Krajalnice do warzyw ranking

Ostatnio aktualizowane: 20.02.19

 

Jeżeli jesteś w trakcie poszukiwania produktu, który szybko i sprawnie pomoże Ci pokroić warzywa na drobne kawałki to możesz odetchnąć. Zaraz dowiesz się, jakie modele można znaleźć na rynku, a także które cieszą się największym powodzeniem. Na podstawie starannie przeprowadzonych poszukiwań wyłoniliśmy krajalnice, które spodobały się wielu użytkownikom. Na pierwszym miejscu znalazł się Lurch LU-00010219. Produkt przeznaczony jest do krojenia owoców i warzyw na kawałki o różnej wielkości. Wyposażony jest w wymienne wkładki z ostrzami, co pozwala na przygotowanie kawałków o różnej wielkości. Model wykonany jest z mocnych tworzyw sztucznych i stali. Dzięki temu jest wytrzymały i posłuży Ci przez wiele lat. Urządzenie bardzo łatwo się czyści, co ma związek z tym, że  można je rozłożyć na części. Jeżeli produkt ten Ci nie odpowiada, w naszym zestawieniu znajdziesz również inne, ciekawe modele. Na drugim miejscu znalazł się Oxo 11151400MLNYK. Można z jego pomocą szybko i sprawnie pokroić składniki spożywcze na małe kawałki i zrobić pyszną sałatkę.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką krajalnicę do warzyw kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Przygotowując przyjęcie lub po prostu duży obiad dla rodziny na pewno musisz pokroić wiele składników. Niekiedy czynność ta jest bardzo czasochłonna i męcząca. W takiej sytuacji dobrze mieć w kuchni krajalnicę, która nas wyręczy. Przy pomocy urządzenia pokroimy wszystkie warzywa w plastry, paski lub kostkę. Ponieważ jest to urządzenie, które będzie Ci służyło przez wiele lat dobrze wybrać sprzęt wysokiej jakości. W celu ułatwienia Ci zadania przygotowaliśmy niniejszy poradnik. Wypisaliśmy w nim wiele wskazówek, dzięki którym bez trudu dowiesz się, jaka krajalnica do warzyw jest najlepsza.

 

 

Rodzaj sprzętu – jaką krajalnicę do warzyw wybrać?

Kluczową decyzję, jaką musisz podjąć to, czy lepszy będzie dla Ciebie model elektryczny czy mechaniczny. Jak sugerują ich nazwy, różnią się one mechanizmem pracy. Krajalnice elektryczne mają wbudowany silnik, więc nie musimy wykorzystywać siły własnych mięśni. Warzywo umieszczamy we wlocie maszyny, a następnie jest ono krojone przez noże. Naturalnie, sprzęt wymaga ciągłego podłączenia do prądu. Sprzęty mechaniczne są najprostszym typem krajalnic i wymagają od nas używania siły własnych rąk. Poza tym mają one mniejszą ilość końcówek, więc są nieco mniej funkcjonalne.

 

Nóż

Jednym z najważniejszych elementów konstrukcji urządzenia jest nóż, a konkretnie jego ostrze. To od niego zależy, jak dokładnie zostanie pokrojona żywność. Najlepsza krajalnica do warzyw powinna mieć nóż wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Dzięki temu nie ulegnie on korozji i nie zniszczy się podczas intensywnego używania.

Podejmując decyzję, jaki sprzęt wybrać koniecznie zastanów się, jaki typ ostrza będzie najlepszy: gładki czy z ząbkami. Pierwszy model zapewnia precyzyjne krojenie takich dań, jak wędliny, warzywa oraz ser. Dzięki temu kawałki są dokładnie wymierzone, a ich krawędzie równe. Drugi typ noży posiada ząbkowane zakończenie. Niestety, niektórzy producenci nie dodają go do zestawu.  

 

Podajnik

Podajnik to specjalna tacka, na której umieszczamy warzywa do krojenia. Polecamy zainwestować w urządzenie, w którym element ten jest przesuwany. Dzięki temu dozowanie składników będzie znacznie prostsze.

