Ziarenka możemy zmielić na dowolną grubość, co jest dodatkowym atutem produktu. Poza tym młynek jest dostępny w czarnym kolorze, dlatego na pewno dopasujemy go do reszty akcesoriów i sprzętów używanych w kuchni.

Esperanza LED Czarny to produkt o wymiarach: 23 cm x 5 cm x 5 cm. Obudowa modelu jest wykonana z tworzywa sztucznego. Młynek jest zasilany 4 bateriami AA.

Zalety
Oświetlenie LED:

Podczas użytkowania produktu włącza się jasne oświetlenie LED umieszczone w dolnej części obudowy. To pozwala na precyzyjne doprawienie potrawy.

Poręczność:

Młynek nie jest zbyt duży, dlatego dobrze leży w dłoni i możemy go pewnie chwycić. Poza tym produkt nie zajmie dużo miejsca na blacie kuchennym.

Wygodne użytkowanie:

Model jest wygodny w użytkowaniu. Aby zmielić umieszczone wewnątrz pojemnika ziarenka pieprzu wystarczy wcisnąć przycisk.

Solidne ostrze:

Ostrze odpowiadające za mielenie przyprawy zostało wykonane ze stali nierdzewnej. Nie musimy się martwić o jego szybkie stępienie lub pojawienie się korozji.

Wady
Zbyt hałaśliwy:

Część konsumentów twierdzi, że hałas generowany podczas pracy młynka jest zbyt uciążliwy. Wydawane przez produkt dźwięki są stosunkowo głośne, a to może mieć negatywny wpływ na komfort użytkowania.

 

 

 

 

Łucznik PM101

 

3.Łucznik PM101Jako trzeci prezentujmy młynek do przypraw PM 101 znanej polskiej marki Łucznik. Jej tradycja sięga początków XX wieku, a produkty, które oferuje to synonim najwyższej jakości, trwałości i elegancji połączonej z nowoczesnością. Jest to dobry i tani młynek do pieprzu i soli dostępny w ośmiu bardzo atrakcyjnych, żywych kolorach: czarnym, pomarańczowym, żółtym, różowym, zielonym, niebieskim, czerwonym i białym.

Ten elektryczny młynek z dodatkowym podświetleniem w czasie mielenia zasilany jest 4 bateriami AA. Ze względu na piękną kolorystykę stanowi cieawy dodatek do każdej kuchni, zwłaszcza tej nowoczesnej, urozmaicanej żywymi dodatkami. Świetnie ożywi stół czy szafkę kuchenną.

Ponadto, dzięki szerokiemu wachlarzowi kolorów, bez problemu wybierzemy najlepszy model pasujący do sprzętu kuchennego. Łucznik PM101 to świetny młynek nie tylko do pieprzu, ale również soli, czy suszonych ziół. Dobry, mocny nóż doskonale mieli nawet najgrubsze i najtwardsze ziarna.

Warto też wspomnieć, że produkt ceniony jest za trwałość ostrza, które nawet przy regularnym, częstym użytkowaniu, nie traci ostrości.

Na trzecim miejscu naszego zestawienia znalazł się młynek do przypraw PM 101 marki Łucznik.

Zalety
Uniwersalność:

Jest to urządzenie odpowiednie do mielenia pieprzu, soli, jak również suszonych ziół.

Solidny nóż:

Młynek jest wyposażony w solidny nóż, który bez problemu radzi sobie z najgrubszymi i najtwardszymi ziarnami pieprzu.

Kolorystyka:

Produkt dostępny jest w ośmiu, bardzo atrakcyjnych, żywych kolorach: żółtym, czarnym, pomarańczowym, zielonym, różowym, białym, niebieskim i czerwonym. W efekcie jest to ciekawy dodatek do każdej, nowoczesnej kuchni. Pięknie prezentuje się nawet na świątecznym stole.

Cena:

Jest to bardzo tani produkt, który zyskał uznanie wielu konsumentów. Stanowi doskonały młynek do 50 zł. Dzięki temu, że jest to tani sprzęt, wiele osób decyduje się na zakup kilku takich młynków do mielenia pieprzu, soli oraz różnych ziół używanych w kuchni.

