Minutniki kuchenne ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.01.20

 

Precyzja w czasie gotowania jest bardzo ważna, dlatego każdemu polecamy zakupić minutnik. Dzięki temu Twoje dania zawsze będą dokładnie wypieczone. Po analizie licznych ofert sklepów, przygotowaliśmy dokładne opisy 5 produktów, z których najlepszym jest Emos TP202. Jest to bardzo dokładny minutnik elektroniczny, który pomoże Ci ustawić czas pieczenia. Obsługa modelu jest prosta, gdyż wszystkie przyciski są podpisane w czytelny sposób. Po upływie wyznaczonego czasu, w pomieszczeniu rozlegnie się sygnał dźwiękowy, który na pewno usłyszysz. Dużym atutem jest wbudowany magnes, który pozwala zawiesić minutnik w dowolnym miejscu w kuchni, tak, by urządzenie nie zgubiło się. Za sprawą opływowego kształtu, sprzęt wygodnie leży w dłoni, co przekłada się na komfortową obsługę. Jeśli jednak produkt nie jest dostępny w Twoim sklepie, to polecamy zakupić Gefu 12330. Jest to nowoczesny minutnik elektroniczny, który również możemy przyczepić do metalowej powierzchni w czasie pracy. Do tego urządzenie ma wbudowaną wygodną nóżkę, która ułatwia jego ustawienie na blacie.

 

 

Jaki minutnik kuchenny kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Przygotowywanie dań to prawdziwa sztuka, w której główną rolę odgrywają szczegóły. Szczypta soli czy pieprzu za dużo może zupełnie zmienić smak potrawy. Nie mniej jednak nie tylko dobór odpowiednich składników gwarantuje, że kolacja zachwyci naszą rodzinę i bliskich. Bardzo ważnym czynnikiem jest również czas gotowania. Upieczenie soczystej pieczeni czy ugotowanie jajek na miękko jest dość trudnym zadaniem. Aby ułatwić sobie pracę, konsumenci korzystają więc z minutników, które informują ich o tym, że danie jest już gotowe. Rynek tego typu gadżetów jest jednak bardzo szeroki. Na półkach znajdziemy różnego rodzaju akcesoria, które różnią się od siebie pod wieloma względami. Podczas zakupów warto więc dokładnie zastanowić się, jaki minutnik kuchenny wybrać, by za przystępną kwotę nabyć produkt idealny do naszych potrzeb. W poradniku opisane zostały najważniejsze właściwości, które determinują jakość i funkcjonalność tych niewielkich urządzeń.  

 

 

Mechanizm – jaki minutnik kuchenny jest najlepszy?

Minutniki dzielą się na 2 podstawowe grupy: mechaniczne i elektroniczne. Oba gadżety zostały zaprojektowane tak, aby dokładnie odliczać czas ustawiony wcześniej przez użytkownika. Ze względu jednak na różny układ podzespołów zasilane są w nieco inny sposób.

Pierwszy typ – minutnik mechaniczny, uruchomiony zostaje poprzez nakręcenie zainstalowanych wewnątrz niego sprężyn. Zwykle takie sprzęty wyposażone są w tablicę z podziałką, na której zaznaczone zostały poszczególne minuty. Przekręcając wskaźnik na odpowiednią wartość, podzespoły zaczynają się zwijać w tempie, jaki odpowiada upływowi czasu. Mechaniczne urządzenia są dość prosto zbudowane, dlatego też ich ewentualna naprawa nie jest zbyt skomplikowana. Są również bardzo wytrzymałe i odporne na upadki z niskich wysokości. Co więcej, z racji tego, że ten rodzaj minutników już dość długo funkcjonuje na rynku, jego cena jest wyjątkowo niska. Jedynym mankamentem, jaki możemy zaobserwować w czasie użytkowania jest to, że odmierzają czas nieco szybciej. Oczywiście różnice wahają się w granicy zaledwie kilku sekund, nie mniej jednak przy daniach, które wymagają wyjątkowej dokładności, może to stanowić pewien problem.