Ważne jest również to, z jakiego materiału wykonano ten element. Na rynku znajdziesz podajniki stalowe i plastikowe. Pierwszy materiał, jak można się spodziewać, jest znacznie bardziej wytrzymały, a co więcej nie ulega odbarwieniu po kontakcie z takimi warzywami, jak marchew czy buraki. Takie produkty polecamy szczególnie osobom, które często korzystają ze swojej krajalnicy, gdyż stal jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Plastik jest dość tanim materiałem, który dodatkowo cechuje się niewielką wagą. W konsekwencji, urządzenie jest lżejsze i łatwiej je przenosić. Niestety, plastik szybko się zużywa i niszczy, więc częste używanie może doprowadzić do szybkiego zużycia się modelu.

 

Korpus

Podobnie, jak w przypadku podajnika, istotne jest to, z jakiego materiału wykonano korpus: tworzywa sztucznego, stali, bądź metalu. Pierwszy typ urządzeń cechuje się niską ceną, ale również większą awaryjnością. Krajalnice tego typu polecane są osobom, które rzadko z nich korzystają. Alternatywą są przyrządy wykonane z metalu, bądź stali. Oba materiały są bardzo wytrzymałe i mniej awaryjne. Tworzywa tego typu jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Niestety, jednocześnie zwiększa się waga całej krajalnicy, co może utrudniać jej przenoszenie.

 

Moc

Jeśli zdecydowałeś się na produkt elektryczny musisz koniecznie sprawdzić, jaka jest jego moc. To od tego parametru zależy wydajność pracy oraz szybkość krojenia. W tym poradniku chcemy polecić Ci maszyny, których siła pracy mieści się w przedziale od 100 W do 200 W.

 

Grubość krojenia

Bez znaczenia, czy zdecydowałeś się na sprzęt elektryczny czy mechaniczny ważna jest możliwość regulowania grubości krojenia. Im większy zakres urządzenia, tym masz więcej możliwości pracy. Pamiętaj, że niektóre dania wymagają dużych kawałków, a inne mniejszych. Jeśli model, który Cię interesuje nie ma możliwości regulowania grubości cięcia (w przypadku krajalnic mechanicznych mogą to być dodatkowe nakładki) to niestety nie skróci on czasu przygotowywania potraw.

W nowoczesnych modelach znajdziemy pokrętło, które pozwoli na precyzyjne dopasowanie wielkości kawałków, ich grubości. Bardzo popularny jest zakres mieszczący się w przedziale od 0,1 mm do 15 mm, a nawet 22 mm.

 

 

Urządzenie wolnostojące czy do zabudowy?

W sklepach znajdziesz dwa typy krajalnic: wolnostojące lub przeznaczone do zabudowy. Pierwszy typ, jak sugeruje jego nazwa to samodzielny model, który możemy dowolnie przenosić i ustawiać wedle własnego upodobania. Jest to klasyczny produkt, który składa się z noża, podajnika i korpusu.

Alternatywą są nowoczesne krajalnice, które możemy umieścić w szafce lub też dopasować do mebli w kuchni. Atutem takiego sprzętu jest to, że nie zabiera on cennego miejsca w pomieszczeniu. Sprzęt tego typu jest dość drogi. Decyzję o zakupie takiego urządzenia najlepiej jest podjąć w momencie projektowania kuchni, w przeciwnym razie zmusi Cię to do kosztownego remontu.

 

Zabezpieczenia

W czasie krojenia należy zadbać o swoje bezpieczeństwo. Przez brak uwagi możemy narazić się na to, że obracające się ostrze może skaleczyć nas w palec. Z tego powodu, sprawdź, jakie zabezpieczenia ma krajalnica, którą chcesz zakupić.

Popularnym elementem jest osłona na palce. Jej zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa w czasie krojenia. Innym rozwiązaniem, które powinno znaleźć się w dobrym modelu jest zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem. Niestety czasem zapomnimy odłączyć krajalnicę od prądu, co może doprowadzić do wypadku. Poza tym nieschowanie produktu w domu z dziećmi również może zakończyć się wypadkiem. Takie zabezpieczenie chroni nas przed niekontrolowanym rozpoczęciem krojenia. W wielu modelach w celu włączenia należy przytrzymać jeden z przycisków, w przeciwnym razie ostrza przestaną się obracać.