Wady
Brak podstawki:

Ze względu na to, że młynek nie ma podstawki, po skończonym mieleniu, należy dokładnie oczyścić urządzenie, aby zmielony pieprz czy sól nie zaśmiecały kuchennych blatów.

 

 

 

 

Peugeot Paris U Select 23768

 

4.Peugeot Paris U Select 23768Czwarta propozycja na pewno mile zaskoczy fanów znanej francuskiej marki samochodów PEUGEOT – jest to drewniany młynek Peugeot Paris U Select 23768. Niewiele osób wie, że producent ten zajmuje się nie tylko samochodami, ale również produkcją wysokiej jakości akcesoriów do wina oraz młynków kuchennych. Dbałość o konstrukcje samochodów przekłada się na jakość produktów kuchennych.

W efekcie opinie o młynkach do pieprzu tej marki są niezwykle pochlebne. Urządzenie wyposażone jest w mechanizm wykonany z najwyżej jakości stali, co daje gwarancję niezawodności. W młynkach ważne są ząbki, dlatego producent zadbał aby zawsze były ostre i nie ulegały zniszczeniu nawet po wielu użyciach.

Model Peugeot Paris U Select 23768 jest wyposażony w opatentowany system mielenia Uselect, a więc bez problemu dobierzemy grubość mielenia do naszych potrzeb.

Sam młynek został wykonany z drewna bukowego i z stali nierdzewnej. Warto też wspomnieć, że mielnik ma dożywotnią gwarancję. Użytkownicy tego produktu w swoich opiniach niejednokrotnie podkreślają jego świetną trwałość i ciekawy design.

Kolejna propozycja to drewniany młynek Peugeot Paris U Select 23768. Jest to model znanego producenta samochodów, który zajmuje się też produkcją takich sprzętów kuchennych.

Zalety
Stalowy mechanizm mielący:

Urządzenie zostało wyposażone w stalowy mechanizm, który ceniony jest za solidne wykonanie i niezawodność. Ząbki mechanizmu są ostre i nie ulegają starciu nawet przy częstej eksploatacji.

System mielenia Uselect:

Pozwala nam na dobranie odpowiedniej grubości mielenia. Dzięki niemu sam możesz zdecydować, jak grube ziarna pieprzu doprawią Twoje dania.

Materiał:

Młynek jest wykonany z drewna bukowego, które zostało wzmocnione stalą nierdzewną. W efekcie całość jest bardzo solidna i wysoce odporna na uszkodzenia. Poza tym pięknie się prezentuje.

Wady
Cena:

Jest to bardzo drogi młynek. Koszt zakupu tego urządzenia to ok. 250 zł. W efekcie jest to najdroższa propozycja w naszym zestawieniu.

 

 

 

 

Eldom ZMp4

 

5. Eldom ZMp4Nasz ranking młynków do pieprzu zamyka zestaw dwóch młynków na baterie. Model Eldom ZMp4 to świetna propozycja do mielenia pieprzu i soli 2 w 1. Jest to model z ekskluzywnej serii S-line, cieszącej się sporą popularnością. Niewątpliwym atutem urządzenia są trwałe, niezwykle mocne, ceramiczna żarna, jak również możliwość regulacji mielenia.

W efekcie dostosujemy grubość mielenia do naszych upodobań, czy też przygotowywanej potrawy. Młynki zasilane są bateriami, a więc do ich użycia nie potrzebujemy gniazdka sieciowego. Jednocześnie nie musimy tracić energii na ręczne przekręcanie. Obudowa produktu została wykonana z wysokiej klasy stali nierdzewnej.

Dzięki czemu jest niezwykle łatwa w utrzymaniu czystości i niezwykle trwała – nie rysuje się i nie niszczy nawet przy częstym użytkowaniu. Potwierdzają to liczne opinie zadowolonych konsumentów. Model jest wysoce ceniony również funkcjonalność, mocne ostrza oraz atrakcyjny, nowoczesny design.

Ze względu na możliwość elektrycznego mielenia, to zdecydowanie lepsza propozycja niż ręczny model, który najczęściej znajdziemy w polskich kuchniach.

Zestawienie zamyka praktyczny zestaw dwóch młynków na baterie – Eldom ZMp4. Stanowi on bardzo atrakcyjny model z serii S-line. Jest to dobry młynek do pieprzu do 100 zł.