Innym typem minutników są gadżety elektroniczne. W przypadku tych urządzeń sposób ich działania jest nieco bardziej skomplikowany. Składają się bowiem z licznych podzespołów połączonych z LEDowym wyświetlaczem. Zasilane są bateriami, dlatego też powinniśmy zawsze mieć w zapasie dodatkowy zestaw akumulatorów, tak, aby w razie ich rozładowania od razu uruchomić sprzęt na nowo. Elektroniczne gadżety są znacznie dokładniejsze niż ich mechaniczne odpowiedniki. Za pomocą kilku klawiszy możemy ustawić konkretne ramy czasowe z dokładnością, co do sekundy. Niestety jeśli minutnik upadnie na podłogę, istnieje bardzo duże ryzyko, że przestanie działać. Delikatny wyświetlacz łatwo możemy uszkodzić, a jego naprawa często jest nieopłacalna.

 

Kształt

Minutniki kuchenne projektowane są w różnych kształtach i kolorach. W sklepach znajdziemy gadżety, które dopasujemy zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych pomieszczeń.

Bardzo często konsumenci sięgają po urządzenia przedstawiające ciekawe, kolorowe postaci np. zwierzęta lub bohaterów bajek. Taki element rozwesela klimat w kuchni i jest dobrym rozwiązaniem w przypadku wspólnego gotowania z dziećmi. Co więcej, w zależności od modelu sygnał o skończonym czasie może stanowić dźwięk nie tylko zwykłego dzwonka, ale również piania koguta czy śmiechu.

Osobom, które poszukują bardziej stonowanego minutnika polecamy obejrzenie produktów wyglądem przypominających np. standardowy zegar. Regularne kształty i prosta budowa z pewnością będą dobrze komponować się z innymi elementami nowoczesnej kuchni. W zależności od preferencji do wyboru mamy modele okrągłe, prostokątne i kwadratowe. Bez względu na to, czy posiadają przekręcaną wskazówkę, czy też wyposażone są w elektroniczne odmierzanie czasu wyglądają bardzo elegancko i profesjonalnie.

 

Zakres czasowy

Najlepszy minutnik kuchenny to taki, który pozwoli Ci odmierzyć czas wystarczający do przygotowania konkretnego dania. Z tego względu kupując urządzenie, zastanów się nad jego możliwościami w tym zakresie. Gadżety mechaniczne zazwyczaj zdolne są do odmierzania 1 godziny. Wystarczy przekręcić wskazówkę zegara lub obrócić korpus produktu, aby rozpocząć proces odliczania czasu.

Jeśli zależy Ci na minutniku o nieco szerszych funkcjach czasowych pomyśl nad wyborem sprzętu elektronicznego. Zwykle daje on możliwość regulacji w zakresie od 1 min. do 99 min. W momencie, gdy urządzenie wyłączy się możesz na nowo ustawić odpowiedni przedział, tym samym wydłużając czas o kolejne 1,5 h.

 

Przeznaczenie

Minutniki przeznaczone są przede wszystkim do odmierzania czasu. Zazwyczaj stawiamy je na blacie, wcześniej ustawiając odpowiednią ilość minut i czekamy, aż dadzą nam sygnał, że nasze danie jest już gotowe. Są jednak gadżety, których sposób użytkowania wygląda nieco inaczej. Mowa o specjalnym produkcie, służącym do gotowania jajek. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że przyrządzenie idealnej konsystencji płynnego żółtka wbrew pozorom nie jest wcale łatwym zadaniem. W tym celu zostały stworzone specjalne minutniki, które wrzucamy do wody wraz z surowymi jajkami. Specjalne czujniki badają temperaturę i wraz z jej wzrostem dają nam znak o powolnym ścinianiu się białek. Gadżet wyposażony jest zazwyczaj w niewielką, czerwoną kropkę na powierzchni korpusu. Kiedy element zaczyna nabierać coraz bardziej intensywnego koloru, jest to dla nas znak, że jedzenie jest prawie gotowe.

 

Dodatkowe funkcje

Biorąc pod uwagę oczekiwania klientów, producenci wzbogacili swoje produkty o wiele dodatkowych funkcji. Takie rozwiązanie sprawia, że niewielki gadżet staje się wielozadaniowym urządzeniem znacznie ułatwiającym pracę w kuchni.