 

Cena

Ponieważ jest to bardzo popularny sprzęt wielu producentów zajęło się jego produkcją. Z tego powodu, bez trudu znajdziesz krajalnice do warzyw w dobrych cenach. Koszt modelu mechanicznego waha się od 50 zł do 150 zł. Mimo braku silnika, urządzenia zdecydowanie zwiększają tempo krojenia w porównaniu do tradycyjnego noża.

Sprzęty elektryczne są nieco droższe i mogą kosztować od 100 zł do 400 zł. Taka rozbieżność w cenach związana jest z jakością ostrza oraz materiałami, z jakich wykonano krajalnicę. Modele zrobione z plastiku i tworzywa sztucznego są znacznie tańsze niż przyrządy ze stali nierdzewnej.

Najdroższą opcją są produkty przeznaczone do zabudowy. Cena takiego sprzętu wynieść może nawet 1000 zł. Jest to związane z większą mocą, wydajnością, a także znacznie cichszą pracą.

 

 

Najlepsze krajalnice do warzyw w 2019 roku

 

Wiesz już, jakie cechy sprzętu są najważniejsze. Poniższy ranking krajalnic do warzyw zawiera ostrożnie wyselekcjonowane modele, które cieszą się dużym uznaniem.

 

Nasze zalecenia

 

Lurch LU-00010219 

 

Produktem przeznaczonym do codziennego użytku jest Lurch LU-00010219. Został on stworzony  z myślą o krojeniu owoców i warzyw. Dzięki niemu z łatwością przyrządzisz pyszną sałatkę na obiad. Krajalnica pozwala na zaoszczędzenie czasu i energii. W ten sposób spędzisz swoje wolne popołudnie z rodziną.

Sprzęt zajmuje niewiele miejsca, jego wymiary to: długość – 25,5 cm, szerokość – 10,5 cm i wysokość – 13,5 cm. Obudowa i pojemnik na warzywa zrobione są z tworzywa sztucznego. Elementy krojące wyprodukowano ze stali nierdzewnej, więc nie musimy obawiać się o powstawanie korozji. Co więcej, produkt posiada w zestawie dwie wymienne wkładki krojące, które pozwalają na uzyskanie różnej wielkości kostek. Model charakteryzuje się atrakcyjnym designem. Jego obudowę wykończono w kolorach beżowym i zielonym, ale dostępne są też inne wersje, więc znajdziesz coś dla siebie.

Ważną kwestią jest łatwość czyszczenia sprzętu. Poszczególne elementy można rozebrać i osobno umyć. Takie rozwiązanie pozwala z łatwością przechowywać urządzenie. Konsumenci uważają, że produkt jest stabilny. Nie przesuwa się on w trakcie używania.

 

 

 

 

Oxo 11151400MLNYK 

Wielu użytkowników ceni sobie model Oxo 11151400MLNYK za jego łatwość używania. Konsumenci podkreślają, że produkt jest bardzo wytrzymały. Urządzenie sprawdzi się w każdej kuchni. Pozwala ono na pokrojenie warzyw i owoców w spirale. Dzięki temu w łatwy sposób można przygotować atrakcyjnie wyglądający posiłek.

Sprzęt ma ostrza zrobione ze stali nierdzewnej. Do dyspozycji są 3 wymienne sztuki, co pozwala na uzyskanie różnej wielkości kawałków warzyw. Natomiast obudowa wyprodukowana jest z tworzywa sztucznego, które charakteryzuje się dużą solidnością wykonania. Całość krajalnicy można myć w zmywarce.