Zalety
Ceramiczne żarna:

Urządzenie jest wyposażone w trwałe, ceramiczne żarna, które są odporne na uszkodzenia. Ponadto, radzą sobie nawet z najtwardszymi ziarnami pieprzu.

Regulacja pracy:

Sami możemy wybierać grubość mielenia dostosowaną do naszych upodobań lub przygotowywanej potrawy.

Materiał:

Młynek został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Dzięki temu nie niszczy się i jest łatwy w utrzymaniu czystości. Poza tym konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że jest to bardzo ładne urządzenie.

Wady
Zasilanie:

Każdy młynek zasilany jest czterema bateriami AAA, a więc zawsze musimy mieć w zapasie sporą ilość akumulatorków. Poza tym zwiększają one wagę urządzenia.

Ograniczenia użytkowania:

Młynka nie można używać nad gotującymi się potrawami.

 

 

 

 

Jak używać młynka do pieprzu?

 

Chcesz, aby przygotowywane przez Ciebie potrawy miały niezapomniany aromat? Jeśli tak, powinieneś wyposażyć się w dobrej jakości młynek, który pozwoli Ci doprawić pieprzem serwowane dania. Na naszej stronie można znaleźć ranking, jak również poradnik dotyczący wyboru urządzenia przeznaczonego do mielenia pieprzu. Postanowiliśmy także przygotować dla Ciebie krótki tekst, w którym w prosty sposób wyjaśniamy, jak należy korzystać z młynka.

 

 

Jak napełnić młynek ręczny ziarnami?

Najczęstszym problemem, z którym spotykają się konsumenci, jest napełnianie młynka. Nie musisz się jednak martwić – to zadanie wcale nie jest trudne. W przypadku modeli ręcznych trzeba zdjąć nakrętkę blokującą, a następnie wysunąć korpus. Czasami zdarza się, że urządzenie jest podzielone na dwie części i umożliwia równoczesne mielenie zarówno pieprzu, jak i soli. Jeśli zdecydujemy się na zakup takiego sprzętu, musimy pamiętać o tym, aby wsypać ziarna do odpowiednich pojemników. Zazwyczaj są one dobrze oznaczone, dlatego ich rozpoznanie nie sprawia kłopotu. Jeśli mowa o modelach elektrycznych, napełnianie zbiornika w zasadzie jest bardzo podobne. Korpus należy przekręcić przeciwnie do ruchu wskazówek zegara i wysunąć go do góry. W ten sposób uzyskamy dostęp do pojemnika. Dokładne informacje na temat tego, jak napełnić młynek i poprawnie z niego korzystać bez wątpienia znajdziemy w dołączonej do opakowania instrukcji obsługi.

 

Jak mielić ziarna?

Jak przystąpić do procesu mielenia ziarna? Odpowiedź na to pytanie uzależniona jest od tego, jaki sprzęt posiadamy. Mając model ręczny musimy jedną dłonią złapać podstawę, a drugą przekręcać korpus. Nie trzeba się jednak martwić o to, że mielenie okaże się dla nas męczące. Czynność ta nie zabiera dużo czasu, a co istotne młynki zazwyczaj ważą bardzo mało. Jeśli mamy model elektryczny, aby rozpocząć pracę należy wcisnąć odpowiedni guzik. Trzeba pamiętać o tym, aby przed rozpoczęciem mielenia upewnić się, że korpus został odpowiednio podłączony do podstawy.

 

Regulacja grubości mielenia

Konsumenci pytani o to, jaki młynek do pieprzu jest polecany, odpowiadają, że najlepsze są modele z możliwością regulacji grubości mielenia. Jeśli urządzenia ma taką funkcję, można lepiej dostosować je do własnych potrzeb. Jak więc ustawić odpowiednią grubość mielenia? Warto poszukać informacji na ten temat w dołączonej do zestawu instrukcji. Z niej dowiemy się, jak należy zmienić grubość mielenia. Zazwyczaj to zadanie jest bardzo proste – wystarczy przesunąć pokrętło w odpowiednią stronę.  

 

 

Czy należy czyścić młynek do pieprzu?