Jedną z przydatnych opcji jest badanie temperatury. Tego typu minutniki wyposażone są w niewielką sondę, którą wbijamy np. w mięso. Na wyświetlaczu pojawią się informacje dotyczące m.in. stopnia upieczenia konkretnego dania i ewentualnego czasu potrzebnego do uzyskania idealnej konsystencji. Jest to doskonały sposób na przyrządzenie steków czy innych potraw, w których najważniejszą rolę poza marynatą odrywa właśnie czas pieczenia.

 

 

Przechowywanie

Z racji tego, że minutnik to dość mały gadżet łatwo jest go zgubić. Z tego względu produkty często wyposaża się w elementy, które pozwolą przymocować je w jednym konkretnym miejscu. Najczęściej jest to niewielki otwór wycięty w tylnej części korpusu. Wystarczy przybić gwóźdź do ściany, a następnie zawiesić na nim urządzenie, dzięki czemu nie będzie ono zabierało miejsca na blacie i przeszkadzało w wykonywaniu codziennych obowiązków.

Niektóre modele posiadają również specjalną przyssawkę, za pomocą której przykleimy minutnik do każdej, gładkiej powierzchni. Kupując tego typu sprzęt, unikniemy konieczności wiercenia dziur, zachowując przy tym porządek i harmonię w pomieszczeniu.

 

Minutniki kuchenne w dobrych cenach

W zależności od tego, na jaką markę produktu się zdecydujemy oraz jaki będzie to rodzaj minutnika, za gadżet zapłacimy od 8 zł do ok. 50 zł. Oczywiście, sprzęty wyposażone w wiele dodatkowych funkcji są droższe, jednak bardzo często bywa tak, że z większości dostępnych opcji nie korzystamy. Z tego względu zastanów się, jakie funkcje są dla Ciebie najważniejsze, tak abyś niepotrzebnie nie przepłacił za urządzenie.

 

 

Najlepsze minutniki kuchenne w 2020 roku

 

Aby mieć pewność, że wybrałeś odpowiedni model, przeczytaj nasz ranking minutników kuchennych, gdyż opisaliśmy tu 5 wysokiej jakości modeli, które na pewno okażą się przydatne podczas gotowania.  

 

Nasze zalecenia

 

Emos TP202 

 

Nowoczesny model Emos TP202 to jeden z lepszych minutników kuchennych na rynku. Sprzęt ten posiada elektroniczny timer, który oferuje odliczanie od 99 minut i 59 sekund.

Cyfrowy, czarno biały ekran jest bardzo czytelny, gdyż czcionka cyfr jest dość duża. Sprawia to, że nawet osoby z wadą wzroku nie będą miały trudności z odczytaniem czasu. Poza funkcją timera, model ma też opcję stopera. Sama obsługa minutnika jest bardzo prosta, gdyż na obudowie znajdują się tylko 3 przyciski: minut, sekund oraz startu i zatrzymania. Do tego, urządzenie posiada pamięć ostatnio ustawionego czasu odliczania, co ułatwia obsługę. Dużym udogodnieniem jest znajdujący się z tyłu magnes, który pozwala na przywieszenie minutnika do metalowej powierzchni. Sprawi to, że odczytanie czasu będzie prostsze, a sam produkt się nie zgubi.

Opinie o minutnikach kuchennych tej marki są bardzo pochlebne, gdyż cechują się prostą obsługą i nowoczesnym designem. Prezentowany sprzęt ma również niską cenę, co zachęca konsumentów do jego zakupu.

 

 

 

 

Gefu 12330 

 

Minutnik Gefu 12330 to nowoczesne i niezawodne elektroniczne urządzenie, które na pewno ułatwi Ci pracę w kuchni. Prezentowany model można bardzo szybko wyregulować. Maksymalna wartość minut wynosi 99 minut i 59 sekund.

Z tyłu sprzętu znajduje się bardzo przydatny magnes, który pozwala zawiesić produkt na metalowej powierzchni. Dzięki temu minutnik nie zgubi się, a Ty zawsze będziesz mieć go na wysokości wzroku, co ułatwi kontrolę czasu. Możesz również wyciągnąć niewielką stopkę, która pozwoli na wygodne ustawienie modelu na blacie.

Minutnik został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, zatem nie ulegnie on korozji. Sprawia to, że urządzenie będzie się dobrze prezentować przez długi czas. Również obsługa jest prosta, gdyż na obudowie znajdują się jedynie 3 przyciski: minut, sekund oraz start.