Produkt jest bezpieczny w użyciu. Krajalnica jest łatwa w obsłudze, więc może z niej korzystać każdy. Wyposażona jest ona w specjalne uchwyty, które umożliwiają korzystanie z urządzenia dzieciom. Od spodu modelu znajdują się przyssawki, które sprawiają, że sprzęt nie przesuwa się po blacie. Wymiary produktu są równe: długość – 24,75 cm, szerokość – 15,88 cm, wysokość – 20,96 cm.

 

 

 

 

Westmark 11802260 

Dużym zainteresowaniem cieszy się model Westmark 11802260. Pozwala on na krojenie ziemniaków na frytki, a także innych warzyw. Przeznaczony jest do użytku domowego. Krajalnica nie zajmuje dużo miejsca, dzięki czemu sprawdzi się ona w każdej kuchni. Jej wymiary to 24 cm x 11 cm x 8,5 cm.

Ostrza wyprodukowano ze stali nierdzewnej, dlatego nie musimy obawiać się o korozję. Ich duża wytrzymałość umożliwia krojenie twardych warzyw. Powierzchnia tnąca jest bardzo ostra. Obudowa zrobiona została tworzywa ABS, które jest bezpieczne dla zdrowia i do tego jest wytrzymałe. Sprzęt uważany jest za stabilny. Zawdzięcza to przyssawkom, które znajdują się na spodzie. Dzięki nim krajalnica nie przesuwa się po blacie. Ma ona także wygodną rączkę, za pomocą której dociska się i kroi się warzywa.

Produkt wyposażony jest w 3 wymienne ostrza. W ten sposób pokroisz warzywa na różnej wielkości kawałki. Charakteryzuje się on atrakcyjnym designem. Obudowa modelu dostępna jest w kolorze biało-szarym. Konsumenci twierdzą, że jest on niezawodny i służy im przez długi czas.

 

 

 

 

Fackelmann 45379

Fackelmann 45379 to sprzęt, który przyda się w każdej kuchni. Produkt charakteryzuje się łatwością obsługi. Z jego pomocą można obrać jedzenie, a także pokroić w plastry i kostkę.

Ta dobra i tania krajalnica do warzyw wyposażona jest również w obieraczkę. Model składa się z kilku wymiennych części. Z ich pomocą pokroisz warzywa i owoce na części takiej wielkości, jakiej potrzebujesz. Obudowa sprzętu jest zrobiona z tworzywa sztucznego, a część ostrzy jest stalowa.

Wymiary tego produktu wynoszą: długość – 22,5 cm, szerokość – 9 cm i wysokość – 7 cm. Sprzęt wyposażony jest w wygodny uchwyt, dzięki któremu krajalnica się nie przesuwa. Dodatkowo do zestawu dołączony jest uchwyt, który nakłada się na żywność. Sprawia on, że ostrze nie zrani dłoni. Użytkownicy twierdzą, że produkt ten jest komfortowy w użyciu. Ponadto uważają, że za sprawą pojemnika jedzenie nie rozpryskuje się na boki.

 

 

 

 

Kitchen Craft Kcspiral 

Produktem umożliwiającym pokrojenie warzyw we wstążki jest Kitchen Craft Kcspiral. Dzięki niemu stworzysz atrakcyjnie wyglądające danie bez dużego wysiłku. Co więcej, małe kawałki warzyw lepiej się gotują i łatwiej się je spożywa.

Model zrobiono z dobrych gatunkowo komponentów. Obudowa wykonana została z tworzywa sztucznego, a ostrza ze stali nierdzewnej. Dzięki temu sprzęt jest wytrzymały. Urządzenie wyposażone jest w 3 wymienne ostrza. W ten sposób dostosujesz wielkość przygotowywanych składników do swoich potrzeb. Za pomocą wygodnej korbki istnieje możliwość krojenia różnych warzyw i owoców. Chwytak zapewnia bezpieczeństwo podczas pracy.

Na dnie produktu znajdują się 4 przyssawki, więc urządzenie nie przesuwa się po blacie. Opinie o krajalnicach do warzyw producenta Kitchen Craft są bardzo dobre. Także model Kcspiral cieszy się zaufaniem klientów. Konsumenci twierdzą, że łatwo go utrzymać i jest on niezawodny.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...