W głowach niektórych użytkowników może pojawić się pytanie: czy należy czyścić młynek do pieprzu? Najlepiej dowiedzieć się, jaki sposób konserwacji zaleca producent. Zazwyczaj w dołączonych do zestawu ulotkach można przeczytać, że należy jedynie przecierać obudowę wilgotną szmatką. Nie można zanurzać sprzętu w wodzie, bo mogłoby to doprowadzić do jego uszkodzenia, szczególnie jeśli mowa o modelach zasilanych elektrycznie.

 

Bezpieczeństwo użytkowania

Jak dbać o bezpieczeństwo użytkowania sprzętu? Nie jest to trudne. Przede wszystkim trzeba przed każdym użyciem sprawdzać, czy wszystkie elementy zostały odpowiednio do siebie podłączone. Kolejną, ważną kwestią jest to, aby nie wystawiać urządzenia na działanie mocnych promieni słonecznych. Zaleca się, aby przechowywać młynek w suchym miejscu. Jeśli do wnętrza urządzenia przedostanie się wilgoć, może ona uszkodzić mechanizm odpowiadający za mielenie pieprzu. Jeśli będziemy chcieli zastosować sprzęt do rozdrabniania ziaren innych przypraw, musimy upewnić się, że producent na to pozwolił.

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Russell Hobbs 22810-56

 

2.Russell Hobbs 22810-56Druga propozycja to młynek do pieprzu Russell Hobbs 22810-56. Model ten został zaprojektowany w taki sposób, aby ułatwić przygotowanie potraw i oszczędzić czas, jaki trzeba na to poświęcić. Ten stylowy młynek ze stali nierdzewnej z jednym, wygodnym przyciskiem, to świetna propozycja do każdej kuchni. Ma również system umożliwiający wybór stopnia rozdrabniania.

Dodatkowym atutem jest lampka zapalającą się podczas pracy urządzenia. Model doskonale mieli ziarna pieprzu, grubą sól oraz zioła i przyprawy. Młynki do soli i pieprzu Russell Hobbs 22810-56 to świetny, stylowy dodatek do kuchni. System mielenia jest regulowany, a więc łatwo dobierzemy grubość ziaren do naszych potrzeb.

Model ma ceramiczne tarcze mielące, które świetnie mielą sól, pieprz, jak również przyprawy. Warto też wspomnieć, że opinie o młynkach do pieprzu i soli tej firmy są bardzo pochlebne.

Konsumenci cenią je za dobre ostrze, które nie zużywa się nawet po wielu latach. Młynek podświetla się w czasie pracy i jest zasilany 4 bateriami AA.

Druga propozycja w naszym zestawieniu to młynek do pieprzu Russell Hobbs 22810-56.  Jest to zestaw dwóch, praktycznych urządzeń.

Zalety
Dwa młynki:

Niewątpliwym atutem tego produktu jest fakt, że jest to zestaw dwóch identycznych młynków. Dzięki temu, że urządzenia mają przezroczyste wstawki, nigdy nie pomylisz soli z pieprzem.

Materiał:

Urządzenie jest wykonane ze stali nierdzewnej, która jest odporna na uszkodzenia i pięknie się prezentuje. Taki młynek będzie stanowił ciekawy element dekoracyjny każdego stołu.

Regulacja mielenia:

Młynek posiada system regulacji stopnia grubości mielenia pieprzu, a więc bez problemu dostosujesz go do swoich potrzeb, czy na potrzeby danego dania - grubo mielony pieprz do sałatki, a miałki do kotletów.

Uniwersalność:

Młynek sprawdza się nie tylko do mielenia pieprzu, ale też grubej soli czy ziół. Dlatego jest to uniwersalna propozycja do każdej kuchni.

Ceramiczne tarcze mielące:

Urządzenie jest wyposażone w ceramiczne tarcze mielące, które bez problemu radzą sobie z mieleniem twardych ziaren pieprzu. Poza tym są odporne na uszkodzenia.

Wady
Zasilanie:

Każdy z młynów zasilany jest czterema bateriami AA, przez co urządzenie jest ciężkie. Poza tym zawsze musimy mieć w zapasie aż 8 baterii.

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (15 votes, average: 4.80 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status