Choć jest to dość drogi model, wiele osób zainwestowało w niego ze względu na nowoczesny design i prostą obsługę. Konsumenci docenili również czytelny ekran, na którym wyświetla się upływający czas. Sprawia to, że urządzenie może być używane przez osoby starsze i niedowidzące.

 

 

 

 

MCS International KRÓWKA MS-43363

 

Minutnik MCS International KRÓWKA MS-43363 to ciekawy model, który okaże się nie tylko funkcjonalny, ale będzie stanowić ciekawy dodatek do kuchni. Prezentowany sprzęt ma kształt jajka, na którym zostały umieszczone kolorowe ornamenty tak, by przypominał krowę.

W celu nastawienia produktu należy przytrzymać podstawę i przekręcić górną część. Czynność tę należy wykonywać zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Maksymalny czas, jaki możesz ustawić to 60 min. Po jego upływie w pomieszczeniu rozlegnie się sygnał dźwiękowy. Aby ustawienie czasu było prostsze, w połowie minutnika znajduje się czytelnie podpisana skala, na której cyfry zwiększają się o 10.

Dominującym materiałem, z którego wykonano produkt jest wysokiej jakości plastik. Wymiary sprzętu to 7 cm x 6,5 cm.

Konsumenci zdecydowali się na zakup produktu za sprawą jego estetycznego wyglądu, który od razu skupia na sobie wzrok osób wchodzących do kuchni. Minutnik jest nie tylko funkcjonalnym sprzętem, ale również estetycznym dodatkiem.

 

 

 

 

Cilio Cube Ci-294538 

 

Jeśli jesteś zwolennikiem tradycyjnie wyglądających minutników, to model Cilio Cube Ci-294538 na pewno Ci się spodoba. Na kwadratowej obudowie znajduje się duża tarcza ze wskazówką, która wyznacza czas. Maksymalną wartość, jaką możesz ustawić to 60 minut. Po upływie tego czasu rozlegnie się charakterystyczne brzęczenie, informujące Cię o końcu pracy. Wymiary urządzenia to: wysokość – 7 cm, długość – 7 cm i szerokość – 7 cm.

Do atutów sprzętu należy zaliczyć donośny dźwięk. Sprawia to, że usłyszysz urządzenie, nawet jeśli przebywasz w innym pokoju. Jest to bardzo ważne, gdyż pozwoli zminimalizować ryzyko przypalenia obiadu. Poza tym produkt jest bardzo estetyczny. Cała obudowa została wykonana ze stali nierdzewnej, a wskazówka z tworzywa sztucznego. Liczby na zegarze są grawerowane, więc nie ulegną zniszczeniu.

Mimo dość wysokiej ceny, produkt cieszy się niesłabnącą popularnością konsumentów, gdyż zapewnia precyzyjną pracę. Kolejną zaletą docenianą przez konsumentów jest łatwa obsługa. Po nakierowaniu wskazówki na konkretne miejsce na tarczy, następuje rozpoczęcie odliczania.

 

 

 

 

Tadar Timer 

 

Wiele osób ma problem z przygotowaniem jajek, gdyż ich zbyt długie gotowanie może sprawić, że nie będą one smaczne. Dlatego polecamy zakup modelu Cilio Cube Ci-294538. Jest to niewielki minutnik w kształcie jajka, który dedykowany jest do gotowania tej potrawy. Wymiary produktu: długość – 5 cm, wysokość – 3 cm i szerokość – 4 cm. Z kolei waga modelu to 0,06 kg.

Urządzenie ma za zadanie wskazanie, w jakim stopniu ugotowane jest Twoje śniadanie. Dlatego, minutnik wrzuca się do wody razem z jajkami, tak, by ugotowały się razem. O stopniu gotowości poinformuje Cię czerwona plamka na modelu. Gdy zacznie blednąć, będziesz w stanie odczytać, czy śniadanie jest gotowe. Osiągnięcie koloru przezroczystego oznacza, że ugotowałeś jajko na twardo.

Prezentowany produkt to dobry i tani minutnik do jajek, który na pewno przyda się w każdej kuchni. Dzięki temu modelowi zawsze przygotujesz dobrze ugotowane danie. Konsumenci docenili prostą obsługę produktu.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status